Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O jakich mężczyznach marzą kobiety?

Wiele kobiet po zawarciu małżeństwa odczuwa mniejszą radość ze związku niż przed ślubem. Być może mężczyźni nie wiedzą, o czym marzą kobiety. Spróbujmy im pomóc!

Mężczyzna z klasą

Zacznijmy od spraw uznawanych czasem w środowiskach katolickich za "powierzchowne" czy za takie, o których wręcz nie wypada mówić. Otóż, każda kobieta ceni mężczyzn, którzy potrafią zadbać o swój wygląd, gustownie dobierają ubranie czy fryzurę, dbają o zdrowie i sylwetkę. Niedojrzale "uduchowionym" kobietom wydaje się, że o wyglądzie mężczyzny mówić nie wypada i że liczy się tylko jego wnętrze. To prawda, że świat, który mężczyzna nosi w sobie, to jego najważniejsza cecha, jednak klasa mężczyzny przejawia się w każdym jego zachowaniu, sposobie bycia i wyglądzie. Dla kobiety duże znaczenie ma to, czy mężczyzna otworzy jej drzwi do samochodu, czy pomoże jej zdjąć i założyć płaszcz, czy przepuści pierwszą w drzwiach, czy stanowczo, a jednocześnie grzecznie obroni przed kimś, kto na ulicy nachalnie prosi o pieniądze czy w inny sposób zaczepia dziewczynę. Klasa mężczyzny to także wysoka kultura bycia w sytuacjach nietypowych, fantazja w zaskakiwaniu kobiety czymś radosnym w czasie każdego spotkania, podejmowanie wysiłku (na przykład pokonanie setek kilometrów) byle uczynić coś, co ucieszy kobietę, czy czego ona pragnie lub potrzebuje. Klasa mężczyzny to zdolność zapominania o sobie i przezwyciężania własnych ograniczeń w jednym celu: by coraz mocniej kochać i wspierać kobietę.

Mężczyzna wolny

Mężczyzna z klasą to ktoś imponujący wolnością. To najpierw ktoś wolny od nałogów. To ktoś, kto nie pali tytoniu i nigdy nie nadużywa alkoholu. To także ktoś wolny od egoizmu i lenistwa, od popędów i złych nawyków, od gier komputerowych i Internetu. To ktoś, kto nie ulega naciskom środowiska, mody czy mediów. To ktoś, kto używa wolności po to, by kochać, a nie po to, by zdradzać. Zdarza się, że ktoś zdradza narzeczoną czy żonę nie przez zdradę seksualną, ale przez to, że zamiast dla niej, ma czas na telewizję, hobby czy na spotkania z kolegami. Mężczyzna z klasą to ktoś, kto stanowczo zdecydował, że mimo swoich cennych pasji czy znajomości z ciekawymi ludźmi, odtąd centrum jego świata staje się kobieta, którą pokochał i to wszystko, co ona przeżywa, o czym marzy, za czym tęskni. Mężczyzna, który używa swojej wolności z klasą, potrafi zrezygnować ze wszystkiego, co mu przeszkadza, by kochać jeszcze mocniej niż dotąd i przeżywa radość z tego, że kobietę swego życia kocha bardziej niż wczoraj.

Mężczyzna odpowiedzialny

Jeden z profesorów z uśmiechem cytował swoją żonę, która zareagowała na jego pomysł stworzenia nowego modelu filozofii: "Najpierw powiedz, za co będziemy żyć...". Wszystkie kobiety, jakie znam, cenią sobie mężczyzn twardo stąpających po ziemi. Wrażliwość, marzenia i czułość ze strony mężczyzn zachwycają kobiety tylko wtedy, gdy są one pewne, że mogą na swoich mężczyzn liczyć w każdej sytuacji. Mimo że obecnie większość kobiet podejmuje pracę zawodową, to jednak czują się one bezpieczne w sytuacji, w której to mąż bierze na siebie odpowiedzialność za utrzymanie rodziny. Mężczyzna tworzy kobiecie klimat bezpieczeństwa najbardziej wtedy, gdy troszczy się o jej potrzeby, przeżycia i nastroje, a także o... spełnianie jej marzeń. Mężczyzna z klasą znajduje w sobie siłę i inwencję, by okazywać kobiecie jeszcze więcej - a nie mniej! - znaków miłości i tęsknoty niż na początku znajomości, narzeczeństwa czy małżeństwa. Rozczarowuje taki mężczyzna, który z wielką fantazją walczy o bliskość kobiety do czasu gdy... ją zdobędzie.

Mężczyzna godny zaufania potrafi w odpowiednim czasie poprosić kobietę, by została jego żoną. Żadna kobieta nie chce związku niepewnego, ani wieloletniego wyczekiwania na decyzję mężczyzny. Liczy na to, że on potrafi wyciągać mądre wnioski z ich dotychczasowej relacji, twórczo dba o rozwój więzi i z pewnością siebie przechodzi do kolejnych etapów związku z kobietą, którą pokochał.

Mężczyzna męski i czuły

Mężczyzna męski (kiedyś popularne było określenie "mężny", które ja bardzo lubię) jest silny jak lew i delikatny jak powiew wiatru. Żadna kobieta nie marzy o mężczyźnie uległym czy o słabym "dziecku", które miałaby prowadzić za rączkę. Żadna szczęśliwa kobieta nie marzy o pantoflarzu (naprawdę!), lecz o kimś, kto będzie skałą i delikatnością jednocześnie. Mężczyzna mężny wcale nie jest mniej wrażliwy od kobiet. Wie, że to do niego należy uczynienie pierwszego kroku w okazywaniu czułości. Kobieta, która jest kochana, uwielbia być przytulana i noszona na rękach przez mężczyznę, który ją kocha. Oczywiście nie tylko od święta, lecz na co dzień! Pierwszym znakiem czułości jest uśmiech. Właśnie dlatego najbardziej czuli są ci mężczyźni, którzy są najbardziej szczęśliwi.

Mężczyzna twórczy w miłości

Twórczość mężczyzny z klasą to okazywanie miłości i radości na tysiące możliwych sposobów, ale - co ważne - ta twórczość wcale nie oznacza ciągłych nowości. Mężczyzna twórczy w miłości potrafi zaskoczyć kobietę i sprawić jej niespodziewaną radość. Może to być spacer w ciekawym miejscu (kobiety to uwielbiają!), taniec przy ulubionej piosence, romantyczna rozmowa, wysyłanie regularnych znaków w postaci listów czy regularnych sms-ów albo niespodziewane okazanie czułości. Twórcza miłość jest możliwa w każdej sytuacji!

Mężczyzna mocny

Mężczyzna, który potrafi zbudować szczęśliwe małżeństwo, to mężczyzna mocnej wiary. To ktoś, kto ma bliski kontakt z Bogiem i kto często modli się za siebie oraz za swoją żonę. Taki mężczyzna modli się też razem z nią i zawsze rozmawia z żoną językiem miłości. Mężczyzna mocny miłością uczy się miłości od Boga. Bóg to nie naiwny przyjaciel czy ugrzeczniony chłopczyk, lecz mocarz, który nas zachwyca i umacnia. To Ktoś tak mocny i wierny, że Maryja była w stanie uwierzyć Mu w obliczu najbardziej zadziwiającej propozycji w historii tej ziemi. Kobieta pewnie czuje się tylko przy takim mężczyźnie, który wie, że może i że powinien nieustannie rosnąć w miłości i stanowczości, chociaż już potrafi ją mocno kochać. Kobiety są szczęśliwe tylko przy takich mężczyznach, którzy wiedzą, że im bardziej jesteśmy kochane, tym bardziej pragniemy jeszcze większej miłości. Co więcej, większa miłość zawsze jest możliwa!

Magdalena KorzekwaWasze komentarze:
 Autorka: 14.07.2012, 12:52
 Bardzo dziękuję za dotychczasowe komentarze! Wiele z nich i dla mnie jest dużym umocnieniem, że wiele osób ma podobne marzenia... Pozdrawiam serdecznie! MK
 kobieta- zona: 11.07.2012, 11:53
 Feściu: Piszę komentarz po przeczytaniu Twojego i dla Ciebie. Szukaj dalej tej jedynej Kobiety. Naprawdę warto i zapewne znajdziesz. Prawdziwy mężczyzna to nie taki co zalicza wiele lasek, ale taki co potrafi kochac prawdziwą Bożą milością, kazdego dnia coraz bardziej swoją niewiastę. Dzisiejszy świat tak wypaczył milość, że szkoda mówic. Takze trzymaj sie swego , a napewno bedziesz miał nagrodę. Powodzenia życzę:)
 leon: 20.06.2012, 17:51
 Fajnie...tylko czy to nie jest opis idealnego człowieka?
 Daniel: 04.06.2012, 23:17
 "Tu miłość ma moc, tu miłość ma głos, tu miłość ma siłę, tu miłość tym żyje...ziom Ty też w swoim sercu światłość noś..."
 Feściu: 09.05.2012, 02:10
 @Czarodziejka;) no też tego nie rozumiem, takie dziwne rozprzężenie społeczne i bezsensowny pogląd, że mężczyzna musi być doświadczony, żeby zadowolić kobietę. Im więcej lasek się zaliczy, tym lepiej. A przecież czystość przedmałżeńska obowiązuje również mężczyzn, przecież on też powinien być tylko dla tej jedynej kobiety w swoim życiu. I właśnie piękne jest to wzajemne poznawanie swoich ciał i seksualności. A w dzisiejszych czasach prawie wszyscy jak zwierzęta, byle tylko się zaspokoić, nieważne jak, nieważne z kim. Smutne. Ja np. chcę zachować czystość dla swojej przyszłej żony i szukam kobiety takiej, dla której również jest to podstawową zasadą moralną i oczywistością. Szkoda, że jest takich coraz mniej. W ogóle porządnych ludzi jest coraz mniej, Nowy wspaniały świat nam się robi, ot co.
 Marta-stale szukająca..: 02.02.2012, 20:45
 Tomasz, gratuluję skromności;)
 aleksandra: 06.01.2012, 20:26
  bo ty krzysiek lbisz pierogi- zrozumnie miłe panie
 Ela: 04.01.2012, 21:05
 wygląd po pierwsze
 Paweł: 16.12.2011, 14:49
 Ciekawy artykuł, ale arówno dla kobiety jak i mężczyzny w centrum ma być Bóg.


 Basia: 12.12.2011, 09:25
 Dobrze, że przeczytałam ten tekst...zobaczyłam, że jednak to o czym marzę istnieje:) a nie jest tylko moim wyobrażeniem...czekam na kogoś takiego ..cały czas. Niech w końcu się zjawi. Pozdrawiam wszystkich.
 Tomasz: 08.12.2011, 16:04
 TO oto jestem
 Kobieta ;): 09.06.2011, 14:51
 Jak najbardziej zgadzam się z artykułem, ale chciałam zwrócić szczególnie uwagę na ostatnie komentarze mężczyzn- otóż zgadzam się, że to jest droga i praca w obie strony, kobieta też powinna pomagać meżczyźnie stawać się lepszym, pomagać spełniać marzenia, dbać o Jego uczycia i kochać każdego dnia coraz bardziej i mocniej. Tutaj jest równość...meżczyzna pomaga i wspiera kobiete, tak damo kobieta pomaga i wspiera meżczyznę- moze czasami w troszke inny sposób, gdyż wynika to z różnic między kobietą a meżczyzną ale w sposób odpowiedni. :) A jeżeli ktoś jest nieczuły, nieodpowiedzialny i zniewolony nawykami. Tak bywa czasami ale to nie znaczy ze z tej drogi nie można zejść. Wymaga to wiele pracy ale nie jest niemożliwe. I nie jest powiedziane ze taka osoba nie będzie nadawać się na męża czy żone- nigdy nie jest za późno żeby zaczać prace nad sobą...nigdy nie jest za późno żeby zacząć budować, coś nowego, coś dobrego, coś trwałego i pięknego :)
 ernest90s: 27.05.2011, 13:02
 no racją jest że trudno jest mężczyźnie ciągle być "męskim","mężnym" gdy kobieta w żaden sposób nie okazuje tego że jej się to podoba, że jest z tego dumna że ma takiego mężczyznę, że chce żeby to kontynuował ale tym bardziej ciężko jest tego dokonać jeżeli jest to jednostronne, bez odbicia ale wtedy należy moim zdaniem o tym porozmawiać i nie wolno się poddawać ;)
 Przemek W.: 02.02.2011, 14:59
 Podoba mi się ta instrukcja :) Jak młodzieniec domyślałem się, że jest tak, jak tu przeczytałem. Teraz chętnie bym przeczytał instrukcję na temat - jak to wszystko osiągnąć. Ja, nieodpowiedzialny, niemęski, nieczuły i zniewolony przez nałogi widzę, że marny ze mnie kandydat na mężczyznę - mimo 31 lat... :/
 Mężczyzna - próbujący być taki: 26.12.2010, 23:49
 Zgadzam się z przedmówcą. Mężczyzna też potrzebuje miłości i czułości od kobiety, poprzez okazywanie mu zaufania, wyrozumiałości, szacunku i akceptacji oraz doceniania. Wtedy na tyle jest silny, aby być odpowiedzialny, męski, czuły, twórczy i by obdarzać kobietę poczuciem, że jest piękna i jego jedyną miłością. Mężczyzna musi po prostu mieć "materię", z której będzie czerpał potrzebną mu energię.
 Mezczyzna - jeden z wielu: 26.12.2010, 16:46
 Przecztalem artykul, ladnie napisane. Czy moze ktos napisac podobnne o kobiecie jak powinna dbac o mezczyne. Wedlug mnie obie plcie przysiegaja przed Bogiem uczyc siebie kochac jak decyduja sie na malzenstwo. Wiec dlaczego wlasnie kobietom jest tak ciezko nauczyc sie sprawiac radosc w taki sposob jak oczekuja tego mezczyzni? Dlaczego kobiety maja tak wielkie wymagania co do mezczyzn a potrafia sprawiac bol tym ukochaym przez lekcewazenie ich pragnien. Mezczyzna ma prawo tez do milosci jak i koebieta i oboje powinni sie uczyc milosci ku sobie. Jednak w zyciu jest tak ze potrzeby kobiety sa na pierwszym miejscu a mezczyzny na ostatnim. Dlaczego kobiety nie rozpalaja milosci poprzez obdarowywanie mezczyzne tym czym pragnie? Jest latwo powiedziec jacy to powinnismy byc, ale to powinno dzialac w dwie strony. Kobieta tez powinna sie uczyc sprawiac meczyznie radosc w taki sposob aby on mial sily na okazywanie jej w najpiekniejszy sposob jego szczerej milosci do niej. Kobieta takze powinna sie nauczyc okazywac to ze mezczyzna jest najwaniejszy, miec czs dla niego kiedy on jej potrzebuje. Byc dla niego piekna przystania wsrod sztormu wydarzen z ktorymi zmaga sie kazdego dnia. Byc ta jedyna do ktorej chce wracac by kochac ale i czuc sie kochanym. Reagowac na jego uczucia i umiec je docenic i podziekowac mu za to. I kobieta i mezczyna powinni byc dla siebie oparciem, skala i wiatrem ogrzewajacym. Nie wierze w to ze mezczyzna bedzie szczesliwy jak nie bedzie czull sie kochany. A milosc wyrazana mezczyznie to inna droga niz milosc okazywana kobiecie. Nie wierze w to ze mezczyzna, ktory jest raniony przez kobiete bedzie mial dla niej zawsze sile. Ze bedzie kreatywny, zaskakujacy, romantyczny, sponniczny i czuly, wrazliwy, meski. Jego ognien milosci bedzie gaszony przez bol noszacy w sercu az w koncu zgasnie. Wtedy mezczyzna umrze wewnetrznie, nie bedzie wstanie zaufac juz kobiecie przez dlugi czas.
 żona: 21.11.2010, 22:10
 Krzysiek, czy Twoja dziewczyna jest katoliczką? Jeśli nie, może nie zrozumieć Twoich reakcji i poczuć się odrzucona. Uważam jednak, że nawet jako ateistka uszanowałaby Twoje poglądy, gdybyś wprost porozmawiał z nią o swoich pobudkach. Takie różnice mogą jeszcze nieraz bardzo utrudnić Wam związek. Jeśli jednak jest katoliczką, wtedy z kolei ja nie rozumiem jej postępowania.
 Autorka: 23.08.2010, 20:42
 Witajcie! Dziękuję za wszystkie komentarze! Cieszę się, że nie jestem sama w marzeniach o pięknej miłości... Drodzy Panowie: Wasze zadanie to pomagać nam - kobietom - w stawaniu się podobnymi do Maryi! My też chcemy rosnąć! Pozdrawiam! Magdalena Korzekwa
 Krzysiek: 13.08.2010, 18:48
 Oczywiście poniżej miało być: "Jan Chrzciciel upominał i ostrzegał "obcego" Heroda przed zgubą..."
 Czarodziejka;): 13.08.2010, 18:01
 Ktoś podkreślił, że mężczyzna chce zdobyć kobietę, która nie była jeszcze przez nikogo nie zdobyta. I zgadzam się z tym , ponieważ kieruję się przykazaniami( a przynajmniej bardzo sie staram) i zamierzam doczekać do ślubu z seksem. Ale zastanawiam się czemu tak łatwo zapomina się o facetach. Mi się marzy, żeby mój maż byl rowniez dziewiczy i zebysmy byli dla siebie jedynymi. Bardziej się wymaga od dziewczyn , zeby doczekaly do slubu, a chlopakom to mozna odpuścić. Nie podoba mi się takie podejscie i nie rozumiem dziewczyn, ktore chcialyby miec doswiadczonego chlopaka !! Przykre to ; (
[1] [2] [3] (4) [5] [6]


Autor

Treść

Nowości

św. Cezary z Nazjanzuśw. Cezary z Nazjanzu

Modlitwa do św. Cezarego z NazjanzuModlitwa do św. Cezarego z Nazjanzu

św. Tarazjuszśw. Tarazjusz

Modlitwa do św. TarazjuszaModlitwa do św. Tarazjusza

Modlitwa do bł. Marii Adeodaty PisaniModlitwa do bł. Marii Adeodaty Pisani

Druga Niedziela Wielkiego Postu (Mk 9, 2-10)Druga Niedziela Wielkiego Postu (Mk 9, 2-10)

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej