Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 Magda: 29.04.2013, 14:20
 Św. Józefie mój patronie... pomóż mi się zmienić, abym zmądrzała , spokorniała i potrafiła dawać ludziom dużo ciepła. Pomóż mi się otworzyć na miłość i stworzyć rodzinę. Chciałabym zaufać , ale jednocześnie paraliżuje mnie strach przed odrzuceniem.
 Beata: 29.04.2013, 14:06
 Św. Józefie nie mam juz siły. Od 20 lat jest źle i jest coraz gorzej. Czy jest jeszcze nadzieja dla mnie i dla moich dzieci? Błagam. Jezeli tak. Pomóż nam.
 Alina: 28.04.2013, 17:35
 Św Józefie proszę pomóż mojej rodzinie i mojej córce w znalezieniu dobrej pracy , postaw na jej drodze dobrych ludzi . Błagam pomóż .
 Alina: 28.04.2013, 17:34
 Św Józefie proszę pomóż mojej rodzinie i mojej córce w znalezieniu dobrej pracy , postaw na jej drodze dobrych ludzi . Błagam pomóż .
 Roksana: 28.04.2013, 09:51
 Błagam o dnalezienie mojego Taty Leszka Czapli który zaginął 4.04 2013 oraz zdrowie dla nas. Prosi Roksana
 Roksana: 28.04.2013, 09:50
 Błagam o dnalezienie mojego Taty Leszka Czapli który zaginął 4.04 2013 oraz zdrowie dla nas. Prosi Roksana
 BM: 27.04.2013, 11:48
 Święty Józefie, ufam, że mi pomożesz...
 kamila : 26.04.2013, 21:40
 Święty Józefie proszę dziękuje bardzo mocno za to otrzymałam. Za wszystko dziękuje Tobie za moje modlitwy które zostały wysłuchanie.
 kamila : 26.04.2013, 21:37
 Święty Józefie proszę Cię o pomoc w sprawach materialnych całej mojej rodziny aby wyjazd do męża się udał,żebyśmy mogli wyjechać i szczęśliwie dojechać. Proszę Cię Święty Józefie.
 Beata: 26.04.2013, 08:04
 Św. Józefie błagam pomóż. Błagam.
 Anna: 24.04.2013, 23:22
 Św.Józefie proszę Cię wysluchaj mojej prośby, wstaw się za mną u pana Boga abym zdała egzamin prawo jazdy w piątek o 11.15 to już jest moja 4 próba, nie pozwól abym zwątpila. Błagam Cię pomóż mi, czuwaj nade mną w tym dniu. Jezu Ufam Tobie
 Beata: 23.04.2013, 20:26
 Św. Józefie błagam pomóż. Błagam.
 Sławek: 23.04.2013, 13:13
 O Święty Józefie którego obrałem za swego patrona, proszę cię z wielką pokorą, poprowadż moje ręce, umysł, serce i duszę do wykonywania mojej przyszłej danej mi przez BOGA pracy.
 Teresa: 23.04.2013, 13:11
 Święty Józefie miej w opiece moją rodzinę wraz ze mną oraz proszę o Łaski Boże dla nas. Bóg zapłać.
 zmartwiona matka: 23.04.2013, 07:09
 Św Józefie najwspanialszy z ojców .To Ty nosiłeś na rękach Jezusa Chrystusa naszego Ojca w niebie .Proszę i błagam o dar mądrości dla mojego syna i synowej, żeby zrobili wszystko dla dobra swojego syna ,a dla wnuka o wszelkie dary Ducha Św. jakie mu są potrzebne.Bo to biedne dziecko .Wspomóż mnie w moich modlitwach ,jakie wznoszę do naszego Pana.
 Beata: 21.04.2013, 23:02
 Św. Józefie błagam pomóż mi i moim dzieciom. Nie mam już sił. Błagam. Pomóż.
 maria: 21.04.2013, 19:40
 Św,Józefie proszę pomóż mi abym mogła pracować w spokoju, abym była zdrowa i aby syn Grzegorz spotkał w swoim życiu żonę dobrą i kochającą.
 Beata: 19.04.2013, 18:17
 Św. Józefie błagam pomóż mi i moim dzieciom. Błagam pomóż. Niech złe życie będzie już za nami. Błagam pomóż. Niech życie moje i moich dzieci będzie spokojne i szczęśliwe. Błagam. Pomóż nam Św. Józefie. Błagam. Pomóż.
 k...: 19.04.2013, 12:01
  Św Józefie proszę o łaskę pracy.Proszę o łaskę małżeństwa oraz abym mogła zapomnieć o przykrych wydarzeniach z dzieciństwa kiedy ktoś mnie bardzo wystraszył.
 Justyna: 19.04.2013, 03:32
 Święty Józefie pomóż!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej