Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   


Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 aa: 26.01.2013, 08:30
 Św.Józefie,proszę o opiekę nad moją rodziną.Dziękuję.
 Iguana: 25.01.2013, 17:16
 Św. Józefe, błagam o szczęśliwy związek z Sebastianem, proszę o miłość i wspólną przyszłość, szczęśliwą rodzinę Proszę wysłuchaj mojej prośby, tak bardzo mi na nim zależy.
 Joanna: 23.01.2013, 22:18
 Św Józefie proszę Cię o opiekę w pracy. Wypraszaj mi potrzebne łaski o które Cię proszę.
 Kazimiera: 23.01.2013, 17:16
 Św. Józefie opiekuj się moją rodziną ,pomagaj aby mąż nie pił,pomagaj w pracy rzemieślniczej dla synów Adama i Krzysztofa, uzdrawiaj syna Damiana, opiekuj się córką w powołaniu zakonnym.
 Barbara: 18.01.2013, 20:26
 Kochany Święty Józefie...proszę pomóż,bo smutno i źle.Wysłuchaj naszych wszystkich tutaj próźb.Natalko - czytając Twoją prośbę nie zważaj na cierpienie.Taka sytuacja też mi się przytrafiła.Nie jesteś sama.Ale jesteś bardzo odważna.Trzymaj się.
 ANNA: 18.01.2013, 11:06
 św.Józefie wysłuchaj mnie poproszę o trafne decyzje w moim życiu w wyborze dobrego męza.
 maria: 15.01.2013, 08:54
 Nie wiem jak odnieść się do trosk związanych z zachowaniem wnuka. Ma wiele cech dobrych ale i wiele w nim złości, upartości i agresji. Jest duży problem z wychowaniem. Nie skutkuje system nagród i kar, dlatego liczę św. Józefie jako opiekun rodziny z Nazaretu proszę, przyglądaj się temu problemowi i dopomóż nam w wychowaniu tego chłopca, bo go wszyscy bardzo kochamy.
 Renata: 12.01.2013, 00:24
 Św. Józefie pomóż młodym ludziom z dzieckiem, zaopiekuj się nimi w podejmowaniu słusznych decyzji. Miej w opiece moją córkę, której zawsze brakowało oparcia w męskim ramieniu. Wspieraj ją w życiu, zdrowiu. pracy i miłości
 zbyszek: 11.01.2013, 22:05
 św.Józefie proszę abym zdał egzamin na prawo jazdy.Opiekuj się mną .
 Natalia: 10.01.2013, 07:46
 Witam Cie po raz enty Św. Józefie.. Przepraszam ,że moja modlitwa jest kapryśna,aczkolwiek dziękuje ,że ofiarowałes na mojej drodze tak wspaniałgo człowieka Pawła..przez grzecz nieczystośći nasza znajomość sprawiła Nam bół,żal i rozgroryczenie. Zabrakło nam szacunko,bo wszytsko było za wcześnie. Chciałabym ,żeby nasze drogi znowu sie spotkały,bo nikt nie nauczył mnie kochać.. mężczyżni zawsze wykorzystywali mnie i porzucali,a cic którzy byli w porzadku nei podoboli mi sie .. z Pawłem było inaczej.. oczysc moje serce i dziekuje za otrzymane łaski
 maria: 09.01.2013, 09:28
 Dziękuję Św. Józefie za dotychczasowe łaski, proszę o opiekę na dalsze życie dla mnie i całej Rodziny..
 Maria: 07.01.2013, 16:18
 Święty Józefie proszę o opiekę,zdrowie,pomoc w codziennym życiu dla moich synów,mamy,rodzeństwa i dla mnie.Proszę o zgodę i miłość w rodzinie.
 Barbara: 05.01.2013, 13:51
 ŚW.Józefie proszę cię czuwaj i bądź ze mną.Ty wiesz wszystko,prawdę,moje zniewolenia,fałszywą naukę,która wprowadzała mnie w błąd,fałszywych przyjaciół.Tak Ty wszystko to wiesz od dawna.Wiem,że czekasz cierpliwie.Dziś proszę cię wyrwij mnie z tego błota i chroń przed zasadzkami szatańskimi.Chroń moich braci i ich rodziny oraz moją matkę.Barbara
 Basia: 04.01.2013, 20:14
 Św.Józefie proszę o pomoc dla mojego brata Wiesława i jego rodziny.Chroń przed wykorzystaniem go i przemocą.Basia
 AGNIESZKA: 04.01.2013, 17:51
 św. Józefie proszę otocz opieką mamusię podczas operacji,dopomuż mamusi wyzdrowieć prszę ,Cię bardzo, córka.
 Dorota: 04.01.2013, 07:52
 Św Józefie proszę Ciebie wyproś mojej Mamie i mi zdrowie,abyśmy mogły normalnie bez bólu chodzić spraw poprzez modlitwę aby wszystko nam się układało.Pomóż mi w pracy abym nie straciła stanowiska i błogosław.
 AGNIESZKA: 03.01.2013, 17:59
 św. Józefie dziękuję za minimalną poprawę zdrowia mamusi, błagam cię o cudowne wyzdrowienie ,wiem że wszystko w twoich rękach, wiem że dla ciebie wszystko jest możliwe,błagam w imieniu mym i całej rodziny o cudowne uzdrowienie mamusi ,proszę bardzo proszę ,tak bardzo gorąco prosze
 AGNIESZKA: 01.01.2013, 10:41
 św. Józefie dziękuję za uratowanie mamusi życiaże wyszła z stanu krytycznego ,teraz bardzo gorąco proszę aby stan ciężki zmienił się w wyzdrowienie w códowne ozdrowienie.Wiem że wszystko jest możliwe dla Ciebie. Wszytko w twoich rękach ,pokornie bardzo Cię proszę o zdrowie wyzdrowienie o cud dla mamusi.Błagam Cię o to ,błagamy wszyscy,cała rodzina i znajomi.A najbardziej ja córka.
 J.: 31.12.2012, 18:00
 O sw Antoni o dobrego męża, wierzącego, ale dobrego, dojrzałego, proszę. Tyle się modliłam (lata temu) i postawiłes na mej drodze niedojrzałych i w gruncie rzeczy tylko udających dobrych... Jestem romantyczną duszą i moja druga połowka musi byc romantyczna inaczej jestem nieszczęsliwa. Jestem rozczarowana niedojrzałością i egoizem tych mężczyzn. Chciałabym, aby mój facet, a potem mąż był romantyczny. Aby dzielił ze mną życie duchowe. Amen.
 M Maria: 30.12.2012, 14:04
 Święty Józefie, proszę Cię o wybaczenie, o przemianę serc w rodzinie i o zgodę, by doprowadziła do pojednania i pozwoliła na stworzenie rodziny z Moim Mężem
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej