Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 AGNIESZKA: 03.01.2013, 17:59
 św. Józefie dziękuję za minimalną poprawę zdrowia mamusi, błagam cię o cudowne wyzdrowienie ,wiem że wszystko w twoich rękach, wiem że dla ciebie wszystko jest możliwe,błagam w imieniu mym i całej rodziny o cudowne uzdrowienie mamusi ,proszę bardzo proszę ,tak bardzo gorąco prosze
 AGNIESZKA: 01.01.2013, 10:41
 św. Józefie dziękuję za uratowanie mamusi życiaże wyszła z stanu krytycznego ,teraz bardzo gorąco proszę aby stan ciężki zmienił się w wyzdrowienie w códowne ozdrowienie.Wiem że wszystko jest możliwe dla Ciebie. Wszytko w twoich rękach ,pokornie bardzo Cię proszę o zdrowie wyzdrowienie o cud dla mamusi.Błagam Cię o to ,błagamy wszyscy,cała rodzina i znajomi.A najbardziej ja córka.
 J.: 31.12.2012, 18:00
 O sw Antoni o dobrego męża, wierzącego, ale dobrego, dojrzałego, proszę. Tyle się modliłam (lata temu) i postawiłes na mej drodze niedojrzałych i w gruncie rzeczy tylko udających dobrych... Jestem romantyczną duszą i moja druga połowka musi byc romantyczna inaczej jestem nieszczęsliwa. Jestem rozczarowana niedojrzałością i egoizem tych mężczyzn. Chciałabym, aby mój facet, a potem mąż był romantyczny. Aby dzielił ze mną życie duchowe. Amen.
 M Maria: 30.12.2012, 14:04
 Święty Józefie, proszę Cię o wybaczenie, o przemianę serc w rodzinie i o zgodę, by doprowadziła do pojednania i pozwoliła na stworzenie rodziny z Moim Mężem
 AGNIESZKA: 29.12.2012, 23:36
 to znowu ja św. Józefie błagam aby wybudzenie mamy udało się ,a póżniej operacja którą zaplanowali powiodła się szybko żeby powróła do zdrowia
 Renata: 29.12.2012, 22:38
 Św. Józefie miej w opiece moją córkę. Prosze o łaski dla niej w pracy, miłości i w dążeniu do bycia lepszym człowiekiem
 AGNIESZKA: 28.12.2012, 14:20
 Wiem św. Józefie że cuda czynisz i dla ciebie wszystko jest możliwe,wiem że się powtarzam ale jeszcze raz bardzo gorąco proszę aby mamusia wyzdrowiała.
 AGNIESZKA: 28.12.2012, 14:18
 Św. Józefie prosze o wstawienictwo twe o cudowne ozdrowienie i wyzdrowienie mamusi, oraz o zdrowie dla całej rodziny.Błagam o to by było wrzystko wporządku o zdrowie.
 Agnieszka: 26.12.2012, 18:42
 św. Józefie wysłuchaj mojej prośby o uzdrowienie ,zdrowie dla mojej mamusi o cudowne uzdrowienie.Aby stan zdrowia poprawił się i zaczeła jeść.Proszę o otocz opiekę mamusię i dopomóz, w wyzdrowieniu.Błagam
 agnieszka: 23.12.2012, 00:04
 SWIĘTY JÓZEFIE PROSZĘ OPIEKÓJ SIE MOJĄ RODZINĄ. DZIĘKUJE.
 Tomasz: 21.12.2012, 20:58
 Święty Józefie dziękuję Ci za opiekę nad naszą rodziną i proszę o dalszą pomoc i modlitwę za nami.
 AGNIESZKA: 20.12.2012, 21:49
 O św. Józefie proszę o zdrowie dla mamusi o pomoc w cudownym ozdrowieniu ,otocz ją opieką i nas. Pomóż jej szybko dojść do zdrowia.Błagam!!
 ania: 20.12.2012, 20:40
 Świety Józefie proszę uproś mi dobrego męża, jeśli taka jest wola Boza.
 Dominik: 19.12.2012, 18:45
 Święty Józefie proszę o dobra żonę jeśli taka jest wola Boża.
 ola: 18.12.2012, 10:01
 sw józefie daj mi te prace niech dyrektor mnie zatrudni niech nie patrzy na aspekty finansowe pomóż bede dobrym pracownikiem
 Agnieszka: 18.12.2012, 06:07
 Sw. Jozefie, prosze badz przy mnie na jutrzejszej rozmowie o prace
 Renata: 17.12.2012, 20:39
 Św. Józefie miej w opiece moją córkę, proszę Cię o łaski dla niej w pracy, życiu i miłości. Bądź jej nauczycielem w miłości bliźniego.
 Renata: 16.12.2012, 18:33
 św. Józefie opiekuj się moją córką. Obdarz łaskami w zdrowiu, pracy i miłosci. Prosze tak bardzo aby stala się przez Twoje wstawiennictwo szczęsliwa, i aby to szczęscie rozumiała.
 maria: 14.12.2012, 08:58
 Święty Józefie, opiekunie rodzin, pomóż nam w wychowywaniu dzieci, by wyrosły na dobrych ludzi. Aby krnąbrny wnuczek, złapał trochę dyscypliny, miał szacunek do ludzi i chciał się uczyć. Obdarz również wszystkie dzieci zdrowiem, broń od złego przypadku, niech będą radosne i szczęśliwe.
 maria: 12.12.2012, 09:01
 Święty Józefie dziękuję za wszelkie łaski, miej też w opiece całą naszą rodzinę. Obdarz zdrowiem, szczęśliwym podróżowaniem wszystkich podróżujących oraz łaską pracy i miłością.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej