Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   


Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ewa: 11.09.2012, 10:30
 Święty Józefie proszę Cię pokornie o opiekę nad moją rodziną aby mąż mój się zmienił i nie upokarzł mnie przy karzdej okazji weź pod swoią opiekę mojego syna by wyszeł z problemów finansowych moią wnuczkę w nowej szkole i wnuka w pierwszej klasie proszę Cie o opiekę nad moją firmą bym mogła wyjść z długów i o zdrowie dla nasszej całej rodziny .Wybacz nam wszystkim i wysłuchaj nasze prośby.
 Dorota: 11.09.2012, 04:55
 Św Józefie miej mnie pod opieką i wspieraj w pracy.
 Agnieszka: 10.09.2012, 07:49
 Św. Józefie bardzo Cię prosze dopomuż ojcu wrócić do zdrowia, i otocz go swą opieką.Pozwól rodzicom na długie wspólne cieszenie się z życia.
 Dorota: 07.09.2012, 04:49
 Św Józefie miej mnie pod swoja opieką pomóż mi abym w pracy nie straciła swojego stanowiska pracy.
 iwona : 03.09.2012, 12:50
 św.Józefie daj mi siłę do życia , aby dzieci nas szanowały, były posłuszne woli ojca i matki
 renata: 03.09.2012, 07:07
 swiety juzefie daj mi sile do zycia ,pomuz aby curka szanowala nas rodzicow ,miala do nas uczucia ze jestesmy jej rodzicami ,bron nas wszystkich od zlego daj prace amen
 Maria: 02.09.2012, 10:09
 Święty Józefie dziękuję za otrzymane łaski i proszę o dalszą opiekę,powrót do zdrowia,Dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla mamy Heleny i dla mnie.Proszę Święty Józefie wspieraj nas i pomagaj w codziennym życiu.W Tobie nasza Nadzieja.
 Anna: 31.08.2012, 18:52
 Św. Józefa tak bardzo Cie proszę wskarz mi droge do której pracy mam iść, badz ze mna przy rozmowie o pracę i proszę Cię również abym odnalazła swoją drugą połowke, ktory bedzię mnie kochał i szanował oraz opieka i zdorwie dla mojej rodziny. Proszę Cię z całego sereca. Bóg zpłać
 agnieszka : 30.08.2012, 23:01
 św. Józefie proszę Ciebie o to,byś wzioł w opiekę nasze małżeństwo cywilne i doprowadził aby mąż w końcu wzioł kościelny ze mną bardo mnie na tym zależy.
 agnieszka : 29.08.2012, 22:32
 św. Józefie wstaw się za mamą ażeby miała spokuj codzieny w życiu i zdrowie,a ten który ją zatrówa żeby zaprzestał tych czynów.
 agnieszka : 29.08.2012, 08:21
 Święty Józefie wstaw śię w dniu 4 rocznicy ślubu za mną i za mężem moim. Patronuj nam każdego dnia. Niech nasza rodzina będzie pokorna pełna ufności i wiary niech ogarnie ja łaska Chrystusowego pokoju. Niech starcza Nam sił by mądrze przyjmować Boży plan w naszym życiu. Niech nam nie braknie pracy i chęci do pracy tak dla chleba powszedniego jak i dla ducha. Byśmy dojrzewali każdego dnia do przejścia. Jeśli można Święty Józefie to uproś nam łaskę dobrej śmierci byśmy razem trzymając się za ręce stanęli przed obliczem Pana Naszego. Święty Józefie wypraszaj dla mnie łaskę mądrości bym była wsparciem dla mojego Męża. By nie zbrakło mi pokornej wiary niezgasłej nadziei i prawdziwej miłości. Święty Józefie niech Pokój będzie z nami na każdy dzień.
 agnieszka: 28.08.2012, 23:44
 św. józefie proszę o spokuj w domu,prosze wpłyń na zachowanie ojca dopomuż mu żeby stał się lepszym mężem
 agnieszka: 28.08.2012, 23:35
  św.Józefie zaopiekuj się ną dopomuż mi w pracy. św. józefie dopomóz bratu wyremontować dom przed zimą i jesienym chłodem ochroń go prosze.
 agnieszka: 26.08.2012, 23:23
 św. Józefie pomż mnie i obudz mnie ,prowadż prostą drogą,pomóz mi pozbyć się lęków i o przemienie męża bardzo gorąco cię proszę,dopomóz mi.
 marek: 21.08.2012, 12:47
 Święty Józefie, błagam, daj mi siłę w codziennym życiu i możliwość odnalezienia prawdziwego szczęścia w życiu.
 matka: 20.08.2012, 22:36
 Znów do Ciebie, św.Józefie przychodzę.Proszę, dopomóż.Spraw, by moja córka odzyskała wiarę w siebie, by walka o miłość, o chłopaka jej się powiodła, by ją wygrała, by doszli do porozumienia.I o poprawę zdrowia dla syna Cię proszę, o wyjście z nałogu, o postawienie na naszej drodze ludzi, którzy pomogą, wskażą jak żyć, pomogą nieść krzyż,ON taki ciężki!O zdrowie dla nas-rodziców Cię proszę, o wiarę, nadzieję i miłość.Błogosław nam i spraw, bym radować się mogła ze szczęścia, choć niewielkiego, moich dzieci.Bo teraz sił brakuje.
 Casimir: 20.08.2012, 11:03
 Święty Józefie Patronie robotników proszę Cię o poprawę doli robotników oraz o wzajemny szacunek wśród nich. Widząc swój upadek niech nie poddają się temu który chciałby nad nimi zapanować całkowicie.
 AGNIESZKA: 19.08.2012, 23:46
 św. Józefie ratuj mnie, daj mi siłe do walki z własnymi lękami pomóż mi w życiu zawodowym i rodzinnym.
 maria: 18.08.2012, 10:12
 Święty Józefie proszę Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku.
 MATKA: 17.08.2012, 19:55
 SW JOZEFIE KOCHAM CIE BADZ PRZY MNIE MYM MEZU IWEZ POD SWO PLASZCZ MOICH DZIECI I WNUCZKI I ULECZ MI SYNA Z NARKOMANI
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej