Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Iwonna: 08.11.2012, 02:06
 Błagam o modlitwę w intencji mojej Córki aby uporządkowała swoje myśli i swoje życie na tyle aby móc wychować swoich dwóch malutkich Synków na prawych i szczęśliwych ludzi wspólnie z Ich ojcem, który obecnie jest pod wpływem uzależnienia. Błagam o modlitwę aby ojciec Jej dzieci pozbył sie tego uzależnienia i świadomie mógł uczestniczyć w wychowaniu Jego Synów. Błagam o modlitwę za cała ICH Rodzinę. Dziękuję. Amen.
 Iwonna: 08.11.2012, 01:47
 Święty Józefie błagam Ciebie o wsparcie dla mojego Męża w utrzymaniu obecnej pracy i podpisaniu dzisiaj stalej umowy o prace. Bądź przy Nim i wesprzyj Go w dzisiejszym spotkaniu z pracodawcami. Dziękuję. Amen.
 kasia: 05.11.2012, 20:16
 Św Józefie proszę Cię abym przez następny miesiąc utrzymała się w pracy.Proszę
 kamila : 04.11.2012, 12:11
 Święty Józefie proszę Cię o pomoc w rozwiązaniu i ułożeniu spraw rodzinnych związanych z połączeniem naszej rodziny, ponieważ mąż pracuje za granicą. Proszę Cię również o pojawienie się na świecie drugiego dziecka.
 aga: 02.11.2012, 17:50
  Św. prosze cie zeby moja trzy i pol miesieczna córka wyzdrowiala
 Anita: 31.10.2012, 20:33
 Św. Józefie proszę o pomoc mężowi w otrzymaniu pracy.Oraz o nawrócenie w rodzinie.
 Anita: 31.10.2012, 20:31
 Św. Józefie proszę o pomoc mężowi w otrzymaniu pracy.Oraz o nawrócenie w rodzinie.
 kasia: 25.10.2012, 10:59
 pomóz sw Józefie, zakoncz wszstkie sprawy o których wiesz i pomóz mi cieszyc sie moja rodzina
 kamila : 23.10.2012, 21:24
 Proszę Cię Św. Józefie o opiekę nad moja rodzina, o poprawienie naszej sytuacji rodzinnej o to abyśmy zamieszkali razem o połączenie rodziny i pojawienie się drugiego dziecka na świecie. Dziękuje za wszystkie łaski dotychczas.
 A.K.: 22.10.2012, 20:58
 Św.Józefie proszę w intencji Oli i Emila,o łaski i wstawiennictwo.
 Mama: 20.10.2012, 22:10
 święty Józefie opiekuj się Mateuszem, daj mu siłę i cierpliwość. Napełnij go miłością i pokojem. Amen.
 maria: 10.10.2012, 19:17
 Święty Józefie proszę o pomoc w podjęciu decyzji w sprawie pracy dla Beaty, bo nie wiadomo co lepsze, ta praca, którą wykonuje, czy propozycja nowej lepiej płatnej. Dodaj Jej otuchy i wiary o przetrwanie. Proszę otaczaj opieką i pomóż dokonać wyboru. Umocnij też Dominikę, by dobrze się trzymała w tej pracy, bo wszystko jest takie skomplikowane, przede wszystkim ludzie, którzy ciągle wątpią w Jej dyspozycyjność. Niech uskrzydla Ją moc Ducha Świętego.
 Ela: 10.10.2012, 09:42
 Sw. Józefie, dziękuję Ci za Twoją dotychczasową opiekę nade mną, moją rodziną i firmą i proszę Cię o dalszą pomoc, o wiarę i Boże błogosławienstwo dla moich dzieci, o klientów dla naszej firmy, o miłość w rodzinie. Pomóż moim dzieciom rozwiązać ich duchowe problemy. Amen
 Magda M: 09.10.2012, 10:39
 Św. Józefie opiekunie rodzin i ludzi szukających pracy, pomóż mi dostać pracę o jakiej marzę od wielu lat. Ufam, że przez Twoje wstawiennictwo u Najwyżeszego Pana wszystko jest mozliwe. Jezu Ufam Tobie.
 Justyna: 08.10.2012, 20:30
 święty Józefie bądź moim opiekunem. Pomóż mi rozeznać moje powołanie do małżeństwa. Zawierzam Ci siebie.
 Maria: 07.10.2012, 19:08
 Święty Józefie proszę o opiekę,zdrowie,pomoc w codziennym trudzie i samotności,Proszę wspieraj mnie.
 matka: 07.10.2012, 08:45
 Święty Józefie proszę o opiekę,zdrowie i pomoc w uwolnieniu z nałogu alkoholowego mojego syna Kamila.Proszę o wysłuchanie mojej matczynej Prośby.
 kamila: 05.10.2012, 21:02
 Św.Józefie proszę o pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw rodzinnych, o połączenie naszej rodziny, ponieważ mąż pracuje za granicą i żeby mąż przestał żyć w grzechu z kobietą. Proszę o pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw rodzinnych.
 Jarosław: 02.10.2012, 22:29
 Święty Józefie. Proszę Cię abym zawszę w tym co robię, brał poprawkę czy to jest miłe Panu i czy właśnie tego Pan odemnie chce. Amen
 ania: 02.10.2012, 08:14
 Św. Józefie, opiekunie rodzin. Pomóż mi być dobrą mamą, taką, która nie wpada w złość i nie krzyczy, złap mnie za rękę, zanim uderzę syna.. on jest krnąbrny, ale to jeszcze dziecko i wystawia moją cierpliwość na próbę, ale nie ma świadomości co robi.. To wszystko jest we mnie, to moja wina. Pomóż mi nie wyżywać się na dzieciach i nie odreagowywać stresów na nich. Kocham je nad życie i nigdy nie chciałabym ich skrzywdzić. Wiem, że pomożesz mi z tym walczyć. Święty Józefie prosze też o pomoc mojemu mężowi, który pracuje zagranicą.. Żeby odniósł sukces i żeby udało mu się spełnić to, co mu powierzono...Św. Józefie, bądź dla nas oparciem i wlej w nas siłę, by stać się lepszymi...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej