Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   


Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej
S. Ann Shields
Żeby wydać owoce, musisz pozwalać się przycinać, wciąż pogłębiać swoją wiarę i relację z Bogiem dzięki modlitwie. Czasami jednak mogą nachodzić Cię wątpliwości. Dlaczego moja modlitwa jest nieskuteczna? Dlaczego, chociaż się modlę, sytuacja się pogarsza? W jaki sposób mam modlić się za innych? ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Agatek: 12.08.2012, 16:54
 Św Józefie dopomóz mi znależć prace bardzo proszę .I zeby mój mąż był dla mnie dobry.
 maria: 07.08.2012, 17:23
 Święty Józefie dziękuję za otrzymane łaski i proszę o dalszą opiekę,zdrowie,potrzebne łaski w codziennym trudzie życia. Proszę Święty Józefie osłaniaj mnie przed złem i złymi ludżmi,prowadż bezpieczną drogą.
 aneta: 05.08.2012, 20:49
 Swiety Józefie w mojej rodzinie bardzo zle sie dzieje, moj brat jest chory, i mam niedobrego ojca, niemiałam dobrego dziecinstwa, spraw aby moj brat wyzdrowiał, otocz go opieka, spraw by w mojej rodzinie było lepiej, by była szczesliwa.
 aneta: 05.08.2012, 20:30
 Swięty Józefie pomóż mi znaleść dobrego męża, i znaleść dobra prace. Swiety Józefie popełniła w swoim zyciu cieszkie grzechy,spraw abym juz nigdy wiecej nie bładziła, i nie grzeszyła, a by bóg mi to wszystko wybaczył, abym była dobrym człowiekiem. dobra żoną, dobrą matką, aby moja rodzina była szczesliwa.
 MATKA : 03.08.2012, 17:19
 SW JOZEFIE PATRONIE RODZIN WEZ W SWOJA OPIEKE MOJA RODZINE I STRZEZ OD ZLEGO WYLECZ MOJEGO SYNA ZNARKOMANI ULECZ GO NA DUSZY I CIELE
 Maria: 31.07.2012, 07:43
 Święty Józefie Proszę o potrzebne łaski w codziennym życiu,zdrowie,o Twoją Opiekę dla mojej rodziny.Dziękuje za wszystkie łaski,którymi nas obdarzasz,za to, że jesteś obecny w naszym życiu.
 alam: 30.07.2012, 17:10
 Sw. Jozefie, prosze Ciebie o to, zebys oddalil ode mnie codzienny strach o przetrwanie. Jestem tak zmeczona ta walka o prace na nastepny dzien, nastepny tydzien... Prosze Ciebie o wprowadzenie regularnosci do naszego zycia, o zdrowie i zabezpieczenie pracy dla nas wszystkich i o dach nad glowa.
 alina: 29.07.2012, 23:15
 A ja odkryłam Cię gdy mąż stracił pracę. Błagam wspomóż Go w szukaniu nowej.
 gosia: 29.07.2012, 20:42
 SW Jozefie prosze Cie wypros wszystkie laski o ktore pokornie prosze i dziekuje za znalezienie pracy
 Maria: 24.07.2012, 05:23
 Święty Józefie, proszę o Twoją Ojcowską Opiekę w codziennym tak trudnym dla mnie życiu.Proszę o zdrowie,potrzebne łaski,zgodę i miłość w rodzinie.Proszę Wspaniały Opiekunie prowadź mnie przez życie właściwą i bezpieczną ścieżką,ochraniaj przed złem i nieprzyjaciółmi.Błogosław mi proszę.
 maria: 23.07.2012, 08:33
 Dziękuję Święty Józefie za wszystko co dla mnie uczyniłeś,trwaj w opiece nad naszą Rodziną.
 maria: 21.07.2012, 15:29
 Święty Józefie, proszę o Twoją Ojcowską opiekę dla mnie,mamy i synów, Proszę Święty Józefie Patronie Rodzin, zabierz choroby i zmartwienia, daj siłę, zdrowie i radość w codziennym samotnym moim życiu,błogosław i wspieraj nas proszę.
 Maria: 17.07.2012, 20:39
 Święty Józefie proszę pomóż mi w znalezieniu prawdziwej szczerej miłości, wierzę,że Pan Bóg obdarzy mnie swoją łaską i miłosierdziem i pozwoli mi cieszyć się po tylu cierpieniach zdrowiem,życiem i szczęściem rodzinnym.
 GOSIA: 12.07.2012, 17:37
 SWIETY JOZEFIE W TOBIE MOC I SILA WYPROS LASKI I BLAGAM TY WIESZ CO MI POTRZEBA
 gosia: 12.07.2012, 17:21
 SWIETY Jozefie pomoz rozwiazac problem TOBIE WIADOMY
 pauli74: 06.07.2012, 00:39
 Badz przy mnie, prosze wyjednaj mi laske dobrej prcay. Ty wiesz, czego tak bardzo, bardzo potrzebuje w tej chwili. Wszystko zdaje byc nie do osiagniecia dla mnie, jestem w matni, prosze uwolnij mnie z niej...
 maria: 05.07.2012, 10:14
 Święty Józefie, nie zapominaj też o Beatce, bo Ona również potrzebuje wielu łask od Ciebie, zarówno w pracy jak i w życiu osobistym. Niech te wakacje umocnią ją w dobrych decyzjach i rozpocznie nowy rozdział w swoim życiu, mądrzejszy, bardziej dojrzały i przemyślany.
 maria: 05.07.2012, 09:48
 Św. Józefie dziękuję za pracę dla Dominiki, teraz proszę, by umiała pracować i żeby ta praca przynosiła jej satysfakcję, radość i szczęście.Ona jest pełna zapału ale i niewiedzy dlatego tchnij w Nią mądrość, siłę i wytrwałość.
 Marek: 04.07.2012, 18:24
 Sw.Józefie prosze pomóz Tym wszyskim ludziom , którzy Cie prosza i blagaja.
 Marek: 04.07.2012, 18:23
 Sw.Józefie prosze pomóz Tym wszyskim ludziom , którzy Cie prosza i blagaja.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej