Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marek B.: 02.10.2012, 08:14
 Św. Józefie Bardzo Cię proszę o wsparcie podczas moich aplikacji do pracy. Spraw abym otrzymał godną pracę i mógł zabezpieczyć swoją rodzinę. Proszę Cię również Abyś czuwał nade mną, żebym nie krzywdził dalej swojej rodziny obecnym zachowaniem.Bóg zapłać.
 kasia: 01.10.2012, 20:40
 ŚWIĘTY JÓZEFIE PROSZĘ CIĘ ZLITUJ SIĘ NAD MNĄ POMÓŻ MI ZNALEŚĆ DOBRA PRACE GDZIE BEDE SZANOWANYM PRACOWNIKIEM ZEBY TA PRACA NIE BYŁA DLA MNIE STRESUJĄCA.UPROŚ U PANA NASZEGO KOCHANEGO JEZUSA CHRYSTUSA ABYM POMUG MI ZNALESC DOBRA PRACE AMEN.
 Piotr: 01.10.2012, 10:00
 Święty Józefie dziękuję Ci za pomoc w trudnych sprawach związanych z pracą. Proszę Cię o łaskę zdrowia dla wujka, o jego nawrócenie, a także o zdrowie dla mamy i brata. Proszę też o dobrą żonę. Piotr
 maria: 01.10.2012, 09:44
 Św. Józefie dopomóż tym co poszukują pracy, wspieraj Tych co ją otrzymali, niech Kasia też ma pracę, bo przecież nikt nie chciał , by ją straciła.
 mama: 28.09.2012, 23:08
 Święty Józefie patronie rodzin proszę Cię wysłuchaj mojej prośby- aby syn mój otrzymał zatrudnienie i mógł zapewnić godne życie dla córeczki i żony
 maria: 28.09.2012, 09:05
 Święty Józefie dziękuję za łaski otrzymane i w dalszym ciągu proszę o opiekę nad naszą rodziną, wspomagaj też Jacka mojego chrześniaka w trudach dnia codziennego, by miał pracę i wyleczył się z depresji.
 CZCICIELKA: 24.09.2012, 16:20
 SWIETY JOZEFIE DZIEKUJE ZA TWA OPIEKE NADEMNA I MYM MEZEM ORAZ ZADZIECI AZWLASZCZA ZASYNA O KTOREGO SIE DO CIEBIE MODLILAM BEDE ZAWSZE PAMIETAC TWOJA DOBROC
 irena: 15.09.2012, 16:07
 sw Jozefie pomoz rozwiazac problem TOBIE WIADOMY
 maria: 13.09.2012, 08:31
 Święty Józefie proszę miej w opiece Dominikę aby dawała sobie radę w pracy, bo długo na nią czekała a koleżanki insynuują i chcą ją skasować, one są lepsze, pracują dłużej. Przełożeni grożą, że jak się nie sprawdzi na najtrudniejszym dla niej zadaniu to aut. Proszę odwróć tę sytuację, niech płyną tylko dobre opinie i Ona umocni się w tej wiedzy zawodowej i wzbudzi wyrozumiałość ludzi nadzorujących Jej pracę. Wlej w jej umysł wiedzę, rozsądek i wiarę o przetrwanie. Niech Ci wszyscy co mówią źle, zmienią zdanie i otoczą Ją opieką.
 Anna: 12.09.2012, 21:46
 Św. Józefie dopomóż jutro Dawidkowi, czuwaj nad nim podaczasz opercji i prosze Cię wez go pod swoją opieke, zeby sie operacja udala i bylo wszytsko wporzadku z jego oczakmi. Jezu Ufam Tobie
 EWELINA: 12.09.2012, 12:47
 ŚW.JÓZEFIE MOŻE NIE JESTEM NADWYRAZ CHRZEŚCIJAŃSKA ALE PROSZĘ DOPOMÓŻ MI DZISIAJ W ZNALEZIENIU PRACY, ŻEBY DO MNIE ZADZWONILI DZISIAJ.
 Ewa: 11.09.2012, 10:30
 Święty Józefie proszę Cię pokornie o opiekę nad moją rodziną aby mąż mój się zmienił i nie upokarzł mnie przy karzdej okazji weź pod swoią opiekę mojego syna by wyszeł z problemów finansowych moią wnuczkę w nowej szkole i wnuka w pierwszej klasie proszę Cie o opiekę nad moją firmą bym mogła wyjść z długów i o zdrowie dla nasszej całej rodziny .Wybacz nam wszystkim i wysłuchaj nasze prośby.
 Dorota: 11.09.2012, 04:55
 Św Józefie miej mnie pod opieką i wspieraj w pracy.
 Agnieszka: 10.09.2012, 07:49
 Św. Józefie bardzo Cię prosze dopomuż ojcu wrócić do zdrowia, i otocz go swą opieką.Pozwól rodzicom na długie wspólne cieszenie się z życia.
 Dorota: 07.09.2012, 04:49
 Św Józefie miej mnie pod swoja opieką pomóż mi abym w pracy nie straciła swojego stanowiska pracy.
 iwona : 03.09.2012, 12:50
 św.Józefie daj mi siłę do życia , aby dzieci nas szanowały, były posłuszne woli ojca i matki
 renata: 03.09.2012, 07:07
 swiety juzefie daj mi sile do zycia ,pomuz aby curka szanowala nas rodzicow ,miala do nas uczucia ze jestesmy jej rodzicami ,bron nas wszystkich od zlego daj prace amen
 Maria: 02.09.2012, 10:09
 Święty Józefie dziękuję za otrzymane łaski i proszę o dalszą opiekę,powrót do zdrowia,Dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla mamy Heleny i dla mnie.Proszę Święty Józefie wspieraj nas i pomagaj w codziennym życiu.W Tobie nasza Nadzieja.
 Anna: 31.08.2012, 18:52
 Św. Józefa tak bardzo Cie proszę wskarz mi droge do której pracy mam iść, badz ze mna przy rozmowie o pracę i proszę Cię również abym odnalazła swoją drugą połowke, ktory bedzię mnie kochał i szanował oraz opieka i zdorwie dla mojej rodziny. Proszę Cię z całego sereca. Bóg zpłać
 agnieszka : 30.08.2012, 23:01
 św. Józefie proszę Ciebie o to,byś wzioł w opiekę nasze małżeństwo cywilne i doprowadził aby mąż w końcu wzioł kościelny ze mną bardo mnie na tym zależy.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej