Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marek: 04.07.2012, 18:23
 Sw.Józefie prosze pomóz Tym wszyskim ludziom , którzy Cie prosza i blagaja.
 Maria: 03.07.2012, 21:39
 Święty Józefie proszę o Twoją codzienna opiekę,potrzebne łaski,Mój Opiekunie oddal ode mnie choroby,bóle i cierpienia,Proszę wspieraj mnie w codziennym trudzie życia.
 Bożena:: 03.07.2012, 13:28
 Ja proszę Cię o dobrego męża i szczęśliwe małżeństwo.
 Agata: 30.06.2012, 06:13
 Sw.Jozefie badz patronem mojej rodziny prosze cie z calego serca, wypraszaj nam laski u Pana. wierze ze pomozesz nam w naszej trudnej sytuaci. Sw. Jozefie modl sie za nami.
 kasia: 28.06.2012, 20:58
 Św Józefie proszę Cię o tą łaskę wspieraj mnie zawsze w pracy.Pozwój abym jak najdłużej mogła pracować i cieszyła się pracą a także rozumiała się z innymi pracownikami.
 AGNIESZKA: 27.06.2012, 01:41
 dziękuję ci św. Józefie za powrót do zdrowia mam prośbę proszę Cię o to by obronic sie na obronie zdać i ukończyc te studja.Proszę wysłuchaj mnie.
 Anna: 20.06.2012, 18:47
 Św. Józefie dziękuję za otrzymane łaski i proszę Cię abyś mną pokierował tak abym trafiła do dobrego ośrodka nauki jazdy i żebym zdała egzmin z prawa jazdy. Baądz przy mnie i czuwaj nade mną i rodziną.Bóg zapłać.
 mama 3 dzieci i żona Kamila: 20.06.2012, 18:44
 Świety Józefie, Proszę uratuj nas przed brakiem środków do zycia. Uproś u Boga aby nasza firma zapewniła naszej rodzinie godne utrzymanie materialne. Ty wiesz,że kończą sie nam pieniądze i do tego pozyczone. Jeśli jest wolą Bożą aby ten sklep, który niedawno otworzyliśmy ma nadal istnieć, niech zacznie przynosić zyski, z których bedziemy mogli splacać kredyt, płacić comiesieczne rachunki i długi, kupic jedzenie, benzyne, ubrania dla dzieci i być w stanie pomóc jeszcze innym ludziom w potrzebie. Błagam cię też o uzdrowienie moich teściów i siostry meża z grzechu nienawiści i chciwości wobec nas i upros łaske zgody miedzy nami.
 Prosząca.: 19.06.2012, 22:35
 Sw Józefie dziękuję za wszystkie łaski i błagam Ty wiesz co mi potrzeba.
 Lucyna. : 17.06.2012, 21:12
 Św Jozefie w Tobie moc i siła wyproś łaski o które pokornie proszę.
 AGNIESZKA: 17.06.2012, 12:27
 o św.Józefie proszę Cię o powrót do zdrowia i ustrzesz mnie przed złem i złymi ludżmi A mężowi daj upomnienie za jego traktowanie żle żony i żeby przestał pić.dziękuję
 Mama.: 15.06.2012, 12:59
 Św Jozefie błagam wyproś potrzebne łaski dla naszych dzieci nie opuszczaj ich w drodze do Boga.
 wiola gy c: 15.06.2012, 02:22
 Święty Józefie nasz Opiekunie proszę o zdrowie,potrzebne łaski,opiekę dla mnie
 ALICJA: 14.06.2012, 19:18
 KOCHANY SW. JÓZEFIE PROSZE CIE O OPIEKĘ DLA MOJEJ RODZINY,A DLA MNIE O DOBRĄ PRACE.bLAGAM CIE WSTAW SIE ZA MNĄ PRZED BOŻYM TRONEM.
 Maria: 14.06.2012, 15:39
 Swięty Jozefie upros łaskę zdrowia dla mnie. Swięty Józefe pomoz rozwiązac problem Tobie wiadomy.
 matka: 12.06.2012, 21:35
 Święty Józefie proszę o opiekę,zdrowie,potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego dla mojej rodziny.Proszę o zgodę i miłość w rodzinie.Proszę Nasz Opiekunie wspieraj i błogosław nam.Jesteś naszą Nadzieją.
  Mama. : 10.06.2012, 21:13
 Św Józefie pokornie proszę w sprawach Tobie wiadomych .Wspieraj iprowadż bezpiecznie przez życie nasze dzieci .Błagam.
 Dziewczyna : 07.06.2012, 14:14
 Św.Józefie proszę o zgodność między mną a moim chłopakiem , aby wszystko było tak jak dawniej . Proszę pomagaj mi nieustannie . Amen
  Prosząca.: 07.06.2012, 13:31
 Św Jozefie opiekunie rodzin proszę Cię wypraszaj u Twego syna łaski dla naszych dzieci,szczegónie dla syna który błaga o Twoją pomoc.
 teresa: 07.06.2012, 01:08
 sw. Józefie daj zdrowie i miłość w naszej rodzinie a mojej siostrze pomóż znalezć prace i żeby sobie wkońcu życie poukładała szczesliwie.Bardzo Cie prosze.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej