Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 grazyna 21.0502012: 21.05.2012, 20:29
 sw Jozefie blagam Cie o Twoje wstawiennictwo aby w naszej rodzinie zapanowala milosc i zgoda prosze Cie o laske nawrocenia meza i synow sw jozefie prosze Cie miej nas w swej opiece amen
 madzia: 21.05.2012, 11:20
 Ukochany Święty Józefie dziś obieram sobie Ciebie za Cudownego Patrona. Błagam Cię o Twoją opiekę na każdy dzień dla mnie i mojej rodziny. Błogosław nam, z całego serca Cię proszę.Wypraszaj potrzebne nam łaski, szczególnie nawrócenie dla mojego męża i dzieci, stałą pracę dla mnie lub męża,czystość małżeńską i przede wszystkim zgodę, miłość w rodzinie i trzeźwość dla syna i rodziny.Kocham Cię i od dziś Jesteś codziennie w mojej modlitwie. Twoja pokorna służebnica.
 matka : 19.05.2012, 18:37
 Św. Józefie, dziękuję Ci za to, że mnie wysłuchałeś, że prośby moje sprzed miesiąca zostały spełnione, za to, że córka ma przy swoim boku fajnego,mądrego chłopaka, za to, że synowi wyjazd do babci, zmiana środowiska wpłynęły pozytywnie na poprawę jego samopoczucia, zniwelowały trapiące go lęki, dziękuję Ci z całego serca. Proszę Cię tylko o jedno, by wynik badań, którego się tak obawiam, był bez zarzutu. Ty wiesz, że potrzebuję dużo siły do pokonywania codziennych problemów, Ty wiesz, że zdrowia mi potrzeba. Błogosław mojej Rodzinie. Bóg zapłać.
 matka: 19.05.2012, 08:47
 Święty Józefie nasz Opiekunie proszę o zdrowie,potrzebne łaski,opiekę dla mnie i moich synów.Proszę o nawrócenie synów w sprawach Tobie wiadomych.Wspieraj ,błogosław i prowadż bezpiecznie przez życie nas Proszę.
 PŁPW: 14.05.2012, 21:19
 Święty Józefie, bardzo Cię proszę.. pomóż mi w uczeniu się.. pomóż.. Nie daje sobie rady. Pomóż mi.. Będę się starał. Chciałbym zdać do następnej klasy z dobrymi ocenami. Przepraszam Cię za moje grzechy. Zwłaszcza za grzech lenistwa i pychy. Dziękuję Ci za udzieloną mi dotychczasową pomoc. Proszę Cię, wypraszaj u Boga o potrzebne łaski dla mnie. O Wielki Święty Opiekunie Świętej Rodziny - pomagaj mi nieustannie. Wstaw się za mną do Boga. Proszę. Pomóż mi. Twój czciciel.
 Danka: 11.05.2012, 10:24
 Święty Józefie proszę pomóż Wioletce znaleźć pracę.
 Ula: 04.05.2012, 07:57
 Św. Józefie proszę dopomuz mi, uproś u Pana Naszego łaski zdrowia, pracy, godziwego zycia, ustrzesz nas przed złem i zalamaniem i ochroń od złych ludzi i decyzji. Proszę otocz nasza rodzine twą opieką. Dziekuję za wszystko.
 Danuta: 01.05.2012, 09:13
 Sw Jozefie dziekuje i prosze o pomoc dla calej rodziny
 Danuta: 01.05.2012, 09:12
 Sw Jozefie dziekuje i prosze o pomoc dla calej rodziny
 Łukasz: 28.04.2012, 22:32
 Sw Józefie proszę Ciebie o pomoc zeby ustał ból w klatce piersiowej i kucia które odczuwam. Tobie powierzam moje zdrowie. Łukasz
 JA: 28.04.2012, 11:41
 DZIEKUJE CI SWIETY JOZEFIE. BARDZO MI POMOGLES. PROSZE POMOZ TERAZ MOJEJ SIOSTRZE. BLAGAM CIE O TO. POMOZ JEJ TAK JAK MI POMOGLES. ONA CIE POTRZEBUJE.
 Bartek: 25.04.2012, 16:52
 Swięty Józefie proszę o pomoc ,otocz nas swoja opieką.Prosze Cie o szczególne łaski dla mojej mame,bysmy mogli zyc w miłosci i pokoju.Bym znalazł dobra i stabilą prace i mogł pomagac mamie,która jest dla mnie całym moim swiatem. Strzez nas od złych ludzi ,otocz nas swoja opieka i błogosławienstwem.Bog zapłac za wszystko ,modle sie codziennie...
 Agnieszka: 24.04.2012, 23:56
 Św. Józefie prosiłam cię wiele razy o pomoc o twe wstawienictwo zawsze wysłuchałeś mej prośby dziękuje. Dziś po raz kolejny wszystko wywraca się i przewraca w mym zyciu i proszę dopomuz mi św. Józefie uproś u Pana Naszego łaski zdrowia, pracy, godziwego zycia, ustrzesz mnie przed złem i ochroń od złych ludzi i decyzji.Proszę otocz mnie twą opieką.Dziekuję za wszystko.
 matka: 19.04.2012, 14:19
 Św.Józefie, powierzam Ci moją rodzinę w opiekę Twą, szczególnie moje dzieci, którym trudno żyć.Syn obarczony jest chorobą psychiczną, córka wciąż szuka swojej drugiej połowy, która by pomogła iść dalej przez życie.Proszę o szczęście dla dzieci, a dla nas rodziców, o wytrwałość w niesieniu krzyża,miłość i zgodę.Dla wszystkich o zdrowie. Opiekunie rodzin - wstaw się za nami!
 Marcin Em: 12.04.2012, 01:43
 Sw Jozefie, prosze cie o rozwiazanie problemu rodzinnego, powrot do zdrowia dla Magdy, zdrowie dla Teresy, o uzdrowienie mojego kolana, wybaw mnie z nalogow, odmien i ulecz moje serce, o potrzebne laski dla moich rodzicow -- prosze wstaw sie do Jezusa w tych wszystkich intencjach, prosze "posprzataj obore naszego moje zycia tak jak zamieniles stajnie na dom Bozy w Betlehem, spraw aby on mogl sie odrodzic w naszych sercach. AMEN.
 Maria: 10.04.2012, 22:12
 Święty Józefie proszę Cię o potrzebne łaski dla mojej całej rodziny i dla Andrzeja S.proszę Cię o zdrowie dla mnie i siłe.Sw Józefie spraw aby znikneły wszystkie problemy i pomóż nam w rozwiązaniu trudnych spraw. Prosze wyłuchaj mojej modlitwy i moich próżb,błagam.
 Bernadeta: 10.04.2012, 20:31
 Święty Józefie Tobie pod opiekę oddaję całą naszą rodzinę. Proszę, wstawiaj się za nami u Boga, wypraszaj potrzebne łaski i prowadź nas do Nieba. Dziękuję Ci za wszystko co dla nas zrobiłeś. Wiem, że dzięki Tobie mój syn znalazł pracę. Jesteś wielkim orędownikiem u Boga. Proszę wyproś łaskę nawrócenia dla największych grzeszników z naszej rodziny, a zwłaszcza dla Joanny, która przeszła z wiary katolickiej na buddyzm, ratuj jej i nasze dusze.
 P.S: 10.04.2012, 17:42
 SW. JOZEFIE PROSZE O TWOJEWSTAWIENNICTWO, O POMOC W POKONANIU TRUDNOSCI Z NAUKA I O ODWZAJEMNIONA MILOSC (M.SZ) DO MNIE. TAK MI DOPOMOZ BOG. AMEN
 P.S: 10.04.2012, 17:41
 SW. JOZEFIE PROSZE O TWOJEWSTAWIENNICTWO, O POMOC W POKONANIU TRUDNOSCI Z NAUKA I O ODWZAJEMNIONA MILOSC (M.SZ) DO MNIE. TAK MI DOPOMOZ BOG. AMEN
 P.S: 10.04.2012, 17:41
 SW. JOZEFIE PROSZE O TWOJEWSTAWIENNICTWO, O POMOC W POKONANIU TRUDNOSCI Z NAUKA I O ODWZAJEMNIONA MILOSC (M.SZ) DO MNIE. TAK MI DOPOMOZ BOG. AMEN
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej