Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   


Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Danuta: 19.03.2012, 11:56
 Święty Józefie proszę o stałą pracę dla mego męża , aby nie była gorsza od poprzedniej finansowo i pomóz spłacić wszystkie banki dla nas i dla syna
 Agnieszka : 19.03.2012, 11:48
 Święty Józefie, proszę Cię o uleczenie ciała i duszy mojego męża Jarka oraz o opiekę Bożą i dary Ducha Św. dla naszych dzieci i dla mnie i męża. Obejmij Swoją opieką naszą rodzinę i małżeństwo i przeprowadź nas przez trudne chwile. Proszę Cię również o pracę dla męża. Bądź z nami proszę, wysłuchaj nas...
 Renia;: 19.03.2012, 10:41
 Józefie Święty, pomocy, nasza sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna , zaczyna się wkradać rozpacz i beznadzieja, ale ja wierzę że nas nie zostawisz w potrzebie,zechciej tylko nas wysłuchać.Amen
 Piotr: 19.03.2012, 09:48
 Św. Józefie oblubieńcze NMP, nasz kochany opiekunie i patronie czystości, prosimy Cię , abyś stawiał się za ludzi pogrążonych w grzechach nieczystych ,szczególnie za małżeństwa i młodzież . Módl się za nami św. Józefie w Tobie siła i nadzieja.
 barbara: 19.03.2012, 05:49
  Proszę Cię Św Józefie wysłuchaj mojej modlitwy, proszę spraw aby moje bałaganie zostało wysluchane. Amen.
 AGNIESZKA: 18.03.2012, 17:20
 O ŚW,JÓZEFIE PRZEBACZ MI MOJE GRZECHYI GRZESZNE MYŚLI I SPRAW ABYM ZA TWĄ POMOCĄ WYZDROWIAŁA.PROSZĘ RÓWNIERZ O ZDROWIE DLA CAŁEJ RODZINY.
 Kaska IL: 18.03.2012, 16:49
 Swiety Jozefie, prosze Cie z calego serca, pomoz Danielowi i mi byc razem, tworzyc piekna milosc i rodzine, jesli jest taka wola Pana Boga(a wiesz ze mi bardzo zalezy).
 Maria: 16.03.2012, 09:03
 Święty Józefie proszę o opiekę,zdrowie,potrzebne łaski,Dary Ducha Świętego dla mojej mamy,synów i dla mnie,Proszę o pomoc w pracy synom,wspieraj nas,pomóż aby wróciła zgoda i miłość w rodzinie,oddal ludzi,którzy niszczą nasz spokój.Proszę Cię Święty Józefie o pomoc naszej rodzinie.
 maria: 16.03.2012, 00:09
 Św. Józefie pomóż Darkowi i Ewie w rozwiązaniu ich trudnych spraw.Chroń ich od złego i naucz ich kochać siebie i innych ludzi.
 matka : 15.03.2012, 14:51
 Św Józefia , otocz ojcowska opieka moje dzieci, niech na każdym kroku swojego życia czuja Twoja obecnośc, zawierzm Ci je,
 bozena: 15.03.2012, 13:26
 Świety Józefie prosze Cie postaw na mojej drodze dobrego kochajacego chłopaka a pózniej meza i Prosze Cie takze o zdrowie i o dobre rozwiazanie w pracy. Prowadz mnie dobra droga i pomagaj w kazdej chwili.
 irena: 14.03.2012, 01:19
 św Józefie Proszę wyproś nam łaskę nawrócenia w rodzinie. Proszę, wyjednaj u Jezusa Chrystusa łaskę miłości w rodzinach naszych dzieci. Wyjednaj Zdrowie dla Joasi, Kubusia, Mikusia i mojego męża. Wspieraj nas swą ojcowską opieką
 Teresa: 11.03.2012, 21:49
 Swiety Jozefie opikunie Jezusa Patronie Rodzin polecam pokornie Twojemu wstawiennictwu mojego wnusia Jakubka ktory idzie do 1-szej Komuni sw. aby jego serduszko napelnilo sie boza miloscia i godnie przyjal ten sakrament.
 AA: 11.03.2012, 21:47
  Boże...Proszę w mojej pokornej i cichej modlitwie o pracę. Byłam na rozmowie - teraz czekam. Proszę o dobre wieści. Dziękuję za poprzednią pracę. Nadzieja...Wiara...Boże daj jakiś znak, że będzie lepiej. Tak ciężko mi bez pracy.
 Maria: 11.03.2012, 21:31
 Święty Józefie proszę Cię o pomoc w znalezieniu pracy dla syna,proszę także o szczęśliwy zabieg dla Andrzeja i szybki powrót do zdrowia.
 Maria: 11.03.2012, 20:58
 Święty Józefie błagam Cię o opiekę nad moją rodziną,o pomoc w rozwiązaniu naszych trudnych spraw,zdrowie dla męża i siostry Antoniny.
 MARIA: 10.03.2012, 14:32
 Święty Józefie proszę o pomoc w tych trudnych sprawach dla mojch dzieci i błagam żeby dostali zezwolenie na swoją działalnoś ktura przynosiła by im dochody i żeby moia córka i jej przyjacieldostali pracę.Święty Józefie z całego serca proszę cię pomóż moim dzieciom. Dziękuje .
 MARIA: 10.03.2012, 14:29
 Święty Józefie proszę o pomoc w tych trudnych sprawach dla mojch dzieci i błagam żeby dostali zezwolenie na swoją działalnoś ktura przynosiła by im dochody i żeby moia córka i jej przyjacieldostali pracę.Święty Józefie z całego serca proszę cię pomóż moim dzieciom. Dziękuje .
 celina: 10.03.2012, 09:13
 SW.JOZEFIE MODL SIE ZA MOIMI PROSBAMI ,O WIARE WIARE DLA MICHALA ,ZDROWIE ,PRACE DLA PIOTRKA PROSZE CIE SW .JOZEFIE
 Renia;: 09.03.2012, 17:49
 Swięty Józefie przyjdż nam z pomocą , niech mój mąż znajdzie jak najszybciej dobrą, stałą pracę, abyśmy nie utonęli w długach lecz skutecznie się z nich wyzwolili. Błagam!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej