Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Modlitwa codzienna do świętego Józefa

     O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.


Pozdrowienie Świętego Józefa

     Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask

     Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa
Papieża Św. Piusa X

    Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.Modlitwa o pokorę
Papieża Jana XXIII

     O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika
Papieża Pawła VI

     Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

   


Modlitewnik dla mężczyzn Modlitewnik dla mężczyzn
Oprac. Anna Matusiak
Jest to pięknie wydany zbiór starannie dobranych modlitw, które mogą okazać się przydatne mężczyznom w każdym wieku. Teksty te mogą okazać się pomocne każdemu, gdy zapragnie zwrócić się do Boga, a zabraknie mu własnych słów,... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 matka: 06.02.2012, 11:08
 Święty Józefie Twojej Ojcowskiej Opiece Polecam swoją rodzinę.Prowadż nas bezpieczną droga przez życie.Proszę Św.Józefie Pomóż nam!Nie zostawiaj bez Twojej Ojcowskiej Opieki i Pomocy!
 agnieszka: 05.02.2012, 17:27
 św. Józefie nie raz prosiłam o twe wstawienictwo,którego wysłuchałeś dziękuję za to.A teraz ponownie zwracam się z prośba o to żeby ta druga kobieta znikneła z życia mojego męża i żeby przestała istnieć między nimi więż emocjonalna która ich łączy.Żona -Proszę o odbudwę w nas uczucia które nas połączyło przed laty.
 antonia: 02.02.2012, 06:53
 sw jozefie dziekuje z calego serca za wszystkie laski otrzymane i nie otrzymane .Prosze cie bardzo jako patrona rodzin ays mnie wspieral w mojej trudnej sytuacji jaka mam.Ty wiesz wszystko ,pomusz mi sprzedac dom jak najszypciej .bo jak widzisz ze jest mi bardzo ciezko a takze zawiezam ci moje dzieci czuwaj nad nami i nie opuszczaj nas KOCHAM CIE BARDZO I BARDZO DZIEKUJE ZA WSZYSTKO mniej nas w swojej opiece
 marcin: 31.01.2012, 18:58
 SWIETY JÓZEFIE POTEZNY WYBAWCO POMÓZ MI WYJSC Z DŁUGÓW KART KREDYTOWYCH POZYCZEK W BANKACH I U LUDZI RATUJ MÓJ ORĘDOWNIKU AMEN
 Aga: 31.01.2012, 18:41
  Spróbujcie oczywiście a nie "spróbójcie" przepraszam za ten straszny błąd,wybaczcie.Mam nadzieję, że św. Józef i/lub św. Josemaria komuś z Was już pomógł.Szczęść Boże.
 Maria: 31.01.2012, 09:28
 Święty Józefie oczekuję z niecierpliwością na sygnały w sprawie pracy dla Dominiki i Beaty, proszę uczyń dla Nich dobre rozwiązanie, proszę pokornie miej Je w swojej opiece.
 matka Maria: 30.01.2012, 17:20
 Święty Józefie Twojej Ojcowskiej Opiece i Twojemu Synowi Jezusowi powierzam swoja rodzinę,Proszę o pomoc w trudach naszego życia,o zdrowie i Błogosławieństwo.Proszę o Pomoc dla nas.
 Mariusz: 29.01.2012, 16:00
 Dziękuję Ci Święty Józefie, za to że ogień miłości w mej rodzinie znów zapłonął i dziękuję za wszystkie łaski jakimi naszą rodzinę obdarzyłeś. Miej nas nadal w opiece.
 Wojciech: 28.01.2012, 21:45
 św Józefie proszę wybłagaj dla mnie rozwiązanie problemów z pracą obym ją utrzymał. Dziękuję z całego serca.
 Wojciech: 28.01.2012, 21:43
 św Józefie proszę wybłagaj dla mnie rozwiązanie problemów z pracą obym ją utrzymał. Dziękuję z całego serca.
 Maria: 28.01.2012, 11:36
 Święty Józefie Proszę o Opiekę dla mojej rodziny,moich synów i mamy Heleny.Wspieraj nas w chorobach i trudnych sprawach.Prowadż bezpiecznie przez życie moją rodzinę.Proszę Święty Józefie o wysłuchanie mojej prośby.
 Gabriela: 26.01.2012, 07:18
 Święty Józefie proszę o stałą pracę
 barbara: 25.01.2012, 22:41
 Świety Józefie, pomóż mojemu mężowi Marianowi w wyjściu z nałogów
 malgosia: 23.01.2012, 13:53
 Swiety Jozefie, prosze pomoz mi w trudnej sytuacji. Prosze o pomoc i dziekuje za wszystkie dotychcasowe laski.
 jacek: 21.01.2012, 09:48
 prosze o pomoc w znalezieniu dobrej pracy jezu ufam tobie miej w opiece moja rodzine
 Leszek: 19.01.2012, 13:28
 Święty Józefie, Oblubieńcze Najświętszej Maryi Panny, pragnę stale Ci dziękować za to, że dane mi jest bycie mężem najwspanialszej kobiety na świecie, tej mi przeznaczonej. Dziękuję Ci za to wszystko, ca co powinienem dziękować, przepraszam za wszystko, za co powinienem przepraszać i proszę o wszystko o co powinienem prosić. Na pewno w tym czasie pragnę Cię stale prosić Św Józefie o dobrą pracę dla mnie, której tak długo szukam, błagam pomóż zesłać mi jakąś dobrą pracę aby lepiej się nam żyło. Dla swojej żony i przyszłości naszej rodziny chcę zrobić jaknajwięcej i uprosić jak najwięcej łask Bożych. Proszę z całego serca i ze wszystkich sił abyś zawsze mógł czuwać, chronić i otaczać łaskami mnie i moją najcudowniejszą żonę a w przyszłości nasze dzieci. Jeszcze raz najmocniej Ci dziękuję, że mam najwspanialszą żonę. Błagam wysłuchaj nasze modlitwy, prośby i czuwaj nad nami. Amen
 Maria: 18.01.2012, 10:04
 Święty Józefie miej w opiece moje dzieci w sprawie pracy - proszę
 Mariusz: 15.01.2012, 17:28
 Józefie Święty, spraw aby w mojej rodzinie nie zgasł ogień miłości, oddal cierpienia i niesnaski, a pokój niech zagości na wieki.
 Dorota: 15.01.2012, 10:00
  Sw.Jozefie miej w opiece nasza rodzine,pomoz mojemu mezowi w podjeciu dobrej decyzji,oddal od nas ludzi ktorzy zle nam zycza.
 agnieszka: 11.01.2012, 08:14
 Św. Józefie proszę aby ta druga kobieta znikneła z zycia męża,a mąż żeby zrozumiał wreszcie że w zyciu są świete wartości i sznował je.
 
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] (67) [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej