Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 asia: 25.03.2012, 23:52
 Święty Józefie proszę Cię o cud uzdrowienia Piotra z raka żołądka przerzutów na aorcie brzusznej, by 5 letnia Kasia, którą adoptował z zoną mogła długo cieszyć się obecnością swojego taty, by pokazywał jej właściwą drogę do Boga, św.Józefie wstaw się za Piotrem, któremu lekarze dają klika miesięcy życia. Proszę również o nawrócenie Adama, mężczyzny z którym jestem w związku, o powrót mowy dla Adama Taty po udarze, oraz o łaskę zdrowia dla mojej mamy i całej rodziny. o dobre relacje w pracy, i Boże błogosławieństwo, Tobie powierzam, wszystkie trudności materialne, wysłuchaj mnie...
 Maria: 22.03.2012, 10:47
 Swiety Józefie proszę Cię o nawrucenie moich synów i mojego meża. Proszę Badz Opiekunem mojej całej rodziny .Proszę Cię o pracę dla mojej córki i dla Andrzeja S . A dla mnie o zdrowie silę i wytrwanie. Błagam nie opuszczaj nas w tych trudnych dla nas sprawach.Bóg zapłac...
 maria: 22.03.2012, 05:29
 Święty Józefie proszę o opiekę,zdrowie potrzebne łaski,dla mamy,synów i dla mnie,Proszę Opiekunie Rodzin o pomoc w codziennym trudzie życia,o nawrócenie na właściwą drogę synów,rodzeństwo i tych którzy zapominają o miłości i poszanowaniu człowieka.Wspieraj nas Święty Józefie i błogosław nam.
 jadwiga: 21.03.2012, 23:07
 ŚW JÓZEFIE POMAGAJ MI STAWAC SIE DOBRYM CZŁOWIEKIEM CHETNIE NIESC POMOC LUDZIĄ NAWET JESLI ONI POZNIEJ O TYM ZAPOMNĄ. DODAWAJ SIŁY W KAZDYM DNIU .NIECH POKOJ ZAGOSCI POMIĘDZY LUDZMI . NA MOJEJ DRODZE POSTAW MEŻCZYZNE KTÓRY BEDZIE DOBRYM OJCEM I MEZEM, MOJĄ RODZINE OTACZAJ BŁOGOSŁAWIENSTWEM .A W GODZINIE SMIERCI BŻDZ ZE MNĄ. AMEN.
 kazimiera: 21.03.2012, 21:13
 Sw.Józefie proszę o opiekę i wstawiennictwo,w moich problemach rodzinnych o dar wiary.zdrowia,nawrócenia.miłości i pokoju i Twojego błogosławieństwa
 matka: 20.03.2012, 15:20
 Święty Józefie proszę o nawrócenie moich synów i proszę oddal z naszego grona rodzinnego osoby,które wnoszą tak wiele złego i nie zgody, proszę Cię Święty Józefie wzorze rodzin o pomoc i ratunek dla naszej rodziny.
 Renia;: 20.03.2012, 09:26
 Swięty Józefie, mój mąż rozpoczyna dzisiaj pracę!!!!Ty wiesz jak bardzo jesteśmy Ci wdzięczni, że nas wysłuchałeś.Modlcie się gorliwie do Sw. Józefa Robotnika, On zna troski ludzi szukających pracy i nie zostawi nikogo bez pomocy.BOG ZAPŁAĆ!!!!!.
 WANDA 19.03.2012R.: 20.03.2012, 00:02
 Sw Jozefie prosze Cie pomoz mi w rozwiazaniu trudnych spraw zawodowych by oszczerstwa i pomowienia zniknely .prosze wypros u boga laske dobrej wiary i calkowitego zaufania Bogu o potrzebne laski dla mojego syna mojej mamy i dla mnie.Prosze wysluchaj mojej modlitwy i pomoz w dziele intronizacji Jezusa CHRYSTUSA NA KROLA POLSKI
 WANDA 19.03.2012R.: 19.03.2012, 23:59
 Sw Jozefie prosze Cie pomoz mi w rozwiazaniu trudnych spraw zawodowych by oszczerstwa i pomowienia zniknely .prosze wypros u boga laske dobrej wiary i calkowitego zaufania Bogu o potrzebne laski dla mojego syna mojej mamy i dla mnie.Prosze wysluchaj mojej modlitwy i pomoz w dziele intronizacji Jezusa CHRYSTUSA NA KROLA POLSKI
 WANDA: 19.03.2012, 23:39
 Sw Jozefie prosze Cie pomoz mi w rozwiazaniu trudnych spraw zawodowych by oszczerstwa i pomowienia zniknely .prosze wypros u boga laske dobrej wiary i calkowitego zaufania Bogu o potrzebne laski dla mojego syna mojej mamy i dla mnie.Prosze wysluchaj mojej modlitwy i pomoz w dziele intronizacji Jezusa CHRYSTUSA NA KROLA POLSKI
 marzena: 19.03.2012, 21:24
 Święty Józefie proszę wstawiaj się za mną do Boga Ojca Najwyższego w mojej prośbie o znalezienie stałej pracy
 Helena: 19.03.2012, 21:17
 Swięty Józefie opiekuj się moją rodziną-błagam miej w opiece mojego syna.
 Ella: 19.03.2012, 18:40
 ŚWIĘTY JÓZEFIE .... MIEJ MNIE I MOJE DZIECI W SWOJEJ OPIECE ... MÓDL SIĘ ZA NAMI . AMEN!!
 Z-wa: 19.03.2012, 17:43
  Św.Józefie proszę Cie gorąco pomóż mojej córce wygrać sprawę w sądzie.O łaskawy święty Józefie weź ją w obronę! Proszę o zdrowie i Twoją opieką nademna i moja córką...
 Małgorzata: 19.03.2012, 16:39
 Święty Józefie dziękuję Ci za to, że nie opuściłeś Maryi. Proszę bądź widocznym wzorem dla mężczyzn, pocieszeniem dla samotnych i pociechą dla ciężko pracujących i tych, którzy pracy szukają. Proszę o łaski dla mojego ojca-twojego imiennika i dla naszej rodziny.
 Elak : 19.03.2012, 14:48
 Św. Józefie, mój najlepszy Ojcze, dziękuję za opiekę i wspieranie w trudnych sprawach. Proszę opiekuj się moją rodziną , pomóż Kasi znależć odpowiednią pracę, postaw na drodze moich dzieci dobrych małżonków.
 Viola 33: 19.03.2012, 14:09
 Swiety Jozefie dziekuje Ci za to ze jestes dla nas za to ze nas wspierasz za to ze moge liczyc na Ciebi dziekuje Ci za twoje dobre serce za to ze zawsze byles z Matka nasza i Jezusem. Dziekuje za zdrowie i milosc.
 paulina: 19.03.2012, 13:58
 Św Józefie, mój przyjacielu. Dziękuję Ci za dobrą pracę. Prosze Cię za tymi, ktorzy tu proszą Cię o wstawiennictwo, wysłuchaj mnie i ich na chwałę tylko Boga. Pomóż mi walczyć z pokusami o których wiesz, i uproś dla mnie dobrego, świetego męża, który będzie ze mną chciał rano śpiewać godzinki i włóczyć się po górach :) Wierzę, że możesz, tylko chciej. Dziekuję, niech się sławi imię Twoje. ps. pomóż temu bezrobotnemu pode mną!
 bezrobotny: 19.03.2012, 13:03
 SW Jozefie prosze Cie bym dostal ta prace na ktora juz tak dawno czekam. Bym byl z niej zadowolony ja i pracodawca ze mnie.A jezeli ta praca nie jest dla mnie, to prosze pokieruj mnie gdzie mam isc i gdzie szukac abym ja wreszcie dostal.Prosze rowniez o dobra zone,zdrowie,blogoslawienstwo Boze.
 Agnieszka : 19.03.2012, 12:41
 Święty Józefie, proszę Cię o uleczenie ciała i duszy mojego męża Jarka oraz o opiekę Bożą i dary Ducha Św. dla naszych dzieci i dla mnie i męża. Obejmij Swoją opieką naszą rodzinę i małżeństwo i przeprowadź nas przez trudne chwile. Proszę Cię również o pracę dla męża. Bądź z nami proszę, wysłuchaj nas...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej