Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 agnieszka: 30.12.2011, 18:00
 o święty Józefie błagam o wysłuchanie moich modlitw i próżb,dopomuż mi wytrwać ukończyć szkołę którą zaczełam i aby mąż zaczoł mnie sznować o przemienie w moim małeństwie
 maria M : 29.12.2011, 18:47
 Swiety Jozefie pomoz , pokieruj w znalezieniu pracy ,juz nie mam sil dalej szukac ,i nie dam rady tak zyc , prosze oTwoje wsawiennictwo.
 krzysiek: 27.12.2011, 21:56
 Święty Józefie proszę Cię dzisiaj o pomoc w znalezieniu drogi w życiu w której będę się mógł się zrealizować pracując ciężko tak jak mogłem, to wykonywać dotychczas. Wiesz o tym, że zawsze wykonywałem pracę, tak jak potrafiłem najlepiej. Teraz proszę Cię o nowe wyzwanie na nowym stanowisku.
 Agnieszka: 26.12.2011, 08:53
 Święty Józefie, patronie rodzin proszę Cię módl się za mną i wyproś mi u Jezusa Miłosiernego łaskę dobrego męża i rodziny, tak ciężko być samą. Jeżeli taka wola Boga to uproś u niego łaskę mężczyzny którego tak bardzo kocham i tak bardzo pragnę z nim być, niech Nasz Ojciec Niebieski wleje w jego serce szczerą miłość do mnie. Proszę wspieraj mnie i czuwaj nade mną.
 misza: 22.12.2011, 20:36
 Święty Józefie proszę Cię aby w końcu mi się ułożyło, żebym znalazła pracę w której bym czuła się dobrze i w której bym spełniała. Ciągłe poszukiwanie wzbudza we mnie depresje. Prosze Cie bardzo pomoz mi i mojej rodzinie. Tak bardzo chciałąbym zeby moj tato mial stale zatrudnienie, lub chociaz prace dorywcze, zeby cos sie zmienilo na lepsze, ale wiem ze jesli ktos ma 60 lat to nie jest latwo. Prosze Cie pomoz naszej rodzinie.
 Basia: 21.12.2011, 07:18
 święty Józefie dopomóż mojej córce Gosi znależć pracę. Dodaj jej odwagi, poczucia bezpieczeństwa i dobrej nadziei. Chroń ją przed załamaniem, poczuciem beznadzieji i depresją. Błagam Cię Święty Józefie pomóż jej.
 beata: 17.12.2011, 16:47
 Św Józefie ,proszę cie pomóż mi wyjsc z długów kredytowych.Wysłuchaj mojej prożby.
 Agnieszka: 15.12.2011, 08:21
 św.Józefie proszę o zdrowie dla mamy i łaski bożej opacznośći.
 Małgorzata.C: 14.12.2011, 12:37
 Święty Józefie, proszę Cię także o zdrowie dla najbliższych i dla siebie. Proszę Cię o wsparcie dla mojej przyjaciółki Eli. Wspieraj ją w jej decyzjach, uszczęśliw bo ona potrzebuje bliskości, kogoś sensownego w jej życiu. Człowieka, który ją wesprze i będzie kochał za to jaką jest. Niech taki człowiek pojawi się ( spadnie jej z nieba) i uratuje przed samotnością, pokocha i da bliskość jakiej ona potrzebuje.
 Małgorzata.C: 14.12.2011, 12:34
 Święty Józefie natchnij mnie wiarą i nadzieją na lepsze jutro. Pomóż mi w szukaniu pracy, daj mi mądrość o przekonanie, że znajdę, większą pewność siebie. Pomóż mi znaleźć właściwe zajęcie dla mnie w którym będę szczęśliwa. Zajęcie, które będzie na tyle dochodowe, żeby utrzymać rodzinę i dać jej szansę na lepsze jutro. Małgorzata
 Maria: 05.12.2011, 09:41
 Święty Józefie proszę nie zapominaj o Beatce i Dominice w sprawach nurtujących, Miej Je w swojej opiece, ufam Tobie!
 teresa: 03.12.2011, 03:06
  Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.
 krysia : 03.12.2011, 03:04
 Sw Jozefie oddaje Tobie cale moje zycie wszystko co mam i co posiadam . .terazniejszosc i przyszlosc.zycie doczesne i w godzinie smierci . Oddal odemnie wszelkie pokusy, zmartwienia . niepokoj ,moich wrogow i tych co rozbijaja nasza rodzine i zatruwaja moje zycie.Blagam Upros laski u Syna Twego Jezusa Chrystusa wstawiaj sie za nami.Ratuj bo giniemy.Sw Jozefie opiekunie Swietej Rodziny Pomoz mi zlo dobrym zwyciezyc i ratuj ode zlego ,jakie mnie nachodzi .opiekuj sie moja rodzina. Prosze Cie Sw Jozefie wstaw sie u Boga Ojca Wszechmogacego aby poslal mnie tam gdzie jest moje przeznaczenie , bys znalazla dla siebie prace i zarabiala na srodki utrzymania dla siebie.Jezu Ufam Tobie.Amen
 krysia: 02.12.2011, 05:19
 Sw Jozefie modl sie za moja rodzine i wypraszaj nam dlugie szczesliwe zycie w dostatku .a po smierci wiecznej szczesliwa smierc. dla nas wszystkich .Amen
 zbigniew: 29.11.2011, 17:14
 świety józefie błagam o pomoc twoją, dla mojej mamy ktora jest bardzo ciezko chora, za mojego ojca chrzestnego ryszarda o nawrocenie z nałogu pijanstwa i za mnie o prace ktora jest bardzo niepewna,- blagam cie nie opuszczaj mnie.
 zofia: 29.11.2011, 08:28
 Swiety Jozefie moj patronie ktorego sobie obralam pomor siostrze w jej sprawie niech bedzie mogla razem z toba cieszyc sie narodzinami twego syna nawruc ja do bliskosci z bogiem niech zalatwia szczesliwie swoje sprawy
 Maria: 28.11.2011, 09:57
 Święty Józefie, cały czas czuję Twoją obecność, jednak oczekuję kontynuacji spraw związanych z pracą Dominiki, proszę wybierz dla Niej dobrą drogę, by była zadowolona. Ponadto sprawy sercowe Beatki są na wielkim rozdrożu proszę, Byś i tu Św. Józefie położył rękę na jej rozterkach. Ona pragnie szczęścia dla swych dzieci i dla siebie miłości. Proszę też o względy dla mojego Chrześniaka Jacka, bo On też cierpi z wielu powodów. Za dotychczasowe łaski bardzo dziękuję!
 zbm: 27.11.2011, 12:29
 chwalebny ojcze korego wybieram prosze cie o pomoc dla siostry we wszystkich jej klopotach i zdrowie dla corek niech bedo mogli cieszyc sie zdrowiem idonosza szczesliwie swoje dzieci moze o duzo cie prosze ale wesprzyj ich
 zofia: 24.11.2011, 19:31
 proszę o pomoc dla siostry eli niech zalatwi sobie tą sprawe i dopomusz niech znajdzie sobie prace i jej syn z całego serca o to cie prosze nie dla mnie a dla niej
 Gosia : 24.11.2011, 00:52
 Święty Józefie proszę o drogowskaz w poszukiwaniu pracy i drogi życiowej...prowadz i bądz moim opiekunem...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej