Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   


Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Dorota: 09.09.2011, 12:25
 KOCHANY ŚWIĘTY JÓZEFIE, PROSZĘ CIĘ O POMOC W ZNALEZIENIU PRACY, POMÓZ MI TAK JAK KIEDYŚ MI POMOGŁEŚ ZNALEŹĆ IDEALNĄ DLA MNIE PRACĘ...TY WIESZ O CZYM MYŚLE...
 AGNIESZKA: 09.09.2011, 09:01
 O św.Józefie proszę Cię gorąco o godziwą prace i płace dla męża tu w kraju ja najszybszym czasie i abyśmy sie nie musieli rostawać.
 Syn: 06.09.2011, 15:13
 Św Józefie proszę Cię moja skromną modlitwą w intencji nie swojej a mojej mamy aby jej plany odnośnie pracy się udały , szczególnie dzisiaj wysłuchaj modlitw mych Amen
 anonim: 05.09.2011, 16:55
 Św. Józefie proszę Cię o znalezienie pracy dla mojego chłopaka
 anka994: 04.09.2011, 19:17
 Józefiesw prosze o ratunek, skrusz serce mojego meza pomoz mi uratowac to małżenstwo wesprzyj mnie w trudnych chwilach daj siły BŁAGAM
 Ania: 04.09.2011, 04:52
 Sw. Jozefie bardzo Cie prosze o dobra prace w UNI dla mego meza Emila. Prosze Cie abys wstawil sie za nami bo maz moj podupada juz na Duchu.  Sw.Jozefie prosze Cie wstaw sie za moja rodzina u Pana Boga,wypros potrzebne laski oraz dary Ducha Sw. dla mojego meza i naszego synka i naszych bliskich. Laskawie dziekuje Ci z calego serca !
 Sybilla: 02.09.2011, 13:25
 Święty Józefie proszę o dobrą pracę dla mnie.
 Agnieszka: 01.09.2011, 21:41
 Św. Józefie proszę Cię bardzo o godną prace i płace dla mojego męża orraz o dobrą atmosfere w pracy i to w najbliszczym czasie.Amen
 Katarzyna: 31.08.2011, 12:32
 Św Józefie Proszę Cię O znalezienie dobrego męża który będzie mnie kochał i szanował aż do końca moich dni
 Agnieszka: 30.08.2011, 12:56
 Św. Józefie proszę o pracę w na pełen etat i o dobrą atmosfere w pracy, proszę aby tobyło w jak najszybszym czasie
 Maria: 30.08.2011, 10:29
 Święty Józefie wskaż dobrą drogę do znalezienia pracy dla Beaty i Dominiki.
 Maria: 30.08.2011, 10:23
 Święty Józefie proszę wskaż dobrą drogę do znalezienia pracy moim córkom, Beatce i Dominice.
 Agnieszka: 29.08.2011, 14:55
  o Św.Józefie proszę bardzo gorąco o spokój w rodzinnym domu i oto by ojciec przestał pić alkohol i szanował mamę.
 Agnieszka: 29.08.2011, 10:09
 Święty Józefie proszę Cię gorąco o pracę która pozwoli mi żyć godziwie, przebacz mnie moje grzechy i ustrzesz od złych ludzi i ich życzeń.
 MAMA: 25.08.2011, 22:00
  SWIETY JUZEFIE PROSZE CIE O SZCZĘŚLIWE MACIERZYNSTWO DLA MAGDALENY
 ela: 23.08.2011, 11:28
 Św. Józefie, prosze wstaw sie za mna, aby moje finanse ulegly poprawie i o dobra prace
 Adam: 21.08.2011, 20:45
 Święty Józefie błagam wyproś u Syna Bożego mojemu ojcu łaskę uzdrowienia i powrotu do zdrowia z choroby nowotworowej.Spraw by czwartkowe badanie dały dobre wyniki i pozwoliły na właściwy przebieg leczenia .Panie Boże postaw właściwych ludzi a Duch Święty niech ich natchnie w podjęciu decyzji o skutecznym , prawidłowym leczeniu.
 Emilka: 18.08.2011, 12:26
 Święty Józefie, proszę o pomoc i wstawiennictwo u Pana Boga w intencji znalezienia prze ze mnie dobrej pracy z dobrymi ludźmi. Bóg zapłać.
 malwina: 17.08.2011, 17:05
 Św. Józefie proszę wyprowadź z tej ostatniej sytuacji coś dobrego
 x: 17.08.2011, 09:48
 Św. Józefie pomóż jak mogłam się aż tak pomylić...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej