Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej
Ralph Martin
Jesteś chrześcijaninem. Może rok, może dwa, a może już 20 lat. Uczęszczasz na każdą niedzielną Mszę Św., modlisz się obowiązkowo rano i wieczorem, zawsze dajesz symboliczną złotówkę na tacę... Bywa jednak, że nie jesteś w stanie nawiązać bliższego kontaktu z Bogiem. Targają Tobą wątpliwości. Bronisz się rękami i nogami przed miłością, którą chce obdarzyć Cię Twój Ojciec. ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Agnieszka: 30.08.2011, 12:56
 Św. Józefie proszę o pracę w na pełen etat i o dobrą atmosfere w pracy, proszę aby tobyło w jak najszybszym czasie
 Maria: 30.08.2011, 10:29
 Święty Józefie wskaż dobrą drogę do znalezienia pracy dla Beaty i Dominiki.
 Maria: 30.08.2011, 10:23
 Święty Józefie proszę wskaż dobrą drogę do znalezienia pracy moim córkom, Beatce i Dominice.
 Agnieszka: 29.08.2011, 14:55
  o Św.Józefie proszę bardzo gorąco o spokój w rodzinnym domu i oto by ojciec przestał pić alkohol i szanował mamę.
 Agnieszka: 29.08.2011, 10:09
 Święty Józefie proszę Cię gorąco o pracę która pozwoli mi żyć godziwie, przebacz mnie moje grzechy i ustrzesz od złych ludzi i ich życzeń.
 MAMA: 25.08.2011, 22:00
  SWIETY JUZEFIE PROSZE CIE O SZCZĘŚLIWE MACIERZYNSTWO DLA MAGDALENY
 ela: 23.08.2011, 11:28
 Św. Józefie, prosze wstaw sie za mna, aby moje finanse ulegly poprawie i o dobra prace
 Adam: 21.08.2011, 20:45
 Święty Józefie błagam wyproś u Syna Bożego mojemu ojcu łaskę uzdrowienia i powrotu do zdrowia z choroby nowotworowej.Spraw by czwartkowe badanie dały dobre wyniki i pozwoliły na właściwy przebieg leczenia .Panie Boże postaw właściwych ludzi a Duch Święty niech ich natchnie w podjęciu decyzji o skutecznym , prawidłowym leczeniu.
 Emilka: 18.08.2011, 12:26
 Święty Józefie, proszę o pomoc i wstawiennictwo u Pana Boga w intencji znalezienia prze ze mnie dobrej pracy z dobrymi ludźmi. Bóg zapłać.
 malwina: 17.08.2011, 17:05
 Św. Józefie proszę wyprowadź z tej ostatniej sytuacji coś dobrego
 x: 17.08.2011, 09:48
 Św. Józefie pomóż jak mogłam się aż tak pomylić...
 Aga: 16.08.2011, 21:54
 Święty Jóżefie proszę o dobrą pracę dla mojego syna , aby był z niej zadowolony i z tego miał poczucie własnej wartości . Żeby wspomniał dawną przyjaźń i wrócił do niej . Chroń go przed złem.
 mama: 11.08.2011, 06:51
 Sw.Jozefie prosze wstaw sie za moja rodzina u Pana Boga,wypros potrzebne laski oraz dary Ducha Sw. dla mojego meza i naszych dzieci i naszych bliskich.
 Agnieszka: 09.08.2011, 08:19
 Św. Józefie proszę o twe wstawienictwo również w małżeństwie aby mąż przestał mnie dręczyć
 Małgosia: 06.08.2011, 22:53
 Święty Józefie, dziękuję za Twoją opiekę. Proszę Cię o dobrego męża, który będzie ojcem moich dzieci, który będzie mnie kochał a ja jego. Pozwól nam być razem. Błagam Cię z całego serca. Pomóż proszę.
 Elżbieta: 04.08.2011, 16:10
 Święty Józefie bardzo proszę o Twoje wstawiennictwo do Pana Naszego i Matuchny Przenajświętszej o dobrą pracę dla mojego syna Bartosza i aby mógł się w niej dobrze czuć proszę błagam.
 Elżbieta: 03.08.2011, 17:18
 Święty Józefie bardzo proszę o Twoje wstawiennictwo do Pana naszego i Matuchny Przenajświętszej o nawrócenie dla mojego brata Mirka żeby nie przysparzał więcej kłopotów mojej schorowanej mamie i żeby znalazł prace i ją utrzymał proszę błagam.
 kasia: 01.08.2011, 20:28
 św. Józefie proszę o opiekę dla ojców mej wspólnoty o Krzysztofa Piotra Tomka Jacka o nawrócenie dla nich
 Anna: 31.07.2011, 23:47
 Święty Józefie błagam Cię o wstawiennictwo uPana Boga, aby mój mąż i brat znaleźli pracę.
 Monika: 30.07.2011, 15:15
 Św. Józefie błagam o pomoc Twą. Opiekunie małżeństw miej w swojej opiece nasze małżeństwo, obroń nas przed rozwodem. Błagam, wyproś u kochanego Pana łaskę rezygnacji z rozwodu przez mojego męża, wyproś powrót mojego męża do mnie, wyproś cud. Proszę o pomoc Twoją.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej