Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   


Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej
S. Ann Shields
Żeby wydać owoce, musisz pozwalać się przycinać, wciąż pogłębiać swoją wiarę i relację z Bogiem dzięki modlitwie. Czasami jednak mogą nachodzić Cię wątpliwości. Dlaczego moja modlitwa jest nieskuteczna? Dlaczego, chociaż się modlę, sytuacja się pogarsza? W jaki sposób mam modlić się za innych? ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 megi: 19.04.2011, 13:33
 Swiety Józefie prosze o siłe dla mojego Marka ,by w jego firmie bylo wszystko w porzadku z paraca,i daj nam duzo milosci w naszym zwiazku i szczescia.Prosze o wstawiennictwo i czuwaj nad nami.Amen.
 ula: 14.04.2011, 21:15
 Swięty Józefie miej w opiece mego syna, proszę o dalsze zdrowie dla niego i dziekuje za wyproszony dla mnie spokój
 jamajka: 14.04.2011, 16:23
 św Józefie nieś pomoc moim rodzicom w znalezieniu pracy...
 Ramona: 14.04.2011, 13:11
 Święty Józefie proszę Cię o pomoc w znalezieniu pracy... Bóg zapłać
 Mateusz Grzesznik: 14.04.2011, 12:46
 Św Józefie pomóż mi w ciężkim moim życiu ,abym się zmienił na lepsze i proszę Cie o dobry wybór pracy w moim życiu
 marta: 13.04.2011, 19:26
 Święty Józefie, proszę cię żebym dostała pracę. Byłam na rozmowie i teraz czekam na odpowiedz. Wysłuchaj mojej prośby, daj mi pracę, Bóg zapłać
 Jarek: 12.04.2011, 13:17
 Święty Józefie proszę Cię o dobrą pracę, bym mógł dbać o dom, by moim dzieciom niczego nie brakowało i wychować ich na dobrych ludzi, proszę.
 Beata: 10.04.2011, 02:07
 Św Józefie proszę wstaw się u Boga o zdrowie dla mojej córeczki Dziękuję za twoją opiekę
 ula: 06.04.2011, 21:12
 Święty Józefie dziękuję za wysłuchanie i proszę o zdrowie dla syna wysłuchaj mnie także
 Ania: 05.04.2011, 22:03
 Swiety Jozefie. Dziekuje Ci za wszystkie laski jakimi nas obdarzasz. Blagam Cie z calego serca,spraw zeby u Artura w pracy wszystko sie ulozylo. Prosze Cie o laske dla Mojego Artka aby nie stracił obecnej pracy i dogadal sie z szefem! Prosze o modlitwe za nas!
 kasia: 01.04.2011, 20:33
 św Józefie pomóż mi się uwolnić z tej udręki jaką jest brak pracy, błagam z całych sił....
 wiola.B: 31.03.2011, 22:33
 św.Józefie prosze cie zeby moje małzenstwo przetrwało.prosze o to aby sie wszystko poukładalo.amen
 heniu: 28.03.2011, 10:15
 Święty Józefie proszę nie zapomnij o mym ukochanym synie Michałe miej go pod swą opieką .Amen
 Sylwia: 24.03.2011, 22:21
 Św.Józefie ,prosze Cie abym dostala tą pace o ktora tak sie staram,prosze pomoz mi na rozmowie kwalifikacyjnej.wiem ze jest ogromna konkurencja prosze o modlitwe w mojej intencji.Bog zaplać.
 Anna: 22.03.2011, 08:32
 święty Józefie proszę Cię, aby mój mąż znalazł pracę blisko domu i zrezygnował z pracy w firmie przez którą są same kłopoty. Spraw aby przestał się kontaktować z pewną kobietą. Pomóż naszej rodzinie!
 Iwona: 20.03.2011, 13:27
 święty Józefie wyproś mi łaskę dobrej pracy, uwolnienia z depresji
 sylwia: 19.03.2011, 20:16
 Św.Jozefie proszę Cie o to by mkoj mąz znalazl wreszcie dobrą prace,abysmy mogli byc razem i godnie zyc.Proszę aby nasze sprawy sie poukladaly wreszcie,abysmy wyszli z dlugow ktore ciagna sie za nami i nie pozwalaja normalnie funkcjinowac.pomoz nam w tym trudnym dla nas okresie.Dziekuje za dotychczasowe łaski.amen
 wierząca: 17.03.2011, 20:14
 Święty Józefie patronie nasz błagam o opiekę i potrzebne łaski w naszym życiu za wysłuchane całym sercem dziękuję Święty Józefie postaw na mojej drodze kandydata na męża tak długo czekam wysłuchaj proszę Amen
 BEATA: 16.03.2011, 08:37
 SWIETY JOZEFIE PROSZE CIE O LASKI W TYM OKRESIE ,WIEM ZE Z TWOJA POMOCA WSZYSTKO BEDZIE LATWIEJSZE.SZCZESC BOZE
 DM: 11.03.2011, 22:57
 Swiety Jozefie blagam o prace dla Marka,prosze o wstawiennictwo i modlitwe Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej