Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 aga: 20.06.2011, 07:06
 św.Józefie błagam o wstwienictwo w mej intencji stanełam przeciów złu za ofiarami a teraz sama jestem ofiarą spisku i pomówień.sprawa jest w sądzie proszę o sprawiedliwość.i aby przestepcy ponosili odpowiedzialność.
 aga: 19.06.2011, 11:22
 św.Józefie proszę o Twe wstawienictwo w mojej intencji o normalność w końcowej prac i w przyszłości o prace w której .....
 gosia: 13.06.2011, 15:09
 Święty Józefie proszę o Twoje wstawiennictwo do Pana abym dostała stałą i dobra pracę, aby wyjaśniła się moja sytuacja i cofnięto wypowiedzenie.
 m: 11.06.2011, 19:35
 Prosze o szczesliwy powrot do domu syna Jakuba,prosze o opieke nad moja rodzina.Dziekuje Ci Sw.Jozefie za wszystkie laski.
 mariana: 11.06.2011, 17:04
 Prosze o prace i zdrowie dla rodziny!
 EWELINA: 08.06.2011, 14:12
 Józefie Święty bardzo upraszam twoich łask. Proszę o błogosławieństwo dla całej rodziny i współpracowników oby ten czas niepokoju i starchu minął. AMEN
 u: 07.06.2011, 07:08
 Sw.Jozefie prosze wstawiaj sie za nasza rodzina i pomagaj memu mezowi i naszym dzieciom.Opiekuj sie naszymi bliskimi i moimi bracmi.Pomoz pokonac trudy.
 mama: 04.06.2011, 21:28
 Św. Józefie, bardzo Cie proszę, byś mojej córce na drodze życia postawił dobrego, wartościowego chłopaka, by ją rozumiał i sprawił, by zapomniała o złych zdarzeniach z dzieciństwa, by nadal trwała w tak mocnej wierze jak dotychczas.Za wszystko dobro, które ją spotyka - dziękuję. W opiece ojcowskiej miej całą moją rodzinę. Potrzeba nam wsparcia-Ty wiesz!
 agata: 31.05.2011, 16:17
 o zdrowie dla mojego synka, zeby zaczal przybierac na wadze, zeby rosl. o sile i nadzieje dla mnie. o sile dla meza. o wszystko to co mam na duszy, Ty wiesz, nie zawiedz mnie sw. Jozefie
 Basia: 29.05.2011, 20:07
 Św Józefie Prosze Ciebie o znalezienid dobrej pracy, aby jedna z ofert którą miałam najlepsza dla mnie była owocna.
 Ewelina : 25.05.2011, 18:30
 Święty Józefie, bardzo proszę o znalezienie jakiejkolwiek pracy
 Agnieszka: 23.05.2011, 11:53
 święty Józefie gorąco Cię proszę o pomyślny przebieg operacji mojej mamy.I szybki powrót do zdrowia.Bardzo proszę o wstawienictwo twe.
 Aneta: 20.05.2011, 15:35
 Módl sie za mna.
 Maciej: 20.05.2011, 13:36
 Świety Józefie proszę Cię o błogosławieństwo w znalezieniu stabilnej pracy.
 Teresa: 18.05.2011, 22:55
 Swiety Jozefie prosze cie aby maz dostal prace, nie mamy juz pracy 4 lata, jest nam ciezko, zeby dzieci byly zdrowe
 Robo: 17.05.2011, 11:31
 Święty Józefie proszę cię o pomoc w znalezieniu pracy
 iza: 13.05.2011, 09:24
 SW Jozefie prosze o pomoc w znalezieniu pracy, dobrej pracy ktora bedzie dawala mi satysfakcje i pieniadze. amen
 Ewa: 12.05.2011, 10:29
 Świety Józefie prosze Cię, aby narzeczony znalazł pracę, a dzisiejsza rozmowa, żeby okazała sie owocna. BOŻE POMÓŻ
 maria: 11.05.2011, 20:02
 Swiety Jozefie prosze Cie o laski dla mojej rodziny O Zdrowie Mamy i Brata Pawla. Bog zaplac.
 małgosia: 09.05.2011, 10:23
 Święty Józefie proszę Cię o znalezienie dobrej pracy abym mogła realizować swoje małe plany i aby moja rodzina miała dzięki temu stabilizację. Proszę Cię o to z całego serca!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej