Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 Leszek: 19.01.2012, 13:28
 Święty Józefie, Oblubieńcze Najświętszej Maryi Panny, pragnę stale Ci dziękować za to, że dane mi jest bycie mężem najwspanialszej kobiety na świecie, tej mi przeznaczonej. Dziękuję Ci za to wszystko, ca co powinienem dziękować, przepraszam za wszystko, za co powinienem przepraszać i proszę o wszystko o co powinienem prosić. Na pewno w tym czasie pragnę Cię stale prosić Św Józefie o dobrą pracę dla mnie, której tak długo szukam, błagam pomóż zesłać mi jakąś dobrą pracę aby lepiej się nam żyło. Dla swojej żony i przyszłości naszej rodziny chcę zrobić jaknajwięcej i uprosić jak najwięcej łask Bożych. Proszę z całego serca i ze wszystkich sił abyś zawsze mógł czuwać, chronić i otaczać łaskami mnie i moją najcudowniejszą żonę a w przyszłości nasze dzieci. Jeszcze raz najmocniej Ci dziękuję, że mam najwspanialszą żonę. Błagam wysłuchaj nasze modlitwy, prośby i czuwaj nad nami. Amen
 Maria: 18.01.2012, 10:04
 Święty Józefie miej w opiece moje dzieci w sprawie pracy - proszę
 Mariusz: 15.01.2012, 17:28
 Józefie Święty, spraw aby w mojej rodzinie nie zgasł ogień miłości, oddal cierpienia i niesnaski, a pokój niech zagości na wieki.
 Dorota: 15.01.2012, 10:00
  Sw.Jozefie miej w opiece nasza rodzine,pomoz mojemu mezowi w podjeciu dobrej decyzji,oddal od nas ludzi ktorzy zle nam zycza.
 agnieszka: 11.01.2012, 08:14
 Św. Józefie proszę aby ta druga kobieta znikneła z zycia męża,a mąż żeby zrozumiał wreszcie że w zyciu są świete wartości i sznował je.
 agnieszka: 11.01.2012, 08:09
 Św. Józefie miej mame w opiece,otocz ja płaszczem ochronnym.
 magda: 10.01.2012, 14:29
 sw. Józefie miej w opiece moją rodzinę
 jasia : 07.01.2012, 11:41
  swięty Juzefie prosze cie o zdrowie dla załej mojej rod ziny i oszczęsliwe porody moicórek anny i magdaleny oras za pobyt ziecia w awganistanie roberta z panem bogiem oszczesliwy powrut do zony i coreczki julji bóg zapłac
 Aga: 06.01.2012, 22:09
 Szczęść Boże,widzę że sa tu osoby poszukujące pracy.Spróbójcie pomodlić się też nowenną do Św. Josemarii Escrivy,to tzw.św. od pracy.Ja sama modliłam się i do św. Józefa i do śwJosemarii.Dostałam pracę.
 rodzina: 04.01.2012, 21:57
 sw.jozefie prosze o pomoc w naszych trudnych sprawach z ktorymi nie mozemy sobie poradzic blagam cie jozefie i twego syna jezusa wysluchaj naszych modlitw i prosb i pomoz nam w klopotach i problemach wybaw nas z trudnej sytuacji ktora przyspozyl nam nieuczciwy czlowiek oszukal nasza rodzine prosimy o modlitw i laski o sile i zdrowie dla calej rodziny duchu swiety chron nas od zla nieszczesc falszywych ludzi pomoz nam zdobyc dobra prace i zycie przyszle by nam sie ulozylo boze dopomoz nie opuszczaj nas w potrzebie
 AA: 02.01.2012, 11:53
 Bardzo proszę o pracę stałą, szukam już bardzo długo. Proszę św. Józefie i Janie Pawle II o możliwość dania mi szansy. Proszę, aby pracodawca zobaczył we mnie dobrego pracownika. Chcę wierzyć, mieć nadzieję... jestem już zdołowana:( Dziękuję o możliwość pracy dorywczej. (3 razy) Wierzę, że dostanę pracę - jest nam tak ciężko w domu:(
 agnieszka: 30.12.2011, 18:00
 o święty Józefie błagam o wysłuchanie moich modlitw i próżb,dopomuż mi wytrwać ukończyć szkołę którą zaczełam i aby mąż zaczoł mnie sznować o przemienie w moim małeństwie
 maria M : 29.12.2011, 18:47
 Swiety Jozefie pomoz , pokieruj w znalezieniu pracy ,juz nie mam sil dalej szukac ,i nie dam rady tak zyc , prosze oTwoje wsawiennictwo.
 krzysiek: 27.12.2011, 21:56
 Święty Józefie proszę Cię dzisiaj o pomoc w znalezieniu drogi w życiu w której będę się mógł się zrealizować pracując ciężko tak jak mogłem, to wykonywać dotychczas. Wiesz o tym, że zawsze wykonywałem pracę, tak jak potrafiłem najlepiej. Teraz proszę Cię o nowe wyzwanie na nowym stanowisku.
 Agnieszka: 26.12.2011, 08:53
 Święty Józefie, patronie rodzin proszę Cię módl się za mną i wyproś mi u Jezusa Miłosiernego łaskę dobrego męża i rodziny, tak ciężko być samą. Jeżeli taka wola Boga to uproś u niego łaskę mężczyzny którego tak bardzo kocham i tak bardzo pragnę z nim być, niech Nasz Ojciec Niebieski wleje w jego serce szczerą miłość do mnie. Proszę wspieraj mnie i czuwaj nade mną.
 misza: 22.12.2011, 20:36
 Święty Józefie proszę Cię aby w końcu mi się ułożyło, żebym znalazła pracę w której bym czuła się dobrze i w której bym spełniała. Ciągłe poszukiwanie wzbudza we mnie depresje. Prosze Cie bardzo pomoz mi i mojej rodzinie. Tak bardzo chciałąbym zeby moj tato mial stale zatrudnienie, lub chociaz prace dorywcze, zeby cos sie zmienilo na lepsze, ale wiem ze jesli ktos ma 60 lat to nie jest latwo. Prosze Cie pomoz naszej rodzinie.
 Basia: 21.12.2011, 07:18
 święty Józefie dopomóż mojej córce Gosi znależć pracę. Dodaj jej odwagi, poczucia bezpieczeństwa i dobrej nadziei. Chroń ją przed załamaniem, poczuciem beznadzieji i depresją. Błagam Cię Święty Józefie pomóż jej.
 beata: 17.12.2011, 16:47
 Św Józefie ,proszę cie pomóż mi wyjsc z długów kredytowych.Wysłuchaj mojej prożby.
 Agnieszka: 15.12.2011, 08:21
 św.Józefie proszę o zdrowie dla mamy i łaski bożej opacznośći.
 Małgorzata.C: 14.12.2011, 12:37
 Święty Józefie, proszę Cię także o zdrowie dla najbliższych i dla siebie. Proszę Cię o wsparcie dla mojej przyjaciółki Eli. Wspieraj ją w jej decyzjach, uszczęśliw bo ona potrzebuje bliskości, kogoś sensownego w jej życiu. Człowieka, który ją wesprze i będzie kochał za to jaką jest. Niech taki człowiek pojawi się ( spadnie jej z nieba) i uratuje przed samotnością, pokocha i da bliskość jakiej ona potrzebuje.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej