Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Małgosia: 06.08.2011, 22:53
 Święty Józefie, dziękuję za Twoją opiekę. Proszę Cię o dobrego męża, który będzie ojcem moich dzieci, który będzie mnie kochał a ja jego. Pozwól nam być razem. Błagam Cię z całego serca. Pomóż proszę.
 Elżbieta: 04.08.2011, 16:10
 Święty Józefie bardzo proszę o Twoje wstawiennictwo do Pana Naszego i Matuchny Przenajświętszej o dobrą pracę dla mojego syna Bartosza i aby mógł się w niej dobrze czuć proszę błagam.
 Elżbieta: 03.08.2011, 17:18
 Święty Józefie bardzo proszę o Twoje wstawiennictwo do Pana naszego i Matuchny Przenajświętszej o nawrócenie dla mojego brata Mirka żeby nie przysparzał więcej kłopotów mojej schorowanej mamie i żeby znalazł prace i ją utrzymał proszę błagam.
 kasia: 01.08.2011, 20:28
 św. Józefie proszę o opiekę dla ojców mej wspólnoty o Krzysztofa Piotra Tomka Jacka o nawrócenie dla nich
 Anna: 31.07.2011, 23:47
 Święty Józefie błagam Cię o wstawiennictwo uPana Boga, aby mój mąż i brat znaleźli pracę.
 Monika: 30.07.2011, 15:15
 Św. Józefie błagam o pomoc Twą. Opiekunie małżeństw miej w swojej opiece nasze małżeństwo, obroń nas przed rozwodem. Błagam, wyproś u kochanego Pana łaskę rezygnacji z rozwodu przez mojego męża, wyproś powrót mojego męża do mnie, wyproś cud. Proszę o pomoc Twoją.
 elwira: 29.07.2011, 23:09
 Św. Józefie proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Naszego , proszę o pomoc w znalezieniu pracy której tak mocno potrzebuję abym mogła godnie żyć i pomagać rodzinie ,być dobrą matką, żoną, siostrą, synową oraz koleżanką. AMEN
 Grzegorz: 28.07.2011, 22:01
 Św. Józefie bądź zawsze przy mnie, chroń mnie w pracy od wszelkich zwolnień. Daj mi poczucie bezpieczeństwa.
 agnieszka: 27.07.2011, 22:20
 św.Józefie bardzo Cię proszę o wstawienictwo za mnie abym odnalazła pewność siebie,o pracę która pozwoli godziwie żyć i o oto by mnie mąź szanował
 ewa: 27.07.2011, 18:03
 Proszę św. Józefie o znalezienie pracy w moim miescie rodzinnym
 martuś: 24.07.2011, 20:40
 Święty Józefie za Twoim wstawiennictwem proszę Cię o znalezienie etatu nauczyciela dla mnie w szkole, tak bardzo tego pragnę i potrzebuje! Miej mnie i moich bliskich w swej opiece!
 Marek: 22.07.2011, 07:52
 Święty Józefie proszę Cię daj mi sile abym znalazl taka prace dzieki której pozostanie cos w przyszlosci po mnie i dzieki której mój syn będzie mial godne zycie
 Marta: 18.07.2011, 00:27
 Święty Józefie proszę Cię wspieraj mnie w trudnych chwilach,pomóż mi spotkać mężczyznę który będzie mnie kochał, szanował i który będzie dla mnie dobrym mężem.
 agnieszka: 16.07.2011, 15:09
 Sw. Józefie,spraw proszę abym z Twoją pomocą znalazła odpowiednia dla siebie pracę,z góry serdecznie dziekuje.
 monika wk: 15.07.2011, 18:10
 BLAGAM CIE SWIETY JOZEFIE BYM DOSTALA STALA PRACE W TYM DOMU STARCOW W KTORYM TERAZ JESTEM NA PRAKTYKACH,ZEBYM PRACOWALA W SŁUŻBIE DLA INNYCH,I ZEBY INNI BYLI ZADOWOLENI Z MOJEJ PRACY.....BLAGAM CIE Z CALEGO SERCA
 Gabrysia: 15.07.2011, 11:22
 Święty Józefie proszę Cię wspieraj mnie w trudnych chwilach,pomóż mi abym spotkała dobrego przyjaciela
 Gabrysia: 13.07.2011, 21:38
 i ja proszę św Józefie o znalezienie dla mnie pracy
 Basia: 13.07.2011, 13:33
 Święty Józefie gorąco Cię proszę o pracę dla mojego męża
 Agnieszka: 12.07.2011, 21:19
 Święty Józefie! Błagam Cię o znalezienie dobrej i stabilnej pracy...
 Sybilla: 12.07.2011, 12:45
 Święty Józefie proszę o Twoje wstawiennictwo do Pana abym dostała stałą i dobra pracę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej