Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Agnieszka: 23.05.2011, 11:53
 święty Józefie gorąco Cię proszę o pomyślny przebieg operacji mojej mamy.I szybki powrót do zdrowia.Bardzo proszę o wstawienictwo twe.
 Aneta: 20.05.2011, 15:35
 Módl sie za mna.
 Maciej: 20.05.2011, 13:36
 Świety Józefie proszę Cię o błogosławieństwo w znalezieniu stabilnej pracy.
 Teresa: 18.05.2011, 22:55
 Swiety Jozefie prosze cie aby maz dostal prace, nie mamy juz pracy 4 lata, jest nam ciezko, zeby dzieci byly zdrowe
 Robo: 17.05.2011, 11:31
 Święty Józefie proszę cię o pomoc w znalezieniu pracy
 iza: 13.05.2011, 09:24
 SW Jozefie prosze o pomoc w znalezieniu pracy, dobrej pracy ktora bedzie dawala mi satysfakcje i pieniadze. amen
 Ewa: 12.05.2011, 10:29
 Świety Józefie prosze Cię, aby narzeczony znalazł pracę, a dzisiejsza rozmowa, żeby okazała sie owocna. BOŻE POMÓŻ
 maria: 11.05.2011, 20:02
 Swiety Jozefie prosze Cie o laski dla mojej rodziny O Zdrowie Mamy i Brata Pawla. Bog zaplac.
 małgosia: 09.05.2011, 10:23
 Święty Józefie proszę Cię o znalezienie dobrej pracy abym mogła realizować swoje małe plany i aby moja rodzina miała dzięki temu stabilizację. Proszę Cię o to z całego serca!
 tonka: 07.05.2011, 05:29
 sw jozefie nasz opiekunie dziekuje ci za wszystkie laski ,blagam cie jako obiekuna rodziny spraw za twoim wstawiennictwem zebym sprzedala dom i prosze modl sie za mna zeby moja sytuacja finansowa sie poprawila.a takze w twoja opieke polecam moje dzieci i mojego wnusia zawiezam wszystko tobie matence najukochanszej ijezusowi i prosze o modlitwe moj patroni rodziny ,za nas
 ELIZA: 06.05.2011, 15:00
 DZIEKUJE SWIETY JÓZEFIE ZA WSZYSTKO!!!! TWOJA OGROMNA POMOC. DZIEKUJE!!!! POMOZ PROSZE EWIE I KRYSTIANKOWI KOCHANY NASZ OPIEKUNIE.
 Tomasz: 04.05.2011, 07:51
 Święty Józefie, dziękuję Tobie za to co osiągnąłem przy wsparciu niebios swoją pracą, pomóż mi wyjść ze zobowiązań i problemów finansowych, bym nie stracił tego co mam i mógł nadal dawać pracę na utrzymanie i godne życie pracowników i ich rodzin, miej nas w swojej opiece, daj mi mądrość, dobroć i siłę działania, dla dobra ludzi, pracowników, i moich bliskich - Amen
 Tomasz: 03.05.2011, 01:37
 Święty Józefie, dziękuję Tobie za to co osiągnąłem przy wsparciu niebios swoją pracą, pomóż mi wyjść ze zobowiązań i problemów finansowych, bym nie stracił tego co mam i mógł nadal dawać pracę na utrzymanie i godne życie pracowników i ich rodzin, miej nas w swojej opiece, daj mi mądrość, dobroć i siłę działania, dla dobra ludzi, pracowników, i moich bliskich - Amen
 sw juzefie: 01.05.2011, 17:42
 prosze cie abym mugl uwolnic sie ze starej firmy i przejsc do nowej ty wiesz jak sie tam czulem blagam cie w tobie wiadomej sprawie
 dariusz: 29.04.2011, 05:18
 Sw Josefie, dziekuje Ci za wszystkie blogoslawienstwa. Prosze Cie o powodzenie w moich poszukiwaniach pracy. Spraw bym mogl zapewnic mojej zonie szczesliwe i bezpieczne zycie. Amen.
 Aga: 27.04.2011, 17:17
 Święty Józefie z całego serca proszę Cię o pomoc w znalezieniu dobrej pracy. Tak długo szukam i wciąż nic, w Tobie moja jedyna nadzieja...
 ula: 26.04.2011, 21:32
 Święty Józefie proszę o wstawiennictwo do Boga o Ducha Świętego i łaski dla mego syna a najważniejsze o dalsze zdrowie , dziękuję za wszystko co otrzymał, miej Go w opiece.
 Maria: 26.04.2011, 18:00
 Proszę Cię Święty Józefie o pracę dla moich córek Beaty i Dominiki, by mogły kontynuować pracę nauczycielek i, by Ich nauka nie poszła na marne, by mogły realizować swoje ambicje zawodowe i by mogły wychowywać bezpiecznie swoje dzieci. Proszę Cię, by Beatka znalazła swojego partnera życiowego i była z nim szczęśliwa. Za pośrednictwem Matki Bożej proszę Cię, by jej partner zaopiekował się dziećmi, jak i Ty Święty Józefie zaopiekowałeś się Matką Bożą.
 Iwona: 26.04.2011, 11:35
 Święty Józefie, proszę o opiekę nad naszą rodziną. Tak bardzo jej potrzebujemy. Amen.
 Dorota: 19.04.2011, 21:27
 Św Józefie,proszę Cię gorąco o pracę,żeby ta którą zamierzam robić się udała i dodaj mi sił i odwagi i proszę Cię o faski...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej