Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej
S. Ann Shields
Żeby wydać owoce, musisz pozwalać się przycinać, wciąż pogłębiać swoją wiarę i relację z Bogiem dzięki modlitwie. Czasami jednak mogą nachodzić Cię wątpliwości. Dlaczego moja modlitwa jest nieskuteczna? Dlaczego, chociaż się modlę, sytuacja się pogarsza? W jaki sposób mam modlić się za innych? ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Matka: 19.01.2011, 10:46
  Święty Alojzy błagam Cię o Twe wstawiennictwo do Wszechmocnego Boga dla mojej córki i pomoc w nauce opanowanie cierpliwość .Boży pokój Światłość Ducha Św.Otocz ją prawdziwymi przyjaciółmi i pomocnymi ludźmi .Uproś odwagę Dar miłości i mądrości .Chroń przed wszelkim złem duszy ciała i umysłu i wpływem złych nikczebnych złowrogich ludzi.Uproś w Imię Jezusa Chrystusa i Matki Bożej Opatrzność,potrzebne łaski Światłośc i Dary Ducha Św.Uproś jej szczęsliwy błogosławiony losw każdej płaszczyźnie życia pomyślość dobrobyt .Postaw na jej drodze mądrego szlachetnego dobrego męża obdarz ich prawdziwą miłością aby założyli szczęśliwą rodzinę.Ulecz jej zranienia.Polecam Ci całą moją rodzinęi siebie.Z całego serca składam dzięki.
 kasia26: 18.01.2011, 15:57
 Św. Józefie proszę o znalezienie pracy
 EDYTA 17.01.2011: 17.01.2011, 18:07
 ŚWIĘTY Józefie bardzo Cię proszę żebym dostała pracę oraz o nawrócenie mojego ojca! Błagam z całego serca! Przyjdź min z pomocą!
 JA: 17.01.2011, 07:00
 DZIEKUJĘ!!!!!!!!!!!!!
 Ania: 15.01.2011, 19:40
 Święty Józefie, proszę pomóż mi znaleźć dobrą pracę.
 Kasialolo: 11.01.2011, 23:57
 Święty Józefie proszę Cię o dobrą pracę
 Jaś: 11.01.2011, 16:51
 Św. Józefie prosze cie o łaske zaradoności wytrwałosci,pokory i łaske pracy dla mnie i bliskich.
 andzia: 10.01.2011, 23:22
 Św. Józefie Ty wiesz czego nam teraz potrzeba... Pomóż..
 zosia: 10.01.2011, 08:41
 św jozefie prosze cie o zdrowie dla dawidka i magdalenki uchron ich i niech dawidek wyjdzie ze szpitala w zdrowiu prosze cie z calego serca
 iwona: 06.01.2011, 18:40
 Święty Józefie uchroń Jacka przed wpływem kolegów .
 Gosia: 04.01.2011, 20:02
 Św Józefefie, proszę cię o dobrą pracę.
 magdalena: 03.01.2011, 22:00
 Swięty Józefie głowo rodziny wysłuchaj próśb powyższych i poniższych osób a dla mnie spraw bym dostała dobrą pracę, cieszyła się zdrowiem dostałą dobrego męża i nie opuszczaj w potrzebie mojej rodziny tej bliższej jaj i tej dalszej.
 magdalena: 03.01.2011, 21:59
 Swięty Józefie głowo rodziny wysłuchaj próśb powyższych osób a dla mnie spraw bym dostała dobrą pracę, cieszyła się zdrowiem dostałą dobrego męża i nie opuszczaj w potrzebie mojej rodziny tej bliższej jaj i tej dalszej.
 Żona: 03.01.2011, 17:48
 Święty Józefie proszę Cię pomóż nam w sprawach materialnych, aby mąż mógł spłacić długi i zakończyć pracę w firmie przez którą cierpi rodzina
 ALICJA: 01.01.2011, 15:21
 SW JOZEFIE blagan uczyn cud abym mogla wewnetrznie stanac na nogi i podjac trafna decyje w sprawie mojego wyboru .BLAGAM DAJ MI ZNAK JAKA DROGA ISC
 Anna Grazyna: 30.12.2010, 23:10
 Św. Józeie pomóz mi zyc po odejsciu meza. pomóz mi odszukac pracę. pomóz wyjśc z cięzkiej choroby. Powstrzymaj bym nie prosila męza o wsparcie finansowe. mąz mnie teraz nie nawidzi i zatrzymaj moje upokorzenie. To nie godne kobiety jest by zebrac u meza po 28 latach mazenstwa o wsparcie finansowe. Polecajmnie Bogu o św. Józefie.
 ania: 30.12.2010, 23:06
 Wypros u Pana SW.Józefie bym znalazła prace, bym miala zdrowie by ja wykonywac, bym nie musiała żebrac u meza, który mnie porzucil bo zakochal sie w innej kobiecie,po 28 latach wspólnego zycia.o wparcie finansowe, bym nie prosiła nikogo o wsparcie. Dodaj sił bym potrafiła zarobic na siebie i utrzymanie domu. Pomóz mi Św.Józefie, bym wyleczyła sie z chorób kobiecych. Prosze o zatrzymanie krwawienia, które nie powinno być , bo jestem kobieta ponad 2 lata po menopauzie. Jezu ufam TOBIE.
 Anna: 27.12.2010, 18:59
 Święty Józefie proszę opiekuj się naszą rodziną, aby już panował spokój i zgoda. Proszę Aby mój mąż nie pragnął innych kobiet, tylko mnie bardzo kochał i był mi wierny.
 asia: 27.12.2010, 16:26
 Świety Jozefie pragnę wspanialej rodziny , Ty zaopiekowałes się Jezusem i tak chce aby ktos pokochał moja córke piekną Twoją miłością. Wyproś mi męża z którym będe mogła dać nastepne życie. Amen
 J...: 24.12.2010, 01:21
 Świety Józefie miej w opiece mnie i mojego chłopaka, spraw żeby wszystko ułożyło sie dobrze miedzy nami. Chciałabym podziekować Ci również za pracę, którą bardzo lubie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej