Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   


Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ania: 16.11.2010, 09:31
 Święty Józefi czuwaj nad naszym małżeństwem i rodziną, niech już zapanuje spokój
 Anna: 15.11.2010, 10:17
 Święty Józefi czuwaj nad naszą rodziną. Niech mój mąż zrezygnuje z firmy, przez którą są same problemy. Proszę aby znalazł pracę blisko domu i wsród ludzi, którzy są blisko Boga. Niech zerwie kontakt z kobietą z którą miał romans. Proszę Przemień Jego życie na lepsze.
 Anna: 11.11.2010, 20:16
 Święty Józefie proszę Cię w intencji mojego męża, aby stał się podobnym do Ciebie - cichym i pokornym. Proszę przemień Jego grzeszne życie, rozpal w nim miłość do mnie, a uczucie którym obdarzył inna kobietę niech się brzydzi. Ratuj naszą rodzinę. Święty Józefie, Ty Jesteś także patronem pracujących, proszę Cię, aby mój mąż zakończył pracę, która oddaliła go od domu i znalazł inną - bliżej domu. Pomóż nam także w sprawach finansowych.
 tomasz: 11.11.2010, 12:44
 św. Józefie błagam o pracę.
 Maria: 05.11.2010, 12:40
 Swiety Józefie - pomóż mojemu synowi znależc pracę , przez cztery lata był w seminarium , potem ukonczył teologię swiecka i szuka teraz pracy,jest dobrym dzieckiem
 zofia: 04.11.2010, 19:34
 św józefie błagam o przebaczenie i zapomnienie o tobieze opuszczam cie w modlitwie
 Zufia: 03.11.2010, 20:10
 Święty Józefie dziękuję za wszelkie dobro za pracę i w dalszym ciągu proszę o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski ,Proszę Cię o środki finansowe na dalsze kształcenie córki.Zawierzam Ci moje życie i życie mojej rodziny.Obdarz nas miłością wiarą nadzieją i światłem Bożej Mądrości. Dziękuje za wszystko.Orędowniku rodzin Ufam Tobie
 Zofia: 03.11.2010, 20:04
 Święty Józefie błagam Cię o pojednanie się braci Józka i Wojtka ,Orędowniku i opiekunie rodzin uproś u Boga Wszechmogącego miłość ich wzajemne przebaczenie chroń ich od wszelkiego zła i niebezpieczeństw wzajemne zrozumienie wlej w ich serca miłość,Odbierz lęki i strach.Uproś łaskę trzeźwości.U Boga wszystko jest możliwe Więc błagam Cię o pomoc w Imię Jezusa Chrystusa.Za wszystko dziękuję.Ufam Tobie.Zawierzam Ci całą rodzinę.
 matka: 03.11.2010, 19:45
 Święty Józefie otaczaj opieką moją córkę pomagaj w nauce i szczęśliwe ukończenie studiów, proszę o szczęście w zdobywaniu sobie serc ludzi żyjących w bojaźni Bożej.Upraszaj u Boga w Imię Jezusa Chrystusa Światłość Bożej Mądrości Ducha nauki.Dary Ducha Świętego zdrowie ,szczęście w miłości,pomyślność,pokój serca,dobrobyt,odwagę błogosławieństwo i potrzebne łaski,Dziękuję za wszystko .Ufam Tobie.
 bogusia : 03.11.2010, 08:03
 Swięty Józefie proszę Cię o pracę dla moich dzieci Marty i Adriana
 arleta: 02.11.2010, 09:07
 św.Józefie proszę cię aby maz znalazł prace z której byłby zadowolony i zgodę między nami oraz by przestał pic
 m.m.: 01.11.2010, 23:41
 Swięty Józefie bardzo Cię proszę o pomoc w znalezieniu pracy
 paulina: 30.10.2010, 15:48
 Drogi święty Józefie co noc Błagam cie aby mój mąż znalazł prace. ostatnio błagałam cie aby moja siostra znalazła prace,udało sie wiesz dobrze jak byłam tobie wdzieczna do dzisiaj dziekuje ci za to ,prosze abyś i teraz nie zapomiał o nas mężu i o mnie.wiersze w ciebie i twoje czyste łaski.prosze cie bo wiem ze mnie nie zawiedziesz,aby moj mąż Karol otrzymał dobra prace,Za co ciebie bardzo prosze Amen.
 J: 29.10.2010, 21:25
 Sw.Jozefie dziekuje za dotychczas otrzymane laski i prosze o dalsza opieke. Daj sily dla mnie i meza, abysmy naprawili nasz zwiazek
 Małgorzata: 28.10.2010, 15:51
 Panie Jezu proszę Cię o znalezienie godnej, ciekawej i odpowiedniej pracy. Proszę Cię o dobre środowisko pracy, życzliwych ludzi. Proszę Cię o spełnienie i szacunek w życiu zawodowym. Jezu proszę Cię o dobrą pracę dla mojego brata. W Tobie jedyna nadzieja.
 Anielka: 28.10.2010, 12:23
 Swięty Józefie, proszę Cię pokornie o wstawiennictwo, szukam pracy wciąż bezskutecznie. Wspieraj mnie w prośbach do Pana Naszego o dobra pracę, abym mogła pracować nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Proszę Cie o wsparcie w trudnej chwili
 Anielka: 28.10.2010, 11:08
 Swięty Józefie, proszę Cię pokornie o wstawiennictwo, szukam pracy wciąż bezskutecznie. Wspieraj mnie w prośbach do Pana Naszego o dobra pracę, abym mogła pracować nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Proszę Cie o wsparcie w trudnej chwili
 Anielka: 28.10.2010, 09:49
 Swięty Józefie, proszę Cię pokornie o wstawiennictwo, szukam pracy wciąż bezskutecznie. Wspieraj mnie w prośbach do Pana Naszego o dobra pracę, abym mogła pracować nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Proszę Cie o wsparcie w trudnej chwili
 Anielka: 28.10.2010, 09:03
 Swięty Józefie, proszę Cię pokornie o wstawiennictwo, szukam pracy wciąż bezskutecznie. Wspieraj mnie w prośbach do Pana Naszego o dobra pracę, abym mogła pracować nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Proszę Cie o wsparcie w trudnej chwili
 stanislaw: 26.10.2010, 04:15
 Swiety Jozefie wstw sie za moja rodzina brat jest bardzo chory w kwietniu zmarla mama tak bardzo chcial bym pomuc siostrze .Jestes Swiety Juzefie moim opiekunem od lat nigdy sie na tobie nie zawiodlem zawsze mnie wysluchales i pomogles tak i teraz cie prasze o pomoc i opieke nad nami dziekuje
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej