Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 zosia: 09.10.2011, 12:12
 prosze o to abym była wierną bogu mężowi innie grzeszyła
 zosia: 09.10.2011, 12:04
 prosze o to abym była wierną bogu mężowi innie grzeszyła
 Leszek: 07.10.2011, 13:01
 Święty Józefie, przede wszystkim dziękuję Ci bardzo za moją żonę Anię, która jest najwspanialszą kobietą. Pragnę dać jej jak najwięcej szczęścia i zawsze całe swoje serce. Pragnę aby zawsze mogła się czuć jak najszczęśliwsza kobieta. Proszę Cię z całego serca Św Józefie abyś mnie a w szczególności moją żonę Anię zawsze chronił i otaczał wszelkimi łaskami. Proszę Cię o znalezienie dla mnie pracy. Św Józefie módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. Amen
 Krysia: 07.10.2011, 05:01
 Święty Józefierosze gorąco o sprzedanie domu i pomoc w trudnym dla nas czasie
 EWA: 05.10.2011, 07:22
 ŚWIETY JÓZEFIE DZIEKUJE ZE WYSŁUCHAŁEŚ MOJEGO WOŁANIA O POMOC ,I WSZYSTKO ZACZYNA NABIERAC KOLORU .
 Hlina: 04.10.2011, 21:39
 Sw.Jozefie prosze Cie o znalezienie pracy,mieszkanie oplaty,nie mam pracy to wszystko doprowadza do depresji
 Lu: 03.10.2011, 18:02
  ŚW.JÓZEFIE POSZĘ CIE O POMOC I WSTAWIENNICTWO U PANA BOGA BYM ZNALAZLA PRACE BO NIE MAM Z CZEGO ŻYĆ - BARDZO CIĘ PROSZĘ!
 Maria: 03.10.2011, 10:14
 Święty Józefie cały czas czuję Twą obecność w naszym życiu rodzinnym, teraz uciekam się z prośbą o Jacka, mojego chrześniaka, który ma depresję i nie może wyjść z dołka. Ja uciekam się do Ciebie Św. Józefie, by spełniły się jego marzenia i pragnienia, by życie przybrało barw i było radością. On stracił pracę i na tym tle ma tyle niepowodzeń. W związku z tym proszę aby znalazł upragnione zajęcie, miłość i wszystko to co mu do realizacji własnych pragnień potrzeba. Za dotychczasowe łaski bardzo dziękuję.
 Maria: 03.10.2011, 09:14
 Święty Józefie cały czas czuję obecność w naszym życiu rodzinnym, teraz uciekam się z prośbą o Jacka, mojego chrześniaka, który ma depresję i nie może wyjść z dołka. Ja uciekam się do Ciebie Św. Józefie, by spełniły się jego marzenia i pragnienia, by życie przybrało barw i było radością w życiu. On stracił pracę i na tym tle ma tyle niepowodzeń. W związku z tym proszę aby znalazł upragnione zajęcie, miłość i wszystko to co mu do realizacji własnych pragnień potrzeba.
 Aneta Magdalena: 26.09.2011, 15:13
 Święty Józefie proszę Cię o pomoc w dostaniu pracy na której tak bardzo mi zależy oraz o opiekę nad moimi dziećmi.PROSZĘ
 bogusia: 21.09.2011, 21:53
 święty Józefie błagam o pomoc proszę aby mąż nie stracił pracy
 ewa: 21.09.2011, 06:41
 ŚW. JÓZEFIE WSTAW SIE U PANA BOGA I MARII,ŻEBY MOJA CÓRKA SZCZEŚLIWIE DOJECHALA NA MIEJSCE,BLAGA CIĘ MATKA
 Edyta: 19.09.2011, 19:17
 Święty Józefie,pomóż mi i mojemu męzowi znaleść pracę,o którą tak ciężko na obczyźnie.Amen
 Edyta: 19.09.2011, 19:17
 Święty Józefie,pomóż mi i mojemu męzowi znaleść pracę,o którą tak ciężko na obczyźnie.Amen
 LILKA: 19.09.2011, 17:20
 ŚWIETY JÓZEFIE PROSZĘ O PRZETRWANIE ,POMÓŻ MI ZNALEŚĆ PRACE I ŻYĆ DLA CÓRKI,BŁAGAM NIE MAM JUZ NIKOGO PRÓCZ JEJ
 MATKA: 19.09.2011, 17:00
 BŁAGAM ŚW.JÓZEFIE O TO BY MOJA CÓRKA SKOŃCZYŁA ROZPOCZĘTE STUDIA I BYŁA W ŻYCIU SZCZĘŚLIWA
 ewa: 19.09.2011, 16:52
 ŚW.JÓZEFIE POSZĘ CIE O POMOC I WSTAWIENNICTWO U PANA BOGA BYM ZNALAZLA PRACE ,ORAZ WIECEJ MIŁOŚCI W MOIM ZAGUBIONYM ŻYCIU .
 Ewa: 19.09.2011, 16:43
 Swiety Józefie błagam wyproś u Syna Bożego prace dla mojego męża,prace dla najblizszych oraz zdrowie dla naszego przyszłego na świat dzieciatka,wyrpos rowniez potrzebne łaski dla najblizszych szczescie, spokoj i rownowage w zyciu. prosze Cie bardzo.
 anonim: 19.09.2011, 16:38
 Święty Józefie proszę o spokój w naszej rodzinie i stabilizację w pracy męża
 alicja: 14.09.2011, 19:30
 Swiety Jozefie,blagam o pomoc w znalezieniu dobrej pracy u dobrych ludzi abym mogla jeszcze tutaj z dala od rodziny popracowac i wrocic do kraju .Prosze wstaw sie za mna do Pana Boga ,Jezusa Chrystusa i jego Matki Maryji i upros mi ta laske o ktora goraco Cie prosze .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej