Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 J NINA: 04.03.2011, 20:49
 św.Józefie dziękuję Ci za wszystkie łaski otrzymane w mojej rodzinie i proszę o trzeźwość dla mojej córki Ani i pokierowanie jej życiem,Bóg zapłać.
 Re: 03.03.2011, 13:35
 Święty Józefie proszę Cie o dobrą pracę, Ty wiesz jak bardzo tego potrzebuję, pomóż mi, proszę.
 Aga: 03.03.2011, 08:30
 proszę o to by obronić się dziś na egzaminie św. Jóżefie
 Agnieszka: 01.03.2011, 22:37
 Św. Józefie proszę Cię o pracę dla Zbyszka, o łaskę uzdrowienia naszego małżeństwa, opiekuj się nami w naszych codziennych potrzebach. Dziekuję Ci za wszystkie wyproszona dla nas łaski i Twoją nad nami opiekę.
 ewa: 01.03.2011, 22:04
 sw jozefie prosze o prace dla syna jest dobrym czlowiekiem nie opuszczaj go
 mama: 27.02.2011, 08:09
 SW JOZEFIE BLOGOSLAW MOJEMU SYNKOWI KTORY ZAGUBIL SIE W ZYCIU BLAGAM BOZE>PROSZE O MODLITWE
 twoja czcicielka: 27.02.2011, 07:20
 Święty Józefie opiekunie rodzin otocz mnie szczególną opieką żeby już nikt nie ranił mojego serca tak bardzo Cię proszę Amen.
 J NINA: 24.02.2011, 12:11
 św Józefie dziękuję Ci za wszystkie łaski,proszę otocz nasze rodziny , swata,pokieruj naszymi dziećmi tak żeby w naszych rodzinach była radość,zgoda i zrozumienie.Dla Radosława i Ani proszę o wzajemną miłość,polecam Tobie św.Józefie nasze rodziny,weż nas w swoją opiekę,amen.
 mama: 23.02.2011, 19:47
 Święty Józefie błagam o łaskę zdrowia dla mojego syna i opiekę nad jego rodziną za wszystkie otrzymane łaski dziękuję proszę o wysłuchanie mojej modlitwy w tej intęci Św Józefie bądz ich opiekunem dziękuje
 Milka: 23.02.2011, 17:46
 Św. Józefie patronie rodziny wspieraj naszą rodzinę aby mogła do niej powrócić miłość i zgoda.A mnie pokieruj tak abym mogła dostać godną pracę.Wspieraj mnie w nauce oraz w mądrym wychowaniu moich dzieci.Wypraszaj łaski dla moich najbliższych aby mogli wyzwolić się od nałogu.
 matka: 23.02.2011, 13:44
 święty Józefie, pomóż mi w mojej tragicznej sytuacji materialnej, uproś dla mnie łaskę,o którą proszę.
 J NINA: 20.02.2011, 14:00
 św.Józefie dziękuję Ci za wszystkie łaski otrzymane w mojej rodzinie,proszę o zdrowie dla Radzia i Ani,pokierowanie ich życiem , zjednoczenie naszych rodzin,zaopiekuj się naszymi rodzinami ,amen.
 maria: 18.02.2011, 06:03
 sw jozefie prosze o wstawiennictwo i pomoc w wyzdrowieniu mojej siostry,tak dlugo juz choruje,i pomoc w codziennym zyciu mojej mlodszej siostry i w znanej ci intencji,dla mojej kochanej mamy o szczesliwa operacje dziekuje za wszystkie laski ,i za to je tak blisko jestes przy mnie
 Magdalena: 16.02.2011, 19:38
 Święty Józefie proszę Cię o znalezienie pracy. Tak długo czekam na odpowiedź juz ponad 4 miesiące...
 dusia: 11.02.2011, 14:05
 Sw.Jozefie prosze Cie goraco,aby moja corka wytrwala pozytywnie w terapii jaka przechodzi.Oby zrozumiala swoje bledy.Prosze Ci aby moja corka powrocila do mnie i zrozumiala jak ja cierpie przez jej otoczenie.Blagam cie Sw.Jozefie o to aby nasz rodzina byla kochajaca sie rodzina ,szanujaca.Dziekuje Ci Sw.Jozefie za wszystkie laski jakie otrzymalam od Ciebie do tej pory.
 twoja czcicielka: 10.02.2011, 18:53
 Święty Józefie samotność moja bardzo mnie męczy błagam postaw na mojej drodze życia mężczyznę o dobrym sercu żebym mogła stworzyć rodzinę potwierdzony sakramentem małżeńskim będę dziękować modlitwo wieżę że spełni się moje marzenie dziękuję
 ka.: 10.02.2011, 16:50
 Swiety Józefie chciałabym podziekowac za ukochanego chlopaka, wiesz ze dlugo go szukalam, spraw aby wszystko ułożylo sie szczesliwe miedzy nami, żebysmy doczekali sie wymarzonego potomstwa i juz na zawsze byli razem. Miej nas w Swojej opiece i spraw aby nikt nigdy nie doprowadzil do rozpadu naszego zwiazku. Bądż zawsze z nami. Dziekuje.
 matka: 10.02.2011, 11:26
 Święty Józefie proszę Cię aby mój syn Michałek znalazł pracę .Wybłagaj mi tę łaskę
 magda: 09.02.2011, 23:32
 Św.Józefie proszę cię o powodzenie w jutrzejszej rozmowie kwalifikacyjnej,abym dostała tą prace
 mama: 07.02.2011, 19:12
 Proszę Cie Świety Józefie o właściwą decyzje w wyborze mieszkania.Spraw aby Bartłomiej podjął trafną decyzję.Pomóż mu w pracy aby mógł utrzymać się w duzym miescie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej