Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Agnieszka: 10.12.2010, 09:33
 Św. Józefie,spraw aby mąż przestał mieć ciagłe pretęsie o wszystko,żeby przejrzał na oczy. Ja czekam wciąż na ślub kościelny który obiecał mi 3lata temu.Prowadż Go bo cheba się zagubił św.Józefie.
 jacek : 10.12.2010, 08:41
 prosze cie sw juzefie abym dostal sprawiedliwe wynagrodzenie za prace
 Emilia: 06.12.2010, 14:07
 Św. Józefie dziękuję Ci za dotychczasową opiekę nade mną i moją rodziną. Proszę Cię spraw bym wróciła do pracy. Obdarz zdrowiem mojego syna. Św. Józefie patronie mojej rodziny wysłuchaj moich próśb.
 Pandora: 04.12.2010, 21:36
 Święty Józefie. Dziękuję za pracę,którą dostałam,proszę również o pracę dla mojego narzeczonego i abyśmy żyli dobrze,w miłości,w zgodzie i żeby nic i nikt nie stawał na drodze do naszego wspólnego szczęścia.
 Bogdan: 01.12.2010, 17:33
 Święty Józefie, proszę cię o to by moja żona Joanna znalazła pilnie pracę i żeby moje aplikacje które złożyłem do nowej firmy były rozpatrzone pozytywnie i żeby Adam zadzwonił do mnie i powiedział że załatwił dla mnie upragnioną pracę
 Pandora: 29.11.2010, 23:31
 Św. Józefie, proszę o wsparcie duchowe w poszukiwaniu pracy. Od roku szukam i tracę nadzieję. Pomóż również mojemu związkowi,abyśmy zawsze z moim partnerem żyli w zgodzie i wzajemnie sobie pomagali w dobrych i złych chwilach.
 agnieszka: 28.11.2010, 12:03
 sw.jozefie blagam cie o dobrego chlopaka
 Smotna: 24.11.2010, 18:29
 Św. Józefie usuń samotność z mojego życia. Na mojej drodze postaw dobrego człowieka.
 gosia : 24.11.2010, 08:46
 Swiety Jozefie dziekuje Ci za wszystko i prosze o dalsza opieke pomoz mojej corce podjac dobra decyzje w sprawie pracy aby dawala jej zadowolenie i satysfakcje daj jej sile i madrosc zyciowa zeby ulozyla sobie zycie w obcym kraju
 Ania: 24.11.2010, 08:27
 święty Józefie przemień egoizm mojego męża w pokorę, aby zmienił swoje postępowanie i żył blisko Pana Boga.
 piotr: 24.11.2010, 00:58
 Św.Józefie proszę Cie o prace w polsce mam 19 lat i jestem za granicą bo w polsce nie znalazlem pracy, bym mogł przebywać na polskiej ziemi z polskimi znajomymi. Żeby starczało na jedzenie i drobne małe rozrywki. Bym znalazł polską dziewczynę katoliczkę i wychował dobrze dzieci . taki niech mi sie stanie.Amen
 Żona: 23.11.2010, 08:35
 Święty Józefie proszę Cię o przemianę serca mojego męża, aby się usrarkował, aby stał się dobrym męże i ojcem. Proszę pomóż mu znależ pracę blisko domu, aby jak najszybciej spłacił długi i zakończył firmę, przez którą są problemy i rodzinne i finansowe.
 Anna: 22.11.2010, 20:18
 święty Józefie proszę Cię, spraw, żeby mój mąż mnie bardzo pokochał, żeby był mi wierny i nie pożądał innych kobiet. Proszę niech się ustatkuje i będzie odpowiedzialnym mężem i ojcem.
 Anna: 22.11.2010, 09:36
 Święty Józefi proszę Cię uczyń cud, żeby mój mąż przestał kochać inną kobietę, a pokochał mnie swoją żonę. Święty Józefie, to bardzo boli, gdy mąż mówi, że kocha inną kobietę. Proszę Pomóż!
 Marcin : 18.11.2010, 22:36
 Prosze, pomoz mi!
 JA: 18.11.2010, 20:57
  Św. Józefie wysłuchaj modlitw moich, daj mi zdrowie, pracę i męża katolika. Spraw żebym już nigdy nie była samotna
 Ania: 16.11.2010, 09:31
 Święty Józefi czuwaj nad naszym małżeństwem i rodziną, niech już zapanuje spokój
 Anna: 15.11.2010, 10:17
 Święty Józefi czuwaj nad naszą rodziną. Niech mój mąż zrezygnuje z firmy, przez którą są same problemy. Proszę aby znalazł pracę blisko domu i wsród ludzi, którzy są blisko Boga. Niech zerwie kontakt z kobietą z którą miał romans. Proszę Przemień Jego życie na lepsze.
 Anna: 11.11.2010, 20:16
 Święty Józefie proszę Cię w intencji mojego męża, aby stał się podobnym do Ciebie - cichym i pokornym. Proszę przemień Jego grzeszne życie, rozpal w nim miłość do mnie, a uczucie którym obdarzył inna kobietę niech się brzydzi. Ratuj naszą rodzinę. Święty Józefie, Ty Jesteś także patronem pracujących, proszę Cię, aby mój mąż zakończył pracę, która oddaliła go od domu i znalazł inną - bliżej domu. Pomóż nam także w sprawach finansowych.
 tomasz: 11.11.2010, 12:44
 św. Józefie błagam o pracę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej