Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitewnik dla mężczyzn Modlitewnik dla mężczyzn
Oprac. Anna Matusiak
Jest to pięknie wydany zbiór starannie dobranych modlitw, które mogą okazać się przydatne mężczyznom w każdym wieku. Teksty te mogą okazać się pomocne każdemu, gdy zapragnie zwrócić się do Boga, a zabraknie mu własnych słów,... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Matka z dzieckiem: 15.10.2010, 18:56
 Sw.Jozefie, prosze Cie o zgode pomiedzy mna i moim mezem, aby wrocil do domu i dal nam szanse odbudowania tej rodziny. Padam do stop Twoich i Blagam o pomoc, naprowadz go na droge do domu, daj nam sily walczyc.
 lunia: 15.10.2010, 14:15
 sw.Jozefie blagalnie prosze cie o pomoc w znalezieniu jak najszybciej pracy chron i blogoslaw mnie i moja rodzine !!!
 JN: 13.10.2010, 12:08
 Święty Józefie proszę Cię o wstawiennictwo u Pana bym otrzymał godną pracę z rozsądnym wynagrodzeniem
 maro: 13.10.2010, 11:53
 św Józefie pomóż mi walczyć ze swoimi słabościami i lenistwem . Proszę o Wiarę Nadzieje i Miłość . chwała Tobie Panie że wysłuchujesz wszystkie wypowiedziane tu modlitwy . AMEN
 Monika: 11.10.2010, 22:00
 Swiety Józefie za Twoim wstawiennictwem prosze o pomoc w znalezieniu pracy. W sumie prosba skierowana jest,aby szef w ktorej skladalam cv powolal mnie do pracy,pozwolil mi pracowac,zebym mogla jak do tej pory osiagac to co chcialam.. Prosze tez o zdrowie dla Moich bliskich,przyjacol..
 U: 11.10.2010, 08:52
 SW.JOZEFIE PROSZE POMOZ MOJEMU MEZOWI,KTORY JEST BARDZO PRACOWITY,SZLACHETNY ABY BYLO MU JUZ LATWIEJ,ZEBY MIAL WIECEJ CZASU DLA ZADBANIA O SWE ZDROWIE ...,DZIEKUJE.
 mr: 07.10.2010, 12:56
 św józefie spraw zeby u brata zapanowała zgoda i daj siłę żeby wyrobiły sie z pracą w polu daj tez siłę mężowi niech pomoze w pracy niech wierzy w siebie
 jola : 06.10.2010, 15:30
 Kochany nasz Patronie wspieraj nas- mnie i mojego meza -w naszych sprawach i decyzjach, ktore sa dla nas trudne, wskaz wlasciwa droge, chron od zlego przypadku.Badz z nami.
 zosia : 03.10.2010, 18:39
 św józefie proszę pomóż bratt w pracy daj mu pomoc niech utrzyma rodzinę nich jego ręcn wytrzymają pomorz tez siostrom o to prosze cie
 j,s: 02.10.2010, 23:21
 Swiety Jozefie, wstaw sie za nasza rodzina i wyblagaj nam laske potomstwa, udziel nam daru macierzynstw i ojcostwa, ktorego tak bardzo pragniemy
 j,s: 02.10.2010, 23:20
 Swiety Jozefie, wstaw sie za nasza rodzina i wyblagaj nam laske potomstwa, udziel nam daru macierzynstw i ojcostwa, ktorego tak bardzo pragniemy
 zosia: 29.09.2010, 23:19
 dopomóz bratu w pracy polowych
 Aleksandra: 29.09.2010, 14:13
 Święty Józefie bardzo proszę o pomoc w znalezieniu pracy, abym mogła pomóc mojemu ukochanemu mężowi w utrzymaniu gospodarstwa domowego.
 Ewa : 26.09.2010, 09:47
 Swirty jozefie , prosze cie abym znalazla dobrego meza.
 syli: 22.09.2010, 19:45
 e SwJózfie pomóż mi w utrzymaniu pracy i rychłym awansie.Błagam Cie o siłe w utrzymaniu posady i dobrym zbiegu okoliczności.
 zm: 18.09.2010, 19:04
 święty józefie wiesz o co cię proszęudziel mi rady i poprowadz dobrą drogą połącz mnie z męzem idaj porozumienie w rodzinie
 Natalia: 14.09.2010, 18:11
 Św Józefie proszę Cię o znalezienie dobrego męża
 zofia : 02.09.2010, 20:14
 proszę cię umocnij moja wiare i odpedz lenistwo jakie we mnie jest wobec ciebie i boga
 Jola: 01.09.2010, 20:53
 Świety Józefie proszę o prace dla mojego męża oraz o to aby był porządnym mężem i ojcem.
 Aneta: 01.09.2010, 16:05
 Swiety Jozefie prosze Cie o laske milosci w moim malzenstwie i o uproszenie laski rodzicielstwa u naszego kochanego Boga.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej