Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 twoja czcicielka: 10.02.2011, 18:53
 Święty Józefie samotność moja bardzo mnie męczy błagam postaw na mojej drodze życia mężczyznę o dobrym sercu żebym mogła stworzyć rodzinę potwierdzony sakramentem małżeńskim będę dziękować modlitwo wieżę że spełni się moje marzenie dziękuję
 ka.: 10.02.2011, 16:50
 Swiety Józefie chciałabym podziekowac za ukochanego chlopaka, wiesz ze dlugo go szukalam, spraw aby wszystko ułożylo sie szczesliwe miedzy nami, żebysmy doczekali sie wymarzonego potomstwa i juz na zawsze byli razem. Miej nas w Swojej opiece i spraw aby nikt nigdy nie doprowadzil do rozpadu naszego zwiazku. Bądż zawsze z nami. Dziekuje.
 matka: 10.02.2011, 11:26
 Święty Józefie proszę Cię aby mój syn Michałek znalazł pracę .Wybłagaj mi tę łaskę
 magda: 09.02.2011, 23:32
 Św.Józefie proszę cię o powodzenie w jutrzejszej rozmowie kwalifikacyjnej,abym dostała tą prace
 mama: 07.02.2011, 19:12
 Proszę Cie Świety Józefie o właściwą decyzje w wyborze mieszkania.Spraw aby Bartłomiej podjął trafną decyzję.Pomóż mu w pracy aby mógł utrzymać się w duzym miescie.
 matka: 07.02.2011, 19:06
 Święty Józefie proszę Cię aby mój syn Tomasz znalazł pracę .Wybłagaj mi tę łaskę.
 Irena: 06.02.2011, 08:05
 Ja, Irena proszę o odmianę naszego życia i poprawę sytuacji materialnej. Spraw Św. Józefie patronie pracowników, abyśmy otrzymali pracę przynoszącą nam radość oraz dobre i godziwe zarobki. Szczególnie pracę dla męża, aby robił to co najbardziej lubi i za to otrzymał satysfakcjonującą zapłatę. Dziekuję za wysłuchanie i zrealizowanie naszej prośby.
 Ja ........: 05.02.2011, 08:39
 Św Józefie proszę o opaczność i potrzebne łaski dla syna i jego rodziny. O łaskę zdrowia i światłość Ducha św błogosławiony los w każdej dziedzinie życia. W imię Jezusa Chrystusa i Matki Bożej. Błagam z całego serca.
 Dorota: 04.02.2011, 13:42
 Święty Józefie proszę Cie o Łaskę pracy. Dziękuje
 kamisek5: 04.02.2011, 00:23
 Św. Józefie proszę Cię abyś pomógł mojemu mężowi dostać wymarzoną prace aby mógł robić to co lubi... Niech ten co będzie czytał jego dokumenty zobaczy że dobry z niego człowiek. DZIĘKUJE!!
 Aga: 03.02.2011, 18:13
 święty Józefie bardzo Cię proszę pomóż mi znależć dobrą pracę.Proszę o zdrowie dla moich rodziców.Dziękuję za wszystkie łaski.
 Mama: 02.02.2011, 10:35
 św.Józefie prosze Cie o prace dla córki.
 dorota: 30.01.2011, 21:19
 Święty Józefie. Wysłuchaj mojej prośby. Pomóż mi w odnalezieniu samej siebie. Chciałabym abyśmy z moim narzeczonym bylili szczęśliwi do końca Naszych wspólnych dni. Abyśmy mogli założyć rodzinę. Bardzo pragnę aby to co planowaliśmy spełniło się. Tak bardzo go kocham,że jestem w stanie zrobić wszystko,aby między nami było jeszcze lepiej. Pomóż mi,proszę.
 Dorota: 30.01.2011, 19:17
 Święty Józefie, proszę Cię o dobrą i spokojną pracę.
 Mama: 27.01.2011, 13:47
 świety Józefie prosze Cie pomóż znalezc pracę córce i szczesliwe zdać egzaminy
 ane0560: 26.01.2011, 21:06
 Swiety Józefie, mój chłopak jest bez pracy. Prosze Cie abyś pomógł mu znaleźć prace.
 Grzegorz: 23.01.2011, 22:06
 Święty Józefie.Pomóż mi znaleźść dobrą prace...Bardzo mi na tym zależy.Dziekuje za łaski wszytskich świetych za Zdane egzaminy szkolne i egzamin na prawo jazdy.
 Renat: 22.01.2011, 02:35
 prosze kochany Swiety Jozefie pomoz mi znalezc dobrze platna prace,Ty wiesz ,ze to nie dla mnie,kocham i przepraszam ale jesli mozesz pomoz!!!!!!!!!!!
 Magda: 20.01.2011, 14:34
 Swiety Jozefie, prosze Cie o laske dostania tej wymarzonej pracy, o ktora sie staram.
 Anna: 19.01.2011, 14:30
 Święty Józefie proszę Cię w intencji mojego męża, aby się opamiętał i przemienił swoje życie. niech nas już nie krzywdzi swoim postępowaniem
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej