Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Szaleństwo modlitwy Szaleństwo modlitwy
Matt Woodley
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się... czy Twój sposób modlenia się rzeczywiście przybliża Cię do Boga? Czy chciałbyś... ożywić swoją modlitwę i pogłębić wiarę?

Jeśli tak, musisz wiedzieć, że nie dostaniesz na to rozwiązania... gotowego rozwiązania, ale niezwykle ważną podpowiedź...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Jola: 01.09.2010, 20:53
 Świety Józefie proszę o prace dla mojego męża oraz o to aby był porządnym mężem i ojcem.
 Aneta: 01.09.2010, 16:05
 Swiety Jozefie prosze Cie o laske milosci w moim malzenstwie i o uproszenie laski rodzicielstwa u naszego kochanego Boga.
 zan76: 31.08.2010, 22:10
 Świety Józefie proszę cie o pomoc w znalezieniu pracy przez mojego męza i o opiekę nad moją rodziną.
 Aga: 31.08.2010, 10:40
 Św. Józefie, proszę Cię, pomoz mi założyć kochajacą się rodzinę, daj Adama za męża!Wstawiaj się za mną do Pana!
 beata : 27.08.2010, 14:13
 święty Józefie - proszę o wstawiennictwo i pomoc w znalezieniu stałej, fajnej i dobrej pracy przeze mnie i Tych wszystkich, którzej potrzebyją jej i jej szukają. Daj nam siłę, wiarę i nadzieję
 karina: 26.08.2010, 17:15
 a co do selekcji wpisow, to jest to beznadziejne zaklamanie
 Małgorzata: 25.08.2010, 16:16
 Swięty Józefie za Twoim wstawiennictwem proszę o pomoc w znalezieniu godnej, dobrej z perspektywami pracy. Proszę Cię o życzliwych i dobrych ludzi na mojej drodze. Proszę Cię, abym w nowej pracy była potrzebna, doceniona i poważana. Aby ta praca była źródłem satysfakcji. Proszę Cię także o pomoc (motywację) w ukończeniu studiów podyplomowych oraz doskonaleniu języka obcego.
 Karolina: 25.08.2010, 13:37
 Swiety Jozefie, u Boga i Maryi wyblagaj dla mnie, moich siostr i brata dobra, owocna prace, taka, ktora by sluzyla swiatu i wniosla dobro pomiedzy ludzi. Upros o dobrego meza dla nas i zone dla brata, spraw abysmy byli czysci, potrafili goraco kochac i mogli zalozyc rodziny na wzor Twojej. Pomoz nam dobrze wykorzystac ten czas samotnosci, dzielic sie z innymi naszym czasem i dobrami oraz dawac swiatu przyklad wiary bedac radosnym, pokornym, hojnym i roztropnym. Naucz nas i podziel sie z nami swoja miloscia, pracowitoscia, cierpliwoscia i wytrwaloscia. Daj zdrowie i szczescie mamusi, cioci i calej rodzinie, odpedz od nas zle duchy oraz wlej pokoj i milosc pomiedzy nami i calym swiatem. Wypros dla nas o spokojna smierc i prosta droge na wieczne spotkanie z Bogiem i Maryja w niebieskim raju.
 Asia: 24.08.2010, 11:11
 Św.Józefie proszę wstaw się za moim mężem i uproś u swego przybranego syna Jezusa łaskę pracy dla niego.
 Ola: 24.08.2010, 00:32
 Proszę Cię święty Józefie ,abym była w stanie podjąć naukę .Proszę aby zakończyły się moje problemy.Uproś mi łaski.Dziękuje
 IC: 19.08.2010, 18:27
 Swiety Jozefie prosze Cie o znalezienie pracy i zdanie egzaminu. Blagam Cie. Prosze wstaw sie za mna
 kama: 17.08.2010, 12:44
 Święty Józefie opiekuj się moją rodziną. Chroń ją od wszelkich niebezpieczeństw. Osłaniaj przed zawiścią i zazdrością.Broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych . Proszę Cię z całego serca Święty Józefie.
 jb: 15.08.2010, 17:12
 prosze cie sw juzefie o sile zdrowie i odwage wez odemnie przygnebienie i strach
 zm: 14.08.2010, 18:14
 dziękuje ci za wszystkie łaski jakie otszymalam wierze w ciebie i ufam
 jadzia: 14.08.2010, 15:19
 Święty Józefie, dziękuję za wsparcie, które już niejednokrotnie otrzymałam, czułam Twoją opiekę. Proszę wspieraj nas w tym bardzo trudnym dla mojej rodziny okresie życia. Wyjednaj nam u Pana Boga potrzebne nam łaski. Pomóż podźwignąć się.
 Daniela: 12.08.2010, 13:37
 Święty Józefie, proszę o uwolnienie, uzdrowienie mojego męża, aby przejrzał i pokochał nas. Proszę wskaż mu drogę. Błagam Cię o pomoc w ratowaniu małżeństwa i rodziny.
 paula: 11.08.2010, 15:48
 Święty Józefie proszę Cię o znalezienie pracy i miłośći swojego życia....!!!
 Ania : 10.08.2010, 16:33
 Święty Józefie proszę Cię o znalezienie pracy! Proszę ...
 jacek: 08.08.2010, 13:38
 sw juzefie prosze cie o obrone przed szatanem w pracy
 karinka : 07.08.2010, 20:49
 sw józefie pomóz mi odzyskac janiego chłopaka którego kocham musiał sie ozenic i zrezygnowac z naszej miłosci dla swojej ojczyzny i matki spraw zebys sie rozwiódł zeby nasza miłosc przetrwała błagam pomóz
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej