Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 zosia: 28.05.2010, 19:26
 swięty józefie wiesz dobrze o co modlę sieprosze pomoz corce utrzymac rodzine i niech jutro zda te kolokwia blagam cie i dziekuje za wszystkie laski
 zosia: 28.05.2010, 19:26
 swięty józefie wiesz dobrze o co modlę sieprosze pomoz corce utrzymac rodzine i niech jutro zda te kolokwia blagam cie i dziekuje za wszystkie laski
 zofia : 27.05.2010, 17:14
 prosze cie daj mi cierpliwosc do corek i naprowadzaj mnie gdy grzesze
 zosia : 27.05.2010, 17:03
 śięty jozefie dziekuje ci za wszystko co otrzymalam i wierze w ciebie
 Asia: 24.05.2010, 21:29
 Św.Józefie Ty, który przez swój trud tu na ziemi uczysz nas wytrwale realizować się w codziennych obowiązkach proszę Cię pomóż mi i mojemu mężowi zrealizować nasze marzenia o spokojnej, uczciwej pracy, która pozwoli nam godnie żyć. Pomóż nam abyśmy w bogactwie duchowym i materialnym nigdy nie zapominali o naszych bliźnich. Pomóż nam odkryć Boże plany i talenty i dopomóż wytrwale je realizować i pomnażać. Już dziś za wszystkie łaski i dobra dziękuję.
 Krzycho: 24.05.2010, 12:00
 Św. Józefie Twoja moc rozciąga się na wszystkie nasze sprawy. Ty umiesz uczynić możliwym to co wydaje się być niemożliwym. Spójrz z ojcowska miłością na wszystkie potrzeby ciała i duszy. Udziel mi łaski o którą Cie z ufnością proszę a mianowicie owocnej pracy dla mnie i mojej żony. Amen.
 Agnieszka: 24.05.2010, 11:39
 św. Józefie błagam Cię dopomóż mi znależć pracę i daj mi zarobić na życie.
 piotr: 24.05.2010, 08:31
 Święty Józefie błagam zniszcz zło,które zawładnęło moim sercem.Ześlij na mnie opamiętanie .Ratuj nasze małżeństwo ,ratuj naszą rodzinę.
 Jacek: 20.05.2010, 23:32
 Proszę Ciebie św Józefie o pomoc w znalezieniu pracy. Od dłuższego czasu jej szukam, niestety trudno mi ją znaleźć mimo, że bardzo się staram.
 Jacek: 20.05.2010, 23:32
 Proszę Ciebie św Józefie o pomoc w znalezieniu pracy. Od dłuższego czasu jej szukam, niestety trudno mi ją znaleźć mimo, że bardzo się staram.
 ela: 20.05.2010, 00:30
 Święty Józefie ,proszę ,abyś pomógł odnależć prawdziwą drogę życiową mojemu mężowi bo pogubił się i nie może uwolnić się od różnych złych obsesji i zniewoleń.Spraw Św. Józefie , aby nastąpiła u niego przemiana wewnętrzna jak i zewnętrzna.Błagam ,abyś pomógł nam uratować nasze małżeństwo.
 małgosia: 14.05.2010, 11:16
 Święty Józefie proszę, byś pomógł odnaleźć mi się, bo pogubiłam się trochę w życiu. Błagam o spokój ducha, zdrowie, miłość i dobrą pracę wśród przyjaznych mi osób. POMÓŻ MI.
 małgosia: 14.05.2010, 11:13
 Święty Józefie proszę, byś pomógł odnaleźć mi się, bo pogubiłam się trochę w życiu. Błagam o spokój ducha, zdrowie, miłość i dobrą pracę wśród przyjaznych mi osób. POMÓŻ MI.
 Alicha Borkowska: 13.05.2010, 19:19
 Św.Józefie błagam Cię najgoręcej aby moja jedyna córka nie straciła pracy, błagam Cię, chroń jej od takiej sytuacji, będę się modliła w tej intencji, a Ciebie Św. Józefie błagam o wstawiennictwo do naszego ukochanego Pana Jezuska. Serdeczne Bóg zapłać
 wiesia : 13.05.2010, 12:31
 św.Józefie miej w opiece mojego syna Damiana na dzisiejszym egzaminie maturalnym z j.polskiego opiekuj się nim tak jak miałeś go w opiece na j.angielskim
 GRAZYNA : 13.05.2010, 10:53
 PROSZE CIE O ZNALEZIENIE DOBREJ PRACY BY MOJE DZIECI NIE ZAZNALY CO TO GLOD
 dawid: 11.05.2010, 22:57
 Święty Józefie, proszę Cię o pomoc w rozwiązaniu moich spraw zawodowych,abym żył w dostatku i spokoju.
 zosia: 09.05.2010, 20:26
 swiety jozefie prosze cie pomoz mojemu bratu isiostrze wiesz o co mnie chodzi dopomorz im w sprawach i wielu lask o ktora prosze
 mama: 09.05.2010, 20:22
 proszę cieswietyjozefie o zgode i zeby rozem zamieszkala corka z zieciem iniech pogodza sie
 Barbara: 08.05.2010, 23:38
 Swięty Józefie błagam o zdrowie mojej córki i żeby dobrą pracę znalazła bądz opiekunem i ojcem mojej rodziny.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej