Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej
S. Ann Shields
Żeby wydać owoce, musisz pozwalać się przycinać, wciąż pogłębiać swoją wiarę i relację z Bogiem dzięki modlitwie. Czasami jednak mogą nachodzić Cię wątpliwości. Dlaczego moja modlitwa jest nieskuteczna? Dlaczego, chociaż się modlę, sytuacja się pogarsza? W jaki sposób mam modlić się za innych? ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Maria: 04.02.2010, 00:55
 Swięty Jozefie błagam o łaskę powrotu do zdrowia, wysłuchaj i uproś mi łaskę zdrowia.
 gosia : 01.02.2010, 17:16
 swiety jozefie dziekuje ci za prace marcina prosze ciebie bardzo pomoz mojej corce ani aby ulozyla sobie zycie i znalazla prace bo w tej chwili praca pozwoli jej odzyskac wiare w swoje sily i ich zwiazek przetrwa
 b: 31.01.2010, 02:00
 Św. Józefie dodaj mi odwagi argumentów na rozmowie
 asia: 31.01.2010, 01:59
 proszę wesprzyj mnie na teście
 mążw: 27.01.2010, 21:36
 Swięty Józefie. Ratuj moje małżeństwo. Daj nam łaskę wybaczenia. Uczyń bym w pełni wybaczył mojej żonie. Bym nigdy nie przestał kochał synka, i nigdy nie pomyślal o nim jako o owocu zdrady mojej żony. Bym znalazł w sobie pokorę i siłę, której tak bardzo potrzebuję.
 kamila: 27.01.2010, 09:51
 ŚwiEty Józefie Dziękuję ! Dziękuję za wszystkie łaski za opiekę i wstawiennictwo.Opiekuj się nami nadal.Proszę Cię.
 Sylwia: 25.01.2010, 23:04
 Św. Józefie proszę o pomoc w znalezieniu pracy mojemu bratu.
 joanna: 25.01.2010, 18:12
 prosze o laski,w sprawie pracy dla meza
 Matka: 24.01.2010, 22:58
 Święty Józefie,błagam Cię najgoręcej jak tylko potrafie, zlituj się nad moją córką eweliną i jej narzeczonym aby znależli jakąś godną pracę. Ty wiesz najlepiej, że to najważniejsze dla nich.Swięty Józefie ratuj ich przed załamaniem.Z największą pokorą błagam cie i zaklinam wstaw sie za nimi do Boga Najwyższego.A ja będę ci dziekować .Amen.
 Magda: 24.01.2010, 21:20
 Józefie prosze pomoz mi znalez prace - prosze Cie abym dostala prace i mogla zapewnic byt mojej rodzinie - pomoc mamie, siostrze i tatcie pomoc mezowi - dac mojej corce normalne zycie - prosze cie
 maria: 23.01.2010, 02:54
 SWIETY JOZEFIE,PROSZE CIE BARDZO MOCNO,POMOZ MNIE I MOJEJ RODZINIE W TEJ SYTUACJI W KTOREJ JESTESMY.PROSZE O DOBRA PRACE DLA MOJEGO MEZA I ABY PRACOWAL SUMIENNIE I UCZCIWIE,ABY NIE ZAZYWAL ALKOHOLU ,NARKOTYKOW I ZEBY KOCHAL MNIE I NASZEGO SYNKA I ABY NAS SZANOWAL,KOCHAL I DOBRZE TRAKTOWAL.ABY NASZ DOM BYL WYPELNIONY SPOKOJEM I MILOSCIA.BLAGAM CIE TAKZE WSTAW SIE ZA NAMI U PANA BOGA ABY NIE WYRZUCILI NAS Z MIESZKANIA ZA NIEPLACENIE CZYNSZU.
 julia: 22.01.2010, 15:52
 Świety Józefie proszę o prace dla Julii i Kuby,blagam o wstawiennictwo.Bóg zapłac
 Grzesiek: 21.01.2010, 22:52
 Świety Juzefie Prosze pomoz mi w Szukaniu nowej pracy bym znalazl i bym byl zadowolony oraz prosze cie abys terz pomogl znalezc mi Dziewczyne jestem taki samotny ;/ prosze daj mi szczescie
 Grzesiek: 21.01.2010, 22:52
 Świety Juzefie Prosze pomoz mi w Szukaniu nowej pracy bym znalazl i bym byl zadowolony oraz prosze cie abys terz pomogl znalezc mi Dziewczyne jestem taki samotny ;/ prosze daj mi szczescie
 Marek: 21.01.2010, 21:35
 Św.Józefie proszę Cię w sprawie wiadomej.
 Martyna23: 19.01.2010, 21:28
 Święty Józefie proszę bądź moim opiekunem, pomóż mi znaleźć dobrą pracę, skończyć studia i przede wszystkim pomóż mi znaleźć dobrego męża, błagam o wstawiennictwo, aby Bóg dał mi drugą szansę w życiu na szczęście z osobą na której bardzo mi zależy, aby wskazał mi drogę jak mam postępować i czuwał nad nami. Wskaż mi sens i drogę w życiu. Pokaż światełko w tunelu, jak mam scalić nas związek. Proszę pomóż-tak bardzo tego potrzebuje. Już teraz dziękuje Ci z całego serca Nasz Patronie.
 Martyna23: 19.01.2010, 21:26
 Święty Józefie proszę bądź moim opiekunem, pomóż mi znaleźć dobrą pracę, skończyć studia i przede wszystkim pomóż mi znaleźć dobrego męża, błagam o wstawiennictwo, aby Bóg dał mi drugą szansę w życiu na szczęście z osobą na której bardzo mi zależy, aby wskazał mi drogę jak mam postępować i czuwał nad nami. Wskaż mi sens i drogę w życiu. Pokaż światełko w tunelu, jak mam scalić nas związek. Proszę pomóż-tak bardzo tego potrzebuje. Już teraz dziękuje Ci z całego serca Nasz Patronie.
 magdalena: 19.01.2010, 15:54
 Swięty Józefie błagam o nawrócenie mojego narzyczonego, prosze żeby wróicł do mnie i naszego dziecka. prosze pomóz nam na nowo scalic związek.Nie pozwól wychowywac sie córce bez ojca.
 magdalena: 19.01.2010, 15:53
 Swięty Józefie błagam o nawrócenie mojego narzyczonego, prosze żeby wróicł do mnie i naszego dziecka. prosze pomóz nam na nowo scalic związek.Nie pozwól wychowywac sie córce bez ojca.
 poreda175: 18.01.2010, 18:44
 święty józefie proszę cie abyś dopomógł mi znależć pracę bo tylko tego mi brakuje do pełni szczęscia. Jestem młodym człowiekiem i przez to mi jest trudno znależć prace. dopomóż mi przez Chrystusa Pana Naszego Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej