Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Szaleństwo modlitwy Szaleństwo modlitwy
Matt Woodley
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się... czy Twój sposób modlenia się rzeczywiście przybliża Cię do Boga? Czy chciałbyś... ożywić swoją modlitwę i pogłębić wiarę?

Jeśli tak, musisz wiedzieć, że nie dostaniesz na to rozwiązania... gotowego rozwiązania, ale niezwykle ważną podpowiedź...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marta: 05.01.2010, 13:16
 Święty józefie proszę o znalezienie pracy żybym godnie zarobiła na chleb
 iwona: 02.01.2010, 19:58
 Św.Józefie proszę cię o pojednanie w mojej rodzinie,o miłośc która wygasa,ratuj nasze małżeństwo,spraw aby mój mąż znów mnie pokochał,bądz nam patronem.
 Wiolka: 01.01.2010, 23:15
 Św Józefie błagam o rozwiązanie tej sytuacji w moim zyciu, gdzie nie wiem co mam robić. Chciałabym pokoju i miłości w moijej rodzinie, chciałabym żeby mój mąż przestał pić i zaczął mnie szanować. Chciałabym abyśmy się kochali i byli dla siebie dobrymi małżonkami i wspaniałymi rodzicami dla naszej córki ale jeśli Bóg tego nie chce, to wyproś mi potrzebne łaski by przetrwać rozwód i wszystko to, co jest z nim związane. I proszę pomóż mi znaleźć pracę, inaczej mąż odbierze mi córkę. Błagam pomóż mi!
 Marian: 01.01.2010, 16:05
 Proszę cię wzorze męża i mężczyzny- abyś trzymał mnie za rękę w mojej ostatniej godzinie
 maria: 28.12.2009, 08:45
 Swiety Jozefie blagam o pomoc w znalezieniu pracy i opieke nad moja rodzina prosze wstaw sie za mna u Pana Boga i Matki Najswietszej i otaczaj mnie opieka
 Małgosia: 27.12.2009, 17:06
 Św. Józefie błagam Cię o wstawiennictwo w znalezieniu pracy
 barbara: 20.12.2009, 12:43
 Św.Józefie i Maryjo błagam Was o znalezienie stałej pracy
 Agnieszka: 11.12.2009, 13:49
 Sw Jozefi, udziel mi lask w latwosci znalezieniu dobrej pracy. Dopomoz mi w mojej poniedzilkowej rozmowie kwalifikacyjnej, abym mogla otrzymac prace - badz zawsze przy mnie.
 Basia: 11.12.2009, 02:06
 Święty Józefie, proszę Cię o opiekę nad moją mamką w tej trudnej dla niej sytuacji, o pracę dla mojego taty, powierzam Ci Święty Józefie całą moją rodzinę
 Pati: 10.12.2009, 12:13
 swiety Jozefie prosze o prace dla mego meza ,oraz o opieke nad calym moim domostwem
 Daniel: 08.12.2009, 18:50
 Święty Józefie pomóż mi znaleźć prace, której bardzo potrzebuje.Dodaj mi sił abym nie tracił nadzieji, ze w końcu ją znajdę.
 Lucyna: 08.12.2009, 03:57
 Sw. Jozefie, pomoz mojemu bratu spotkac na swej drodze kobiete, ktora pokocha, dzieki ktorej zmieni sie Jego zycie.... Panie, pomoz... dla Ciebie nie ma rzeczy niemozliwych...
 zosia : 02.12.2009, 19:57
 proszę Cie św józefiedoj siłe i zdrowie dla damiana żeby wyleczył sie po wypadkuwiele łask bożych
 Ewa: 01.12.2009, 11:01
 Swięty Józefie, proszę Cie o wstawiennictwo u Pana Naszego by mój mąż znalazł prace
 Agnieszka T.: 29.11.2009, 21:32
 Święty Józefie,proszę o żebym znalazła pracę z której bede mogła godnie żyć,do której bede szła z przyjemnoscia,zebym znalazla dobrego meza
 Irena: 27.11.2009, 20:25
 Święty Józefie błagam Cię weź pod swoją opiekę moją rodzinę, szczególnie mojego syna, żeby zaczął modlić się i chodzić do kościoła. Pomóż mi w znalezieniu pracy spokojnej, żebym napotała życzliwych ludzi na swojej drodze.
 Krystyna: 27.11.2009, 11:26
 Święty Józefie proszę o twoje wstawiennictwo u Jezusa w sprawie pracy mego syna Pawła oraz żeby na swej drodze życia spotkał życzliwych i dobrych ludzi którzy by go rozumieli i wspierali duchowo
 Lukasz: 25.11.2009, 17:58
 Swiety Jozefie prosze Cie przez wstawiennictwo Twoje o pomoc w sprzedazy mieszkania.
 JOLA: 25.11.2009, 16:46
 Świety Józefie wspieraj nasza rodzine ,prosze cię o prace dla męża
 gosia : 23.11.2009, 22:03
 swiety jozefie bardzo prosze o dobra prace dla ani i marcina blagam cie o to aby ich zwiazek byl szczesliwy i razem stworzyli kochajaca rodzine
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej