Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie
Ks. Jan Reczek
Książka "To Jezus leczy złamanych na duchu" pomoże Ci poradzić sobie z problemami, które wydają Ci się nie do rozwiązania. Da Ci inspirację i nadzieję oraz uzmysłowi Ci, że nie jesteś sam ze swoim cierpieniem... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 W. Maria: 16.09.2009, 04:17
 Swiety Jozefie prosze Cie o pomoc w znalezieniu odpowiedniej pracy dla mnie.Pomoz mi wyjsc z depresji , badz wzorem dla mojego meza ,prowadz go, nie pozwol aby nasze malzenstwo sie rozpadlo.
 JP: 14.09.2009, 15:16
 Święty Józefie ! Dziękuję za to co robisz dla mnie i błagam o pomoc - błagam o szczęście w mojej rodzinie, niech żona przestanie mnie poniżać bo więcej zarabia, niech przestanie mnie zdradzać dla tych pieniędzy. Niech wreszcie zrozumie, że miłość, którą ją obdarzyłem jest bezgraniczna, że wszystko zniesie i wytrzyma. Błagam o modlitwę !
 Danusia: 13.09.2009, 17:25
 SWIĘTY JÓZEFIE RATUJ BŁAGAM
 Maria S.: 13.09.2009, 08:36
 Swięty Józefie. Ogromnie Ci dziękuję za pomoc w znalezieniu pracy i mieszkania. Do Ciebie modliłam się z ufnosćią, Ty mi udzieliłeś pomocy.
 Isia: 07.09.2009, 17:11
 Swiety Josefie prosze Cie z calego serca znalezc prace, abysmy mogli rowiazac nasze problemy finansowe. Swiety Jozefie miej w opiece nasze malzenstwo, aby maz nie byl tak uparty abysmy wszystkie problemy rozwiazywali razem oraz aby pwrocilo wspolne zaufanie. Dziekuje Ci za pomoc i prosze Jezusa i Matke Najswietsza o opieke na cala moj rodzina, o zdrowie i blogoslawienstwo. Uzdrow cialo i dusze dla mnie i calej Rodziny.
 TERESA: 04.09.2009, 05:09
 SWIETY JOZEFIE POMOZ MOJEMU MEZOWI ABY PRZESTAL PIC I NIE DAWAL MI POWODU DO ZAZDROSCI BO TO MNIE BARDZO UPOKARZA NIE MOGE SOBIE PORADZIC POMOZ MI SWIETY JOZEFIE
 maria: 31.08.2009, 23:21
 Św. Józefie! Dziękuję Ci za moją pracę, blogosław wszystkim naszym przedsięwzięciom, staraniom. Trzymaj nas blisko siebie. Amen
 aneta: 25.08.2009, 14:09
 Świety Józefie z calego serca prosze Cie pomóż mi znalezc pracę,abysmy mogli rozwiazac nasze problemy finansowe.Sw Jozefie miej w Swojej opiece nasze małzeństwo.Dziekuje Ci za pomoc i prosze o wstawiennicto u Jezusa i Matki Bozej za nas i nasze rodziny
 aneta: 25.08.2009, 13:28
 Świety Józefie z calego serca prosze Cie pomóż mi znalezc pracę,abysmy mogli rozwiazac nasze problemy finansowe.Sw Jozefie miej w Swojej opiece nasze małzeństwo.Dziekuje Ci za pomoc i prosze o wstawiennicto u Jezusa i Matki Bozej za nas i nasze rodziny
 ewa: 24.08.2009, 22:39
 Święty Jozefie proszę Cię o opiekę nad moim mężem Józefem w tym trudnym dla niego czasie, aby znalazł pracę i był przykładem dla synów.
 Ania: 22.08.2009, 23:16
 Najukochańszy Święty Józefie proszę Cię abym dostała tę pracę o którą się staram. Prosze o opiekę nad moją całą rodziną, o zdrowie i błogosławieństwo
 asia: 22.08.2009, 12:58
 św. Józefie proszę o opiekę nad Kasią i Łukaszem, którzy wstąpią wkrótce w związek małżeński
 asia: 22.08.2009, 12:56
 św. Józefie pomóż mi zmienić pracę, bo nie wiem w którym kierunku mam iść...
 Ewa: 20.08.2009, 22:34
 Św. Józefie, pokornie proszę o pomoc w znalezieniu pracy dla Jacka. Proszę o Łaskę wytrwałości w tym trudnym okresie. Wstawiaj się za nami u Pana Jezusa.
 Leszek: 20.08.2009, 21:38
 święty Józefie i co dalej? ja już nie mam sił!
 jar: 15.08.2009, 11:00
 Swięty Józefie miej w opiece moją rodzinę, proszę o zdrowie i błogosławieństwo i w pewnej intencji. Bardzo Ciebie proszę św.Jozefie pomóż mojemu,synowi, zaaklimatyzować sie w nowym miejscu,żeby ukochany, znalazła pracę,która ja usatysfakcjonuje na miejscu.Proszę o wszelkie łaski dla moich najbliższych.
 lola: 15.08.2009, 10:58
 Św. Józefie, pokornie Cię proszę o łaskę znalezienia dobrej pracy, wspieraj mnie i obdarz mnie łaską wytrwałości w czasie jej szukania, abym się nie poddawała i nie zniechęcała niepowodzeniami. Proszę Cię również postaw na mojej drodze dzieciaczki.abym mogla zostac mama.. Św. Józefie módl się za nami.. Swięty Józefie miej w opiece moją rodzinę, proszę o zdrowie i błogosławieństwo i w pewnej intencji.
 wira: 15.08.2009, 10:53
 Święty Józefie dziękuję Ci za to, że zawsze jesteś przy mnie, że postawiłeś na mojej drodze Jaroslawa..... Ale zarazem chcę Cię prosić abyś miał Go w swej opiece, był przy nas w ciężkich chwilach i prosić również by Jaroslaw,nie zwątpił nigdy we mnie i w moją miłość oraz by sam nie bał się okazywać swoich uczuć. Amen O Św. Józefie, proszę zabierz strach z serca mojego i Jaroslawa Zamiast tego spraw, abyśmy się szczerze i mocno pokochali, szanowali siebie i byli sobie wierni! Proszę Cię Św. Józefie wstaw się za nami! Błagam Cię o te łaski! Święty Józefie proszę pomóż nam znależć dobrą pracę !!! Św. Józefie módl się za nami.
 jola: 15.08.2009, 10:50
 Święty Józefie proszę o zdrowie ciała i duszy dla syna Marka, odsuń wszelkie duchy nieczyste od naszej rodziny , przywróć nam radość i spokój serca..błagam Cię opiekunie rodzin. .Święty Józefie proszę dopomóż odzyskać miłość Jaroslawa Antoniego Z, pomóż by uwierzył, że możemy być ze sobą szczęśkliwi i spełnieni,w milosci wiecznej... Sw Józefie proszę o wstawiennictwo do Jezusa Chrystuas za mego ukochanego, by w trudnych chwilach szukania pracy byl pełen wiary nadzieii i miłosci . Proszę o siłę dla mnie , rozum i spokój > Proszę o światło w tunelu i radośc z syna.Sw Józefie bądz naszym patronem ...
 wioletta d: 15.08.2009, 10:45
 św. Józefie proszę Cie o pomoc w znalezieniu dobrej pracy i opiekę nade mną. Św. Józefie, proszę Cię o wstawiennictwo w sprawie mojego ukochanego narzeczonego Jarka. Proszę, abyś wyprosił dla niego dobrą pracę, Święty Józefie proszę o zdrowie ciała i duszy dla syna Marka, odsuń wszelkie duchy nieczyste od naszej rodziny , przywróć nam radość i spokój serca..błagam Cię opiekunie rodzin..
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej