Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 a.k.: 10.03.2010, 00:33
 Święty Józefie proszę Cię o znalezienie dobrego męża. Wiem, że tylko Ty możesz mi w tym pomóc. Proszę o wstawiennictwo. Bóg zapłać.
 Małgosia: 09.03.2010, 23:17
 Sw.Józefie błagam o wstawiennictwo u Jezusa Chrystusa bym mogła znaleźc dobra praca,bym mogła sie utrzymac i zebym nie traciła nadzieji w tej trudnej sytuacji.Amen
 teresa: 09.03.2010, 11:26
 za ten czas jaki mi Bóg zsyła licznych doświadczeń dziękuję niech się dzieje Twoja wola panie Sw Józefie pomóż mi znależć pracę wśród dobrych przyjaciół wyjść z tych długów dziękuję
 bogusia: 08.03.2010, 18:19
 święty Józefie proszę o pomoc w znalezieniu pracy dla Marty
 Ewa: 08.03.2010, 17:27
 Święty Józefie błagam Cię abyś mi pomógł znaleźć dobrą prace taką która by mi dawała spełnienie zawodowe i godne zarobki, bym tego daru nie zmarnowała błagam
 Ewa: 08.03.2010, 17:19
 Święty Józefie błagam Cię abyś mi pomógł znaleźć dobrą prace taką która by mi dawała spełnienie zawodowe i godne zarobki, bym tego daru nie zmarnowała błagam
 Marek: 01.03.2010, 22:07
 Proszę Cię Św. Józefie w sprawie wiadomej
 Lila: 28.02.2010, 22:28
 Świety Józefie proszę Ciebie o pomoc w znalezieniu dobrej i godnej pracy, która przyniesie mi satysfakcje, i zarazem nie przyczyni się do zaniedbania mojej rodziny i wiary.Błagam i prosze o pomoc.
 sylwia: 28.02.2010, 18:30
 Swięty Jozefie proszę Cie o pomoc w wyjsciu z długów i proszę o przywrocenie mi rownowagi psychicznej abym czua sie szczęśliwa,proszę Cie aby moje życie wkoncu sie poukladalo
 r,: 27.02.2010, 22:31
 Swiety jozefie ustrzez moja rodzine przed utrata pracy!! Badz nam pomoca!
 aga: 23.02.2010, 17:23
 dziękuje ci św. Józefie o łaske pracy dla mnie, ja wiem że Ty pomogłeś mi ją dostac,proszę pomagaj mi w tej nowej pracy i chroń od złego.
 b: 21.02.2010, 22:12
 Św. Józefie, proszę Cię, żeby rozmowa którą przeprowadziłam nie poszła na marne bo dużo mnie to kosztowało;żeby osoba nie próbowała mnie oszukać sprawdzając ile może sobie ugrać; proszę o pomyślne przeprowadzenie i zakończenie egzaminu, chyba że z jakiegoś powodu nie jest to dla mnie dobre.
 Lucyna : 17.02.2010, 22:56
 Sw.Józefie, patronie rodzin, błagam Cie wyproś mi łaskę jak najszybszego zamązpójścia za wspaniałego i kochającego mężczyzne. Amen.
 Marek: 17.02.2010, 22:52
 Św.Józefie proszę w sprawie wiadomej
 matka : 16.02.2010, 11:01
 swiety jozefie dziekuje ci za prace dla mojej corki dzis ja rozpoczyna prosze cie aby spotkala dobrych przyjaznych ludzi ktorzy pomoga jej sie odnalezc wierze bardzo w twoja dobra opieke
 aga: 15.02.2010, 09:38
 szukałam pomocy wszędzie, ale tam gdzie nie trzeba, dotarło do mnie że człowiek mi nie pomoże, że tylko Bóg może dac mi to czego pragnę, święty Józefie za twoim pośrednictwem uproś łaskę dla mnie i pomoc w trudzie dnia codziennego.
 Agnieszka: 12.02.2010, 00:45
 Święty Jóżefie bardzo proszę o pomoc w znalezieniu pracy oraz siłę na przezwyciężenie trudnych chwil.Proszę Cię również o wstawiennictwo u Pana Boga abym nie utraciła Krzysztofa, który jest dla mnie wsparciem, daje mi siłe i bardzo zależy mi by z nim przeżyć wiele pięknych chwil.Amen.
 Agnieszka: 12.02.2010, 00:44
 Święty Jóżefie bardzo proszę o pomoc w znalezieniu pracy oraz siłę na przezwyciężenie trudnych chwil.Proszę Cię również o wstawiennictwo u Pana Boga abym nie utraciła Krzysztofa, który jest dla mnie wsparciem, daje mi siłe i bardzo zależy mi by z nim przeżyć wiele pięknych chwil.Amen.
 Agnieszka: 12.02.2010, 00:44
 Święty Jóżefie bardzo proszę o pomoc w znalezieniu pracy oraz siłę na przezwyciężenie trudnych chwil.Proszę Cię również o wstawiennictwo u Pana Boga abym nie utraciła Krzysztofa, który jest dla mnie wsparciem, daje mi siłe i bardzo zależy mi by z nim przeżyć wiele pięknych chwil.Amen.
 renia: 09.02.2010, 18:35
 Święty Józefie, błagam o wstawiennictwo Twoje u Pana Boga, pozwól mojemu mężowi znaleźć pracę, nasze małżeństwo przechodzi ogromny kryzys, nie chcę rozwodu, chcę ratować nasz związek, twoja czcicielka
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej