Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   


Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ewa: 16.06.2009, 09:42
 Święty Józefie proszę abyś wstawił się u Pana Jezusa dla mnie o łaskę znalezienia pracy
 Ania: 15.06.2009, 12:44
 Święty Józefie, proszę o opiekę i wstawiennictwo nade mną i nad moją rodziną, żebym znalała dobrego męża. Abym nie była już samotna, by był ktoś koło mnie kto mnie pokocha i będzie wszystkim dla mnie, proszę o łaskę dla mnie i dla moich bliskich.
 ES: 15.06.2009, 09:43
 Święty Józefie proszę o wytrwałość w poszukiwaniu pracy
 ja: 14.06.2009, 21:16
 Św. Józefie z pokorą proszę o miłość Krzysztofa abym mogła z nim byc szczesliwa, prosze Cie o wstawiennictwo do Pana Jezusa.
 Alina: 14.06.2009, 05:46
 Swiety Jozefie prosze Cie z calego serca Patronie Rodziny o ocalenie mojej Rodziny. Blagam Cie na nowo w nas odnowila sie milosc aby maz spojrzaj na mnie sercem aby powrocil na droge z ktorej zboczyl. Blagam miej nas w swojej opiece i upros o laska i przebaczenie u Ojca Najwyzszego. Blsgsm Cie o to dla nas i naszego synka Adasia. Pomoz nas scalic i ocalic. Serdeczne Bog zaplac.
 zatroskana: 10.06.2009, 17:18
 ŚWIĘTY JÓZEFIE-PROSZĘ o pomoc w znalezieniu pracy
 ES: 10.06.2009, 10:45
 Ostatnio bardzo mi ciężko na duszy, niepowodzenia biorą górę, proszę o łaskę znalezienia uczciwej pracy. Modlę się również dla męża o pomyślność w rozmowie. Proszę o wysłuchanie moich próśb. Dziękuję za pomyślne ukończenie studiów i szczęśliwe narodzenie synka. Bóg zapłać.
 KASIA: 05.06.2009, 15:07
 Kochany Sw Jozefie prosze cie pomoz mi sie zobaczyc z Ł zeby on do mnie sie odezwał i ze mna spotkał zeby nam sie ułozyło prosze cie o wstawiennictwo do Pana Jezusa
 Basia: 03.06.2009, 01:13
 Święty Józefie proszę Cię wstaw się za mną u Boga aby mnie wyleczył
 miłość: 01.06.2009, 19:31
 Święty Józefie proszę aby Marcin mnie pokochał na nowo z całych swoich sił i nie widział poza mną świata.Aby kochał mnie tak bardzo jak ja jego.Bóg zapłac
 Sylwia: 31.05.2009, 12:26
 Sw. Józefie zakochałam sie prosze jeśli wolą Boga jest zebym z nim była to połącz nas ale jeśli nie to pomóż mi to przetrwać. Proszę i dziękuje
 Ania: 31.05.2009, 01:25
 prosze o chorych i cierpiacych w mojej rodzinie, dziekuje za laski w wychowaniu mojego syna, Zcalego serca dziekuje.
  Anna : 31.05.2009, 01:21
  prosze o pomoc w finansach i o przyjazn i o milosc
 nella: 31.05.2009, 00:44
  prosze o dwoje przyjaciol, o to, by mnie nie dreczyly klopoty finansowe , bym odeszla od zlej milosci.
 Nella: 31.05.2009, 00:41
  prosze o pieniadze, o dwoje przyjaciol, o to bym zapomniala o zlej milosci mojej. By klopoty finansowe nie budzily mnie nad ranem.
 Agnieszka: 29.05.2009, 11:02
 Św. Józefie, bardzo proszę Cię, pomóż mi w znalezieniu dobrej, satysfakcjonującej mnie, stałej pracy...
 kasia: 28.05.2009, 14:20
 Sw Kochany Jozefie prosze Cie z calego serca błagm cie abym wszytko mi sie ułozyło z Ł abym z nim była szczesliwa prosze Ciez o wstawiennictwo do Pana Jezusa
 sylwia: 26.05.2009, 16:54
 Sw. Józefie prosze Cie o dobrego narzeczonego a w konsekwęcji męza, jesli to mozliwe pozwól mi go spotkac juz teraz bo tak bardzo potrzebuje człowieka który mnie zrozumie który wniesie szczescie w moje zycie prosze i dziekuje ulecz moje serce rozdarte
 daro: 21.05.2009, 10:31
 św. Józefie proszę Cie o pomoc w znalezieniu dobrej pracy i opiekę nade mną.
 A: 20.05.2009, 00:18
 Swięty Józefie, proszę za Twoim wstawiennictwem o podjęcie dobrej pracy.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej