Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 teresa: 07.04.2010, 11:47
 dziękuję za wszystko
 irena: 06.04.2010, 12:20
 św Józefie proszę cię omodlitwe żebyśmy mogły razem z moją córką znaleść dobrą prace .Dziękuje.
 D: 06.04.2010, 08:51
 Swięty Józefie powierzam Tobie nasze problemy.Pamiętaj o nas i czuwaj, zwalczaj skutecznie wszelkie otaczające nas zło. Broń nas od nieprzyjaciół widzianych i niewidzianych . Błagam Cię Swięty Józefie szczególnie o to, abyś oddalił od mojego męża i ode mnie tych, którzy są niesprawiedliwi, opierają się na nieprawdziwych plotkach i niszczą męża efekty w pracy poprzez niesłuszną ocenę. Módl się z nami o nas proszę Cię o to wszystko patronie nasz.
 Żona: 06.04.2010, 08:17
 Swięty Józefie proszę Cię o pomoc mojemu mężowi w pracy, aby podejmowł dobre i mądre decyzje tak aby zadawalały szefa i nie ubliżały pracownikom prowadż Święty Józefie mojego męża prawidłową drogą. Proszę Cię o wstawiennictwo do Pana Naszego i Matuchny o zdrowie dla nas
 Ula: 03.04.2010, 19:56
 Święty Józefie proszę Cię wstwa się do Pana naszego, abym znalazła dobrze płatną pracę,
 karola: 31.03.2010, 17:18
 Św. Józefie proszę Cię o pracę o której marzę. Jeśli jednak nie jest mi ona pisana: proszę Cie o pracę zgodną z wolą Pana.
 karola: 31.03.2010, 17:08
 Św. Józefie proszę Cię o pracę o której marzę. Jeśli jednak nie jest mi ona pisana: proszę Cie o pracę zgodną z wolą Pana.
 K : 29.03.2010, 09:34
 św. Józefie błagam Cię żeby mój mąż dostał dzisiaj pracę. Dopomóż nam wiesz jak jest nam trudno.
 Jerzy: 28.03.2010, 12:59
 Swiety Jozefie Prosze Ciebie o dar uzdrowienia mnie z choroby nowotworowej prostaty a takze prosze o realizacje moich rozpoczetych wszystkich kontraktow. Prosze aby wplynely nowe pieniadze na moje konto ( ktore obecnie od wielu miesiecy jest puste) tak wielu potrzebujacych skorzystalo by takze z tych moich pieniedzy. Zanies te prosby przed oblicze Jezusa Chrystusa oraz do Matki Bozej do wszystkich sanktuarii na calym swiecie. Zawsze oddany Twoj Jerzy Dziekuje z calego serca Jerzy
 K.: 28.03.2010, 11:38
 św. Józefie błagam Cię o pracę dla mojego męża.
 Kamila: 25.03.2010, 16:59
 Św. Józefie, proszę cię o łaskę znalezienia dobrej pracy dla mnie, nie pozwól mi stracić nadzieji na jej znalezienie...Bóg zapłać.
 kasia: 25.03.2010, 08:19
 dziękuję Ci mój Wielki św. Józefie za łaski otrzymane do tej pory a wiem, że uproszone u Boga przez Twoje wstawiennictwo, proszę Cię o cierpliwość w trakcie szukaniea pracy przez Artura
 Maria: 22.03.2010, 19:08
 Swięty Józefie proszę uproś mi łaskę zdrowia w moich chorobach. Proszę Cię Swiety Józefie pomóz rozwiązać problem rodzinny.
 Karolina: 19.03.2010, 23:50
 Swiety Jozefie,w dniu Twojego Swieta modle sie do Ciebie i goraco prosze o to,abym odnalazla swoje powolanie,o zgode w rodziniie,pomoz zrozumiec rodzicow i prosze pomoz im zrozumiec mnie.Prosze o dobre wykonywanie pracy i dobrego meza.Spraw prosze abym ja potrafila byc dobra zona i matka.
 mama 19.03.2010: 19.03.2010, 17:34
 Św. Józefie proszę proszę Cię o pracę dla mojego syna Piotra zgodnie zjego umiejetnosciami i aby mógł w tej pracy ukazać swje talenty z którymi go wysłał Bóg wysyłajac na ten świat.
 FRANCISZKA: 19.03.2010, 14:24
 ŚWIĘTY JÓZEFIE WSZYSTKIE MOJE PROBLEMY POWIERZAM TOBIE PAMIĘTAJ O NAS CZUWAJ ZWALCZAJ SKUTECZNIE WSZELKIE ZŁO BROŃ OD WSZYSTKICH NIEPRZYJACIÓŁ WIDZIANYCH I NIEWIDZIANYCH RATUJ WE WSZYSTKICH POTRZEBACH DUSZY I CIAŁA MĘŻA FELIKSA I CAŁĄ RODZINĘ POKORNIE BŁAGAM ODDAL OD NAS TYCH KTÓRZY NISZCZĄ NASZE MAŁŻEŃSTWO I RODZINĘ BROŃ OD ROZPADU NASZE MAŁŻEŃSTWO BOGU NIECH BĘDA DIĘKI
 zatroskana: 19.03.2010, 10:02
 Św.Józefie proszę Cię o wstawiennictwo w mojej intencji znalezienia pracy
 asia: 15.03.2010, 21:49
 ŚWIĘTY JÓZEFIE BŁAGAM CIĘ O TO BYŚ SPEŁNIŁ MOJĄ OGROMNĄ PROŚBĘ -TY WIESZ DOKŁADNIE CO TO JEST.BÓG ZAPŁAĆ!
 Mieczysław: 15.03.2010, 15:03
 Św. Józefie proszę Cię o pracę dla brata. Święty Józefie módl się za nami.
 gosia : 15.03.2010, 10:02
 swiety jozefie upros dobra prace dla mojej corki aby jej wyksztalcenie i zaangazowanie ktos madry docenil daj jej sile i wytrwalosc aby w obcym kraju potrafila odnalezc swoje miejsce i aby jej zwiazek przetrwal te ciezkie chwile Bog zaplac
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej