Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej
S. Ann Shields
Żeby wydać owoce, musisz pozwalać się przycinać, wciąż pogłębiać swoją wiarę i relację z Bogiem dzięki modlitwie. Czasami jednak mogą nachodzić Cię wątpliwości. Dlaczego moja modlitwa jest nieskuteczna? Dlaczego, chociaż się modlę, sytuacja się pogarsza? W jaki sposób mam modlić się za innych? ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 jola: 15.08.2009, 10:50
 Święty Józefie proszę o zdrowie ciała i duszy dla syna Marka, odsuń wszelkie duchy nieczyste od naszej rodziny , przywróć nam radość i spokój serca..błagam Cię opiekunie rodzin. .Święty Józefie proszę dopomóż odzyskać miłość Jaroslawa Antoniego Z, pomóż by uwierzył, że możemy być ze sobą szczęśkliwi i spełnieni,w milosci wiecznej... Sw Józefie proszę o wstawiennictwo do Jezusa Chrystuas za mego ukochanego, by w trudnych chwilach szukania pracy byl pełen wiary nadzieii i miłosci . Proszę o siłę dla mnie , rozum i spokój > Proszę o światło w tunelu i radośc z syna.Sw Józefie bądz naszym patronem ...
 wioletta d: 15.08.2009, 10:45
 św. Józefie proszę Cie o pomoc w znalezieniu dobrej pracy i opiekę nade mną. Św. Józefie, proszę Cię o wstawiennictwo w sprawie mojego ukochanego narzeczonego Jarka. Proszę, abyś wyprosił dla niego dobrą pracę, Święty Józefie proszę o zdrowie ciała i duszy dla syna Marka, odsuń wszelkie duchy nieczyste od naszej rodziny , przywróć nam radość i spokój serca..błagam Cię opiekunie rodzin..
 karola w: 15.08.2009, 10:42
 Św. Józefie proszę Cię dodaj mi siły w pokonywaniu trudności dnia codziennego, straciłam już nadzieję na znalezienie pracy, nie opuszczaj mnie , św. Józefie proszę Cie o pomoc w znalezieniu dobrej pracy i opiekę nade mną.nie potrafię sobie już z tym dłużej poradzić,
 WIOLA: 15.08.2009, 10:40
  Święty Józefie ,proszę o błogosławieństwo dla moich najbliższych, o niesłabnącą miłość w moim przyszlym,małżeństwie oraz upragnione i wyczekiwane od lat maleństwo w moim łonie.Święty Józefie Ty jesteś patronem każdej rodziny,proszę Cię o wstawiennictwo do Jezusa i Maryii za moją rodzinę,jesteśmy w sytuacji prosze pomoz mi znalesc prace... Św. Józefie proszę Cię dodaj mi siły w pokonywaniu trudności dnia codziennego, straciłam już nadzieję na znalezienie pracy, nie opuszczaj mnie , nie potrafię sobie już z tym dłużej poradzić..
 Małgosia: 10.08.2009, 22:24
 Święty Józefie proszę Cię o wstawiennictwo do Jezusa i Maryi za moimi córkami o dobrych,pracowitych i kochających mężów dla nich.Proszę wysłuchaj mnie.
 Anja: 06.08.2009, 14:14
 Świety Józefie, proszę pomóż mojemu mężowi stać się odpowiedzialnym mężem i ojcem. Daj mu proszę siłę i odwagę do walki o rodzinę, o pracę i wspólną przyszłość. Pomóż mu przezwyciężyć egoizm i lenistwo oraz lekkomyślne podejście do życia. Odmień jego i moje serce, abyśmy potrafili być razem.
 Anna: 06.08.2009, 10:46
 SwiętyJózefie Patronie Rodzin i robotników.Proszę o dobra prace dla moich synów.Postaw też na ich drodze uczciwe dobre dziewczyny, które mogłyby zostać ich żonami.Daj im się cieszyć życiem w łączności z Tobą Maryją i Jezusem.Módl się za nami.Dziękuję.
 Ewa:: 05.08.2009, 10:45
 Śwęty Józefie proszę pomóż mi znależć nową pracę długo już jej poszukuję- mój mąż i moje dzieci liczą na mnie.
 Justyna: 03.08.2009, 17:45
 Nie zbadane sa wyroki Boskie, stracilam prace w obecnym miejscu zamieszkania, nie martwie sie bo wiem ze jestes ze mna. Zaczynam nowe zycie, nowe miasto...Sw Jozefie prosze pomoz mi znalesc nowa prace,w ktorej sie spelnie. Dziekuje ci za twoja pomoc.
 Edyta: 31.07.2009, 17:08
 Święty Józefie z całego serca proszę Cię o pomoc w odzyskaniu Jego miłości, odzyskaniu Jego zaufania. Proszę byś pomógł mi być lepszym człowiekiem. Człowiekiem, którego On na nowo pokocha.
 Edyta: 31.07.2009, 17:07
 Święty Józefie z całego serca proszę Cię o pomoc w odzyskaniu Jego miłości, odzyskaniu Jego zaufania. Proszę byś pomógł mi być lepszym człowiekiem. Człowiekiem, którego On na nowo pokocha.
 asia: 28.07.2009, 11:57
 sw.Jozefie,prosze o pomoc w znalezieniu pracy dla mojego meza...wytrwalosc i sile.wstawiaj sie za nami u Pana Jezusa.
 Basia: 27.07.2009, 17:31
 Kochany święty Józefie.Jesteś dla mnie wzorem cnót męskich.Opiekowałeś się swoją Rodziną z taką troską i oddaniem.Spraw żebym znalazła jeszcze w życiu męża takiego jak Ty.Żebym mogła mu zaufać,żeby był dla mnie taką opoką jak Ty dla swojej Rodziny.Żeby był mądry ...i mnie kochał.
 Zofia: 27.07.2009, 10:07
 Święty Józefie proszę o wspaniałego męża dla mojej córki Ani.
 Justyna: 23.07.2009, 23:43
 Sw Jozefie dostalam prace:) zaczynam w poniedzialek, dziekuje za twoja pomoc...tak bardzo mi na tym zalezalo. Mam nadzieje ze bede szczesliwa w nowym srodowisku. Dziekuje
 Justyna: 23.07.2009, 23:33
 Sw Jozefie dostalam prace:) zaczynam w poniedzialek, dziekuje za twoja pomoc...tak bardzo mi na tym zalezalo. Mam nadzieje ze bede szczesliwa w nowym srodowisku. Dziekuje
 Kasia: 19.07.2009, 14:44
 Kochany Sw Jozefie prosze cie o wstawiennictwo do Pana Jezusa aby znalazła wspaniałego męża z ktorym bede szczesliwa wysłuchaj mnie
 Justyna: 14.07.2009, 23:25
 Swiety Jozefie, dzisiaj dwie firmy sie ze mna skontaktowaly, prosze wskaz mi droge...dziekuje ci za wszystko co do tej pory dla mnie zrobiles
 Justyna: 14.07.2009, 01:05
 Swiety Jozefie prosze pomoz mi znalesc prace...moja rodzina tak bardzo na mnie liczy.
 Ewa: 13.07.2009, 12:31
 Św. Józefie, pokornie Cię proszę o łaskę znalezienia dobrej pracy, wspieraj mnie i obdarz mnie łaską wytrwałości w czasie jej szukania, abym się nie poddawała i nie zniechęcała niepowodzeniami. Proszę Cię również postaw na mojej drodze uczciwego, kochającego męża
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej