Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 A...: 27.10.2009, 02:19
 Święty Józefie - proszę Cię o dobrego męża, oraz szczęśliwą rodzinę... :)
 Michał sp3: 23.10.2009, 00:19
 Święty Józefie proszę Cię o pomyślne znalezienie dobrej, dogodnej pracy, a także o zdrowie i szczęście dla mojej rodziny. Nie pozwól nam zbłądzić, bądź nam światłem.
 Michał sp3: 23.10.2009, 00:18
 Święty Józefie proszę Cię o pomyślne znalezienie dobrej, dogodnej pracy, a także o zdrowie i szczęście dla mojej rodziny. Nie pozwól nam zbłądzić, bądź nam światłem.
 Ola: 19.10.2009, 11:03
 Święty Józefie proszę pomóż znaleźć odpowiednią dla mnie pracę, która mi pozwoli mi rozwijać się, wzrastać i godnie żyć na Chwałę Boga. Święty Józefie Ty wiesz w Bogu ,kto ma być moim mężem, proszę pomóż mi spotkać tego człowieka i spraw żeby to był dobry mąż, który będzie mnie kochał i szanował, jak Ty kochałeś i szanowałeś Maryję.
 Kinga: 18.10.2009, 21:33
 w tych trudnych czasach prosze Cie wstaw się o święty Józefie za mna i całą naszą rodziną abysmy nie uracili swej pracy i mogli życ godnie wielbiąc Twe imie Daj nam sily i wiary oraz milosci wobec siebie i Boga
 Krzysiek: 08.10.2009, 22:02
 Św.Józefie ! Pomóż !
 joanna: 08.10.2009, 21:45
 Św. Józefie, opiekunie Św. Rodziny, proszę Cię o opiekę nad moją rodziną, o pomoc w uwolnieniu z nałogu alkoholowego mojej mamy, o umocnienie więzi małżeńskich moich rodziców, nawrócenie mojego brata, dobrą prace. Dziękuję Ci za Twoją pomoc. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
 Paweł: 06.10.2009, 23:38
 Proszę św. Józefa aby pomógł mi znaleźć pracę
 Ela: 05.10.2009, 11:56
 Święty Józefie bądź patronem mojej rodziny w tym trudnym czasie i na zawsze. Tylko bądź przy nas, a wierzę, że dzięki temu wyjdziemy mocniejsi i lepsi.
 czesława : 04.10.2009, 10:09
 proszę oto zeby córka pogodziła się z teściami i szwagierką
 hanka: 03.10.2009, 06:36
 uproś łaski iopamiętanie dla syna roberta idaj prace oraz odgon go od pijaństwa prosi cię oto jego ciocia
 zosia : 03.10.2009, 06:26
 świętyjózefie prosze o prace dlacórekizgodę wrodzinach izdrowie
 żofia: 01.10.2009, 15:39
 najświętszy Józefie uprośłaskiz u Jezuso o zgodę w rodzinie córki daj jej siłę wytrwać to wszystko i zdrowia dla niej i całej rodziny naszej
 zosia: 01.10.2009, 15:08
 priszęo zgodę dla córki i zięcia
 Magda: 30.09.2009, 11:51
 Św. Józefie błagam o dar dobrej pracy dla Zbyszka w miejscu naszego zamieszkania.Proszę o opiekę nad całą naszą rodiną.
 uboga: 30.09.2009, 09:50
 SW,JOZEFIE!!!!!!!!!miej w opiece moje dzieci ,mnie i moja Mame!!!!pomoz jak znalesc sie w tym strasznym swiecie!!!
 Ewa: 29.09.2009, 23:01
 Święty Józefie, proszę pomóż Jackowi znaleźć pracę. Pokornie proszę o Łaksę wytrwałości dla Nas w tym bardzo trudnym okresie.
 wiesia: 29.09.2009, 13:33
 św.Józefie opiekunie rodzin proszę o Twą opiekę nad moją rodziną
 Katarzyna: 28.09.2009, 19:18
 Święty Józefie błagam Cię z całego serca o pracę dla mojego męża. Obdarz Go łaską wytrwałości by starał się z całych sił i nie załamywał. Pozwól mu znosić trudy życia, opiekować sie żoną i jeszcze nienarodzonym dzieckiem i zarabiać na utrzymanie rodziny. Z pełną nadzieją na wstawiennictwo u Boga Katarzyna
 Joanna: 25.09.2009, 00:09
 Prosze Cie Swiety Jozefie o znalezienie pracy, zebym dostala szanse bo sie boje i nie wiem co dalej bedzie...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej