Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie
Ks. Jan Reczek
Książka "To Jezus leczy złamanych na duchu" pomoże Ci poradzić sobie z problemami, które wydają Ci się nie do rozwiązania. Da Ci inspirację i nadzieję oraz uzmysłowi Ci, że nie jesteś sam ze swoim cierpieniem... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 STASIA: 03.11.2016, 17:34
 ŚWIETY JOZEFIE PROSZE CIE O ŁASKE ZDROWIA DLA MNIE I MOJEJ RODZINY. UCHROŃ MOICH SYNOW OD NAŁOGOW.

DLA SYNA DARIUSZA PROSZE O BŁOGOSLAWIEŃSTWO W PRACY ZA GRANICĄ I DOBRE ZDROWIE.
 zoska: 03.11.2016, 17:07
 sw Jozefie blagam za moja corke aby powrocila do Boga
 e.d.: 01.11.2016, 14:29
 Św . Józefie mój Ojcze Niebieski dziekuje Ci za prawie 100 l.Zycie mojego Ojca Józefa.Proszę o Jego zdrowie i zeby doczekał powrotu ukochanego wnuczka ... Pomóż mi dziś w SW.ZMARŁYCH zobaczyć Go zdrowego i pogodnego ...
 Jolanta: 17.10.2016, 21:20
 Sw Jozefie, dziekuje dobremu Bogu, ze nam Ciebie dal i Tobie, ze sie o Nas troszczysz. Poblogoslaw Polske, moja rodzine, przyjaciol i dobroczyncow. Wstaw sie za duszami czyscowymi, moim sp Tata i sp mezem i sp Ania. Powierzam Ci serce Mamy, corki i swoje, nasze zycie i nasza smierc. A takze prosze o pomoc w pewnej trudnej sprawie. Ufna w Twa pomoc dziekuje i przytulam sie do Ciebie.
 Jolanta: 17.10.2016, 20:53
 Sw Jozefie, dziekuje dobremu Bogu, ze nam Ciebie dal i Tobie, ze sie o Nas troszczysz. Poblogoslaw Polske, moja rodzine, przyjaciol i dobroczyncow. Wstaw sie za duszami czyscowymi, moim sp Tata i sp mezem i sp Ania. Powierzam Ci serce Mamy, corki i swoje, nasze zycie i nasza smierc. A takze prosze o pomoc w pewnej trudnej sprawie. Ufna w Twa pomoc dziekuje i przytulam sie do Ciebie.
 Tomasz: 17.10.2016, 10:51
 Święty Józefie Patronie Pracujących i Mój Patronie pragnę się dziś Tobie całkowie oddać , zawierzyć i poświęcić z moim problemem.Jestem osobą bezrobotna i właśnie dotyka mnie obecnie problem bezrobocia i brak środków do życia i nie stać mnie na swoje utrzymanie oraz na spełnienie swoich marzeń.Proszę o pomoc w znalezieniu dobrej i stałej pracy zgodnej z moim powołaniem oraz , w której to będę mógł godnie i owocnie rozwijać i doskonalić wszystkie dane mi od Boga dary , zdolności , talenty i umiejętności w służbie bliźnim na większą cześć i chwałę Bożą oraz z pożytkiem dla zbawienia naszych dusz.Proszę o taką pracę , gdzie będę mógł liczyć na sprawiedliwe , uczciwe i dobre wynagrodzenie oraz traktowanie oraz na dobre relacje z moim przełożonym i wszystkimi współpracownikami.Proszę pomóż mi znaleźć taka pracę , w której będę mógł godnie i owocnie spełniać swoje powołanie i w której będę mógł wszystkie czynności , obowiązki i pracę mógł wykonywać z radością i chęcią.Święty Józefie wstaw się za mną u Boga i spraw, aby wybawił mnie od braku pracy i pomógł mi znaleźć odpowiednią dla mnie pracę.Proszę uczyń cud , a ja obiecuje , że jeśli znajdę pracę to będę wiedział czyja to zasługa i pragnę rozszerzać cześć i chwałę Twoją oraz napisać świadectwo , w którym to napisze komu tak naprawdę zawdzięczam znalezioną pracę.Święty Józefie módl się za mną i za wszystkimi bezrobotnymi. Amen
 Ela 14.10.2016,17.23: 14.10.2016, 17:32
 Św.Józefie, proszę Cię o łaskę zdrowia dla wszystkich moich bliskich i dla mnie, o dobrą pracę dla córki i synowej, znalezienie dobrego męża dla córki,żeby nigdy nie była samotna. Mnie daj otuchę i wsparcie, a także prawdziwą przyjażń i może nowe szczęście. Błagam Cię módl się za nami do Boga i pomóż przywrócić nam radość.
 Justyna: 18.09.2016, 13:08
 Święty Józefie , błagam Cię o dar zdrowego potomstwa. Przed rokiem straciliśmy nasze jedyne dzieciątko. Usuń wszelkie przeszkody stojące na drodze do macierzyństwa i ojcostwa.
 Krystyna: 07.09.2016, 11:38
 św.Józefie błagam o opiekę nad moją rodziną,zgodę,spokój,zdrowie(szczególnie męża i syna)oraz dobrą pracę dla córki i znalezienie dobrego męża
 Patrycja : 05.09.2016, 09:19
 Święty Józefie uratuj moje małżeństwo, moja rodzine przed rozpadem. Spraw, by moj synek, który lada dzien przyjdzie na świat, mógł wychowywać sie w pełnej, kochającej rodzinie, by moj mąż był przy nas zawsze.
 Patrycja : 05.09.2016, 09:18
 Święty Józefie uratuj moje małżeństwo, moja rodzine przed rozpadem. Spraw, by moj synek, który lada dzien przyjdzie na świat, mógł wychowywać sie w pełnej, kochającej rodzinie, by moj mąż był przy nas zawsze.
 Ciocia: 28.08.2016, 21:40
 Św.Józefie błagam cię bardzo mocno o zdrowie i źycie dla mojego chrześniaka ,bardzo dziękuje
 Sylka : 19.08.2016, 14:09
 Św.Józefie patronie rodzin ,wołam do Ciebie ,byś zechciał wstawić się za moją rodziną do Pana Boga. By ten usłyszał moje wołanie o ratunek dla mojego małżeństwa i zechciał obdarzyć mnie swoją łaską . By człowiek żadną siłą nie był w stanie rozerwać tego co przez Boga zostało złączone. By serce mojego męża otworzyło się na mnie na nowo i prawdziwe i by udało nam się odnaleźć drogę do siebie,mimo tylu przeciwnościom.
 Ewa: 18.08.2016, 15:48
 Sw.Józefie prosze ratuj moja rodzine daj nam potrzebne łaski aby przetrwała aby nastała zgoda miłość i zrozumienie
 Ziuta: 10.08.2016, 04:59
 Juzefie opiekuj sie nami daj prendzej zwyciestwo sadu by mogli zrobic to co nam jest tak poczebne. Amen
 Monika: 31.07.2016, 20:54
 Św. Józefie proszę uzdrów moje relacje i Łukasza. Spraw by odżyły Jego uczucia do mnie i by otoczył mnie opieką. Ześlij na nas cud macierzyństwa który od lat nie może się spełnić.
 k: 28.07.2016, 21:29
 Św. Józefie... Proszę o siłę do pracy oraz proszę abym mogla kochać i być kochana. Proszę także o wzmocnienie w wierze abym potrafila modlić się do Pana, kochanegUkochanego Boga.dziękuje
 Ola: 17.07.2016, 23:35
 Św. Józefie - proszę Cię o zmianę pracy na spokojną i dobrze płatną.
 Elżbieta: 13.07.2016, 19:28
 Św. Józefie módl się za nami, u mnie jest coraz gorzej.
 Tomasz: 13.07.2016, 16:48
 Święty Józefie Mój Patronie proszę o łaskę znalezienia dobrej żony , która będzie mnie kochała i szanowała tak jak Ty Maryję.Proszę o łaskę znalezienia dobrej pracy , w której będę mógł rozwijać dane mi od Boga wszystkie zdolności , talenty i umiejętności na Jego chwałę oraz w służbie bliżnim , w której będę mógł liczyć na dobre i sprawiedliwe wynagrodzenie na własne utrzymanie i liczyć na szacunek przełożonego i wszystkich współpracowników , aby panowała dobra i miła atmosfera . Proszę o łaskę pozytywnego zdania w pierwszym terminie egzaminu teoretycznego i praktycznego zawodowego w najbliższym czasie oraz o wszystkie potrzebne do tego łaski. Święty Józefie głęboko wierze , że mnie wysłuchasz i wyprosisz mi u Boga Wszechmogącego łaski , o które modlę się za Twoim wstawiennictwem , które uważa się za skuteczne i niezawodne. Święty Józefie obiecuję Ci , że jeśli otrzymam łaski , o które Cie prosiłem to będę wiedział czyja to pomoc i zasługa , a ja w zamian za to obiecuję rozszerzać Twoją cześć i chwałę.Święty Józefie w Tobie nadzieję i ufność pokładam , że mi pomożesz i mnie wysłuchasz , proszę uczyń cud.Święty Józefie módl się za mną . Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] (17) [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej