Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 mama: 19.12.2017, 14:40
 Sw. Jozefie prosze o dobra zone dla mojego syna oraz blogoslawienstwo boze dla mojej corki z jej narzeczonym.

Wierze ,ze mnie wysluchasz.
 Matka: 18.12.2017, 10:51
 Sw.Józefie proszę o zdrowie dla moich najbliższych, a zwłaszcza dla syna uwikłanego w nałóg alkoholowy i jego żony chorej na CHAD. Swięty Józefie proszę za nimi i za ich małżeństwem, proszę o zgodę między nimi, o mądre wychowanie ich 6 letniego syna.Proszę aby nadchodzące święta spędzili razem ze sobą w zgodzie, bez alkoholu, przeklinania i kłótni. Święty Józefie bez Twojej pomocy nie poradzimy sobie ani oni sami sobie nie poradzą z problemami które w ostatnim czasie bardzo urosły i zaostrzyły się.Święty Józefie błagam o zdrowe i zgodne święta dla nich spędzone z Bogiem i Bożym błogosławieństwem.Bardzo proszę wysłuchaj moich próśb, daj im szansę pogodzenia i życia zgodnie z wolą Bożą.
 a: 17.12.2017, 20:28
 Św. Józefie wstaw się u Boga za naszą rodziną. Bóg wie o co błagam najbardziej.
 Maciek : 15.12.2017, 15:59
 Święty Józefów proszę pomóż mi
 mama : 14.12.2017, 14:51
 Sw. Jozefie prosze pomoz,pociesz mnie.
 Maria: 13.12.2017, 11:43
 Święty Józefie proszę Cię weź pod swoją opiekę mojego syna Marcina i prowadź go zgodnie w wolą Pana Boga. Jeżu ufam Tobie.
 Maria: 12.12.2017, 14:32
 Święty Józefie dziękuję za dotychczasową pomoc. Z całego serca proszę o zgodę w związkach małżeńskich moich dzieci. Ażeby syn był opiekunem swojej rodziny i godnie na nią pracował i zarabiał.
 Justyna: 11.12.2017, 05:25
 Święty Józefie proszę o godną, dobrą, stałą i stabilną pracę z umową na stałe
 matka: 08.12.2017, 17:28
 Kochany Święty Józefie proszę aby Klaudia znalazła dobrą pracę która pozwoli na godne życie i opłacenie rachunków.
 matka: 06.12.2017, 16:32
 Kochany Święty Józefie proszę o dar macierzyństwa i zdrowe dziecko dla mojej córki.Bądz pozdrowiony.
 Marcin: 04.12.2017, 01:48
 Św Józefie dziękuję za pomoc w sprawie mojej mamy. Proszę byś nigdy mnie nie opuszczał pomagaj w podejmowaniu decyzji.
 marysia : 01.12.2017, 01:16
 sw jozefie ,opiekuj sie nasza rodzina ,i wszystkich moich madrych przyjaciol prosze ..
 Maja: 29.11.2017, 10:04
 Swiety Jozefie,patronie nasz,chce bardz podziekowac w tej modlitwie ze wysluchales mych prosb, mam wspaniala prace i wspanialych ludzi wokolo, doceniam kazdy dzien i to jest to ze wstaje z usmiechem na twarzy,dziekuje z calego serca, wierze w Ciebie i modle sie oto by ta praca byla dlugo terminowa i stabilna, dopomoz mi w tej prosbie do Ciebie by zaoferowali mi pelny etat, boje sie i martwie ze strace tak fajna szanse .Wysluchaj mej prosby i dopomoz tym rowniez najbardziej potrzebujacym. Wierze w Ciebie i wiem ze pomozesz, dziekuje Tobie za wszystkie wysluchane modlitwy. Amen
 mama: 28.11.2017, 10:15
 Sw. Jozefie prosze,zeby Pan wszechmogacy mnie wysluchal.
 mama : 28.11.2017, 09:05
 Swiety Josefie prosze cie aby moj wnuk dobrze sie uczyl a corka znalazla dobrego przyjaciela.Wysluchaj mojej prosby .Jesu ufam Tobie Amen
 mama : 28.11.2017, 08:58
 Swiety Josefie prosze cie aby moj wnuk dobrze sie uczyl a corka znalazla dobrego przyjaciela.Wysluchaj mojej prosby .Jesu ufam Tobie Amen
 Marcin: 24.11.2017, 01:10
 Św Józefie dziękuję za spełnienie mojej prośby. Jezu Ufam Tobie.
 krystyna: 14.11.2017, 18:12
 Swięty Jozefie prosze Cię o dobrgo męza dla mojej córki,wierzącego ,uczciwego ktory będzie ją szanował ,dbał i stworzył kochającą rodzinę.Sw.Jozefie wysłuchaj mojej prosby. Amen
 matka: 13.11.2017, 18:32
 Święty Józefie proszę czuwaj nad moją rodziną.
 Basia: 10.11.2017, 12:47
 Święty Józefie błagam wskaż mi drogę, którą powinnam podążać. Brak mi sił w obecnej sytuacji. Spraw, aby decyzja, którą podjęłam wyszła mi na dobre i zaprocentowała w przyszłości. Dodaj mi sił i pewności siebie. Spraw, abym trafiała na dobrych i pomocnych ludzi. Błagam postaw na mojej drodze wartościowego człowieka, z którym stworze szczęśliwą kochającą się rodzinę i bede cieszyła się darem macierzyństwa. Spraw, aby moja przyjaźń z Arturem rozwijała się może to ten mężczyzna ? Błagam wysłuchaj moich próśb
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] (17) [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej