Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   


Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Mirela:13.03.2016,21:15: 13.03.2016, 21:20
 Święty Józefie, Błagam o wszelkie potrzebne Łaski dla mojego ukochanego syna Łukasz. Oręduj za nim,by otrzymał potrzebne dofinansowanie,które jest niezbędne w realizacji planów życiowych.Amen
 Dd: 13.03.2016, 18:22
 Sw Józefie proszę Cię o wstawiennictwo do naszego Ojca Wszechmogącego w naszej trudnej sytuacji Ciebie Bóg wybrał na opiekuna swojego syna weż w opiekę moja rodzinę
 mama: 13.03.2016, 13:25
 Sw Józefie miej w opiece moją rodzinę a przede wszystkim mojego syna wstaw się u Boga za nami
 ewa: 13.03.2016, 06:46
 ja ewa wnosze do Ciebie SW, JOZEFIE wielka prosbe . pomoz sprzedac moje mieszkanie . bardzo dziekuje za okazana mi TWOJA pomoc. Amen.
 ewa: 13.03.2016, 06:42
 sw. JOZEFIE pomoz mojej siostrze Elzbiecie sprzedac mieszkanie , za godziwa cene ktora podala, z calego serca SW.JOZEFIE TOBIE dziekuje za spelnienie mojej prosby.
 ewa: 13.03.2016, 06:40
 sw. JOZEFIE pomoz mojej siostrze Elzbiecie sprzedac mieszkanie , za godziwa cene ktora podala, z calego serca
 Mirela:12.03.2016,23:54: 12.03.2016, 23:59
 Święty Józefie, ty, który w swych ramionach piastowałeś naszego Pana Jezusa Chrystusa, obdarz Łaska mojego ukochanego syna, by otrzymał pieniądze na, które tak czeka, a które niezbędne są dla Jego rozwoju zawodowego,To jest mego syna BYĆ, ALBO NIE BYĆ.Dopomóż mojemu synowi, zatrwożone serce matki błaga Ciebie o Twe Święte nad mym synem zmiłowanie.Amen
 mama: 12.03.2016, 18:44
 Sw Józefie otocz swą opieką moją całą rodzinę a w szczególności mojego syna dodaj mu sił pomóz rozwiazac trudną sytuację
 d: 11.03.2016, 18:34
 Sw Józefie miej w swojej w opiece arka i całą moją rodzinę dodaj nam sił w trudnej sytuacji z jaką sie zmagamy pomóż rozwiązać nasz wielki problem Wspomagaj nas swoją modlitwą
 ewa: 10.03.2016, 14:30
 Sw.Jozefie prosze o Twoja łaske dla mojego syna aby mial prace dobry charakter , zdrowie i prosze o szczescie i TWOJA OPIEKE nad cala jego rodzina , bardzo dziekuje SW JOZEFIE za wstawiennictwo .
 Hiacynta: 09.03.2016, 17:46
 Św. Nasz wielki Orędowniku uprościć u Pana zdrowie dla Jacka, nowa prace dla Marka, szczęśliwy zabieg dla Jadzi i pomyślne przygotowanie do niego, dobre przygotowanie do ślubu i radosny jego przebie i proszę o potrzebne łaski dla siebie i bliskich . Chwała Panu!
 ewa: 28.02.2016, 08:05
 sw.Jozefie prosze Ciebie o wstawiennicto u Pana Naszego o zdrowie dla mojej rodziny , i prosze Ciebie z calego serca i duszy o pomoc w sprzedazy mieszkania.
 ewa: 28.02.2016, 08:04
 sw.Jozefie prosze Ciebie o wstawiennicto u Pana Naszego o zdrowie dla mojej rodziny , i prosze Ciebie z calego serca i duszy o pomoc w sprzedazy mieszkania.
 dorota: 26.02.2016, 11:11
 Święty Józefie, pomóż mi zachować pracę, odsun ode mnie widmo biedy i niepewności ,prowadź mnie w codziennym życiu nie pozwól abym popelniala błędy
 dorota: 26.02.2016, 10:25
 Święty Józefie, pomóż mi zachować pracę, odsun ode mnie widmo biedy i niepewności ,prowadź mnie w codziennym życiu nie pozwól abym popelniala błędy
 Elżbieta : 24.02.2016, 14:29
 Św. Józefie Mój Ojcze Niebieski(imienniku ,,Ojca Ziemskiego") proszę o opiekę nad Nim-moim Ojcem, Matką . Moim SYNEM. Mężem... Pomóż w naszych sprawach duchowych i doczesnych.
 Mieczysław: 17.02.2016, 07:50
 Św. Mój Józefie widzisz moją niedolę błagam cię odmień moje życie i moich dzieci
 benia: 15.02.2016, 19:31
 św Józefie wstawiaj się z moją modlitwą do BOGA i wyproś łaski potrzebne dla mnie ,tacie i rodzeństwu z rodzinami amen
 Renata: 28.01.2016, 23:17
 Św.Józefie proszę pomóż mi i wstaw się u Boga naszego Wszechmocnego ,aby sprawa w sądzie zakończyla się pomyślnie , aby sąd odstąpil od eksmisji z mieszkania .Miej nas w swojej opiece .
 Maria: 25.01.2016, 16:34
  Swięty Jozefie proszę Cię uproś łaskę dla mego syna wspomagaj w znalezieniu pracy.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] (20) [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej