Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie
Ks. Jan Reczek
Książka "To Jezus leczy złamanych na duchu" pomoże Ci poradzić sobie z problemami, które wydają Ci się nie do rozwiązania. Da Ci inspirację i nadzieję oraz uzmysłowi Ci, że nie jesteś sam ze swoim cierpieniem... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 mama: 24.07.2015, 15:27
 Sw Jozefie wstaw sie u Boga aby dal mojej corce meza katolika aby kochal Boga i ludzi.a dla mojego syna roztropna i madra zone ktora zblizyla by go do Boga i do kosciola.Upros Najswietsza Matke aby czuwala nad weselem mojej corkiMatko Najswietsza przytul ich doserca swego w tym dniu.Jezu ufam Tobie
 mama: 16.07.2015, 00:48
 Sw Jozefie prosze o wstawiennictwo u Boga o przyszlego meza dla mojej corki.Jest barfzo wrazliwa iZreszta Pan Bog ja zna najlepiej Pragnelabym ziecia ktory Boga by stawial na pierwszym miejscu.
 mama: 13.07.2015, 23:07
 Sw Jozefie zmieniaj mojego meza.Niech nie stawia pieniedzy na pierwszym miejscu ale milosc do dzieci i do rodziny.Ulecz prosze go z upartosci jestem juz zmeczona ciagle przytakiwac jego wyborom chociaz ich nie akceptuje ale dla spokoju w rodzinie.poswiecam sie i milcze.Tak bardzo chcialabym byc soba i szczerze mowic co mam na sercu.SW Jozefie wstaw sie za nim do Ducha Sw aby zmienil sie dla mnie i dziecii traktowal kazdego czlowieka z szacunkiem
 Beata: 01.07.2015, 15:15
 Błagam Św. Józefie po raz milionowy chyba już ... nie mam już sił ... nie dam już dłużej rady .... 21 lat gehenny ... niech ten człowiek odpuści, niech odejdzie, niech da nam spokój ... Błagam Św. Józefie daj nam spokojnie i bezpiecznie żyć, daj nam dom, pracę, pieniądze i spokój i bezpieczeństwo. Błagam !!!
 mama: 30.06.2015, 21:01
 Sw Jozefie wez w opieke mojego meza aby bral Cie za wzor ojca dla mojej corki.Naucz ich wybaczac bo Bog nie lubi zacietosci i zawsze tylko swoih racji.Niech polaczy ich milosc i pokoj od Boga.Dziekuje Ci za Twoje wstawiennictwo.
 zofia bogumila: 28.06.2015, 12:54
 Sw Jozefie blagam Cie o wstawienictwo abym znalazla prace w swoim zawodzie. Prosze dopomóz mi.
 zofia bogumila: 28.06.2015, 12:53
 Sw Jozefie blagam Cie o wstawienictwo abym znalazla prace w swoim zawodzie. Prosze dopomóz mi.
 Anonim: 03.06.2015, 09:11
 Św Józefie dopomóż proszę w wiadomej sprawie
 Robinson: 01.06.2015, 18:40
 Zico byłem depresji i totalnej agonii psychicznej mógłbym opowiedzieć moją historię, ale myślę że to nie czas i miejsce dlatego opowiem tylko skrót otóż Bóg skierował mnie na modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie najpierw trafiłem do kościołą w Warszawie na ul.Czarneckiego tam odkryłem niesamowity kontakt z Bogiem, następnie dowiedziałem się o takich modlitwach w Częstochowie w kościele ś Piotra i Pawła które organizuje wspólnota katolicka Mamre i tam dopiero się zadziało wracałem do domu szczęśliwy i radosny jak nigdy dotąd depresja minęła w jednej chwili a nerwica jeszcze mi czasem dokucza ale to już chyba tylko odruchy które się utrwlaiły po latach udręki . z całęgo serca życzę Ci aby Bóg również zmiłował się nad Tobą i Cię uwolnił z tej strasznej i wyniszczającej choroby. Z Panem Bogiem
 Robinson: 01.06.2015, 18:36
 Zico byłem depresji i totalnej agonii psychicznej mógłbym opowiedzieć moją historię, ale myślę że to nie czas i miejsce dlatego opowiem tylko skrót otóż Bóg skierował mnie na modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie najpierw trafiłem do kościołą w Warszawie na ul.Czarneckiego tam odkryłem niesamowity kontakt z Bogiem, następnie dowiedziałem się o takich modlitwach w Częstochowie w kościele ś Piotra i Pawła które organizuje wspólnota katolicka Mamre i tam dopiero się zadziało wracałem do domu szczęśliwy i radosny jak nigdy dotąd depresja minęła w jednej chwili a nerwica jeszcze mi czasem dokucza ale to już chyba tylko odruchy które się utrwlaiły po latach udręki . z całęgo serca życzę Ci aby Bóg również zmiłował się nad Tobą i Cię uwolnił z tej strasznej i wyniszczającej choroby. Z Panem Bogiem
 Kasia: 01.06.2015, 11:14
 Swiety Jozefie prosze Ciebie o pomoc i opieke w mojej obecjej sytuacji zyciowej. Amen!
 marysia: 31.05.2015, 13:16
 św Jozefie proszę Cię przyczyń się za mną ,proszę o spotkanie drugiej osoby podaruj mi łaskę małżeństwa.
 zico : 29.05.2015, 13:50
 Św.Józefie proszę wyjednaj mi uzdrowienie z nerwicy i depresji
 zico : 29.05.2015, 13:46
 Św.Józefie proszę o godną pracę i żebym był zdrowy i moja rodzina,a także żebym nigdy nie zbłądził w stronę grzechu nieczystości
 zico : 29.05.2015, 13:43
 Święty Józefie proszę cię o miłość w rodzinie i żebym żył w czystości i proszę też żeby mój ojciec wygrał w sądzie sprawę o majątek
 ewa: 28.05.2015, 08:16
 Święty Józefie proszę z całego serca o siłę i cierpliwość w oczekiwaniu na spotkanie z moim przyszłym mężem, dopomóż Święty Józefie nam się spotkać...daj mi Święty Józefie spotkać mężczyznę, w którym będę mogła szczęśliwie i z wzajemnością się zakochać, bardzo o to proszę, a jeżeli nie jest mi dane stworzyć rodzinę daj mi siłę do życia jakie mi Bóg w takim razie przewidział...sama nie dam rady... nie mam na tyle sił jeszcze żeby pogodzić się z takim życiem....Święty Józefie błagam wysłuchaj i bądź ze mną...jesteś ostatnią deską ratunku
 Anonim: 28.05.2015, 01:27
 Św Józefie pomóż zdać zerówkę i zaliczenie
 Teresa z Łomży: 27.05.2015, 17:44
 Św. Józefie gorąco prosze o pozytywne załatwienie spraw w ZUS ie dla mojego męża
 SWIETOSLAWA CHLUDZINSKA: 26.05.2015, 19:09
 ZA WSTAWIENNICTWEM SW.JOZEFA PROSZE O WSTAWIENNICTWO DLA MOJEJ WLASNEJ OSOBY ORAZ INNE OSOBY,KTORZY URACILI DOM LUB ATRACA O BOZA OPIEKE DLA MOJEJ OSOBY.
PROSZE O GOSPODARKE ZEBY BYLO TAK JAK NALEZY.
 Joanna: 25.05.2015, 20:18
 Św. Józefie, zwracam się do Ciebie z prośbą o wstawienie się do Pana Boga Wszechmogącego o to, abym w końcu odnalazła ukochanego mężczyznę, z którym będę mogła stworzyć poważny związek, wziąć ślub i założyć rodzinę. Bardzo tego pragnę! Jestem niegodna prosić Ciebie św. Józefie i Pana Boga o pomoc w kwestii miłości, ale wiem, że mogę na Was liczyć i że po raz kolejny mi pomożecie. Będę dalej pracować nad moim charakterem i szerzyć dobro, a także będę o Was pamiętać i wspominać Was. Dziękuję za każde Wasze wsparcie i drogowskaz. Liczę na pomoc w odnalezieniu miłości. A jeżeli ten jedyny już się pojawił w moim życiu, to proszę Cię św. Józefie o połączenie mnie z nim.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] (25) [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej