Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 Teresa z Łomży: 27.05.2015, 17:44
 Św. Józefie gorąco prosze o pozytywne załatwienie spraw w ZUS ie dla mojego męża
 SWIETOSLAWA CHLUDZINSKA: 26.05.2015, 19:09
 ZA WSTAWIENNICTWEM SW.JOZEFA PROSZE O WSTAWIENNICTWO DLA MOJEJ WLASNEJ OSOBY ORAZ INNE OSOBY,KTORZY URACILI DOM LUB ATRACA O BOZA OPIEKE DLA MOJEJ OSOBY.
PROSZE O GOSPODARKE ZEBY BYLO TAK JAK NALEZY.
 Joanna: 25.05.2015, 20:18
 Św. Józefie, zwracam się do Ciebie z prośbą o wstawienie się do Pana Boga Wszechmogącego o to, abym w końcu odnalazła ukochanego mężczyznę, z którym będę mogła stworzyć poważny związek, wziąć ślub i założyć rodzinę. Bardzo tego pragnę! Jestem niegodna prosić Ciebie św. Józefie i Pana Boga o pomoc w kwestii miłości, ale wiem, że mogę na Was liczyć i że po raz kolejny mi pomożecie. Będę dalej pracować nad moim charakterem i szerzyć dobro, a także będę o Was pamiętać i wspominać Was. Dziękuję za każde Wasze wsparcie i drogowskaz. Liczę na pomoc w odnalezieniu miłości. A jeżeli ten jedyny już się pojawił w moim życiu, to proszę Cię św. Józefie o połączenie mnie z nim.
 Anonim: 25.05.2015, 20:16
 Św Józefie błagam dopomóż zdać zaliczenie w czwartek i zerówkę w poniedziałek.Módl się za nami
 Anonim: 25.05.2015, 20:13
 Św Józefie Błagam dopomóż mi zdać zaliczenie w czwartek i zerówkę w poniedziałek. Módl się za nami.
 Justyna: 24.05.2015, 21:11
 Święty Józefie proszę Cię pomóż mi znależć dobrego i mądrego męża.
 zaneta: 22.05.2015, 12:30
 Św Jozefie proszę cie o zdrowie i pieniazki
 moniska: 19.05.2015, 21:05
 Sw Jozefie bardzo Cie prosze daj mi sily na sprawy w ktorych jestem slaba bym sie usamodzielnila,o zdrowie dla mnie mego narzeczonego i mej rodziny,by moje plany zyciowe z narzeczonym wrescie sie ulozyly by znalazl dobra prace i wogole prosze czuwaj nad nami AMEN
 moniska: 19.05.2015, 21:05
 Sw Jozefie bardzo Cie prosze daj mi sily na sprawy w ktorych jestem slaba bym sie usamodzielnila,o zdrowie dla mnie mego narzeczonego i mej rodziny,by moje plany zyciowe z narzeczonym wrescie sie ulozyly by znalazl dobra prace i wogole prosze czuwaj nad nami AMEN
 A: 17.05.2015, 21:03
 św. Józefie błagam Cię o pomoc i wstawiennictwo w znalezieniu pracy dla mojego męża Rafała, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski i błogosławieństwa
 viki: 16.05.2015, 23:39
 ŚwJozefie blagam Cię pokornie pozwol mi odzyskac spokój opanowanie i wiarę w lepsze jutro.pomoz mi w waznej dla mnie sprawie i daj mi sile abym znosila tęsknotę za rodziną i krajem Amen
 viki: 16.05.2015, 23:38
 ŚwJozefie blagam Cię pokornie pozwol mi odzyskac spokój opanowanie i wiarę w lepsze jutro.pomoz mi w waznej dla mnie sprawie i daj mi sile abym znosila tęsknotę za rodziną i krajem Amen
 Ania: 13.05.2015, 04:18
 Św. Józefie znajdź mi godnego towarzysza życia. spokojnego ,mądrego, dobrego uczciwego i skromnego. Oddal ode mnie wszystkich złych, fałszywych, wrednych, cwanych , wyrachowanych Ludzi. Niech spotykają się z podobnymi sobie. Boże spraw aby było przy mnie sami dobrzy, mądrzy, wartościowi, prawi ludzie i aby było ich dużo. Spraw abym miała dom, dzieci, rodzine...
 Kasia: 12.05.2015, 21:19
 Święty Józefie błagam pomóż znaleźć mi pracę
 mama : 12.05.2015, 13:01
 św Józefie bardzo proszę o powrót do zdrowia mojego kochanego syna który uległ wypadkowi daj nam siłę na każdy dzień
 Magdalena: 08.05.2015, 09:00
 Św. Józefie, opiekunie Świętej Rodziny, polecam Ci naszą rodzinę, prosząc jednocześnie o pomoc i orędownictwo w budowie domu.
 aga: 03.05.2015, 22:34
 swienty jezofie prorze cie abys pomugl mi w podjenciu trudnej decyzji w mym źyciu..o to aby kazdy dzien byl dla mnie radoscia .o to abym znalazla cel w mym zyciu amen
 Agness: 03.05.2015, 20:36
 Św. Józefie , d tak dawna chciałam do Ciebie napisać, aby polecić Ci moich synów, a w szczególności Tomasza, przed którym życiowy egzamin... Potem kierunek studiów, który ukierunkuje jego życie. Pomóż mu, prosze z całego serca, tylko tyle jako matka moge teraz uczynić, polecić go twojemu wstawiennictwu u dobrego Boga o światło Ducha Świętego... Aby dostał się na wymarzone studia...
 elsu: 02.05.2015, 09:20
 sw.Jozefie badz kierownikiem mojej budowy oreduj u Boga za cala moja rodzina dziekuje Ci moj sw inzynierze
 Jadwiga: 01.05.2015, 15:08
 Św. Józefie pomóż mi zmienić podejście ojca do córki i zięcia, proszę o ich pojednanie i żeby razem pracowali na własnym placu w harmoni i spokoju, i żeby ta praca była efektywna, a dzieci odzyskały szacunek do ojca i spokój we własnym domu
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] (34) [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej