Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marian: 10.08.2014, 10:54
 św.Józefie pomóż znaleść mnie uczciwą pracę.
 Maria: 06.08.2014, 09:27
 Święty Józefie, proszę o zdrowie dla Marka!
 mama: 03.08.2014, 18:21
 Sw Jozefie prosze o pomoc dla mojej curki ,pomoz jej w trudnej sytuacji .i pomoz naprawic wszystko zlo ktore jest w jej rodzinie Amen.
 Deacon: 02.08.2014, 08:28
 Swiety Józefie proszę o dobrego męża dla naszej córki
 Barbara: 28.07.2014, 16:47
 Święty Józefie proszę o zdrowie psychiczne i fizyczne.
 Barbara: 28.07.2014, 16:47
 Święty Józefie proszę o zdrowie psychiczne i fizyczne.
 Jacek: 26.07.2014, 09:25
 Proszę o wsparcie bym mógł godnie przejść czas trudny. Pragnę uczciwie pracować i móc utrzymać swoją rodzinę. Dodaj mi otuchy i siły do działania. Dla wszystkich którzy doświadczają niedostatku - proszę o wsparcie.
 Barbara: 22.07.2014, 22:50
 Sw Jozefie uciekam sie do Ciebie Prosze pomoz by Michal zmiekl I Jezus Chrystus pozwolil nam nam zwiazac sie wezlem malzenskim na cale boze zycie Amen
 Iwona: 22.07.2014, 15:58
 Św. Józefie bądź nam podporą, pomóż w znalezieniu pracy, w której się sprawdzę i otocz opieką moją rodzinę. Amen.
 my: 21.07.2014, 11:30
 św. Józefie opiekunie Jezusa, proszę Cię o pomoc dla mnie i mojej siostry....spraw by moja siostra wreście sobie kogos znalazła i go pokochała by mogła założyć rodzine...widzę wkoło jak wszystkie dziewczyny koleżanki biorą ślub są w ciąży..a my z siostrą stare panny...spraw by wreście się do nas los także uśmiechnął. :(
 asia: 17.07.2014, 18:54
 św. Józefie proszę z całego serca o męża dla mojej siostry..i dzieci..jest samotna niech wreście się jej powiedzie.
 Barbara: 17.07.2014, 17:56
 Święty Józefie proszę o uzdrowienie mnie z choroby psychicznej.Uzdrów moja oczy i kręgosłup.Proszę o pomoc w wyjeździe do pracy.
 Joanna: 14.07.2014, 18:47
 Św. Józefie proszę o pomoc w znalezieniu pracy, bym godnie mogła żyć. Proszę Cię postaw na mojej drodze dobrego człowieka przeznaczonego mi na męża. Proszę również o łaskę zdrowia dla moich rodziców, i brata. Postaw na jego drodze dobra kobietę. Bóg zapłać
 bożenka: 12.07.2014, 22:36
 Św. Józefie proszę o potrzebną pomoc i ratunek dla mojej rodziny w wiadomej sprawie. Proszę o dobrą prace dla mnie na jedną zmianę i pomoc finansową . Proszę o zdrowie dla nas, udane wakacje.amen
 Joanna: 12.07.2014, 15:48
 Święty Józefie błagam Cię z całego serca o cud aby Krzyś chciał poczekać ze współżyciem do ślubu, aby ten wyjazd za granice go odmienił, wrócił do mnie nawrócony, oświadczył się i abyśmy w przyszłości mogli wziąć ślub. Uratuj naszą miłość. Czuwaj nad Krzysiem cały czas by nie robił żadnych głupot, nie pozwól mu na inną dziewczynę. Nie pozwól mu o mnie zapomnieć. Niech miłość do mnie go odmieni. Amen.
 ewa: 03.07.2014, 17:49
 Sw.Józefie otocz opieką Marka w trudnych dla niego chwilach,daj mu sile i wiare na lepsze jutro.
 Ania: 02.07.2014, 23:07
 Święty Józefie daj mi cierpliwość i rozwagę w podejmowaniu życiowych decyzji, proszę Cię pomóż mi poznać tę właściwą mi osobę.
 Agata: 02.07.2014, 17:47
 Święty Józefie prosze o wsparcie duchowe bo nie mogę sobie ze sobą poradzić i gdzieś się pogubiłam. Błagam
 asia: 02.07.2014, 09:06
 św. Józefie proszę ześlij szczęście dla mojej siostry....on tak cierpi..niech wreście pozna połówke swojego życia..
 Edyta: 01.07.2014, 09:53
 Święty Józefie, opiekuj się moim mężem i wspieraj go w działaniach, tak, aby podobało się to Panu Bogu. Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej