Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej
Ralph Martin
Jesteś chrześcijaninem. Może rok, może dwa, a może już 20 lat. Uczęszczasz na każdą niedzielną Mszę Św., modlisz się obowiązkowo rano i wieczorem, zawsze dajesz symboliczną złotówkę na tacę... Bywa jednak, że nie jesteś w stanie nawiązać bliższego kontaktu z Bogiem. Targają Tobą wątpliwości. Bronisz się rękami i nogami przed miłością, którą chce obdarzyć Cię Twój Ojciec. ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Barbara: 17.04.2014, 11:13
 Święty Józefie proszę o uzdrowienie mnie z choroby Tobie wiadomej.Uzdrów moje oczy i kręgosłup.Proszę o wyjadą do pracy.
 Basia: 15.04.2014, 06:57
 Święty Józefie dziękuję za wszystkie łaski ,proszę opiekuj się mną w pracy i w życiu codziennym ,dodawaj siły abym przezwyciężała każdy ból ,odrzucenie i upokorzenie,spraw Święty Józefie abym była dobrą osobą dla moich najbliższych i wszystkich których spotkam na swej drodze
 czcicielka: 12.04.2014, 05:44
  sw.Jozefie prosze o pomoc dla syna Marka,aby znalazl prace i prosze olaske zdrowia dla niego.prosze opiekuj sie nami
 Barbara: 11.04.2014, 20:48
 Święty Józefie ulecz mnie z choroby psychicznej,ulecz moje oczy i kręgosłup.
 Barbara: 11.04.2014, 20:48
 Święty Józefie ulecz mnie z choroby psychicznej,uleczy moje oczy i kręgosłup.
 kasia: 01.04.2014, 16:44
 Sw Jozefie prosze o stala uczciwa i hodna prave z calego serca.Prosze o laske narzeczenstwa i malzenstwa
 kasia: 31.03.2014, 21:06
 Sw Jozefie prosze o godna i stala prace.Serdecznie prosze o lasle malzenstwa.Dopomoz mi aby ktos powiadomil.mnie ze mam prace
 skorupka: 26.03.2014, 23:17
  Sw.Jozefie jeśli miałeś intencje dla mnie lub plan Boży,powiem Ci - nic nieosiągnęłam wręcz przeciwnie? Stoję w miejscu, uparte serce zwiedło mnie na skraj przepaści!(lecz czy tylko moje jest zatwardziałe?) Przecież WIDZISZ ..moze taka jest wola nieba? Już sie poddałam ,nie walczę z tym? Zawaliłam wiele spraw ostatnio, nie zależy mi już na udowodnianiu sobie że, mogę więcej? NIC nie mogę bez Ciebie ..BOŻE ocal choć ducha mego bo,ciało jest słabe i ułomne.
 skorupka: 26.03.2014, 23:12
  Sw.Jozefie jeśli miałeś intencje dla mnie lub plan Boży,powiem Ci - nic nieosiągnęłam wręcz przeciwnie? Stoję w miejscu, uparte serce zwiedło mnie na skraj przepaści!(lecz czy tylko moje jest zatwardziałe?) Przecież WIDZISZ ..moze taka jest wola nieba? Już sie poddałam ,nie walczę z tym? Zawaliłam wiele spraw ostatnio, nie zależy mi już na udowodnianiu sobie że, mogę więcej? NIC nie mogę bez Ciebie ..BOŻE ocal choć ducha mego bo,ciało jest słabe i ułomne.
 Rodzice: 26.03.2014, 14:09
 Sw.Józefie otocz swoją ojcowską opieka naszego syna ks.Piotra.Daj mu siły powrotu do k apłanstwa.Amen
 Anita: 25.03.2014, 21:17
 KTOŚ za mnie się modli? Czuję Twoje działanie Sw.Józefie. i ja zanoszę ufnie swą modlitwę w Jego intencji/ nie ważne nic? Skróć drogę Sw.Józefie. Skróć wszystko? WIESZ: czego mi trzeba.Moze i odrobiny szczęścia -ale,i Jego obecności? Próbowałam wszystkiego??? (no być może nie do końca lecz nie dał mi szansy.) Niechce mnie widzieć już? A ja zawaliłam wszystko już ..prawie spaliłam za sobą wszystkie mosty. Jest jeden który prowadził mnie do Niego no ale, jak go odbudować.. Chcę by był mocny, wytrzymały na burze, nie kruchy .. by się zawalił. TYLKO TY mi pozostałes i już tylko ...Twoje działanie może sprawić cud? O ŚW. RATUJ.Żyje wizją ,nie chcę tak? Udawałam mocną niestety nic to nie dało? Nie zdobyłam żadnej "góry"? Lecz,czemu się dziwić.." Jak mahomeet nie chce do góry - to góra sama nie dojdzie do mahomeeta." I bądź tu ..? Wniosek pusty,bardzo pouczający! Usłysz mój głos o święty ?
 Anita: 25.03.2014, 21:12
 KTOŚ za mnie się modli? Czuję Twoje działanie Sw.Józefie. i ja zanoszę ufnie swą modlitwę w Jego intencji/ nie ważne nic? Skróć drogę Sw.Józefie. Skróć wszystko? WIESZ: czego mi trzeba.Moze i odrobiny szczęścia -ale,i Jego obecności? Próbowałam wszystkiego??? (no być może nie do końca lecz nie dał mi szansy.) Niechce mnie widzieć już? A ja zawaliłam wszystko już ..prawie spaliłam za sobą wszystkie mosty. Jest jeden który prowadził mnie do Niego no ale, jak go odbudować.. Chcę by był mocny, wytrzymały na burze, nie kruchy .. by się zawalił. TYLKO TY mi pozostałes i już tylko ...Twoje działanie może sprawić cud? O ŚW. RATUJ.Żyje wizją ,nie chcę tak? Udawałam mocną niestety nic to nie dało? Nie zdobyłam żadnej "góry"? Lecz,czemu się dziwić.." Jak mahomeet nie chce do góry - to góra sama nie dojdzie do mahomeeta." I bądź tu ..? Wniosek pusty,bardzo pouczający! Usłysz mój głos o święty ?
 Aneta : 23.03.2014, 19:53
 Św.Józefie. Ty znasz moje prośby wysłuchaj je proszę
 k: 21.03.2014, 16:23
 Najukochańszy Święty Józefie, wysłuchaj moich modlitw, które do Ciebie zanoszę. Ulituj się nade mną. Nie mam siły już dłużej czekać.
 Matka: 21.03.2014, 06:44
 Proszę Św.Józefie o pomoc dla syna w tej trudnej sprawie sądowej.Nie opuszczaj Go,bądź z nim w każdy czas.
 Agnieszka: 20.03.2014, 21:11
 św.Józefie zwracam się prośbą o łaski zdrowia dopomóż mi wyzdrowieć bardzo gorąco cię proszę.Proszę cię bardzo wysłuchaj mnie. I dziękuję CI bardzo za te cuda które uczyniłeś.Przepraszam że straciłam wiarę po śmierci mamy.
 Ewa B.: 20.03.2014, 10:48
 ŚWIĘTY JÓZEFIE Uproś łaski u Naszego Pana Jezusa dla mojej córki Adrianny aby z pełną głowa wiedzy zdała maturę i znalazła pracę która by ją zadowalała. Proszę też aby Nasza Mateńka za Twoim wstawiennictwem chciała pogodzić dwoje małżonków by żyli już w wiecznej zgodzie i się rozumieli.
 Maria: 19.03.2014, 22:25
 Św. Józefie DZIĘKUJĘ CI za łaskę podjętej pracy, zaś proszę o dar nawrócenia dla kolegi.
 Stefania 19.03.2014: 19.03.2014, 20:59
 Sw Jozefie - Dziekuje I Prosze.
 Ewa: 19.03.2014, 20:23
 Święty Józefie spraw ,aby mój mąż otrzymał dobrą pracę i miał godziwe zarobki.Pomóż mu niech dostanie pracę o którą się stara.Prosimy Cię o cud i łaskę dla całej mojej rodziny.Bóg zapłać.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej