Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.

Modlitwa do Świętego Józefa z 50 roku po Chrystusie


O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.


Modlitwa codzienna do świętego Józefa

   

Wasze komentarze:
 ela: 18.11.2014, 22:34
 Swiety Jozefie dziekuje ze przy boku Jezusa stałes ze dziś patrząc na Ciebie widze w Tobie przykład dobrego Ojca,Męża .Proszę Cie Świety Jozefie nie pozwol aby procz śmierci ktokolwiek nas jeszcze rozdzielil.Prosze o Twoje wstawiennictwo u Najwyzszego Pana Naszego od którego wszystko zależy.Prosze o cud
 ja: 17.11.2014, 14:27
 Święty Józefie proszę o opiekę nad Jarkiem spraw aby znalazł dobra żonę i matkę dla swych dzieci ,aby Pan im błogosławił w życiu małżeńskim
 ja: 17.11.2014, 14:22
 Święty Józefie proszę o opiekę nad Jarkiem spraw aby znalazł dobra żonę i matkę dla swych dzieci ,aby Pan im błogosławił w życiu Małżeńskim
 ja: 17.11.2014, 14:15
 Święty Józefie proszę o opiekę nad Jarkiem spraw aby znalazł dobra żonę i matkę dla swych dzieci ,aby Pan im błogosławił w życiu Małżeńskim
 zosia: 17.11.2014, 14:05
 Święty Józefie proszę o opiekę nad Jarkiem spraw aby znalazł
 ooo: 15.11.2014, 21:32
 Kk nie modli sie do swietych tylko do Boga przez ich posrednictwo. Chyba ze cos sie zmienilo w tym temacie
 MARIA : 14.11.2014, 23:13
 Ś, JÓZEFIE PROSZĘ O OPIEKE BOŻA DLA MOICH SYNOW ,O SILĘ I WIARĘ O LEPSZE JUTRO
 Halina: 13.11.2014, 22:29
 Św. Józefie proszę by mąż przestał pić, a córki przyjęły sakrament małżeństwa. Proszę.
 Matka: 13.11.2014, 16:55
 Św Józefie nie umiem się modlić ,nie potrafię,nie mam już sił.Pomóż ,wspieraj nas proszę.Ona tak bardzo cierpi.
 Anna: 12.11.2014, 07:36
 Swiety Józefie miej w opiece mego męża, niech nie krzywdzi naszej rodziny, proszę wstaw się za mną u Boga.
 piotr ten sam co niżej: 12.11.2014, 00:11
 Zapomniałem dopisać ,że to ironia !
 gosia: 11.11.2014, 23:18
 Św Józefie dziekuje Ci za wszystkie laski ktore nam dales i prosze przyjdz z pomoca mężowi aby znalazł prace.
 Maria: 11.11.2014, 09:05
 Św. Józefie, czasami nie mam już siły modlić się :( tracę nadzieję... pomóż w tej sprawie o którą tak się modliłam.. daj mi nadzieję nie pozwól bym zwątpiła. Brak mi już sił... podtrzymuj mnie bym nie upadała.Wierzę w cud.Pomóż.. mi wyjść na prostą..
 piotr: 06.11.2014, 21:34
 Dzięki ci św. Józefie za to ,że pomogłeś mi aby mi się ułożyło z Anią . Tak bardzo mi na niej zależało . Dzięki
 a.: 05.11.2014, 19:27
 Błagam Cię św. Józefie, aby Mateusz znalazł wreszcie właściwą , dobrą stałą pracę, aby mógł się rozwijać,aby Pan im błogosławił w życiu małżeńskim
 G: 05.11.2014, 19:26
 Swiety Jozefie blagam Cie o jak najszybsza sprzedaz domu, ktora uratuje nas od bankrutctwa. I jak zawsze prosze o zdrowie i pomoc dla niepelnosprawnego syna.
 ja: 04.11.2014, 13:44
 Sw. Jozefie blagam o prace dla mnie i meza.o spokoj w naszej rodzinie i dobrobyt abysmy mogli naszym dzieciom dac wszystko o potrzebne. Uratuj nas od wszystkiego zlego co nasza rodzine niszczy.daj nam sile. Amen
 zmartwiona matka: 02.11.2014, 17:39
 Św Józefie wspaniały opiekunie Jezusa Chrystusa Syna Bożego.Proszę wstaw się za moją córką u niego i razem z nim zanieś moje prośby do Boga uproś łaskę zdrowia ,dar macierzyństwa i zdrowe dziecko dla niej.
 Lidia: 30.10.2014, 12:21
 Św. JÓZEFIE zawierzam Ci mojego męża i mnie w Twoją opiekę. Wiem że Bóg dostarczy nam wszystko czego potrzebujemy, proszę Cię o wzmicnienie naszej wiary i ufnoscI że jesteśmy otoczeni miłością Bożą, która jest w nas. Zaopiekuj się pracą, problemami codzienności, naszymi slabosciami. Dziękuję CI za ten cudowny dar jakim jesteśmy obdarzeni- małżeństwem.. Dziękuję za Męża.. Dziękuję za życie i dziś..
 MATKA: 29.10.2014, 17:53
 SW.JOZEFIE , blagam o zdrowie dla syna ,dobra zone
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej