Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie
Ks. Jan Reczek
Książka "To Jezus leczy złamanych na duchu" pomoże Ci poradzić sobie z problemami, które wydają Ci się nie do rozwiązania. Da Ci inspirację i nadzieję oraz uzmysłowi Ci, że nie jesteś sam ze swoim cierpieniem... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 dorota: 15.03.2014, 22:46
 sw. jozefie tyle problemow jeden goni drugi prosze pomoz mi nie opusc mnie !!! prosze i bardzo dziekuje.
 dorota15.03.2014.16.01: 15.03.2014, 16:01
 swiety jozefie pomoz synowi mojemu w oczymaniu pracy polecaj opiece mojego syna twojej oblubienicy maryji miejcie syna mojego witold w opiece i lasce bozej
 Agnieszka: 14.03.2014, 16:07
 św. Józefie proszę Cie gorąco o zdrowie i powrót sil witalnych.Wiem że dla ciebie wszystko jest możliwe. Bardzo proszę o zdrowie.
 Maria: 10.03.2014, 02:18
 Sw Józefie ratuj moja rodzine
 anna: 09.03.2014, 23:00
 św. Józefie dziękuję za to że syn ma mieszkanie i pracę. Proszę by mógł jak najszybciej spłacić kredyt, o dobrą pracę i błogosławieństwo Boże w rodzinie
 Aga: 08.03.2014, 21:32
 Św. Józefie błagam wysłuchaj moich modlitw, próśb. Błagam nie odrzucaj ich ciągle. Tak bardzo mi zależy, żeby iść przez życie z osobą, którą kocham, żeby móc ją wspierać i obdarzać dobrem i uśmiechem każdego dnia. Błagam daj mi tę szansę, bo Bóg nie zabrał mi tej miłości.
 Irena: 06.03.2014, 20:18
 Św Józefie tylko Ty możesz pomóc.Błagam wysłuchaj moich intencji.
 justyna: 03.03.2014, 16:22
 sw jóżefie pomoz mi w mojje relacji z rafalem chce znim załozyc rodzine
 Robert: 02.03.2014, 22:14
 O św. Józefie zwracam się do Ciebie z prośbą o Pokuj na Swiecie
 Irena: 02.03.2014, 18:38
 Św Józefie wysłuchaj moich próśb i intencji jakie do Ciebie znoszę w codziennym odmawianiu nowenny.Wstaw się za moją córką u Swojego Syna Jezusa Chrystusa.
 Blagajaca: 28.02.2014, 04:48
 Sw Jozefie blagam wyjednaj laske uratowania mojego malzenstwa blagam.
 mariola: 27.02.2014, 23:42
 Święty Józefie proszę Cię o znalezienie dobrej pracy i o Twoją opiekę dla mnie ,rodziny i moich bliskich.Proszę wstaw się za nami do NAJWYŻSZEGO PANA.AMEN.
 Zofia: 26.02.2014, 08:24
  Św.Józefie błagam o pomoc w znalezieniu pracy o dar macierzyństwa o przywrócenie chęci do dalszego życia Moniki.Bóg zapłać.
 Zofia: 26.02.2014, 08:23
  Św.Józefie błagam o pomoc w znalezieniu pracy o dar macierzyństwa o przywrócenie chęci do dalszego życia Moniki.Bóg zapłać.
 Ala: 25.02.2014, 19:38
 Święty Józefie proszę o opiekę nad moim synem Mariuszem. Pomóż mu, niech dostanie pracę ,o którą się stara. Proszę o łaskę Twoją. Proszę o miłość Twoją. Pomóż nam. Niech modlitwy moje zostaną wysłuchane.
 wojciech: 22.02.2014, 19:10
 św.Józefie proszę pomóż nam
 Mirka : 22.02.2014, 05:13
 Święty Józefie, dziękuję Ci z serca za Twoją opiekę nad naszą rodziną. Proszę nadal czuwaj nad nami, chroń od złego a nade wszystko naucz nas kochać Pana Jezusa i być blisko Niego w każdej chwili życia. Przybądź też w momencie śmierci razem z Jezusem i Maryją.
 Renata: 21.02.2014, 09:28
 ŚWIETY jÓZEFIE proszę Cię pokornie pomóż mojemu synowi Michałowi zdać geografię i zdobyć zaliczenie. Módl się do Boga aby mój syn potrafił walczyć z pokusami i nie zapominał o modlitwie. Amen
 Iwona : 16.02.2014, 03:10
 Dziekuje za wszystkiego laski
 Ania: 12.02.2014, 18:43
 Święty Józefie - proszę dopomóż mi znaleźć dobrego męża i stabilną, dobrą pracę.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej