Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Urszula: 23.01.2014, 22:07
 Sw. Jozefie, opiekunie rodzin, przyjdz mi z pomoca i wypros potrzebne laski dla mojej corki i calej rodziny, wez nas w opieke i polecaj swemu przybranemu Synowi Jezusowi. Amen.
 -ek: 23.01.2014, 21:17
 Święty Józefie, proszę Cię o opiekę, o błogosławieństwo dla mnie i mojej córki, abyśmy miały swój własny dom, kąt, z którego nikt nas nie wyrzuci, abym zawsze miała dobra pracę. Proszę pomóż nam.
 Aneta: 22.01.2014, 08:52
  Święty Józefie opiekunie rodzin i małżeństw błagam Cię o Twoją opiekę nad moją rodziną, módl się za nami do Pana Naszego Jezusa Chrystusa o potrzebne nam łaski oraz o pracę w naszym warsztacie.
 Urszula: 21.01.2014, 17:28
 Sw. Jozefie, opiekunie nasz cudowny, wez w opieke moja corke i sprowadz jak dobry ojciec do rodziny i dobrego zycia. wypros nam radosc zycia i pokoj serca na te trudne dni. Amen.
 joasia: 21.01.2014, 16:31
 św. Józefie proszę Cię o wstawiennictwo jutro, bym dostała zaliczenie, tak bardzo się starałam uczyłam cały semestr, niech mi się uda...Proszę.
 Agnieszka: 17.01.2014, 02:38
 Sw.Jozefie, prosze Cie o prace w której bede mogła sie rozwijac. Prosze o milosc, spełnienie, radosc.
 Żaneta: 16.01.2014, 17:44
 Święty Józefie proszę Cię o zdrowie
 Tomek: 16.01.2014, 16:53
 Sw Jozefiie chron moja rodzine, prosze Cie rowniez o pokore w dniu codziennym, o to bym zawsze szczesliwie wracal z podrozy do domu, by rodzice potrafili lepiej ze soba rozmawiac, by rodzenstwu w koncu ulozylo sie w zyciu...prosze rowniez o zdrowie dla rodzicow i tesciow, prosze Cie rowniez o to zeby nigdy nie braklo pracy w moim zyciu, zdrowia i nadzieji ..prosze tez o wstawiennictwo za siostrzenicami i siostrzencami by w szkole zawsze dobrze sie ukladalo, prosze o wstawiemnictwo amen
 Tomek: 16.01.2014, 16:51
 Sw Jozefiie chron moja rodzine, prosze Cie rowniez o pokore w dniu codziennym, o to bym zawsze szczesliwie wracal z podrozy do domu, by rodzice potrafili lepiej ze soba rozmawiac, by rodzenstwu w koncu ulozylo sie w zyciu...prosze rowniez o zdrowie dla rodzicow i tesciow, prosze Cie rowniez o to zeby nigdy nie braklo pracy w moim zyciu, zdrowia i nadzieji ..prosze tez o wstawiennictwo za siostrzenicami i siostrzencami by w szkole zawsze dobrze sie ukladalo, prosze o wstawiemnictwo amen
 Tomek: 16.01.2014, 16:25
 Sw Jozefiie chron moja rodzine, prosze Cie rowniez o pokore w dniu codziennym, o to bym zawsze szczesliwie wracal z podrozy do domu, by rodzice potrafili lepiej ze soba rozmawiac, by rodzenstwu w koncu ulozylo sie w zyciu...prosze rowniez o zdrowie dla rodzicow i tesciow, prosze Cie rowniez o to zeby nigdy nie braklo pracy w moim zyciu, zdrowia i nadzieji ..prosze tez o wstawiennictwo za siostrzenicami i siostrzencami by w szkole zawsze dobrze sie ukladalo, prosze o wstawiemnictwo amen
 Urszula: 16.01.2014, 15:35
 Sw. Jozefie, oddaje Twojej ojcowskiej opiece moja corke i prosze o jej przemiane duchowa i moralna, wspomagaj nas w wychowaniu tego dziecka i prowadz ku dobremu zyciu. Amen.
 Łukasz: 16.01.2014, 12:35
 Święty Józefie proszę cię o wytrwałość, mądrość i wyrozumiałość dla mnie i mojej żony, aby nasze małżeństwo przetrwało wszystkie złe chwile, abyśmy mogli przejść razem przez nasze wspólne życie w miłości i zgodzie. Niech nasza małżeńska postawa będzie wychwalała chwalę Pana Boga na wieki.
 Alicja: 13.01.2014, 15:18
 Św. Jozefie proszę o wstawiennictwo za moją rodzinę, za męża, który odszedł. Proszę o odrodzenie naszej miłości i o łaskę pojednania.
 andrzej: 13.01.2014, 12:50
 za twoim wstawiennictwem prosze cie sw. jozefie o opieke,wsparcie w codziennym zyciu oraz zdrowie dla mnie i moich najblizszych
 Jadwiga: 10.01.2014, 15:17
 Dziękuję Ci,św.Józefie,za orędownictwo i pomoc w różnych potrzebach.Teraz proszę Cię,Wzorze Pracujących,o uproszenie Pana Jezusa uzdolnienia do podjęcia pracy przez mojego syna i o stałą pracę dla niego.
 Urszula: 07.01.2014, 21:21
 Sw. Jozefie, opiekunie rodzin, wypros mi laske przemiany duchowej i moralnej dla mojej corki, by Boze Dziecie blogoslawilo naszej rodzinie , zeslalo laski pokoju, milosci i szacunku, uwolnilo moja corke z nieczystej i niedojrzalej milosci do Stefana. Wspomagaj mnie w wychowaniu tego trudnego dziecka.Amen.
 Iwona: 07.01.2014, 01:16
 Dziekuje Sw.Jozefie za opieke nad moja rodzina. Prosze pomagaj nam nadal
 Agata: 05.01.2014, 16:55
 Święty Józefie proszę Cię o błogosławieństwo dla moich dzieci, mojego taty i dla mnie. Proszę Cię aby moje dzieci znalazły dobrą prace i żeby były szczęśliwe w swoich związkach, a ja żebym szczęśliwie spłaciła kredyt i miała stałą pracę. Św. Józefie módl się za nami.
 Anna: 05.01.2014, 00:38
 Sw. Jozefie prosze o Twoje wstawiennoctwo w intencji rodziny mojej corki Joasi
 ..: 03.01.2014, 00:56
 Panie Boże spraw abym poprawiła kontakt z rodziną,znajomymi,ludźmi których znam.Proszę abym im wybaczyła nie obarczała za nic winą a kochała i miłowała.Proszę Panie Boże usuń z mego życia wszelki lęk i strach.Proszę Cię o łaskę dobrego,uczynnego męża.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej