Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Modlitewnik dla mężczyzn Modlitewnik dla mężczyzn
Oprac. Anna Matusiak
Jest to pięknie wydany zbiór starannie dobranych modlitw, które mogą okazać się przydatne mężczyznom w każdym wieku. Teksty te mogą okazać się pomocne każdemu, gdy zapragnie zwrócić się do Boga, a zabraknie mu własnych słów,... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 krzysztof: 08.10.2013, 01:30
 Drogi Ojcze Józefie. Obdarz mnie praca dzięki której wybuduje dom,założe katolicka rodzinę i utrzymam domowników w dobrym bycie materialnym i duchowym. Spraw u Pana bym nie musiał już pracować w niedzielę a obecnie również w soboty gdyż jak wiesz studiuje.. Daj pracę która będzie dawac mi radość i satysfakcję oraz godziwe wynagrodzenie. Dziękuję Ci za cudowna Kobietę jaka mi wyprosiles u Pana. Twój syn.
 Andrzej: 07.10.2013, 16:26
 Święty Józefie! Daj mi mądrość, wytrwałość i sily do poradzenia sobie z moją obecną sytuacją.
 Beata: 01.10.2013, 08:19
 Św. Józefie proszę o spokojne i szczęśliwe życie dla mnie i dla moich dzieci. Pokornie proszę.
 irena: 30.09.2013, 13:13
 ś w. Józefie proszę cię opiekuj się moją rodziną; umacniaj w nas wiare, uproś zdrowie i miłość w rodzinie. Błagam cię, przybądz nam z pomocą i pozostań na zawsze w naszych sercach. prosi stroskana matka.
 Teresa : 28.09.2013, 11:42
 Święty Józefie proszę daj mi i mojej rodzinie dużo Łask Bożych zgodę , miłość i spokój w mojej rodzinie.
 Renata: 24.09.2013, 22:42
 Swiety Jozefie,blagam Cie aby moj syn znalazl swoje powolanie do pracy ,ktora chce wykonywac,blagam pomoz mu,kocham i ufam!!!!!!!
 Beata: 24.09.2013, 18:06
 Św. Józefie kiedyś ukoiłeś moje serce - dziękuję ci bardzo. Błagam o pomoc dla mnie i dla moich dzieci. Mam 43 lata i od 20 lat żyję w ciągłym smutku. Błagam aby całe złe życie zostało już za mną i za moimi dziećmi. Błagam o spokojne i szczęśliwe życie dla mnie i dla moich dzieci. Nie ma już sił. Ja już naprawdę nie mam sił. Pomóż. Błagam.
 Krystyna: 23.09.2013, 23:55
 Prosze Cie Sw.Jozefie o wysłuchanie mej prośby I pomoc w kazdem dniu!Twoja czcicielka
 justyna: 21.09.2013, 18:49
 prosze cie o sw józefie o prace dla corki oli aby mogla godnie pracowac w normalnych godzinach i po pracy oddawac sie rodzinie
 Mirka: 19.09.2013, 13:47
 Sw Jozefie prosze wstaw sie u Pana za zdrowie calej mojej rodziny za mojego pracodawce by sie nieodwracal od Boga i obym mogla nadal pracowac w hotelu
 Kazimiera: 19.09.2013, 09:23
 Św. Józefie proszę o pomoc w ciężkiej i trudnej pracy dla Krzysztofa i Adama są stolarzami, spraw aby roboty im się udawały i aby godnie zarabiali na utrzymanie swoich rodzin i prowadź ich do nieba.
 STANISŁAW: 19.09.2013, 07:37
 SW.JÓZEFIE błagam o zdrowie dla mojej rodziny ,oraz dopomóż mi w sprawach finansowych.dziękuję.
 anna: 18.09.2013, 13:01
 Swiety Jozefie, Proszę o opieke nad moja rodzina i o Twoja obecność w naszym domu rodzinnym.Prosze,badz z nami zawsze!!!
 Grzes: 17.09.2013, 06:14
 Swiety Józefie prowadz mnie proszę po właściwej ścieżce życia i uproś mi proszę łaski u Boga abym godnie wykonywał prace dzięki której mogę utrzymać rodzine. Ty wiesz jakie mamy problemy z Hania uproś i łaski dla niej tez proszę mój Opjekunie i Ojcze. Proszę nie zwracaj uwagi na grzechy nasze lecz wstaw się do Boga z naszymi prosbami
 Gosia: 10.09.2013, 22:29
 Prosze Cie Swiety Jozefie wspomoz mojego meza aby znalazl prace i droge ktora ma isc
 14: 09.09.2013, 00:47
 Św. Józefie Twojej opiece powierzam Nas... tę obecną sytuację.. proszę Cię o pomyślne rozwiązanie, siły dla Nas, wytrwałość.. Nasze wspólne szczęście, wzajemne i wciąż pogłębiające się zrozumienie.. oraz co raz silniejszą miłość, która pokona wszystkie przeciwności... Amen.
 14: 09.09.2013, 00:39
 Św. Józefie Twojej opiece powierzam Nas... tę obecną sytuację.. proszę Cię o pomyślne rozwiązanie, siły dla Nas, wytrwałość.. Nasze wspólne szczęście, wzajemne i wciąż pogłębiające się zrozumienie.. oraz co raz silniejszą miłość, która pokona wszystkie przeciwności... Amen.
 Anna: 05.09.2013, 19:22
 Święty Józefie, troskliwy opiekunie Boga w Jego dziecięctwie, proszę wyproś u swojego przybranego Syna łaski tak potrzebne mojemu synowi Maćkowi - pracę, którą będzie lubił i szanował, dobrą żonę i obfity owoc miłości małżeńskiej - dzieci. Dziękuję Ci za opiekę i modlitwę.
 Anna: 05.09.2013, 19:20
 Święty Józefie, troskliwy opiekunie Boga w Jego dziecięctwie, proszę wyproś u swojego przybranego Syna łaski tak potrzebne mojemu synowi Maćkowi - pracę, którą będzie lubił i szanował, dobrą żonę i obfity owoc miłości małżeńskiej - dzieci. Dziękuję Ci za opiekę i modlitwę.
 Maria: 31.08.2013, 21:45
 Sw. Jozefie blagam Cie - uwolni mnie prosze od sadow ( jestem Niewinna - poszkodowana b.)i wszelkich instytucji,ktore zmienily mi zycie W KOSZMAR. Prosze o niezaleznosc-wlasny chleb . Cieplo i SWIATLO. Milosc prawdz. Wza . ZAUFANIE. BLISKOSC DUCHOWA I CIELESNA...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej