Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Iwona: 07.06.2013, 22:19
 Św.Józefie błagam o powrót mojego ukochanego
 Monika: 06.06.2013, 20:40
 ŚW JÓZEFIE proszę Cię abym zdała jutrzejszy egzamin na prawo jazdy abym mogła zostać dobrym kierowca... Oraz o zdrowie dla mojego taty który przebywa w szpitalu po operacji .amen
 kuba: 06.06.2013, 13:31
 Prosze cie sw. Jozefie w znalezieniu pracy .
 Grzegorz : 05.06.2013, 02:30
 Dziękuję Ci Św. Józefie za opiekę nad moją rodziną.
 Emilia: 28.05.2013, 16:54
 Świety Józefie prosze o wstawiennictwo u Pana Boga żebym mogla miec dzieci , chociaz jedno. Prosze o zdrowie dla calej rodziny .
 IRENA: 25.05.2013, 14:12
 Sw Józefie prosze dopomóż w ciężkiej sytuacji finansowej oraz nawrócenie sie brata męża który przez komornika chce sprzedać nam mieszkanie .Błagam o twoja pomoc .
 u: 25.05.2013, 07:38
 Dziękuję Św.Józefie za opiekę nad moimi bliskimi,proszę Cię wypraszaj potrzebne nam łaski i błogosławieństwa u Pana Boga.Zawierzam Tobie moją rodzinę i bliskich,proszę o opiekę.
 jagoda: 24.05.2013, 19:49
 św Józefie proszę o przetrwanie kryzysu niech Bóg ma w opiece moją rodzinę niech zapanuje miłość i zgoda
 Irena: 24.05.2013, 15:27
 Św Józefie przybrany ojcze Jezusa Chrystusa prosiłam Cię o wsparcie mnie w modlitwach o dar macierzyństwa dla mojej córki.Moje prośby zostały wysłuchane przez naszego Pana Jezusa Chrystusa.Proszę wspomóż mnie teraz w modlitwach o zdrowie dla córki i jej dziecka które nosi pod sercem.Bóg zapłać.
 maria: 23.05.2013, 07:23
 św.Józefie proszę cię o pomoc dla mojej córki aby szczęśliwie ukończyła studia i dostała pracę zgodnie ze swoim wykształceniem, aby osoba która jej pomaga była naprawdę uczciwa, zawierzam Ci córkę moją,bądź jej opiekunem.
 Irena: 21.05.2013, 13:03
 Święty Józefie dopomóż nam wyjść z ciężkiej sytuacji finansowej z która się borykamy
 Ula: 21.05.2013, 11:04
  Kochany Św.Józefie proszę Cię opiekuj się i pomagaj mojemu mężowi,naszym dzieciom,wnuczce i naszym bliskim,potrzebujemy bardzo opieki Pana Boga.
 IN .: 20.05.2013, 13:07
 Św. Józefie błagam dopomóż mojej rodzinie w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej
 IN: 20.05.2013, 12:58
 św Józefie dopomóż nam w cieżkiej sytuacji finansowej oraz żebyśmy nie musieli sprzedawac mieszkania
 rodzic: 20.05.2013, 11:58
 Swiety Jozefie prosze Cie pokornie w intencji sil ,zdolnosci,pomocy w sprawach uczelnianych i zawodowych dla dzieci. Prosze tez o pomoc w sprawach zdrowotnych, finanasowych i remontowych dla nas oraz o pokoj.
 mama: 18.05.2013, 09:29
 Św. Józefie proszę Cię wstaw się za moją rodziną,szczególni za synem Pawłem,aby wiodło mu się pomyślnie w życiu.To pracowity i wspaniały człowiek.Wyproś potrzebne błogosławieństwa i dary dla moich kochanych bliskich.Dziękuję całym sercem.
 kasia: 13.05.2013, 12:23
 Św Józefie z całego serca proszę Cię o łaskę pracy.Pomóż znaleźć pracę
 Ela: 13.05.2013, 08:05
 zachęcam wszystkich którzy szukają miłośći i osoby z którą spędzą całe życie do odmawiania modlitwy do św Józefa: -św Józefie dziękuję Ci że jeszcze nie wyszłam za mąż -św Józefie, Ty wiesz w Bogu kto ma być moim mężem, pomóż mi spotkać tego człowieka -św Józefie spraw żeby to był dobry mąż który będzie mnie kochał i sznował tak jak Ty kochałeś i szanowałeś Maryję -św Jozefie, doprowadź do zerwania każdą moją znajomość która nie podoba sie Panu Bogu -św Józefie obiecuję Ci dochować czystości przed ślubem -św Józefie obiecuję dać pierwszemu mojemu dziecku przynajmniej jako drugie imię Józef -św Józefie obiecuję innym mówić że tak dobrego męża mam dzięki Tobie amen Odmawiałam tą modlitwę codziennie przez ok 14 lat-długo czekałam ale przyszedł czas że poznałam wspaniałego człowieka który jest teraz moim mężem a już niedługo przyjdzie na świat nasz synek i jestem bardzo szczęśliwa i wiem że św Józef pomógł i pomaga nam każdego dnia. pozdrawiam wzystkich
 Kamila : 12.05.2013, 20:05
 Św Jozefie dziekuje za wszystko.
 Teresa: 10.05.2013, 09:20
 Święty Józefie proszę miej w opiece moją rodzinę wraz ze mną oraz proszę o Łaski Boże. Bóg zapłać.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej