Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa codzienna do świętego Józefa


O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków. Amen.

Pozdrowienie Świętego Józefa


Pozdrawiam Cię, Józefie Święty, łaski Bożej pełen, Pan z Tobą. Błogosławionyś Ty z pomiędzy mężów i błogosławiony Najczystszej Oblubienicy Twojej Maryi owoc, Jezus. Święty Józefie, Dzieciny Jezus Piastunie, Najświętszej Dziewicy Oblubieńcze, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Modlitwa do św. Józefa - Szafarza Łask


Święty Józefie, mój chwalebny Opiekunie i najdroższy Ojcze, którego Jezus uczynił szafarzem swoich łask; przez tę niewysłowioną radość, jakiej doznawało Twe serce, gdyś Go jako małe Dzieciątko na rękach piastował i ciągle przebywał w Jego obecności, błagam Cię, osłoń mnie swą ojcowską opieką i uproś mi odpuszczenie grzechów, głęboką pokorę, nieskalaną czystość, najgorętszą miłość Bożą i wszystkie dary Ducha Świętego, aby dzięki nim moje biedne serce mogło stać się miłym przybytkiem dla Serca Jezusa i zasłużyło na nieustanne zjednoczenie z Nim w czasie i wieczności. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa o dobrą śmierć


O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała. Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa

Papieża Św. Piusa X


Chwalebny Józefie Święty, wzorze wszystkich pracujących, uproś mi łaskę bym i ja pracował w duchu pokuty, w celu zadośćuczynienia za me liczne grzechy: bym pracował sumiennie raczej z poczucia obowiązku niż dla swojego upodobania, bym pracował z weselem i z wdzięcznością dla Boga, upatrując swą chlubę w życiu i rozwijaniu przez pracę darów odebranych od Boga, bym pracował w porządku, spokojnie, w miarę moich sił i cierpliwie, nie cofając się przed znużeniem lub trudnościami; bym pracował przede wszystkim w czystej intencji i z zapomnieniem o sobie, mając nieustannie przed oczyma śmierć i rachunek, który muszę złożyć za czas stracony, ze zmarnowanych talentów, z opuszczenia dobrego, z próżnej dumy w powodzeniu, tak szkodliwej w dziełach Bożych. Wszystko dla Jezusa, wszystko przez Maryję, wszystko na Twój wzór, o Święty Patriarcho Józefie. To będzie moim hasłem w życiu i przy zgonie. Amen.


Modlitwa o pokorę

Papieża Jana XXIII


O Święty Józefie, stróżu Jezusa, małżonku Przeczystej Maryi, który przeszedłeś przez życie doskonale spełniając swój obowiązek, utrzymując pracą rąk Świętą Rodzinę z Nazaretu, wsperaj przychylnie tych, którzy - ufni - do Ciebie się zwracają!

Ty znasz ich dążenia, ich braki, ich nadzieje, oni do Ciebie się uciekają, ponieważ wiedzą, że w Tobie znajdą Tego, kto ich zrozumie i obroni.

Również i Ty zaznawałeś przeciwności, trudu, zmęczenia; ale właśnie przez te starania o zapewnienie bytu materialnego, Twój duch osiągnął najgłębszy pokój, cieszył się niewypowiedzianą radością z obcowania ze Synem Bożym i z Maryją, Jego Najmilszą Matką, Tobie powierzonymi.

Niech zrozumieją ci, których otaczasz swoją opieką, że nie są samotni w swej pracy, niech umieją odkrywać obok siebie Jezusa, przyjmować Go z wdzięcznością i strzec Go wiernie, tak jak Ty to czyniłeś. I wyjednaj, by w każdej rodzinie, w każdej fabryce, w każdym warsztacie, gdzie pracuje chrześcijanin wszystko było uświęcone miłością, cierpliwością, sprawiedliwością, troską o dobro - ażeby łaski niebios spływały obficie. Amen.


Modlitwa do Świętego Józefa Robotnika

Papieża Pawła VI


Święty Józefie, patronie Kościoła, Ty który u boku Słowa Wcielonego trudziłeś się każdego dnia, aby zapracować na chleb; Ty który zaznałeś niepokoju o jutro, goryczy ubóstwa, tymczasowości pracy; Ty który promieniujesz dzisiaj, w dniu Twego święta liturgicznego, przykładem Twej postaci skromnej przed ludźmi, ale wielkiej przed Bogiem; spójrz na ogromną rodzinę, która została Ci powierzona. Błogosław Kościołowi, przynaglając go coraz bardziej do podążania drogą ewangelicznej wierności, wspomagaj robotników w ich twardym bycie codziennym, broniąc ich od zniechęcenia, od buntu destruktywnego, jak również od pokus hedonizmu, módl się za ubogimi, którzy kontynuują ubóstwo Chrystusa na ziemi, wzbudzaj dla nich ciągłą hojność w ich braciach bogatych, strzeż pokoju na świecie, tego pokoju, który jedynie może gwarantować rozwój narodów, w pełnym urzeczywistnieniu ludzkich nadziei dla dobra ludzkości, dla misji Kościoła, dla chwały Trójcy Przenajświętszej. Amen.


   

Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej Módl się i nigdy nie upadaj na duchu. Moc modlitwy wstawienniczej
S. Ann Shields
Żeby wydać owoce, musisz pozwalać się przycinać, wciąż pogłębiać swoją wiarę i relację z Bogiem dzięki modlitwie. Czasami jednak mogą nachodzić Cię wątpliwości. Dlaczego moja modlitwa jest nieskuteczna? Dlaczego, chociaż się modlę, sytuacja się pogarsza? W jaki sposób mam modlić się za innych? ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Anna: 24.04.2013, 23:22
 Św.Józefie proszę Cię wysluchaj mojej prośby, wstaw się za mną u pana Boga abym zdała egzamin prawo jazdy w piątek o 11.15 to już jest moja 4 próba, nie pozwól abym zwątpila. Błagam Cię pomóż mi, czuwaj nade mną w tym dniu. Jezu Ufam Tobie
 Beata: 23.04.2013, 20:26
 Św. Józefie błagam pomóż. Błagam.
 Sławek: 23.04.2013, 13:13
 O Święty Józefie którego obrałem za swego patrona, proszę cię z wielką pokorą, poprowadż moje ręce, umysł, serce i duszę do wykonywania mojej przyszłej danej mi przez BOGA pracy.
 Teresa: 23.04.2013, 13:11
 Święty Józefie miej w opiece moją rodzinę wraz ze mną oraz proszę o Łaski Boże dla nas. Bóg zapłać.
 zmartwiona matka: 23.04.2013, 07:09
 Św Józefie najwspanialszy z ojców .To Ty nosiłeś na rękach Jezusa Chrystusa naszego Ojca w niebie .Proszę i błagam o dar mądrości dla mojego syna i synowej, żeby zrobili wszystko dla dobra swojego syna ,a dla wnuka o wszelkie dary Ducha Św. jakie mu są potrzebne.Bo to biedne dziecko .Wspomóż mnie w moich modlitwach ,jakie wznoszę do naszego Pana.
 Beata: 21.04.2013, 23:02
 Św. Józefie błagam pomóż mi i moim dzieciom. Nie mam już sił. Błagam. Pomóż.
 maria: 21.04.2013, 19:40
 Św,Józefie proszę pomóż mi abym mogła pracować w spokoju, abym była zdrowa i aby syn Grzegorz spotkał w swoim życiu żonę dobrą i kochającą.
 Beata: 19.04.2013, 18:17
 Św. Józefie błagam pomóż mi i moim dzieciom. Błagam pomóż. Niech złe życie będzie już za nami. Błagam pomóż. Niech życie moje i moich dzieci będzie spokojne i szczęśliwe. Błagam. Pomóż nam Św. Józefie. Błagam. Pomóż.
 k...: 19.04.2013, 12:01
  Św Józefie proszę o łaskę pracy.Proszę o łaskę małżeństwa oraz abym mogła zapomnieć o przykrych wydarzeniach z dzieciństwa kiedy ktoś mnie bardzo wystraszył.
 Justyna: 19.04.2013, 03:32
 Święty Józefie pomóż!
 Beata: 13.04.2013, 23:45
 Św. Józefie błagam. Błagam. Pomóż.
 Beata: 12.04.2013, 08:36
 Św. Józefie błagam pomóż mi i moim dzieciom. Niech całe zło będzie już za nami. Błagam o szczęśliwe i spokojne życie dla mnie i dla moich dzieci. Błagam. Pomóż. Błagam.
 BOZENA: 11.04.2013, 22:28
 SWIETY JOZEFIE POMOZ MI W ZNALEZIENIU DOBREJ PRACY PROSZE
 bozena: 11.04.2013, 22:25
 SWIETY JOZEFIE POMOZ MI W ZNALEZIENIU DOBREJ PRACY PROSZE
 ania: 10.04.2013, 14:37
 Św. Józefie dziękuję Ci, że wysłuchałeś mojej prośby, kiedy prosiłam Cię w nowennie o pracę i już w czwartym dniu moich próśb otrzymałam telefon z propozycją pracy, z której skorzystałam. Chwała Panu!
 Beata: 10.04.2013, 07:09
 Św. Józefie błagam o szczęśliwe i spokojne życie dla mnie i dla moich dzieci. Błagam. Pomóż. Błagam. Błagam.
 Anka: 09.04.2013, 21:05
 Św. Jozefie błgam z całego srece dopomoż mi jutro zdac egzmin prawa jazdy, to bedzie moje 3 podejscie, prosze Cie nie opuszczaj mnie jutro, dopomoz mi rowniez aby mi sie trafił wyrozumiały egzminator i abym znala trase jak bede jechać. Jezu Ufam Tobie
 Paul: 09.04.2013, 11:10
 Prosze o pomoc w znalezieniu odpowiedniej pracy, takiej, ktora mi da satysfakcje jak i zapewni byt...
 madziulka27: 09.04.2013, 02:29
 Dziekuje św.Józefie...prosze prowadz Mnie,i opiekuj sie Nami...najszęśliwsza...jestem...za to co otrzymałam.
 Ewa: 08.04.2013, 22:18
 Święty Jóżefie błagam o pomoc w znalezieniu pracy i męża!!!!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej