Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Różaniec św. Józefa

Różaniec świętego Józefa składa się z 60 paciorków na pamiątkę 60 lat, które święty Józef - według pobożnej tradycji - przeżył na ziemi.

Różaniec składa się z 15 części, a każda część z 4 paciorków: jednego białego większego i trzech niebieskich mniejszych. Biały paciorek przypomina nam czystość świętego Józefa, a trzy niebieskie - Jego nieustanne rozmyślanie o rzeczach niebieskich.

Tajemnice poszczególnych części Różańca świętego Józefa są takie same, jak Różańca NMP.

Przy białym paciorku:
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony Twój przeczysty Oblubieniec Józef, Opiekun błogosławionego owocu Twego łona, Jezusa (któregoś Ty, o Panno, z Ducha Świętego poczęła).
Święta Maryjo, Matko Boża i święty Józefie, módlcie się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
(za każdym razem dodaje się inną tajemnicę)

Na niebieskich paciorkach:
1. Niech będą pochwaleni Jezus, Maryja i Józef.
2. Niech będą pochwaleni Jezus, Maryja i Józef.
3. Niech będą pochwaleni Jezus, Maryja i Józef i błogosławieni Twoi święci rodzice Joachim i Anna, z których poczęłaś i urodziłaś się bez zmazy pierworodnej, o Przenajświętsza Panno Maryjo.

Na zakończenie różańca:
W. Módl się za nami, święty Józefie.
O. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy się:
Boże, Ty od wieków obrałeś świętego Józefa do usług Twego Syna Jednorodzonego i Jego Najukochańszej Matki i uradowałeś Go zaszczytnym mianem Męża Niepokalanej Panny i Ojcem Twego Najdroższego Syna, prosimy Cię pokornie, abyś przez wszystkie usługi, które On wyświadczył Jezusowi i Maryi na ziemi, uczynił nas godnymi Jego wstawiennictwa na ziemi, a w niebie raczył nam pozwolić na Jego pożądane towarzystwo. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

   


Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Anna: 25.09.2013, 14:02
 Święty Józefie spraw aby znalazł się kupiec na nasz dom.Niech będzie w nim szczęśliwy, niech ten dom nie niszczeje, bo nikt z nas w nim nie będzie mieszkał.
 małgorzata: 20.06.2013, 18:34
 Św Józefie, przez Twoje wstawiennictwo proszę Cię o łaskę sakramentu małżeństwa
 m: 20.06.2013, 18:32
 Św. Józefie proszę Cię o wstawiennictwo za moją teściową, aby Bóg zmiękczył jej zaborcze serce i aby przestała niszczyć mi życie. Proszę o światło Ducha Św. dla mojego męża, aby Bóg otworzył mu oczy na jej zachowanie i chronił naszą rodzinę i nasz związek przed jej zaborczością i manipulacją abym już więcej przez nich nie cierpiała
 Małgorzata : 20.06.2013, 18:29
 Św Józefie, proszę Cię o pomoc w sprzedaży ziemi, abym mogła godnie żyć, zbudować dom, w którym będę mogła mieszkać z moją rodziną. Przez Twoje wstawiennictwo proszę o błogosławieństwo w nowej pracy, aby zapewniła mi ona satysfakcję, rozwój duchowy oraz godne życie, abym mogła dostąpić daru macierzyństwa
 Basia: 17.05.2013, 08:56
 Święty Józefie spraw proszę by znalazł się kupiec na nasze mieszkanie, niech inni będą w nim szczęśliwi. Święty Józefie za Twoim wstawiennictwem proszę o łaski Boże dla całej mojej rodziny, a w szczególności dla mojego męża, by znalazł lżejszą pracę i nie musiał pracować jak niewolnik.
 Beata: 05.05.2013, 08:40
 Święty Józefie błagam miej mnie w swojej opiece, broń mnie od złego, pomagaj mi w obecnej pracy i pomóż mi z niej szybko odejść, czego powodem będzie nowa praca. Błagam święty Józefie, oddaję się Twojej opiece, proszę pomóż mi, nie daj mnie skrzywdzić złym ludziom w pracy.
 Aleks: 18.04.2013, 20:38
 Święty Józefie miej w opiece swojego imiennika studenta Józefa. Wierzę też, że pomożesz nam w sprzedaży domu. Niech nasz dom służy młodej rodzinie, która go potrzebuje i będzie w nim szczęśliwa.
 Dana: 17.04.2013, 15:20
 Święty Józefie pomóż mi szybko sprzedać mieszkanie.. Bardzo proszę..Chciałabym żyć inaczej, lepiej..Dziękuję i Bóg zapłać..
 ania: 10.04.2013, 14:42
 Św. Józefie dziękuję Ci, że wysłuchałeś mojej prośby, kiedy prosiłam Cię w nowennie o pracę i już w czwartym dniu moich próśb otrzymałam telefon z propozycją pracy, z której skorzystałam. Chwała Panu!
 a.anna: 28.01.2013, 20:38
 Św. Józefie baaardzo Cię proszę o szybką sprzedaż naszego domu. Wierzę całym sercem, że gdzieś jest osoba, która kupi od nas dom i będzie w nim szczęśliwa. Dziękuję za spełnienie mojej prośby.
 magda: 11.12.2012, 20:05
 św. Józefie proszę pomóż nam znaleźć odpowiednie mieszkanie, aby dzieci miały warunki do nauki. Ufam, bo Ty wiesz co jest dla nas najlepsze.
 Czekająca: 03.11.2012, 11:58
 Święty Józefie modlę się za duszę mojego zmarłego Dziadka. Proszę o dobrego męża i łaski dla rodziny.
 Urszula: 25.10.2012, 01:02
 Święty Józefie broń mnie od złego obroń moją rodzinę dzieci i wnuki które wpadli w alkoholizm jesteś moją ostatnią nadzieją ocal nas ze słabości ziemskiej i doprowadź do jedności z Bogiem teraz i zawsze Jezu Matio kocham was ratujcie duszę
 Urszula: 25.10.2012, 01:00
 Święty Józefie broń mnie od złego obroń moją rodzinę dzieci i wnuki które wpadli w alkoholizm jesteś moją ostatnią nadzieją ocal nas ze słabości ziemskiej i doprowadź do jedności z Bogiem teraz i zawsze Jezu Matio kocham was ratujcie duszę
 Casimir: 02.09.2012, 04:25
 Święty Józefie broń Mnie od wszelkiego zła jakoś swego czasu obronił przed nim Dziecię Jezus. Bądź moim ratunkiem w każdym czasie. Nie pozwól aby szatan brał górę nade Mną.
 Casimir: 02.09.2012, 04:24
 Święty Józefie broń Mnie od wszelkiego zła jakoś swego czasu obronił przed nim Dziecię Jezus. Bądź moim ratunkiem w każdym czasie. Nie pozwól aby szatan brał górę nade Mną.
 Magdalena: 28.08.2012, 03:42
 Św. Józefie, proszę o pomoc w sprzedaży mieszkania mojej mamy, zeby mogla wreszcie zaznać spokoju.
 viola: 24.08.2012, 07:53
 Sw Józefie pomóż mi sprzedać mój dom, żebyśmy mogli uwolnić się o długu a mój mąż i Tatuś mojego malucha wrócił do nas - żeby rodzina była w komplecie Pomóż nam znaleść pracę albo stałe zródłó utrzymania żeby zakończyć ten stres
 jadwiga: 17.08.2012, 13:01
 ś.Józefie pomóż sprzedać nieruchomość i spłacić długi abyśmy w spokoju mogli pożyć chociaż parę lat.Chciałabym pomoc dzieciom bo wszystkim jest ciężko i zostawić trochę na naikę najmłodzego ,bo bez tego nie wiem czy podołamy,Bóg zapłać
 ANETA: 06.08.2012, 20:48
 ŚWIĘTY JÓZEFIE BŁAGAM O WŁASNY KONT DLA MNIE I MOJEGO DZIECKA ABYM MOGŁA W SPOKOJU I STABILIZACJI WYCHOWYWAĆ SWOJE DZIECKO CAŁYM SERCEM BŁAGAM O CUD
 
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej