Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Modlitwy do św. Rity (II)
(święta od spraw beznadziejnych)

     O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

     Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

     O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

     Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

     Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

     O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

     O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

     A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

     Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

     Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

     Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

     Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków

   


Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Helena: 22.07.2018, 19:48
 Św.Rito, błagam o zdrowie i opiekę Boża dla moich dzieci i wnuków.
 Ewa: 22.07.2018, 19:06
  Św.Rito dziękuję i proszę o pomoc
 WDOWA<>: 22.07.2018, 17:52
 SWIETA RITO modlac sie dzis do Ciebie 22 w dniu miesiecznego wspomnienia prosze wysluchaj moich prósb, spraw aby to moje zycie samotne odmieniło sie na lepsze abym była szczescliwa i radosna ,i pokonała wszystkie swoje problemy zdrowotne i finansowe ,pomóz abym mogla splacic długi w banku bo nie daje rady sama, licze na pomoc i wsparcie,wiem ze dzieki Tobie jest to mozliwe,nie zostawiaj mnie w potrzebie,dziekuje za dotychczasowa pomoc dzieki Twojemu wstawiennictwu,u Boga, i Tobie Swieta Rito bliska mi osoba pomogła mi ,troszke,,Bog zapłać.
 ZOSKA<: 22.07.2018, 17:37
 Dzisiaj 22 dzień miesiecznego wspomnienia Swietej Rity,łącze sie w modlitwie ze wszystkimi czcicielami Swietej Rity.Dzieki Tobie i Twojemu wstawiennictwu do Boga ja tez otrzymuje ,łaski wsparcie,a twoja opieka niech bedzie dla mnie i moich bliskich tarcza osłaniajaca od nieszczęśc,zła i chorób,Oredowniczko w sprawach trudnych,ostatnia nadziejo dla potrzebujacych pomóz wysłuchaj,nie zostawiaj mnie w potrzebie, Doswiadczyłam juz łask dzieki modlitwie do Ciebie Swieta Rito uzyskałam pomoc od corki tak bardzo mi potrzebna , dziekuje i prosze dalej aby moje dzieci otoczyły mnie miłoscia i pomogły mi w trudnych chwilach,W dzisiejszym dniu poswieconym Tobie pozdrawiam Cię , Swieta Rito od spraw beznadziejnych módl sie za mna za moimi bliskimi i czcicielami twoimi, o cudotwórczzyni z Cascii,miej nas wopiece,pomagaj prosze,,Dziekuje!!!!
 EwaK: 21.07.2018, 23:22
  Św.Rito dziękuję i proszę o pomoc
 Kacha: 21.07.2018, 22:20
 Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi aby ta sytuacja z wczoraj się nie powtórzyła. Proszę również o opiekę i wstawiennictwo za mojego syna - o jego zdrowie. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Jadwiga : 21.07.2018, 17:57
 O Św.Rito za nami wstawiaj się .
 Potrzebujaca: 21.07.2018, 07:17
 Św.Rito dziękuję i proszę o pomoc
 Kacha: 20.07.2018, 21:35
 Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi aby ta sytuacja z wczoraj się nie powtórzyła. Proszę również o opiekę i wstawiennictwo za mojego syna - o jego zdrowie. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Kacha: 20.07.2018, 07:04
 Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi aby ta sytuacja z wczoraj się nie powtórzyła. Proszę również o opiekę i wstawiennictwo za mojego syna - o jego zdrowie. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Urszula figas : 20.07.2018, 01:51
 Św Rito proszę o uzdrowienie laury z nieznanej choroby. Błagam cię całym sercem
 ZOSKA<: 19.07.2018, 23:10
 Swieta Rito dziekuje za pomoc za wysłuchanie moiej prosby w temacie dzieci, dziekuje za iskierke nadziei ze moze bedzie lepiej ,prosze o dalsze łaski i pomoc,
 Kacha: 19.07.2018, 22:49
 Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi aby ta sytuacja z wczoraj się nie powtórzyła. Proszę również o opiekę i wstawiennictwo za mojego syna - o jego zdrowie. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Magda: 19.07.2018, 19:44
 O św. Rito błagam wstaw się do Pana Naszego o pracę dla mojego męża. Bóg zapłać. Amen
 Nieszczęśliwa: 19.07.2018, 19:17
 Św.Rito dzieękuję i proszę o pomoc
 Siostra: 19.07.2018, 11:42
  Św Rito prosze wstaw sie do Pana Naszego o zdrowie dla
Barbary K . aby miała dobre wyniki badań.Bóg zapłać. Amen
 Iza M: 19.07.2018, 11:41
 Św.Rito proszę Cię postaw na mojej drodze mężczyznę danego mi na męża. aby był dobrym człowiekiem .Proszę Cię serdecznie o tą łaskę. proszę o to abym nie była samotna i i o zdrowie.Bóg zapłać.
 Ewa: 19.07.2018, 04:53
 Św.rito proszę o pomoc
 Kacha: 19.07.2018, 00:49
 Święta Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi aby ta sytuacja z wczoraj się nie powtórzyła. Proszę również o opiekę i wstawiennictwo za mojego syna o jego zdrowie. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie Święta Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemiałam łatwego życia a gdy już było lepiej wpadłam w pętle kredytową. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę.
 Zalamana: 18.07.2018, 18:13
 Święta Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Niemiałam łatwego życia a gdy już było lepiej wpadłam w pętle kredytową. Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę. Proszę weź mnie pod swoją opiekę. Jeśli nie dam rady tego spłacić rozpadnie się moja rodzina. Nie dam sobie rady z tym. Moi bliscy którzy są w niebie pomagali mi wielokrotnie ale już mają mnie chyba dość. Obiecuję Ci mszę w twojej intencji w każdą pierwszą środę miesiąca. Tylko proszę pomóż mi. Matka żona i grzesznica
 
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej