Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Modlitewnik dla mężczyzn Modlitewnik dla mężczyzn
Oprac. Anna Matusiak
Jest to pięknie wydany zbiór starannie dobranych modlitw, które mogą okazać się przydatne mężczyznom w każdym wieku. Teksty te mogą okazać się pomocne każdemu, gdy zapragnie zwrócić się do Boga, a zabraknie mu własnych słów,... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Potrzebująca: 29.03.2018, 06:41
 Kochana Święta Rito wysłuchaj moich próśb
 Tobie Ufająca : 29.03.2018, 00:41
  Św. Rito proszę wysłuchaj moje modlitwy i prośby i wstaw się za mną u Najwyższego. Proszę spraw, abym mogla cieszyć się i poczuć jak rosną dzieci we mnie. Proszę spraw aby zostaly ze mną na 9 miesięcy i urodziły się zdrowe. Dziękuje ci za opiekę nad moją rodziną.
 Gosia : 28.03.2018, 15:07
 Św Rito błagam o zdrowie dla mnie i mojej rodziny, strzeż przed nieszczęściem, chorobą i złem tego świata
 Potrzebująca: 28.03.2018, 06:32
 Proszę o wysłuchanie moich modlitw
 Małgorzata: 27.03.2018, 21:22
 Św Rito błagam o zdrowie dla mnie i mojej rodziny,strzeż przede nieszczęściem, chorobą i złem tego świata
 Tobie Ufająca : 26.03.2018, 23:23
  Św. Rito proszę wysłuchaj moje modlitwy i prośby i wstaw się za mną u Najwyższego. Proszę spraw, abym mogla cieszyć się i poczuć jak rosną dzieci we mnie. Proszę spraw aby zostaly ze mną na 9 miesięcy i urodziły się zdrowe. Dziękuje ci za opiekę nad moją rodziną.
 Małgorzata: 26.03.2018, 16:29
 Św Rito błagam o zdrowie i opiekę nad moją rodziną
 Potrzebująca: 26.03.2018, 06:26
 Proszę o pomoc w sprawie Tobie znanej
 m.: 25.03.2018, 23:36
 Swieta Rito błagam wstawiaj się dovBoga o zdrowie mojej babci. Proszę miej ja w swojej opiece,
 En : 25.03.2018, 22:50
 Święta Rito błagam cię o pomoc dla mojej chrzesnicy proszę cię w wiadomej sprawie uczyń cud aby zmieniła swoje podejście amen
 wdowa,zzz: 25.03.2018, 20:04
 Swięta Rito prosze wspieraj mnie w trudnych chwilach dodawaj sił nie zostawiaj w potrzebie,obdarzaj zdrowiem abym dawała sobie rade w, codziennych obowiazkach, bo jest mi chwilami ciezko bóle nóg, kolan,nadwaga,dusznosci, utrudniaja mi wykonywanie prac ale dzieki Twojemu wsparciu, pomocy dam sobie rade mimo samotnosci i psychicznego załamania,Badz moja tarcza ochronna ,przed nieszczęściem zlem i chorobami ,prosze wspieraj mnie Swięta Rito w moich marzeniach spraw abym była zdrowa i szczęśliwa. ,POMOZ,cala nadziej w Tobie i Jezusie Miłosiernym. Wierzę i Ufam ze zostane wysłuchana.
 Gosia : 25.03.2018, 19:53
 Św Rito dziękuję za wszystko,proszę na dalszą opiekę nad moją rodziną, strzeż nas od choroby, nieszczęścia i zła tego świata
 Małgorzata: 23.03.2018, 17:02
 Św Rito dziękuję za wszystkie łaski jakimi obdarowałaś moją rodzinę. Proszę o zdrowię i pomoc w zmianie pracy dla mojego męża,miej moją rodzinę pod swoją opieką, strzeż przed chorobą, nieszczęściem i złem tego świata
 Joanna: 23.03.2018, 06:59
 Święta Rito bardzo prosze o opiekę nad maja rodzina pomagaj mi w pracy abym nie została zwolniona pomóż mojemu synowi wejść na uczciwa drogę żeby wyszedł z nałogu.Dziekuje Św Rito za dotychczasowa opiekę i proszę bardzo proszę nie opuszczaj nas .
 Joanna: 23.03.2018, 06:56
 Święta Rito bardzo prosze o opiekę nad maja rodzina pomagaj mi w pracy abym nie została zwolniona pomóż mojemu synowi wejść na uczciwa drogę żeby wyszedł z nałogu.Dziekuje Św Rito za dotychczasowa opiekę i proszę bardzo proszę nie opuszczaj nas .
 m: 22.03.2018, 22:01
 Pomóż proszę, zachowaj nasze dzieci w rodzinie...ratuj je...
 Gosia : 22.03.2018, 15:58
 Św Rito dziękuję za doznane łaski,proszę o opiekę nad moją rodziną, strzeż przed nieszczęściem, chorobą i złem tego świata.Błagam o pomoc w zmianie pracy dla mojego męża,
 Matka: 22.03.2018, 11:11
 Święta Rito Ty wiesz co to obawa o bliskich,byłaś matką ,żoną.Proszę Święta Rito pomóż żonom i matkom z mojej rodziny. W szczególności proszę pomóż Paulinie i Jasiowi.Uproś im łaski życia w rodzinie w miłości ,spokoju ,trzeźwości, wśród dobrych ,szczerych,uczciwych i źyczliwych ludzi.Dziękuję Święta Rito za wszystko .Amen.
 m: 21.03.2018, 22:00
 Święta Rito pozwól zachować dzieci w naszej rodzinie.Spraw, byśmy ich nigdy nie stracili. Błagam...
 Sabina: 21.03.2018, 21:55
 Blagam pomoz mi Swieta Rito....
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej