Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej Głodni Boga. Praktyczna pomoc w charyzmatycznej modlitwie osobistej
Ralph Martin
Jesteś chrześcijaninem. Może rok, może dwa, a może już 20 lat. Uczęszczasz na każdą niedzielną Mszę Św., modlisz się obowiązkowo rano i wieczorem, zawsze dajesz symboliczną złotówkę na tacę... Bywa jednak, że nie jesteś w stanie nawiązać bliższego kontaktu z Bogiem. Targają Tobą wątpliwości. Bronisz się rękami i nogami przed miłością, którą chce obdarzyć Cię Twój Ojciec. ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ewa: 10.11.2017, 06:35
 Święta Rito proszę o pomoc dla mnie i mojej rodziny i o łaskę i spokój .
 Ewa: 09.11.2017, 21:59
 Święta Rito błagam Cię z pokorą i nadzieją o wstawiennictwo u Jezusa Chrystusa twojego oblubieńca o wyjednanie mi łaski zdrowia i pokonania choroby oraz nawrócenie mojej rodziny i nas ludzi na całym świecie.
 Małgorzata: 09.11.2017, 17:38
 Św Rito miej nas w opiece, daj nam nadzieję
 mama: 09.11.2017, 14:05
 Sw. Rito blagam z calego serca o cud uzdrowienia moich dzieci.
 Rodzina : 09.11.2017, 10:57
 Kochana św Rito proszę z całego serca o łaskę uzdrowienia dla mojej Mamusi po operacji. Daj Jej siłę odporność i zdrowie.
 Potrzebująca: 09.11.2017, 06:34
 Kochana Święta Rito proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową i aby w naszym życiu zapanował w końcu spokój i szczęście. Chroń nas od wszelkiego zła i nieszczęść i spraw aby decyzja na którą tak czekamy była pozytywna i przyszła jak najszybciej.
 Ewola: 09.11.2017, 06:21
 Święta Rito proszę o spokój dla mojego domu II bym mogła sobie poradzić z moimi kłopotami.
 Lusia: 08.11.2017, 22:03
 Św.Rito dziękuję Ci za wszelką pomoc w sprawach, które zdawały się beznadziejne a jednak znalazły pozytywne rozwiązanie.Po raz kolejny błagam o wystawiennictwo i pomoc w wygraniu przetargu, który ważny jest dla mnie i dla mojej rodziny.Ufam i wierzę
 Aga: 08.11.2017, 21:07
 Kochana św. Rito proszę Cię o wstawiennictwo do Boga w moich prośbach. Proszę Cię o odwagę, rozsądek, refleks i opanowanie w mojej pierwszej jeździe. Proszę dodaj mi wiary w swoje siły.Roszę również o łaskę zdrowia dla moich bliskich i dla mnie, ochronę przed nieszczęściami dla nas.Proszę również o dar późnego macierzyństwa.Dopomóż św. Rito...Dziękuję za moją wspaniałą rodzinę, za moich bliskich, za opiekę nad bliskimi i nade mną.Bóg zapłać.
 S...: 08.11.2017, 20:41
 ŚWIETA RITO PATRONKO OD SPRAW TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH wstawiaj sie do Boga Miłosiernego i Matki Najswietszej za mnie i moją Rodzine. Pomagaj mi w chorobie zanos moje modlitwy do Boga Wszechmocnego o zdrowie, chron moich Synow od złego.
 Kacha: 08.11.2017, 17:19
 Św Rito proszę pomóż mi - Ty znasz moje troski...
 Gosia: 08.11.2017, 10:18
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych trapiących moją rodzinę . Miej nas w opiece
 ewa: 08.11.2017, 07:32
 EWIETA RITO MIJ W OPIECE MOJA MAME
 Potrzebująca: 08.11.2017, 06:32
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową i aby decyzja na którą tak czekam zapadła jak najszybciej i była pozytywna
 Gosia: 07.11.2017, 21:41
 Św Rito błagam o pomoc w rozwiązaniu spraw trudnych i beznadziejnych trapiących moją rodzinę, miej nas w swojej opiece
 ewa : 07.11.2017, 20:06
 swieta rito blagam uzdrow moja bliska osobe
 Potrzebująca: 07.11.2017, 17:59
 Kochana Święta Rito proszę aby decyzja na którą tak czekam przyszła jak najwcześniej i aby była korzystna
 Ewa: 07.11.2017, 15:00
 Św.Rito pomóż mi w rozwiązaniu moich problemow i abym jeszcze mogła pracować
 Ewa: 07.11.2017, 14:33
 Św.Rito pomóż mi w rozwiązaniu moich problemow i abym jeszcze mogła pracować
 Joanna: 07.11.2017, 07:07
 Swieta Rito bardzo proszę o opiekę nad moja rodziną proszę miej w opiece nasze dzieci wyszczególnisci starszego syna dziękuje bardzo za dotychczasowa opiekę
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej