Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Gosia: 15.12.2017, 17:01
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych. Miej nas w swojej opiece
 Gosia: 15.12.2017, 17:01
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych. Miej nas w swojej opiece
 Paweł: 15.12.2017, 16:52
 Św Rito, pomòż w tej beznedziejnej sytuacji bez wyjscia...
 ELA: 15.12.2017, 12:46
 Św.Rito proszę o łaskę i błogosławieństwo dla naszej rodziny ,zdrowie ,miłość, pomyślność oraz o zakończenie wszystkich trudnych naszych spraw , żeby i dla nas słoneczko zaświeciło ,żeby zapanował spokój i radość Amen
 mama: 15.12.2017, 08:27
 Sw. Rito-DZIEKUJE
 Potrzebująca: 15.12.2017, 06:32
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową i żebym miała dobre wyniki badań
 Basia: 14.12.2017, 23:35
 wierzę w Ciebie Św Rito
 Kacha: 14.12.2017, 22:23
 
Św. Rito, dziękuję za wszystko to co do tej pory mi wyprosiłaś u Boga. Proszę o zdrowie dla mojego syna żeby prawidłowo się rozwijał... proszę również o zdrowie dla mnie i męża.
 matka: 14.12.2017, 18:29
 Kochana święta Rito proszę opiekuj się moimi córkami.
 Gosia: 14.12.2017, 15:32
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych nękających moją rodzinę, miej nas w opiece
 Ewa: 14.12.2017, 09:13
 Św. Rito dzieci tobie za to Ci do tej pory zrobiłaś dla mnie i mojej rodziny!! Proszę Cię o dalsze wsparcie, wypros łaskę zdrowia dla Tomka, zdrowie i spokój dla mnie i całej mojej rodziny 🌷🌷 Módl się za nami!!!
 Anna : 14.12.2017, 07:55
 Święta Ŕito prosze wstaw się u Boga za moją córką Angeliką i jej jej nie nagrodzonym dzieckiem aby szczęśliwie donosił ciąże do końca terminu porodu aby zagrożenie poronieniem minęło i szyjka macicy przestała się skracać.Święta Rito prosze Cię pomóź
 Anna: 13.12.2017, 23:05
 Św.Rito błagam Cię w intencji mojej siostry Ewelinki,spraw aby przestała być nękana przez złego ducha i zaznała wreszcie spokoju.W Tobie nasza nadzieja.Bóg zapłać
 Gosia : 13.12.2017, 13:01
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych nękających moją rodzinę.Miej nas w swojej opiece
 mama: 13.12.2017, 09:22
 Sw. Rito prosze o dobre wyniki dla mojego syna i szybkli powrot ze szpitala.
 Samotna ZZZZZZZZZ: 13.12.2017, 08:57
 Swieta Rito błagam pomóz mi rozwiazać te moje problemy ,rodzinne, zdrowotne ,osobiste i finansowe abym dała rade pospłacac swoje długi,,Bedąc samotna osoba ciężko jest z niskiej emeryturyz ogarnąć wszystko.prosze wysłuchaj mnie moje modlitwy i prosby,Dodawaj mi sił bo nie daje rady popadłam w straszna nerwice,Prosze o troche radosci i szczęścia w moim zyciu,Dość łez wylewam co dzien ale dziekuje BOGU za kazdy dzien wstajac rano,i wieczorem idac spac,,Błagam o pomoc,
 Potrzebująca: 13.12.2017, 06:37
 Kochana Święta Rito dziękuje za doznane łaski i proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 KN: 12.12.2017, 23:02
 Swieta Rito blabam cie o pomoc w wyznaczeniz zyciowej drogi. O zrozumienie i milosc malzenska o wiare i cierpliwosc. O odwzajemniona milosc.
 Patrycja: 12.12.2017, 16:37
  Św. Rito Bardzo proszę o zdrowie dla mojej kuzynki, źeby cała i zdrowa wruciła na święta do domu.
 Paweł: 11.12.2017, 23:53
 Św. Rito proszę o łaskę dla mojej żony. Żeby wyzdrowiała jej noga, żeby już nie cierpiała i żeby jej nie amputowali. Żeby wruciła do domu, do dzieci.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej