Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   


Modlitewnik dla mężczyzn Modlitewnik dla mężczyzn
Oprac. Anna Matusiak
Jest to pięknie wydany zbiór starannie dobranych modlitw, które mogą okazać się przydatne mężczyznom w każdym wieku. Teksty te mogą okazać się pomocne każdemu, gdy zapragnie zwrócić się do Boga, a zabraknie mu własnych słów,... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Potrzebująca: 17.10.2017, 06:33
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 Kacha: 16.10.2017, 23:12
 Święta Rito proszę o zdrowie, bezpieczeństwo, łaski i opiekę Boża dla mojego dziecka.Dziękuje za dotychczas otrzymane łaski.
 matka : 16.10.2017, 19:49
 Kochana Święta Rito proszę o dar macierzyństwa dla mojej kochanej córki
 Potrzebujaca: 16.10.2017, 11:59
 Prosze aby moj ukochany wygral sprawe sadowa
 Mariola: 16.10.2017, 06:51
 Swieta Rito proszę O zdrowie ,siły w walce ze złem z problemami finansowymi i osobistymi, które mi spedzaja sen z powiek doprowadzaja do nerwów i łez,,Miej mnie w opiece ,pomoż rozwiazac te problemy,Spraw prosze aby moje dzieci darzyły mnie wieksza miłoscia i zainteresowaniem,Niech synowa mnie polubi prosze,
 Iwona: 15.10.2017, 23:29
 Św.Rito spraw ,aby mój najmłodszy syn podjął pracę i utrzymał sie w niej ,abym mogła spłacić długi .Daj nam zdrowie i dziękuję za otrzymane łaski ,kochanego mężą ,wspaniałe wnuki i dzieci.
 Potrzebujaca: 15.10.2017, 22:42
 Święta Rito z całego serca proszę o wstawiennictwo u Pana naszego w naszej sprawie i miej w opiece naszego Syna aby szczęśliwie wrócił z misji. Amen
 Kacha: 15.10.2017, 12:31
 
Święta Rito proszę o zdrowie, bezpieczeństwo, łaski i opiekę Boża dla mojego dziecka.Dziękuje za dotychczas otrzymane łaski.
 Potrzebująca: 15.10.2017, 10:09
 Kochana Święta Rito blagam Cie aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 Anna : 15.10.2017, 09:04
 Św Rito pomóż mojemu synkowi aby wyzdrowial i nie zarazić się już więcej od nikogo aby pochodził do tego przedszkola jak najdłużej błagam Cię daj mu zdrowie
 MATKA,,,,,: 14.10.2017, 20:39
 Swieta Rito prosze o zdrowie ,siły w walce ze złem z problemami finansowymi i osobistymi, które mi spedzaja sen z powiek doprowadzaja do nerwów i łez,,Miej mnie w opiece ,pomoż rozwiazac te problemy,Spraw prosze aby moje dzieci darzyły mnie wieksza miłoscia i zainteresowaniem,Niech synowa mnie polubi prosze,,
 Potrzebująca: 14.10.2017, 19:49
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 Potrzebujaca: 14.10.2017, 17:44
 Święta Rito błagam o wstawiennictwo u Pana naszego w naszej sprawie i miej w opiece naszego Syna aby szczęśliwie wrócił z misji. Amen
 Kacha: 13.10.2017, 22:57
 Święta Rito proszę o zdrowie, bezpieczeństwo, łaski i opiekę Boża dla mojego dziecka.Dziękuje za dotychczas otrzymane łaski.
 mama: 13.10.2017, 09:28
 Sw. Rito prosze o cud uzdrowienia moich dzieci.
Tak bardzo sie martwie o ich przyszlosc,nie moge spac po nocach.
Jezu Ufam Tobie.... Ty sie tym zajmnij
 Potrzebująca: 13.10.2017, 06:33
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 S...: 12.10.2017, 18:24
 ŚWIETA RITO PATRONKO OD SPRAW TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH prosze Cie o łaske zdrowia dla mnie , mojego brata i moich najblizszych. Wspomagaj mnie w dniu jutrzejszym podczas zabiegu operacyjnego. Daj mi siłe uwolnij od leku i przywroć nadzieje na polepszenie zdrowia.
 Kacha: 12.10.2017, 15:22
 Święta Rito proszę o zdrowie, bezpieczeństwo, łaski i opiekę Boża dla mojego dziecka.Dziękuje za dotychczas otrzymane łaski.
 Gosia: 12.10.2017, 15:13
 Św Rito błagam Cię o pomoc w zmianie pracy mojego męża.Miej mogą rodzinę w swojej opiece
 Potrzebująca: 12.10.2017, 06:42
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej