Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Iwona: 28.12.2017, 13:10
 O droga Święta Rito błagam Cię z calego serca o opieką nad moją rodziną o siły dla mojej ukochanej mamy o zdrowie dla taty o pomyślne zalatwienie spraw dla brata, a dla mnie o szybkie zajscie w ciążę i szczesliwy poród.
 Potrzebująca: 28.12.2017, 06:34
 Proszę o opiekę nad moim ukochanym aby nic złego go nie spotkało a osoby które chcą go skrzywdzić odpusciy
 Gosia: 27.12.2017, 20:44
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych, miej moją rodzinę w swojej opiece
 wdowa.: 27.12.2017, 09:24
 Swieta Rito prosze z calego serca wysłuchaj moje prosby ,modlitwy aby ten nadchodzący rok 2018 przyniósł mi wiecej radosci ,szczęścia i aby poprawily sie relacje rodzinne,z dziecmi, i tez z synową. bo nie rozumieja samotnej matki.Czuje sie zapomniana odrzucona, .Pragne miłosci ,szczęścia .mam kilka marzen oby sie spełniły ale bez Twojego wsparcia i pomocy nie uda sie,Swieta Rito obdarzaj mnie zdrowiem ,chron od chorób,nieszczęść,błagam dodawaj mi sił,bo niedaje rady pokonac tych wszystkich problemów,rodzinnych ,finansowych.Tyle łez wylałam .Prosze wspieraj mnie swoimi łaskami bo tak bardzo jest mi ciężko w tej mojej samotnosci,POMOZ,
 Potrzebujaca: 27.12.2017, 06:31
 Prosze cie abys chronila mojego ukochanego aby nic zlego go nie spotkalo
 Twoja czczcicielka : 27.12.2017, 00:23
 Święta Rito, błagam o zdrowie i szczęście dla całej mojej rodziny. Nie pozwól proszę aby ktokolwiek nas już skrzywdził.
Proszę także o twoją obecność przy mnie w trakcie zdawania wszystkich egzaminów oraz żeby w moim życiu pojawił się ktoś kto nada mu chociaż odrobine nadzei na lepsze jutro i milosci.
 Wiesia: 26.12.2017, 22:48
 Proszę cię SW. Rito o zdrowie w naszej rodzinie, o dobrą decyzję którą ma podjąć syn w sprawie pracy. Żeby jego życie poukładało się jak najlepiej
 matka,: 26.12.2017, 22:42
 Swieta Rito prosze wspieraj mnie obdarzaj zdrowiem i chron od chorob nieszczęść i zawisci,Ty wiesz w jakiej jestem teraz ciezkiej sytuacji znasz moje problemy prosze goraco pomoż mi wysłuchaj moje modlitwy ,Dodawaj sil bo bez Twojej pomocy nie dam sobie rady,coraz bardziej zadreczam się dopada mnie nerwica a samotność doskwiera, coraz bardziej,POMOZ,błagam.....
 Potrzebująca: 26.12.2017, 19:06
 Proszę Cię Kochana Święta Rito czuwaj nad moim ukochanym aby nic złego go nie spotkało aby wygrał sprawę sądową a źli ludzie którzy go prześladują w końcu odpuscili
 Gosia: 26.12.2017, 16:41
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejny nękających moją rodzinę, miej nas w swojej opiece
 Proszaca: 25.12.2017, 23:35
 Św. Rito proszę o uzdrowienie dla mamy Anny i opiekę. Błagam o powrót jej do zdrowia i zakwalikowanie się na przeszczep płuc.
Ublagaj u Boga te łaskę.
 ELA: 25.12.2017, 07:35
 Św.Rito proszę o łaskę dla córki żeby zrozumiała że czyni żle proszę o opamiętanie i dobry wybór ,żeby nie zniszczyła sobie życia Amen.
 Gosia: 24.12.2017, 23:34
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejny. Miej moją rodzinę w swojej opiece
 Damian : 24.12.2017, 20:36
 Św. Rito Proszę Cie o to ażeby ukochana przezemnie Justyna zrozumial jak bardzo i dużo musiałem znieśc dla niej i spraw żeby jakiś cudem postanowiła wrócić domnie. Nie o zdrowie Cie proszę nie o pieniądze a jedynie o dar miłości dla Justyny żeby wrócił jej stosunek ktory miała domnie jeszcze 2 misiace temu dziękuje Amen
 Irena : 24.12.2017, 15:30
 Św. Rito błagam pomóż naprawić stosunki w mojej rodzinie tak by zapanowała zgoda i miłość, byśmy jeszcze kiedyś zasiedli wspólnie przy stole wigilijnym i połamali się opłatkiem, bez żalu i uraz. Módl się za moich synów i spraw by ich życie poukładało się dobrze i byśmy wspólnie cieszyli się z życia w zdrowiu i spokoju.
 Potrzebująca: 23.12.2017, 23:03
 Proszę abyś chroniła mojego ukochanego od zla i nieszczęść oby nic złego go nie spotkało
 Potrzebująca: 23.12.2017, 19:52
 Proszę o wstawiennictwo i ochronę nad moim ukochanym aby nic złego go nie spotkało
 matka wdowa zzz: 23.12.2017, 16:29
 Swieta Rito prosze Cie goraco miej mnie w opiece otaczaj swoim ramieniem,obdarzaj zdrowiem ,dodawaj sił,abym w zdrowiu i szczesliwie choć w samotnosci spedziła te Swieta Bozego Narodzenia,sa to swieta rodzinne,ale nie wszyscy maja taka radość,Moja Corka przebywa poza Krajem ,syn ma swoja rodzinę, brakuje mu czasu dla matki a synowa nie szanuje tesciowej,Jedyna radosc ze wieczór wigilijny spedze w gronie obcych osób ,ktorzy mnie zaprosili na kolacje,Swieta Rito pomózz wspieraj mnie w tych chwilach Obdarzaj zdrowiem,chroń od chorób ,nieszczęść i zła,Z pomocą Bożą da się wszystko znieść ,cierpienie ,ból i łzy ,prosze miej mnie w opiece,,,
 Gosia : 22.12.2017, 22:55
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych nękających moją rodzinę, miej nas w swojej opiece
 ELA: 22.12.2017, 15:09
 Św.Rito proszę o szczęście i pomyślność w nad chodzącym Roku zdrowia ,miłości oraz zakończenie pozytywnie naszych trudnych spraw Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej