Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   


Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 grazyna : 25.08.2017, 22:50
 Św Rito padam do twoich stup i z calego serca prosze nie dopuść bym zwątpiła w miłosierdzie Naszego Pana i napelniaj mmnie wiarą że łaska o ktora prosze zostonie mi udzielona.Amen
 Agata: 25.08.2017, 20:10
 Święta Roto dopomuz mi w pracy.
 Aneta: 25.08.2017, 15:06
 Św. Rito błagam o pracę od listopada.
 mama: 25.08.2017, 12:53
 Święta Rito dziękuje ci za okazne łaski i prosze o dalsza opieke nad cała nasza rodzina ,aby bic złego już sie nie wydarzyło Prosze o modlitwę.
 mama: 25.08.2017, 12:52
 Święta Rito dziękuje ci za okazne łaski i prosze o dalsza opieke nad cała nasza rodzina ,aby bic złego już sie nie wydarzyło Prosze o modlitwę.
 Janina: 25.08.2017, 12:48
 Sw.- Rito prosze o opatrznosc boska nad moja rodzina
 Małgorzata : 25.08.2017, 12:01
 Św Rito proszę o opiekę i zdrowie dla mnie i mojej rodziny
 Potrzebująca: 25.08.2017, 09:43
 Kochana Święta Rito proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 grażyna: 24.08.2017, 19:04
 O ukochana św Rito moja orendowniczko i przyjaciulko. Błagam Cie tym razem za mojego meza ktory nie może sie pozbyć nalogu palenia mimo że choruje na astme.Kocham go nad życie wiec błagam Cie cudowna sw Rito dotrzyj do niego by to zrozumiał iskonczył z nalogiem.
 DANUTA: 24.08.2017, 16:54
 Św. proszę Cię pomóż mi zwalczyć nałóg palenia
 matka: 24.08.2017, 16:44
 Kochana Święta Rito proszę o modlitwę do Pana naszego o dar macierzyństwa dla mojej kochanej córki.Proszę w wielkiej pokorze.
 mama: 24.08.2017, 13:21
 Sw. Rito mimo tej przykrej wiadomosci nie trace nadziei i wiem,ze ty mozesz pomoc moje corce.PAN WSZECHMOGACY WYSLUCHA KAZDA TWOJA PROSBE:
PROSZE....
 Barbara: 24.08.2017, 12:08
 Swieta Rito dziekuje Ci za Laski , ktore uprosilas przed Tronem Najwyzszego, i blagam nie opuszczaj mnie - prosze upros dar trzezwosci dla Doris, zdrowie dla jej mamy, nie opuszczaj prosze ze swej opieki moich dzieci , i wszystkich ktorzy sie do Ciebe uciekaja.
 Barbara: 24.08.2017, 11:53
 Swieta Rito dziekuje Ci za Laski , ktore uprosilas przed Tronem Najwyzszego, i blagam nie opuszczaj mnie - prosze upros dar trzezwosci dla Doris, zdrowie dla jej mamy, nie opuszczaj prosze ze swej opieki moich dzieci , i wszystkich ktorzy sie do Ciebe uciekaja.
 Potrzebująca: 24.08.2017, 11:40
 kochana Święta Rito proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 Justyna: 24.08.2017, 07:25
 Św. Rito, błagam o cud poczęcia zdrowego, radosnego dzieciątka. Usuń wszelkie przeszkidy stojące na drodze do macierzyństwa i ojcostwa. Daj nam radiść, siły, nadzieję. Oboje jesteśmy po 40-tce. Prawie 2 lata temu straciliśmy nasze pierwsze i jedyne dzieciątko, Marysię, teraz zachodzę w ciążę i szybko ją tracę. Daj nam i lekarzowi dr Wasilewskiemu( naprotechnolog) światło Ducha Św., jak mamy postępować, by doczekać upragnionego potomstwa.
 Anna: 24.08.2017, 06:26
 Świata Rito proszę Cię pomóż mojemu 11 letniemu synowi przejść pozytywnie rehabilitację i wrócić do pełni sił. Dopomóż mu przełamać strach do chodzenia bez kul.
 Witold: 23.08.2017, 22:16
 Sw.Rito pomoz mi bym mogl byc z Zona i Rodzina.Przywroc nam szczescie
 Potrzebująca: 23.08.2017, 20:34
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 Małgorzata : 23.08.2017, 11:38
 Św Roto proszę o zdrowie i opiekę dla mnie i mojej rodziny.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej