Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Kasia: 12.11.2017, 15:15
 św. Rito błagam aby mój syn był zdrowy i pozbył się męczących myśli.
 Małgorzata: 12.11.2017, 13:34
 ŚW RITO BŁAGAM O POMOC W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH NĘKAJĄCYCH MOJĄ RODZINE. MIEJ NAS W SWOJEJ OPIECE.
 @adorota: 12.11.2017, 13:23
 Proszę cię Św Św Rito o przerwanie samotności i macierzyństwo
 Sylwia: 12.11.2017, 10:42
 Św. RITO błagam o łaske uzdrowienia moich rodziców
 Teresa: 12.11.2017, 10:21
 Święta Rito patronko od spraw trudnych i beznadziejnych wstaw się do Boga i Matki Najświętszej o trzeźwość dla mojego męża. Miej go w swojej opiece.
 Ja zofia: 11.11.2017, 21:43
 Moja Pocieszycielko ,Oredowniczko potrzebujacych pomocy wsparcia ,SWIETA RITO bądz moim wsparciem ,ostoją w pokonaniu trudnych chwil,Znasz moje problemy ,potrzeby ,wysłuchaj moje modlitwy zanoszone do Ciebie,Niezostawiaj,mnie samotnej wdowy pomoż dodawaj sił,chroń od chorób nieszczęść i zła...Spraw aby szczescie zawitało do mnie aby spełniły sie moje marzenia.Błagam Błagam,o pomoc, i siłe do walki ze zlem, chorobami i samotnością....
 Małgorzata: 11.11.2017, 19:21
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych nękających moją rodzinę, miej nas w swojej opiece
 Potrzebująca: 11.11.2017, 12:06
 Kochana Święta Rito proszę o wysłuchanie moich modlitw
 matka: 11.11.2017, 10:39
 Święta Rito proszę czuwaj nad zdrowiem psychicznym Klaudii.
 Małgosia: 11.11.2017, 01:24
 Święta Rito proszę nie opuszczaj mnie i mojej rodziny,Ty znasz nasze troski i problemy.Pomóż nam je rozwiązać.Dziękuję
 wdowazzzz70: 10.11.2017, 18:11
 Swięta RITO prosze usłysz moje błagalne prosby pomoż mi w tych trudnych chwilach dla mnie ,prosze o zdrowie ,spraw aby moje nogi były sprawne ,bo musze sama sobie radzic, zakupy, rehabilitacja,chroń mnie od różnych chorób , nieszczęść i zła.Tak bardzo dokucza mi samotność,dzieci nierozumieja potrzeb matki czuje sie odrzucona .niedoceniana, wszystko co robie to zle,Czemu ja niemogę miec,partnera-męża ,który by mnie wspieral,Pomoz mi Swięta RITO rozwiazac moje problemy osobiste , finansowe abym mogła spłacic dług jaki mam,Tak bardzo chciałabym wygrac uczciwie, potrzebna mi kase,Popadam w depresje i Tylko TYy i Jezu Miłosierny moze mnie ocalic,,pomóż...Błagam o pomoc,,,,,,
 Ewa: 10.11.2017, 06:40
 Święta Rito proszę o spokój iłaskę dla mnie i mojej rodziny.
 Potrzebująca: 10.11.2017, 06:35
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową, aby w naszym życiu zapanował spokój i szczęście. Chroń nas od zla i nieszczęść. Spraw aby decyzja na którą tak czekamy była pozytywna i przyszła jak najszybciej.
 Ewa: 10.11.2017, 06:35
 Święta Rito proszę o pomoc dla mnie i mojej rodziny i o łaskę i spokój .
 Ewa: 09.11.2017, 21:59
 Święta Rito błagam Cię z pokorą i nadzieją o wstawiennictwo u Jezusa Chrystusa twojego oblubieńca o wyjednanie mi łaski zdrowia i pokonania choroby oraz nawrócenie mojej rodziny i nas ludzi na całym świecie.
 Małgorzata: 09.11.2017, 17:38
 Św Rito miej nas w opiece, daj nam nadzieję
 mama: 09.11.2017, 14:05
 Sw. Rito blagam z calego serca o cud uzdrowienia moich dzieci.
 Rodzina : 09.11.2017, 10:57
 Kochana św Rito proszę z całego serca o łaskę uzdrowienia dla mojej Mamusi po operacji. Daj Jej siłę odporność i zdrowie.
 Potrzebująca: 09.11.2017, 06:34
 Kochana Święta Rito proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową i aby w naszym życiu zapanował w końcu spokój i szczęście. Chroń nas od wszelkiego zła i nieszczęść i spraw aby decyzja na którą tak czekamy była pozytywna i przyszła jak najszybciej.
 Ewola: 09.11.2017, 06:21
 Święta Rito proszę o spokój dla mojego domu II bym mogła sobie poradzić z moimi kłopotami.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej