Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie
Ks. Jan Reczek
Książka "To Jezus leczy złamanych na duchu" pomoże Ci poradzić sobie z problemami, które wydają Ci się nie do rozwiązania. Da Ci inspirację i nadzieję oraz uzmysłowi Ci, że nie jesteś sam ze swoim cierpieniem... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Gosia : 28.09.2017, 19:47
 Św Rito proszę o opiekę i wszelkie łaski dla mnie i mojej rodziny. Modlę się o pomoc w zmianie pracy dla mojego męża. Miej nas w swojej opiece
 Janina: 28.09.2017, 09:36
 Sw. Rito prosze o wstawiennictwo, zeby Pan wszechmogacy mnie wysluchal.
Jezu Ufam Tobie ....
 Potrzebujaca: 28.09.2017, 06:21
 Świetna Rito proszę z całego serca o wygranie sprawy sądowej i by w naszym życiu zagościł spokój. Amen
 Edyta: 27.09.2017, 22:49
 Św Rito proszę cię z całego serca o zdrowie dla mojego męża i dla moich dzieci i dla mnie. Proszę o spokojną noc i szczęśliwy dzień. Dziękuję za dotychczasową opiekę nad nami. Amen
 Asia: 27.09.2017, 14:39
 Św.Rita Tobie powierzam tę sprawę
 Potrzebujaca: 27.09.2017, 13:08
 Święta Rito proszę z całego serca o wygranie sprawy sądowej i by w naszym życiu zagościł spokój. Amen
 mama: 27.09.2017, 09:27
 sW: Rito dziekuje za otrzymane laski i prosze o litosc Pana
nad mimi dziecmi.
 Kacha : 26.09.2017, 23:04
 Święta Rito proszę o zdrowie, bezpieczeństwo, łaski i opiekę Boża dla mojego dziecka.Dziękuje za dotychczas otrzymane łaski.
 Kacha: 26.09.2017, 16:30
 
Święta Rito proszę o zdrowie, bezpieczeństwo, łaski i opiekę Boża dla mojego dziecka.Dziękuje za dotychczas otrzymane łaski.
 Edyta: 26.09.2017, 16:00
 Proszę cię św Rito miej mojego męża i moje dzieci w swojej opiece. Błagam cię z całego serca. Amen
 Edyta: 26.09.2017, 15:58
 Proszę cię św Rito z całego serca miej mojego męża i moje dzieci w swojej opiece błagam cię z całego serca. Amen
 Janina: 26.09.2017, 13:59
 Sw. Rito prosze pociesz mnie juz pomalu nie daje sobie rady z moimim zmartwieniem
 mama: 26.09.2017, 10:59
 Sw. Rito prosze Cie owstawiennictwo za moje dzieci ,zeby Bog wszechmogacy ich uzdrowil i mial w swojej opatzrnosci.
Jezu Ufam Tobie...
 Patrycja: 25.09.2017, 23:33
 Święta Rito obdarz zdrowiem moja najbliższą rodzine i mnie. Niedawno odszedł z tego świata mój wspaniały sąsiad, teraz drugi. Wychodzę na balkon i patrzę na te dwa smutne domy między nimi ja. Jutro trzeci pogrzeb w przeciągu miesiąca. Modlę się do Ciebie o zmarła ciotkę mojego męża. 8 lat ciężkiej walki z rakiem, hospicjum i ciężkie chwile. NiecH JEJ Ziemia lekką będzie - mam nadzieję że w niebie nie czuje już bolu. Czuwaj nad moją rodziną Rito i błagam raz jeszcze o zdrowie. Amen
 Kacha: 25.09.2017, 23:05
 
Święta Rito proszę o zdrowie, bezpieczeństwo, łaski i opiekę Boża dla mojego dziecka.Dziękuje za dotychczas otrzymane łaski.
 Kacha: 25.09.2017, 16:55
  Święta Rito proszę o zdrowie, bezpieczeństwo, łaski i opiekę Boża dla mojego dziecka. Proszę o zdrowie dla syna i prawidłowy rozwoj. Dziękuje za dotychczas otrzymane łaski.
 Ewa: 25.09.2017, 16:54
 Św Rito błagam Cię pomóż mojemu synowi zdać egzaminy na uczelni. UFAM TOBIE
 mama: 25.09.2017, 08:42
 Sw. Rito prosze Cie o pomyslne zalatwienie spraw dla mojej corki ,zeby spotkala zyczliwych ludzi ,ktorzy jej pomoga,zyby wyszla z tej depresj.
Chce widziec usmiech radosci na jej twarzy.
Blagam o pomac dla mojego dziecka,bo ncierpie razem z nia.
 Potrzebująca: 25.09.2017, 06:41
 Kochana Święta Rito blagam Cie z całego serca aby mój ukochany wygrał sprawę sądową oraz prosze o szczęście i spokój w naszym życiu
 Kacha: 24.09.2017, 22:58
  Święta Rito proszę o zdrowie, bezpieczeństwo, łaski i opiekę Boża dla mojego dziecka. Proszę o zdrowie dla syna i prawidłowy rozwoj. Dziękuje za dotychczas otrzymane łaski.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej