Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   


Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Paulina: 29.06.2017, 21:22
 Święta Rito proszę Cię o pozytywny wynik z matury, który jest dla mnie bardzo ważny
 Ostatnia nadzieja: 29.06.2017, 12:39
 Proszę święta Rito o szczęśliwe odnalezienie mojego chłopaka. Chcę, aby cały i zdrowy wrócił do domu, niczego więcej nie pragnę. Jesteś moją ostatnią nadzieją, proszę wstaw się za nim i za moją prośbą.
 Ostatnia nadzieja: 29.06.2017, 12:38
 Proszę święta Rito o szczęśliwe odnalezienie mojego chłopaka. Chcę, aby cały i zdrowy wrócił do domu, niczego więcej nie pragnę. Jesteś moją ostatnią nadzieją, proszę wstaw się za nim i za moją prośbą.
 Potrzebująca: 29.06.2017, 12:28
 Proszę Cię i blagam Święta Rito aby mój partner wygrał sprawę sądową
 Potrzebująca: 29.06.2017, 12:23
 Kochana Święta Rito proszę Cię aby mój partner wygrał sprawę sądową i aby skończyła się ona jak najszybciej
 Sylwia : 29.06.2017, 09:26
 Proszę Cię Św. Rito o zdrowie dla mojego synka, żebyśmy mogli dziś do domu. Proszę z całego serca. Dziękuję Ci za każdą pomoc z Twojej strony.
 B....: 28.06.2017, 23:01
 Św Rito proszę Cię o wsparcie dla nas w trudnej sytuacji rodzinnej i małżeńskiej. O miłość i pokój których tak bardzo potrzebujemy. Zatroskana B....
 Potrzebujący : 28.06.2017, 19:55
 Błagam Cię Święta Rito wstaw się u Pana za mną aby moje prośby zostały wysłuchane.
 I.: 28.06.2017, 16:06
 Święta Rito, dziękuję za dotychczasową opiekę i pomoc i proszę o dalszą opiekę nad moimi dziećmi i wnukami. Amen.🌷
 Sylwia : 28.06.2017, 15:40
 Błagam Cię Św. Rito wstaw się u Boga, żeby wyniki mojego synka się poprawiły i mogliśmy iść do domu ze szpitala. Proszę Cię także wstaw się w sprawie mojej siostry, żeby Szwagier przestał pić i był dobrym ojcem dla Wojtusia i Bartka.
 Potrzebująca: 28.06.2017, 13:24
 Proszę aby mój partner wygrał sprawę sądową i aby skończyła się ona dla niego jak najszybciej
 Jola: 28.06.2017, 12:02
 Św. Rito pomóż mojemu dziecku wrócić do zdrowia, aby przestało ciągle zmagać się z chorobami i mogło cieszyć się życiem. Przenieś na mnie jej cierpienia i choroby a ona niech będzie zdrowym i pogodnym dzieckiem, bardzo Cię o to proszę.
 Asia: 28.06.2017, 08:50
 Sw.Rito prosze o wysluchanie moich prosb.
 Klab: 28.06.2017, 08:18
 Doznalam wiele lask of Boga modlac sie do Sw . Rity.
Jestem niezmiernie wdzieczna za laski I opieke nad moja rodzina .
 Potrzebująca: 27.06.2017, 14:14
 Święta Rito proszę Cie z całego serca aby mój partner wygrał sprawę sądową blagam Cie czuwaj nad nim
 Potrzebująca: 27.06.2017, 09:11
 Kochana Święta Rito proszę Cię aby mój partner wygrał sprawę sądową miej go w swojej opiece aby nic złego go nie spotkalo
 L: 27.06.2017, 08:59
 Św Rito proszę cie o uczciową zapłatę abym nie został już oszukany i proszę cie o miłośc cioci dla mnie
 Potrzebująca: 26.06.2017, 17:29
 Święta Rito proszę Cię o to aby mój partner wygrał sprawę sądową i aby skończyła się ona jak najszybciej blagam Cie miej go w swojej opiece aby nic zlego go nie spotkalo
 Potrzebująca: 25.06.2017, 21:11
 Święta Rito proszę Cię aby moj partner wygrał sprawę sądowa i aby skończyła się ona jak najszybciej blagam Cie z całego serca miej go w swojej opiece
  J...: 25.06.2017, 21:06
 Święta Rito !!! Pomóż mi i wszystkim tym ,którzy tutaj do Ciebie przychodzą. Miej nas w swojej opiece - potrzebujemy Cię i prosimy o wstawiennictwo do Miłosiernego Pana w naszych intencjach AMEN
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej