Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełnego zawierzenia
Joanna Piątek
Czy odważysz się na pierwszy krok w stronę nowego życia, życia w objęciach Bożej Miłości? Wystarczy tylko zamknąć oczy i z serca powiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij”... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Agnieszka: 21.09.2017, 04:04
 Święta Rito proszę z całego serca o powrót mojego męża do domu.Spraw proszę abyśmy znowu byli prawdziwa szczęśliwa rodzina.
 Maria: 20.09.2017, 23:58
 Święta Rito uproś u Boga dla mojego syna łaskę zdania egzaminu ,w Tobie moja nadzieja
 Ela: 20.09.2017, 21:15
 Kochana Święta Rito ufam, że za Twoim wstawiennictwem Nasz Pan wysłucha moją prośbę. Bądź przy mnie i wspomagaj.
 Janusz: 20.09.2017, 19:17
 Święta Rito dziękuję za wszystko, i dalej proszę, wstaw się u Pana Boga i uproś zdrowie, nawrócenie oraz zgodę dla całej mojej rodziny.
 Dorota: 20.09.2017, 17:53
 Św.Rito proszę i dziękuję za wszystko pomóż mi się uwolnić od męża alkoholika miej w opiece mnie i moją córkę.
 mama: 20.09.2017, 11:50
 Sw. Rito prosze o cud uzdrowienia moich dzieci ,prace dla nich ,ktora ich uszczesliwi i opatrznosc boska.
 zofia,: 20.09.2017, 07:05
 Swieta Rito goraco Cie prosze ,o dzisiejsza szczęśliwą podróz do rodziny badz przy mnie wspieraj i obdarzaj łaskami ,prosze o zdrowie i szczesliwy pobyt, a potem prosze abym tez szczesliwie wrocila do swojego domu,Z Twoja Pomoca ,POMOZ wysłuchaj bo jestem bardzo znerwicowana ,Miej mnie w opiece PROSZE,
 Potrzebująca: 19.09.2017, 16:24
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sadowa
 Magda: 19.09.2017, 14:19
 Św.Rito proszę Cię i błagam żeby mój Piotrek wrócił do mnie, zeby znow mnie pokochał, zeby zapomniał o tamtej dziewczynie. Tak bardzo cierpie, tak bardzo to boli, tylko w Tobie moja nadzieja. Wysluchaj moje blagania.
 Edyta: 18.09.2017, 21:39
 Św Rito proszę cię z całego serca o opiekę nad moim mężem i całą moją rodziną. Daj mu szczęśliwie i spokojnie przetrwać noc i proszę o szczęśliwy dzień jutro. Miej nas w swojej opiece proszę cię bardzo mocno. Amen.
 Potrzebująca: 18.09.2017, 20:31
 Kochana Święta Rito proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową tylko w Tobie ostatnia nadzieja
 Ela: 18.09.2017, 20:17
 Święta Rito! Proszę Cię o wstawiennictwo do nasego Pana.Jeśli jest to możliwe niech odsunie ode mnie tę chorobę.Bądź przy mie, wspomóż w tych trudnych chwilach.
 Potrzebująca: 18.09.2017, 17:42
 Kochana Święta Rito proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową tylko w Tobie ostatnia nadzieja
 Ewa: 18.09.2017, 16:15
 Św Rito błagam Cię pomóż mojemu synowi zdać egzaminy na uczelni
UFAM TOBIE
 Ewa: 18.09.2017, 08:52
 Św Rito błagam Cię pomóż mojemu synowi zdać egzaminy na uczelni. Ufam Tobie
 Joanna: 18.09.2017, 07:55
 Błagam Cie sw Rito i pozytywne zakonczenie rozprawy dla mojego męża
 Wiola : 18.09.2017, 07:26
 Święta Rito blagam Cie wstaw sie za mną u naszego Ukochanego Tatusia, upros nawrócenie mojego męża, dopomoz aby nasza Mamusia Niebieska i jej ukochany Jezusek otoczyli opieka moja rodzinę.
 ASIA: 18.09.2017, 00:03
 Dziekuje Sw Rito za ujemne wyniki biopsji tatka i ze mimo wszystko bedzie dobrze ze zdrowiem moim rodzicow, moim i moich siostr. Prosze Cie wstaw się u Boga z moja prosba znalezenia pracy, zwlaszcza w tym AP do ktorego zawiozlam swoje cv, abym czula sie potrzebna i spelniala swoje marzenia. W Tobie moja nadzieja.
 Przemek: 17.09.2017, 23:10
 Święta Rito z całego serca błagam o moje całkowite wyzdrowienie, zdrowie dla moich Rodziców oraz zdrowie i bezpieczeństwo dla Kornelii.
 Potrzebująca: 17.09.2017, 22:09
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej