Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   


Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Marzena: 09.06.2017, 11:38
 Proszę św Rito o wysłuchanie mojej modlitwy i bardzo dziękuję że zawsze mogę do Ciebie się zwrócić
 Justyna!: 09.06.2017, 08:16
 Świeta Rito proszę o szybkie powrót do zdrowia mojej córeczki i zdrowie dla mojej rodziny. Błagam pomóż. Dziękuje
 wdowa bezradna,,,,,: 08.06.2017, 16:44
 Ukochana Swięta Rito Ty znasz moje troski ,problemy prosze nie zostawiaj mnie w potrzebie ,wysłuchaj moje modlitwy płynące z głebi mojego zatroskanego Serca.Spraw abym nie popełniała błedow,wskaz mi własciwą droge jak mam postępowac dalej aby nie było kłótni ,nieporozumien w rodzinie,Jestem bardzo samotna wdowa od kilku lat jest mi ciężko mam problemy zdrowotne finansowe ,Nie mogę liczyc na pomoc dzieci one maja swoje rodziny swoje problemy Ale nie rozumieja potrzeb starszej matki.Wskaz mi wlasciwa droge swięta Rito chciałabym jeszcze byc szczęśliwa mniej samotna, spraw prosze abym mogla spotkac na swojej drodze partnera tez samotnego ,ktory potrzebuje drugiej bratniej duszy w swojej samotnosci ,odrzucony przez najblizszych,moze jest glodny ,potrzebuje wsparcia,,Znieczulica i egoizm ogarnał teraz ludzi i nawet nie mozna liczyc na pomoc najblizszych.Swieta Rito spraw prosze abym doznała większej miłosci ,zainteresowania od moich dzieci bo bardzo tego potrzebuje ,juz dosc łez wylałam a i tak mnie nikt nie rozumie, prosze wypros mi laske wsparcie i wysluchanie moich modlitw u Pana Najwyzszego ,Matuchny aby wszystko poukladało sie dobrze, Chron mnie od chorób nieszczesc i zła,Wysłuchaj mnie wierze i ufam ze poprawi sie to moje samotne zycie.....Twoja czcicielka,
 Justyna: 08.06.2017, 11:22
 Święta Rito błagam Cię aby z moim dzieckiem,które nosze pod sercem było wszystko dobrze.Daj mi doświadczyć tego zaszczytu bycia matką
 mama: 08.06.2017, 08:37
 Sw.Rito bardzo prosze o wstawiennictwo i cud uzdrowienia moich dzieci.
 mama: 08.06.2017, 08:37
 Sw.Rito bardzo prosze o wstawiennictwo i cud uzdrowienia moich dzieci.
 Szukająca Pocieszenia : 07.06.2017, 22:55
 Dziś nie potrafię podołać, nie potrafię wykrzesać z siebie godności, dlatego tego wieczoru błagam Cię byś wyprosiła mi pojednanie z NIĄ (tą na której tak bardzo mi zależy) i choćby ociupinkę sprawiedliwości - w TEJ mojej sprawie - otrzymanej tu na ziemi. Wiem jednak, że jeśli nie będzie to zgodne z wolą Tych najwyższych, w których mocy o mnie decydować, to mimo wszystko będzie to jedną kroplą w moim prywatnym morzu łez, która zadziała na moją korzyć w trakcie Sądu Najwyższego.
A może nikt nie powinien oddać mi sprawiedliwości?... Bóg zna moje przewinienia, których osądzenie jemu pozostawiam...
Wiem, że jest to tak zwane "doświadczanie mnie" pokazywanie, ile człowiek jest w stanie wytrzymać, test dla mnie.. abym pojęła, że moje myśli zawsze pozostaną tylko myślami... wierzę, że tak będzie.. nie chcę potępić się na wieczne czasy, ale błagam niech ktoś mnie pocieszy, niech chociażby jedna dusza ujmie się za mną u NIEJ lub choćby Ty Święta Rito odwiedź ją we śnie, Amen.
 PPP: 07.06.2017, 22:19
 Święta Rito błagam cię pomóż mi upadam modlę się o powrót narzeczonego być przy mnie
 aga: 07.06.2017, 12:06
 Proszę o siły w nauce dla dzieci żeby egzaminy zdały św Rito
 mama: 06.06.2017, 15:54
 Prosze Cie sw Rito , aby Sandra wrocila do Chada
 ...: 06.06.2017, 12:19
 Wybacz mi Kochana, że jestem tak SŁABA, że usprawiedliwień dla swojego histerycznego, absorbującego, podle szczerego zachowania szukam w tym, że moje życie jest "takie i owakie". Tyle jest na świecie ludzi, którzy mają CIĘŻKO NAPRAWDĘ... a jednak wykrzesują z siebie te lepszą cząstkę człowieczeństwa!
Ujmij się za mną bym przestała się nad sobą użalać i pozwól mi tylko TRWAĆ.
Bardzo chciałabym łagodnie rozkwitnąć poprzez pracę (TE PRACĘ), gdzieś pojechać (TEN wyjazd dostarczył mi jednych z najlepszych wspomnień mojego życia, a jednak wtedy nie umiałam go docenić), coś zobaczyć, czegoś się nauczyć - zdaję sobie jednak sprawę z utopijności tych ZACHCIANEK, wybacz mi niepokorność i tę szczerość.. nawet, gdy rozmawiam z Tobą nie mogę się powstrzymać... ale przecież Ty jesteś tą od RZECZY NIEMOŻLIWYCH... JAK NIE TY TO KTO, KOCHANA?
 mama: 06.06.2017, 10:34
 Prosze Cie sw Rito , aby Sandra wrocila do Chada
 Jasia : 06.06.2017, 08:45
 Sw.Rito dziekuje,ze Malgosia pogodzila sie ze swoja mama.
 Teresa: 06.06.2017, 07:52
 Swieta Rito błagam o zdrowie dla mnie i dla całej mojej rodziny opiekuj sie nami i nie zostawiaj nas w potrzebie
 Hania.C: 05.06.2017, 22:30
 Błagam wysłuchaj mojej modlitwy. .Iza ten jej wyraz twarzy pamiętam do dziś skromna delikatna. ..
 Kacha: 04.06.2017, 22:39
 Św Rito proszę o wstawiennictwo u Pana Naszego o zdrowie i prawidłowy rozwój dla mojego dziecka. Proszę również o więcej cierpliwości dla mnie, żebym miała sile przezwyciężyć stres i wszystkie przeciwności.Błagam pomóż...
 Kacha : 03.06.2017, 21:55
 Św. Rito proszę o wstawiennictwo u Pana Naszego o zdrowie i prawidłowy rozwój dla mojego dziecka. Proszę również o więcej cierpliwości dla mnie, żebym miała sile przezwyciężyć stres i wszystkie przeciwności. Błagam pomóż. Dziękuje
 I.: 03.06.2017, 06:27
 Święta Rito, proszę pomóż mi w sprawie wiadomej. Amen.
 Anna : 02.06.2017, 23:43
 Św Rito pomóż cierpiącym z powodu choroby daj i zdrowie mojemu synkowi proszę niech wreszcie coś się wyjaśni między mną a mężem nie umiem żyć tak dalej wskaż mi drogę która mam iść
 Matka: 02.06.2017, 23:34
 Św.Roto proszę o wstawoliennictwo za moim najstarszym synem.Oraż o udzielenie łaski zdrowia dla niego.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej