Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Szaleństwo modlitwy Szaleństwo modlitwy
Matt Woodley
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się... czy Twój sposób modlenia się rzeczywiście przybliża Cię do Boga? Czy chciałbyś... ożywić swoją modlitwę i pogłębić wiarę?

Jeśli tak, musisz wiedzieć, że nie dostaniesz na to rozwiązania... gotowego rozwiązania, ale niezwykle ważną podpowiedź...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Justyna: 24.08.2017, 07:25
 Św. Rito, błagam o cud poczęcia zdrowego, radosnego dzieciątka. Usuń wszelkie przeszkidy stojące na drodze do macierzyństwa i ojcostwa. Daj nam radiść, siły, nadzieję. Oboje jesteśmy po 40-tce. Prawie 2 lata temu straciliśmy nasze pierwsze i jedyne dzieciątko, Marysię, teraz zachodzę w ciążę i szybko ją tracę. Daj nam i lekarzowi dr Wasilewskiemu( naprotechnolog) światło Ducha Św., jak mamy postępować, by doczekać upragnionego potomstwa.
 Anna: 24.08.2017, 06:26
 Świata Rito proszę Cię pomóż mojemu 11 letniemu synowi przejść pozytywnie rehabilitację i wrócić do pełni sił. Dopomóż mu przełamać strach do chodzenia bez kul.
 Witold: 23.08.2017, 22:16
 Sw.Rito pomoz mi bym mogl byc z Zona i Rodzina.Przywroc nam szczescie
 Potrzebująca: 23.08.2017, 20:34
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 Małgorzata : 23.08.2017, 11:38
 Św Roto proszę o zdrowie i opiekę dla mnie i mojej rodziny.
 matka: 23.08.2017, 09:43
 Świeta Rito ,prosze o wstawiennictwo u Pana Boga Najwyższego w sprawie małżeństwa córki ,żeby minął kryzys i szczęście rodzinne zagościło .
 Corka: 22.08.2017, 23:19
 Sw Rito pomoglas przy synu...teraz prosze uzdrow mojego tate..prosze o zdrowie dla niego by mogl cieszyc sie wnukami. Prosze daj mu zdrowie.
 Ania : 22.08.2017, 22:39
 Swieta rito proszę Cię z calego serca bym zdala prawo jazdy na które tak ciężka pracowalam i ciężko mi zdać prosze bys była w tym dniu przy mnie i nie opuszczala mnie blagam pomusz mi zdac
 Potrzebująca: 22.08.2017, 13:41
 Kochana Święta Rito blagam Cie wysłuchaj moich próśb bardzo proszę o to aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 Gosia: 22.08.2017, 10:53
 Šw Rito proszę Cię o opiekę
 Ja: 22.08.2017, 01:29
 Swieta Rito, dziękuję Ci, pomogłaś mi w sytuacji która wydawała się już przegrana, ale mi pomogłaś, udało się, dziękuję Ci z całego serca.
  J...: 21.08.2017, 21:37
 Święta Rito!!! Pomogłaś mi wiele razy,nigdy nie odrzuciłaś moich próśb. Może nie zasługuję na Twoją pomoc, ponieważ daleko mi do doskonałości. Sprowadza mnie do Ciebie głęboka wiara i nadzieja, że i tym razem zlitujesz się nade mną i pomożesz rozwiązać pętle,które zacieśniają się w mojej rodzinie.Błagam Cię ze wszystkich sił i całego serca o łaskę rozmowy i przebaczenia ,proszę o łaskę pojednania. Ty wiesz jak boli serce matki,która pozbawiona jest serca dziecka, Ty wiesz jak trudne jest życie bez zrozumienia i szacunku.Proszę Cię o pomoc, aby zaistniałe problemy zostały rozpętlane, aby znowu zapanowała miłość i zgoda. Kochana moja siostro ,przytul mnie i siebie i powiedź proszę ,że będzie dobrze. Błagam !!! Wysłuchaj mnie patronko od spraw beznadziejnych AMEN
 Potrzebująca: 21.08.2017, 20:10
 Kochana Święta Rito proszę Cię o wysłuchanie moich próśb blagam aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 Małgorzata : 21.08.2017, 12:09
 Św Riti błagam Cię o wstawiennictwo u Najwyższego Pana, o pracę i zdrowię dla mojej rodziny. Proszę miej nasz w opiece
 Małgorzata : 21.08.2017, 12:07
 Św Riti błagam Cię o wstawiennictwo u Najwyższego Pana, o pracę i zdrowię dla mojej rodziny. Proszę miej nasz w opiece
 mama: 21.08.2017, 08:34
 Sw Rito prosze o wstawiennictwo ,zeby moje prosby byly wysluchane.
Jezu Ufam Tobie....
 Marzena: 21.08.2017, 05:54
 Błagam Cię św Rito o zdrowie dla mojej córki
 Potrzebująca: 20.08.2017, 19:20
 Proszę aby mój ukochany wygrał sprawę sądową
 Gosia: 20.08.2017, 11:46
 ŚW RITO PROSZĘ O OPIEKĘ I ZDROIE DLA MNIE I MOJEJ RODZINY.
 Matka#####: 20.08.2017, 10:37
 Swieta Rito nie wiem jak mam sie modlic prosic Ciebie i Boga o pomoc w tych ciezkich dla mnie chwilach ,problamach rodzinnych finansowych,tak bardzo chcialabym byc wysłuchana ,byc szczesliwa ,nie samotna,chce poprawic stan mojego zycia stanac pewnie, na nogi bez pomocy dzieci ktore choc maja obowiazek, nie wspieraja mnie w potrzebie . Licze na Twoja Swieta Rito i BOZA pomoc i czekam cierpliwie z wielka nadzieja ze otrzymam pomoc łaski ,wierze ze jeszcze bede szczesliwa,spelnia sie moje marzenia ,i dam rade i finansowo i zdrowotnie, odwiedzic Sanktuarja cudowne,aby podziekowac za łaski ,Dopomóz mi BOZE,nie odrzucaj mnie i moich błagalnych próśb,Wiem ze jest wiele rodziców ,matek pozostawionych na starosc przez dzieci.ktore nie chca pomoz w potrzebie,nie pamietaja o rodzicach,Pomóz nam wszystkim w smutnej samotnej starosci,Prosze,
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej