Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ewka: 27.09.2018, 07:17
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi . Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę. Dziękuję zadotychczasowe wstawiennictwu.
 ZOFJA Maria (): 26.09.2018, 22:16
 Swieta Rito pomoz nie zostawiaj mnie w potrzebie,prosze chron mnie od chorób ,nieszczęść i zła...Dodawaj mi sil abym dzielnie iz pokora znosila to co daje mi los,SPRAW prosze,abym byla zdrowa i poradzila sobie z problemami codziennymi,i trudnosciami ,Zycie bez miłosci jest bardzo ciezkie............
 MaTkA###: 26.09.2018, 17:34
 Oredowniczko o spraw Trudnych i beznadziejnych Swieta Rito pomóz mi osobie samotnej,zagubionej tak bardzo potrzebuje wsparcia Twojego,łask,Wierze mocno moja nadziejo na lepsze zycie ze zostane wysluchana,Prosze o zdrowie aby te bóle kolan ustaly zebym mogla jeszcze byc sprawna i niezalezna,spraw aby córka ktora jest daleko odemnie i tak bardzo tęsknie za nia, pomogla mi finansowo,Nie poprosze ja osobiscie o pomoc ,Licze ,ze twoja cudowna moc natchnie i jej serce i zzapłonie miłością do matki, i otrzymam pomoc,Blagam bo niemam sił,niedaje rady,problemon codziennym,Wierze i Ufam w Twoija i Boza pomoc,
 Gosia: 26.09.2018, 13:38
 O potężna św Rito błagam o opiekę nad moją rodziną,błagam o zdrowie
 Ewka: 26.09.2018, 06:44
  O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.
 Kacha: 25.09.2018, 23:13
 Św Rito, proszę wstaw się u Pana Naszego - proszę o cud... ty wiesz o co proszę...
 załamana Zka: 25.09.2018, 23:09
 Swieta Rito oredownczko nas ludzi w potrzebie pomoz mi ulituj sie bo niedam rady sama z moimi klopotami i problemami finansowymi juz odchodze od zmysłów jak sobie poradzic finansowo Jak przezyc kazdy miesiac ,Mam dlugi poprostu, emerytura niewystarcza samotnej kobiecie na wszystko na oplaty leki ,zycie,,spraw prosze abym spotkala na swojej drodze jeszcze jakiegos mężczyzne ,ktory by byl ze mna jako maz, i wspieral mnie i pomagał wyjsc z tych kłopotów,Moze duzo chce a jestem niegodna twoich lask wybacz,mi,ale jestes moja jedyna nadzieja ,na szczescie i radosc Blagam pomoz,Uczyn jakis cud aby to moje zycie bylo lzejsze,Bo juz psychcznie sie zalamuje,,
 zalamana,z,: 25.09.2018, 23:04
 Swieta Rito oredownczko nas ludzi w potrrebie pomoz mi ulituj sie bo niedam rady sama z moimi klopotami i problemami finansowymi juz odchodze od smysłów jak sobie poradzic finansowo Jak przezyc kazdy miesaic ,Mam dlugi poprostu emerytura nieaystarcza samotnej kobiecie na wszystko ,spraw prosze abym spotkala na swojej drodze jeszcze jakiegos mężczyzne ,ktory by byl ze mna i wspieral mnie i pomagał wyjsc z tych kłopotów,Moze duzo chce a jestem niegodna twich lask ale jestem moja jedyna nadzieja ,na szczescie i radosc Blagam pomoz,
 Strapiona: 25.09.2018, 07:28
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi . Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę. Dziękuję zadotychczasowe wstawiennictwu.
 Kachav: 24.09.2018, 20:31
 Św Rito dziękuje
 EwaK: 24.09.2018, 07:12
  Św. Rito proszę Cię o pomoc. Może jestem niegodna twojej łaski. Nie mam łatwego życia sama wiesz o czym mówię... błagam pomóż mi . Potrzebuję twojej pomocy. Sama sobie nie poradzę. Dziękuję zadotychczasowe wstawiennictwu.
 Laura: 24.09.2018, 02:38
 Sw Rito w tym najtrudniejszym momencie moj ego Zycia Prosze Cie o laske zdrowia I modlitwe za mnie przed Naszym Panem.
 Kacha: 23.09.2018, 22:29
  Św Rito, proszę wstaw się u Pana Naszego - proszę o cud... ty wiesz o co proszę...
 Ewa: 23.09.2018, 21:55
 O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.
 zocha,: 23.09.2018, 05:11
 SWIETA RITO prosze pomóż aby ta obecna moja sytuacja sie zmienila na lepsze aby radość i szczęście mnie spotkalo . Bez Twojej pomocy wsparcia niedam sobie rady,Prosze o cud bo psychicznie wysiadam, Ty jedna znasz moje problemy ,kłopoty ,spraw prosze, abym mogla jeszcze ułozyć sobie zycie,miala mniej trosk,zmartwien i nie byla tak bardzo samotna ,Blagam Cudowna SWIETA RITO wysłuchaj Twojej czcicielki,,,<<
 Kacha: 22.09.2018, 22:51
 Św Rito, proszę wstaw się u Pana Naszego - proszę o cud... ty wiesz o co proszę...
 samotna,w: 22.09.2018, 22:03
 Cudotwórczyni z Cascii Swieta Rito wyslauchaj blagam pomoz mi ,jestes jedyna nadzieja na to aby moje zycie stalo sie lepsze ,zebym miala mniej zmartwien problemów,Zycie w samotnosci jest bardzo ciezkie i smutne kto nie jest w takiej sytuacji nie zrozumie moze, Niemam szans na szczescie i opieke drugiego czlowieka trudno ,widzocznie Taka wola Boza,ale jest mi ciezko,Mam długi ,bo ciezko jest przezyc z jednej emeryturay ,wegetacja,Prosze pomoz miSwieta Rito nadziejo moja ,,,
 zalamana ,wdowa,: 22.09.2018, 20:36
 SWIETA RITO,CUDOTWORCZYNI,Z CASCII,,Dzis 22dzien miesiaca,Twe Błogosławione przejscie z tego swiata do raju ,Twoja opiekai nieustające wstawiennictwo niech bedzie dla nas wszystkich tarczą osłaniajacą od chorób ciosów nieszcześcia,Módl sie za kazdym ,kto Ciępozdrawia i wzywa na ratunek,Wez i mnie pod swoje skrzydla.chron od Nieszczęść zla i chorób,pomoz mi w tych trudnych momentach, ,pomóz mi abym mogla pospłacac moje długi.Blagam spraw aby moje dzieci mi pomogły finansowo bo sama nie daje rady,Ty wiesz o troskach mojego serca,wiara w Moc Twojego oredownictwa Do pana Najwyzszego prowadzi mnie do Ciebie ,pomogłas wielu ludziom w beznadziejnych sytuacjach,Jesteś ostatnią ucieczka proszacych Cie z wiara, Nie opuszczj mnie w mojej wielkiej potrzebie ,błagam z gorącego serca i ze łzami w oczach ,POMOZ,twoja Czcicielka,,,
 Xyz: 22.09.2018, 18:11
 Święta Rito, pokornie proszę o zdrowie, bezpieczeństwo, łaski i opiekę dla moich dzieci i wnuków. Proszę teraz szczególnie o zdrowie dla mojej córki i dla mnie. Amen.🌷
 zatroskana matka,: 22.09.2018, 16:01
 SWIETA RITO dzis 22Twe błogosławione przejscie z tego Swiata do raju,ciesszy nas Twoje nieustajace wstawiennictwo,i opie]ka nad potrzebujacymi,>>
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej