Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Przewodnik modlitwy Przewodnik modlitwy
Ks. James Socias, ks. Jan O`Dogherty (oprac.)
Praktyczny i bardzo obszerny modlitewnik. Zawiera mszalik łacińsko-polski oraz liczne modlitwy w języku łacińskim i polskim (zestawione równolegle obok siebie, co ułatwia rozumienie tekstu łacińskiego!)... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 samotna,: 01.07.2018, 19:49
 Swieta Rito ,prosze pomóż abym wreszcie stala sie szczęśliwa ,czemu niemam szczescia ani w miłosci ani w grach liczbowych .Jestem bardzo samotna do tego mam problemy zdrowotne finansowe pomóz mi wyjsc z długów,,Czemu jest mi tak ciezko Swieta Rito wspieraj mnie pomoz i dodawaj sił ,bo nie radze sobie,,,Nie prosze o duzo ale zycie w samotnosci jest smutne i ciezkie,Błagam nie zostawiaj mnie w potrzebie ,moja nadziejo wierze i ufam ze mi pomozesz wysłuchasz,Twoja czcicielka,
 Iza M: 30.06.2018, 10:48
 Św. Rito proszę Cię postaw na mojej drodze mężczyznę danego mi na męża. aby był dobrym człowiekiem .Proszę Cię serdecznie o tą łaskę.proszę o to abym nie była samotna i Proszę teżi o zdrowie.Bóg zaplac.
 Barbara: 30.06.2018, 10:40
  Św Rito prosze wstaw sie do Pana Naszego o zdrowie dla
Barbary K . aby miała dobre wyniki badań.Bóg zapłać. Amen
 Ela: 28.06.2018, 21:01
 Św Rito proszę wysłuchaj moje modlitwy i wstaw się u Najwyższego z prośbą o pomyślne zajście w ciążę i szczęśliwe rozwiązanie.
 Ela: 28.06.2018, 07:56
 Św Rito proszę wysłuchaj moje modlitwy i wstaw się u Najwyższego z prośbą o pomyślne zajście w ciążę i szczęśliwe rozwiązanie.
 Ela: 28.06.2018, 07:37
 Św Rito proszę wysłuchaj moje modlitwy i wstaw się u Najwyższego z prośbą o pomyślne zajście w ciążę i szczęśliwe rozwiązanie.
 Potrzebująca: 28.06.2018, 07:08
 Kochana Święta Rito proszę Cię abym dostała się dobrej pracy w której będę wreszcie doceniona
 EwaK: 28.06.2018, 06:55
 Św.Rito błagam pomóż mi
 Tobie Ufająca : 27.06.2018, 23:11
  Św. Rito proszę wysłuchaj moje modlitwy i prośby i wstaw się za mną u Najwyższego. Proszę spraw, abym mogla cieszyć się i poczuć jak rosnie dziecko we mnie. Proszę spraw aby zostało ze mną na 9 miesięcy i urodziło się zdrowe. Dziękuje ci za opiekę nad moją rodziną.
 Iza M: 27.06.2018, 10:13
 Sw, Rito w Tobie nadzieja !Pragnę poznac mojego męza przyszłego,ay byl dobry dla mnie.Bóg zaolać.
 Iza M: 27.06.2018, 10:07
 Św.Rito proszę Cię postaw na mojej drodze mężczyznę danego mi na męża. aby był dobrym człowiekiem .Proszę Cię serdecznie o tą łaskę. proszę o to abym nie była samotna i i o zdrowie.Bóg zapłać.
 Iza M: 27.06.2018, 10:05
 Św.Rito proszę Cię postaw na mojej drodze mężczyznę danego mi na męża. aby był dobrym człowiekiem .Proszę Cię serdecznie o tą łaskę. proszę o to abym nie była samotna i i o zdrowie.
 Kacha: 25.06.2018, 22:16
  Sw. Rito w Tobie moja nadzieja, ze nadejdą
dla mnie lepsze, radosne dni i wreszcie szczescie sie do mnie usmiechnie. Chyba juz dosc wylałam łez. Proszę o zdrowie dla mojego synka - on jest taki malutki, proszę pomóż mi odnaleźć spokoj ducha... i żebyśmy z mężem znowu się odnaleźli. Błagam o pomoc.
 matka,: 24.06.2018, 22:10
 Swieta Rito błagam Cie daj mi siły abym mogła przetrwać te trudne chwile Jest mi bardzo ciezko i zdrowotnie i finansowa nieradze sobie ,A jeszcze niemoge sie dogadac z własnymi dziecmi ,ktore nie za bardzo sie matka interesuja, czuje sie odrzucona i bardzo samotna, prosze skrusz ich lodowate serca,aby matce pomogli bo z emerytury ciezko wyzyc,i leczyc sie,Prosze abym mogla wygrac, jakas sume pieniedzy,bo finansowa jest mi bardzo ciezko,popadam w nerwice,,Błagam o jakis CUD Swieta Rito bo załamałam sie psychicznie,niewiem co mam robic,,,,,,,,
 Magda: 24.06.2018, 19:44
 Św. Rito, patronko spraw trudnych i beznadziejnych. Proszę wysłuchaj moich próśb. Proszę Cię wstaw się do Pana Boga o zdrowie dla mojego Taty, o dobre wyniki badań i pomyślne leczenie. Tylko w Tobie moja nadzieja. Dziękuję Ci za wszystkie łaski, które dzięki Twojemu wstawiennictwu otrzymałam.
 siostra: 24.06.2018, 13:25
 Św Rito prosze wstaw sie do Pana Naszego o zdrowie dla
Barbary K . aby miała dobre wyniki badań.Bóg zapłać. Amen
 Marzena : 24.06.2018, 12:28
 Swieta Rito prosze pomóż mi
 janusz: 23.06.2018, 18:37
 Sw. Rito błagam cie i prosze dopomoz mi w sprawie beznadziejnej . jedyna nadzieja w Tobie. Ty sie tym zajmij.


 janusz: 23.06.2018, 18:37
 Sw. Rito błagam cie i prosze dopomoz mi w sprawie beznadziejnej . jedyna nadzieja w Tobie. Ty sie tym zajmij.


 Gosia : 23.06.2018, 14:33
 Św Rito błagam o pomoc w rozwiązaniu spraw trudnych i beznadziejnych nękających moją rodzinę, strzeż przed chorobą, nieszczęściem i złem tego świta.Miej moją rodzinę pod Swoją opieką
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej