Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Rity (II)

(święta od spraw beznadziejnych)


O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.

O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)

Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?

Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.

O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.

O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.

A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.* * * * *

Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezliczonym ludziom rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie... (wymienić ją)

Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś się godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen.* * * * *

Przemożna Orędowniczko u Boga Święta Rito jaśniejąca gwiazdo świętego katolickiego Kościoła, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatana, pociecho chorych i ubogich, podziwie świętych, wzorze świętości dla wszystkich stanów, wybrana oblubienico Jezusa Chrystusa, świętymi bliznami naznaczona i świętym cierniem przeszyta, proszę Cię, wyjednaj mi u Boga zupełne poddanie się woli Bożej we wszystkich przeciwnościach życia i dar rozpamiętywania Męki Bolesnej Pana naszego Jezusa Chrystusa z taką pobożnością, z jaką ty u Króla w cierniowej koronie w duchu patrzyłaś.

Wyjednaj mi u Boga, bym umiał za moje grzeszne życie odpokutować, odpuszczenia grzechów dostąpić, a potem mógł z Tobą Boga oglądać na wieki. Amen.

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   


Modlitwy do Ducha Świętego Modlitwy do Ducha Świętego
Praca zbiorowa
Potrzebujemy Ducha Świętego. On nas odnawia i prowadzi do świętości, ale przede wszystkim pokazuje nam, Kim jest Jezus. Wzywanie Go i codzienne poddawanie się Jego prowadzeniu to najlepsza metoda na udane, sensowne życie...... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Teresa: 29.01.2018, 13:56
 Błagam święto Rito przywróć mi spokuj duszy i zdrowie
tego najbardziej potrzebuję i rozwiązanie trudnych spraw
 ELA: 29.01.2018, 11:25
 ŚWIĘTA RITO MIEJ W OPIECE MOJEGO SYNA
 Gosia: 29.01.2018, 09:42
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych nękających moją rodzinę, proszę o zdrowie i dobre wyniki badń dla mojego męża i córki. Miej moją rodzinę pod swoją opieką
 Gosia: 28.01.2018, 11:08
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych nękających moją rodzinę, proszę o zdrowie i dobre wyniki badań dla mojego męża i córki. Miej moją rodzinę pod swoją opieką,dziękuję za dotychczasowe łaski
 Anna : 27.01.2018, 17:37
 Święta Rito, błagam o łaskę zdrowia dla mojej rodziny:syna Jakuba,męża, Kamila i Kasi .Spraw,abym i ja wróciła do zdrowia i mogła Cię sławić aż do śmierci.Amen.
 Gosia: 27.01.2018, 15:15
 Św Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych nękających moją rodzinę, o dobre wyniki badań i zdrowie dla mojego męża i córki.Miej nas w swojej opiece
 Jola: 27.01.2018, 11:37
 Swieta Rito.Prosze wypros u Pana Boga laski dla mojej corki..spraw prosze by dostals sie do szkoly o ktorej tak marzy gdyz jest to dla nas i dla niej szczegolnie bardzo wazne.Prosze Cie takze o zdrowie dla calej rodziny tej blizszej i dalszej.Chron prosze nas wszystkich przed niebezpieczenstwem.
 Krzysztof: 26.01.2018, 23:09
 Święta Rito bardzo proszę o uzdrowienie dla mamy mojej narzeczonej. Proszę miej ją w swojej opiece i nie pozwól aby stało się jej coś złego.
Proszę również o zdrowie dla mamy.
 Magda: 26.01.2018, 23:05
 Sw Rito blagam cie miej w swojej opiece mojego siostrzenca. Spraw aby diagnoza lekarzy okazala sie bledna i niech maly Iwo bedzie zdrowy i dobrze sie rozwija.
 Magda: 26.01.2018, 22:59
 Sw Rito blagam cie miej w swojej opiece mojego siostrzenca. Niech diagnoza lekarzy okarze sie bledna i niech maly Iwo bedzie zdrowy i rozwija sie dobrze.
 Małgorzata: 26.01.2018, 11:45
 Šw Rito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych nękających moją rodzinę, proszę o zdrowie i dobre wyniki badań dla mojego męża i córki. Miej nas w swojej opiece
 Dariusz: 26.01.2018, 06:07
 Sw Rito miej w Swojej opiece moja zone dzieci i pomoz mi w pracy
 Halina : 25.01.2018, 22:35
 Swieta Rito od spraw trudnych i beznadziejmych prosze i blag uprod Boze milosierdzie dla Mariusza zeby wyszedl z vhoroby alkocholowej i zyl normalnie blagam
 gienia: 25.01.2018, 20:47
 o uzdrowienie wnuka i o pomyślność dla dzieci
 Małgorzata: 25.01.2018, 16:51
 Św Tito błagam o pomoc w sprawach trudnych i beznadziejnych nękających moją rodzinę, proszę o zdrowie dl mojego męża i córki.Miej nas pod swoją opieką
 Janina: 25.01.2018, 12:03
 Sw. Rito prosze dopomz mojej corce znalezc odpowiednia dla niej prace.
 Karolina: 25.01.2018, 11:54
 Święta Rito, blagam Cie o znalezienie pracy i wstawiennictwo za moja Rodzine.
 Mama: 25.01.2018, 07:37
 Św. Rito proszę o dobre wyniki dla córki .Miej ją w opiece i jej nienarodzone dzieciątko .Wstawiaj się za nimi u Pana. Wypraszaj łaskę szczęśliwego rozwiązania w terminie. Proszę.
 ELA: 24.01.2018, 14:58
 Św.Rito proszę o błogosławieństwo mojej rodziny,zdrowie ,miłość pomyślność i zakończenie naszych trudnych spraw oraz o dobrego męża dla córki Amen.
 m.: 24.01.2018, 11:50
 Kochana Swieta Eito błagam pomoz mi w tej beznadziejnej sytuacji w pracy po ludzku już nic nie zrobię. Weź nas w swoją opiekę. Uratuj mnie przed depresja i załamaniem.Spraw cud aby to wszystko się odmienili błagam pomoz. Spraw aby moja siostra miała dziecko. Błagam Cie Święto Rito dla Boga wszystko jest możliwe.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej