Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Krótka nowenna do św. Rity

(święta od spraw beznadziejnych)


Dzień I

O wieka głosicielko chwały Chrystusa, Święta Rito, jednoczę się z Tobą, aby dziękować Bogu i wychwalać Go przez całą wieczność za mnóstwo otrzymanych łask, którymi zostałaś ubogacona. Ty kochałaś Jezusa Ukrzyżowanego, a On dał dowód swojej miłości ku Tobie, obdarzając Cię cierniem. Jezus Chrystus ustanowił Cię opiekunką potężną dla wypraszania łask, nawet w sprawach beznadziejnych, przeto nazwana zostałaś Święta od spraw niemożliwych. Proszę Cię przez tę miłość, którą serce Twoje kochało Chrystusa, abyś mi wyprosiła u Boga tę łaskę, której tak bardzo potrzebuję. Wystarczy, abyś powiedziała jedno słowo za mną do miłosiernego Zbawiciela, a wszystko otrzymam. Najłaskawszy Jezus nie potrafi Ci niczego odmówić, o co prosisz, bo Tyś żadnej ofiary nie odmówiłaś, o którą Cię prosił. Widzisz, jak wielka jest moja potrzeba, jak pilna ta łaska, o którą proszę. Jestem pewna, że za Twoją przyczyną otrzymam od Jezusa to, o co proszę.

3 razy: Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...Dzień II

Ukochana Święta Rito, wysławiam Cię i błogosławię nie tylko za Twoją moc cudotwórczą, do której uciekaja się nieszczęsliwi, ile raczej za heroizm Twoich cnót. Błogosławię Cię, wzorze dusz niewinnych, serc czystych, prostych i dziecięcych, tak miłych Chrystusowi. Błogosławię Cię o wzorze małżonek i matek chrześcijańskich, o męczennico cierpliwości i żarliwości o zbawienie wieczne dla dusz Twojego męża i synów. Błogosławię Cię, o seraficko Oblubienico Chrystusa, której życie było zawsze ukryte z Chrystusem w Bogu. O umiłowana Córo św. Augustyna, w Tobie składam moją nieograniczoną ufność, bowiem jeśli Pan Bóg dał Cię za wzór dla wszystkich stanów, wszystkich stanów jesteś potężna opiekunką. A jak w jakimkolwiek stanie będąc, na Ciebie muszę patrzeć, aby Cię naśladować, podobnie w Tobie muszę złożyć całą moją ufność, że wyprosisz mi u Boga każdą łaskę, która dla mojego stanu jest potrzebna.

3 razy: Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...Dzień III

O ukryta męczennico pełnienia domowego i klasztornego obowiązku, Święta Rito, jakieś doskonałe było Twoje poddanie się Woli Bożej, a jednak jak gorzkie były Twoje łzy, jak głęboki ból zadany śmiercią męża i ukochanych synów i Ty, która znasz srogość bólu, możesz mi współczuć i osuszyć moje łzy. Poddaję się pod rozporządzenia Boga, Ojca kochającego, całuję rękę, która z miłości ku mnie karci mnie. I kiedy z Chrystusem powtarzam: Nie moja, ale Wola Boża niech się stanie, z tym samym Chrystusem muszę powiedzieć: Duch ochoczy, ale ciało słabe: niech odejdzie ode mnie ten kielich. Uznaję, że słusznie spada na mnie kara za grzechy moje. Ale Ty Święta Rito, niewinna, przejednaj Chrystusa, uproś zmiłowanie i przebaczenie. Za Twoją przyczyn a mam nadzieję otrzymania łaski, o którą gorąco błagam.

3 razy: Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

O doznanych łaskach prosimy powiadomić
Zgromadzenie Sióstr Augustianek
ul. Skałeczna 12, 31-065 Kraków


   

Nowenna Pompejańska Nowenna Pompejańska
Praca zbiorowa
Wiele osób przyznaje, że łaski wyproszone w tej modlitwie przerosły ich oczekiwania, a problemy powierzone Bogu i Maryi zostały rozwiązane w sposób dla nich zaskakujący, na miarę Bożej hojności i nieskończonego miłosierdzia... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Maria: 04.08.2011, 08:30
 Przyjaciółko moja Św. Rito dziękuję, że otoczyłaś mnie swoją opieką, proszę Cię o zgodę w mojej rodzinie, o nawrócenie moich dzieci oraz o radość życia wiecznego dla męża, taty, teściów, dziadków i zmarłych z rodziny.
 Maria: 03.08.2011, 09:01
 Kochana moja Św. Ritko z głębi serca przesyłam podziękowania za wszystko co dla mnie czynisz, proszę o szczególną opiekę nad moim synem oraz o radość życia wiecznego dla męża, taty, teściów, dziadków i zmarłych z rodziny.
 Maria: 02.08.2011, 10:21
 Kochana moja św. Ritko dziękuję za wszystko co dla mnie robisz, a jednocześnie proszę dla moich dzieci o uzdrowienie ich dusz, o szczególną opiekę nad moim synem oraz o radość życia wiecznego dla męża, taty, dziadków, teściów i zmarłych z rodziny.
 Bożena: 01.08.2011, 21:39
 Swięta Rito dziękuję Ci za wszystkie łaski, które dla mnie już wyjednałaś i proszę Cię z całego serca spraw by dobry Bó obdarzył moją córkę dobrym zdrowiem duszy i ciała, spokojnym, szczęśliwym i dostatnim życiem.
 iza: 30.07.2011, 12:26
 Swieta Rito błagam Cie o pomoc. Jeżeli jest jeszcze taka nadzieja to pomóż mi odzyskać mojego ukochanego. Przemien za sprawą Ducha Św nasze myśli i serca. Wyjednaj nam łaskę przebaczenia wzajemnie wyrządzonych sobie krzywd. Spraw abysmy mogli w przyszłosci założyc swoją rodzine tak jak to planowaliśmy w tym roku a co nie udało sie nam bo nie przetrwaliśmy kryzysu. Błagam Cie o cud.
 Maria: 26.07.2011, 08:08
 Kochana moja św. Rito nie opuszczaj nigdy mojej rodziny, proszę Cię bardzo opiekuj się nami, proszę o pracę dla syna oraz o radość życia wiecznego dla męża, taty, teściów, dziadków i zmarłych z rodziny.
 Maria: 25.07.2011, 09:30
 Przyjaciółko moja proszę o pracę dla syna, dziękuję za tak cudowny wczorajszy dzień, a szczególnie za ubiegły piątek.
 Maria: 22.07.2011, 14:03
 Święta Rito nie opuszczaj nigdy moich dzieci i mnie, miej nas w swojej opiece. Za dzisiejszy tak bardzo ważny i szczególny dla mnie dzień serdeczne dziękuję. Proszę o radość życia wiecznego dla męża, taty, teściów, dziadków i zmarłych z rodziny.
 Maria: 21.07.2011, 12:14
 Cudowna przyjaciółko moja nie zostawiaj mnie teraz samej, proszę pomoż mi w mojej bardzo waźnej sprawie. Proszę o pracę dla syna oraz o życie wieczne dla męża, taty i zmarłych z rodziny.
 Maria: 18.07.2011, 10:26
 Cudowna, kochana moja patronko Św. Rito dziękuję za dotychczasową opiekę, proszę Cię z całego serca wskaż prawidłową drogę mojemu synowi. Proszę również o radość życia wiecznego dla męża, taty i zmarłych z rodziny.
 Maria: 14.07.2011, 09:00
 Święta Rito, przyjaciółko i pocieszycielko moja proszę Cię o opiekę nad moją rodziną, o pracę dla syna. Proszę również o radość życia wiecznego dla męża, taty, teściów, dziadków i zmarłych z rodziny.
 Maria: 13.07.2011, 09:25
 Przyjaciółko moja, święta Rito weź pod szczególną opiekę moje dzieci, prowadź je zbawienną drogą. Proszę o radość życia wiecznego dla męża, taty, dziadków, teściów i zmarłych z rodziny.
 Maria: 12.07.2011, 08:27
 Święta Rito, pocieszycielko moja proszę Cię miej w szczególnej opiece mojego syna, proszę o radość życia wiecznego dla męża, taty, teściów, dziadków i zmarłych z rodziny.
 rao...: 12.07.2011, 02:34
 św. Rito, dzis trzeci dzien nowenny, choc na pewno nie ostatni raz,kiedy skladam moje prosby do Ciebie. tyle juz lask otrzymalam od Boga i nie wiem czy moge prosic o wiecej,ale prosze o zdrowie dla syna, a dla mnie sile wewnetrzna i cierpliwosc w wiadomej sprawie, zebym mogla dopelnic obowiazkow matki i zeby ulozyly sie tez moje kwestie z praca i finansami. prosze rowniez o wyrozumialosc i wsparcie mojej rodziny. dla mojej siostry spelnienie w milosci i pracy. kocham Cie i ufam Tobie św. Rito,badz przy mnie prosze caly czas nie opuszczaj mnie, tak zebym wierzyla w swoje mozliwosci i nigdy nie zwatpila...amen
 Maria: 11.07.2011, 11:54
 Święta Rito - dziękuję. Kocham Cię bardzo, bardzo mocno.
 ewa: 09.07.2011, 20:50
 błagam opiekuj sie moimi synami
 ewa: 09.07.2011, 20:48
 błagam opiekuj sie moimi synami
 Maria: 08.07.2011, 08:50
 Przyjaciółko moja proszę Cię o opiekę dzisiaj nad moim synem.
 ewa: 08.07.2011, 07:48
 Św. Rito błagam o pomoc w naszych sprawach
 Maria: 07.07.2011, 08:48
 Święta Rito proszę Cię weź w szczególną opiekę mojego syna.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej